Середа, 23 Липня, 2025

Український суд вирішив: Успенський собор повертається державі

Важливі новини

Чоловіки, які мають подвійне громадянство, не зможуть виїхати за кордон

Посольство США в Києві висловило суттєве застереження для чоловіків, які мають подвійне громадянство: вони можуть стати об'єктом мобілізації до Збройних сил України та підпадати під обмеження щодо виїзду за межі країни. Це пов'язано зі зростанням напруженості на міжнародній арені та загрозою для національної безпеки. Такі заходи вважаються необхідними для забезпечення стабільності та захисту прав громадян. Однак це також підкреслює важливість для таких осіб бути обережними та своєчасно дотримуватися вимог законодавства як української, так і інших країн, громадянство яких вони мають.

Це повідомлення викликало значний резонанс і привернуло увагу громадян США, які мають також українське громадянство.

«З 1 червня Україна скасувала виняток “проживання за кордоном”, який раніше дозволяв деяким українським чоловікам у віці від 18 до 60 років залишати країну. Після цієї зміни американсько-українські подвійні громадяни, зокрема ті, хто проживає у Сполучених Штатах, більше не зможуть покинути країну”, – ідеться в повідомленні посольства.

«Раніше подвійні громадяни США та України з цієї групи могли в’їжджати в Україну і потім залишати її, якщо вони зняли з реєстрації своє місце проживання в Україні та зареєстрували своє місце проживання в США. За нашою інформацією, цей виняток було скасовано з 1 червня”, – пояснює посольство.

Воно заявляє, що «обмежене у своїх можливостях впливати на українське законодавство, включно із застосуванням воєнного стану і закону про мобілізацію до українських громадян».

«Якщо ви перебуваєте в Україні і не можете покинути країну, сховайтеся на місці і підкоряйтеся всім місцевим розпорядженням. Якщо ви наразі не перебуваєте в Україні, ми наполегливо рекомендуємо утриматися від будь-яких поїздок до України громадян США чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які також мають українське громадянство”, – ідеться в заяві.

В Києві вогонь забрав життя людини в багатоповерхівці

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Сьогодні вранці сталась пожежа у квартирі шістнадцятиповерхівки в Дніпровському районі столиці. Під час гасіння рятувальники знайшли тіло людини. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Києві.

15 серпня о 06:49 надійшло повідомлення про пожежу у багатоповерхівці на проспекті Романа Шухевича. Загоряння сталось у квартирі на восьмому поверсі шістнадцятиповерхівки. О 07:27 пожежу ліквідували на площі 35 кв. м. Під час гасіння рятувальники виявили тіло людини

Причину пожежі та обставини трагічного випадку встановлюватимуть правоохоронці.

Беатриса з Закарпаття: перемога Миколи Греченюка в тендерах та розкішне життя дочки в королівському стилі

Беатриса з Закарпаття: історія Миколи Греченюка, який перемагає в тендерах та балує свою дочку розкішними прикрасами

У 2015 році, коли Микола Греченюк був депутатом сільської ради від Партії регіонів, його родичі та близькі отримали щонайменше чотири земельні ділянки в Підвиноградові. Це було здійснено в межах права на безкоштовне отримання землі, яке гарантується Конституцією України. Ділянки отримали Беатриса Миколаївна Греченюк (дочка), Михайло Васильович Греченюк (брат), Михайло Михайлович Крайнер (водій Греченюка за даними ЗМІ) та Маріанна Олександрівна Крайнер (дружина водія Греченюка). Судові процеси щодо виділення цих земельних ділянок тривали до 2021 року, але зазначені особи все ж отримали право на землю.

Сам Микола Греченюк володіє в Підвиноградові чотирма земельними ділянками та будинком. У свою чергу, його дочка Беатриса має у своєму володінні три ділянки та власний маєток. Крім того, Микола Греченюк є засновником ТОВ "Лігаспецбуд", якому вдалося перемогти в ряді тендерів. Згідно з даними "Прозоро", ця компанія брала участь у щонайменше 124 конкурсах і виграла підрядів на загальну суму близько 370 мільйонів гривень.

Життя Беатриси Миколаївни Греченюк, або Беатрікс, як вона зазначається у реєстрах, мало пов'язане з простотою. Вона демонструє своє розкішне життя на своїй сторінці в Instagram, де не поступається своїм подружкам, серед яких сестра Романа Гринкевича – Ольга, та колишня дружина народного депутата Миколи Тищенка – Алла Барановська. Її чоловік, Андрій Петьовка, син народного депутата Василя Петьовки, також є відомою особистістю. Пара веде розкішне життя, яке оздоблюється поїздками в екзотичні країни та шануванням розкішних товарів. Крім того, Беатриса вказує у своєму Instagram, що займається дизайном інтер'єрів та володіє рестораном Darlin' restobar у Мукачевому, де подаються розкішні страви та вино.

У 2015 році Беатриса Греченюк вийшла заміж за Андрія Петьовку, який, крім автобізнесу, також невдало балотувався в Мукачевому від партії "Рідне Закарпаття". У червні 2022 року, коли загострився конфлікт між Україною та Росією, нардеп Василь Петьовка звернувся до керівництва Закарпатської обласної військової адміністрації з проханням про перепустку для свого сина на виїзд за кордон на три місяці. Зазначено, що Андрій Петьовка волонтерить від Благодійного фонду "Наша паляниця". Серед інших осіб, для яких просив дозвіл на виїзд, був і Микола Греченюк, сват Андрія Петьовки. Національне агентство з питань запобігання корупції склало на Петьовку адмінпротокол за цим фактом, але після того, як було підтверджено їхнє повернення в Україну, претензій більше не виникло.

У липні 2022 року, коли діяли зазначені перепустки, Беатриса Греченюк народила дочку. Ймовірно, саме в цей час чоловік та батько подорожували за кордоном не для волонтерства, а для придбання подарунків на родинне свято. Проте, згідно з Instagram, найрозкішнішу подорож Беатриса влаштувала у вересні 2023 року в Італії, можливо, разом із своєю сім'єю. Їхня подорож пройшла не просто в готелі, а в справжньому палаці.

Сім'я з Закарпаття завжди відзначалася своєю пристрастю до розкошів, але те, що можна побачити на їхніх сторінках у соціальних мережах, може здивувати найвідоміших світських левиць. Варто замислитися, чи не фінансується це все за рахунок контрабанди, яка масово ввозиться через Закарпатську область, яка є лідером серед областей України за обсягами незадекларованих товарів.

У вищезгаданій статті висвітлено приклад недоречного використання влади та впливу для особистих користей. Розкрито, як члени сімей впливових осіб використовують свої зв'язки для отримання переваг, таких як земельні ділянки та дозволи на виїзд за кордон, навіть у період війни. Ця практика викликає сумніви щодо коректності та прозорості дій у владних структурах.

Крім того, стаття розкриває життя осіб, які мають вибагливий спосіб життя, який суперечить їхньому статусу та джерелу доходу. Зауважується, що деякі елементи розкішного способу життя можуть бути фінансовані з тіньових джерел, зокрема контрабанди, що створює загрозу для законності та економічної стабільності країни.

Узагальнюючи, стаття наголошує на необхідності боротьби з корупцією, забезпеченні прозорості та відповідальності владних структур перед громадянами, а також на важливості розвитку механізмів контролю за діяльністю посадових осіб та їхніх родичів.

Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів

Правоохоронці на Львівщині викрили групу працівників банку, які за допомогою перевипуску карток клієнтів організували схему розкрадання грошей. Як повідомляють СБУ та Нацполіція, зловмисники використовували внутрішні бази “Ощадбанка” для ідентифікації рахунків, до яких тимчасово не було доступу через тимчасово окуповані території. Завдяки цій схемі зловмисники змогли отримати доступ до 50 рахунків та перевести кошти на підставні […]

The post Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У “Слузі народу” не планують змінювати Шмигаля до осені

У керівництві фракції “Слуга народу” заявили, що наразі не обговорюють можливість звільнення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Про це повідомили голова парламентського комітету із зовнішньої політики Олександр Мережко та заступниця голови фракції Галина Янченко в коментарі виданню NV. За словами Мережка, питання зміни глави уряду не розглядається щонайменше до осені. Він підкреслив, що Шмигаль залишається обережним і […]

Український суд повернув Успенський собор державі: що це означає?
Український суд виніс рішення щодо повернення Успенського собору, який належить Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ (МП)), у державну власність. Суд визнав передачу собору церкві незаконною через його статус пам’ятки культурної спадщини. Прокурори надали докази незаконності цього рішення та суд визнав його недійсним, а також скасував реєстрацію права власності на цю пам’ятку. Вартість собору становить понад 8,5 мільйонів гривень, і тепер він повертається у державну власність. Це рішення має велике значення для Української Православної Церкви та місцевої громади, адже собор є важливим культурним об’єктом і місцем богослужінь.

Український суд виніс рішення про повернення Успенського собору у Каневі у державну власність після того, як визнав передачу цієї пам’ятки Українській Православній Церкві Московського патріархату незаконною. Прокурори надали докази порушення законодавства, а суд скасував реєстрацію права власності на собор, визнавши рішення виконкому міської ради недійсним. Це рішення має важливе значення для збереження культурної спадщини та прав законних власників цієї пам’ятки, і воно підтверджує важливість дотримання закону в сфері охорони історичних об’єктів.

Останні новини