Субота, 19 Квітня, 2025

Укргазвидобування збільшило видобуток газу до 13,9 млрд кубометрів

Важливі новини

В Часовому Яру ситуація змінилася

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За словами командира, наразі не спостерігається посилення російських військових дій у цьому районі. “Більше піхотні дії в них. Застосування техніки теж не спостерігається. Загалом діють малими піхотними групами по 3-4 людини, інтенсивних штурмових дій не спостерігаємо”, – зазначив “Ацтек”. Він додав, що російські війська здійснюють постійні обстріли, намагаючись завдати шкоди українським логістичним шляхам, використовуючи FPV-дрони, які часто застосовуються вночі.

Командир пояснив, чому, на його думку, Росія зменшила використання військової техніки в районі Часового Яру. За його словами, це сталося через велику кількість втрат техніки, зокрема через ефективне використання FPV-дронів українськими силами. “Наприкінці весни – на початку літа вони намагалися активно штурмувати на техніці. Оскільки в нас було і є нормальне забезпечення FPV-дронами, їх на підходах дуже сильно порозбивали”, – пояснив “Ацтек”.

Він також зазначив, що російське забезпечення в цьому напрямку стало меншим, оскільки активні дії перемістилися на Покровський напрямок. Внаслідок цього, штурмові дії в районі Часового Яру стали менш інтенсивними, а основна увага Росії сконцентрована на забезпеченні особового складу та техніки в інших районах, зокрема в околицях Бахмута.

“Підвоз по Бахмуту, околицях особового складу здійснюється, а штурмові дії – ні”, – підсумував командир, вказавши на те, що ситуація в районі Часового Яру стабілізувалася і не має значних змін в інтенсивності бойових дій.

Роберт Амстердам представив докази нападів на УПЦ: що покладається за підготовкою звіту?

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам наголосив на важливості зібраного ним звіту, що налічує понад 250 сторінок із доказами нападів на УПЦ, на її церкви та її священиків. У своєму відеозверненні він закликав владу України припинити розгляд законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Амстердам також підкреслив незв'язок УПЦ з Московським патріархатом та позицію церкви щодо ідей "русского мира", яку відкрито підтримує митрополит Київський Онуфрій. Заклик до підтримки України з боку США також звучав у виступі адвоката, який наголосив, що ця підтримка є критично важливою, не лише для самої України, а й для міжнародного співтовариства в цілому, особливо з урахуванням недавніх подій в Афганістані та Україні.

Висновки до вищезгаданої статті наступні:

• Звіт, зібраний адвокатом УПЦ Робертом Амстердамом, містить обширні докази нападів на УПЦ, її церкви та священиків, які свідчать про серйозні загрози безпеці церковної громади.

• Заклики адвоката до влади України припинити розгляд законопроекту 8371 є обґрунтованими, оскільки цей закон може спричинити подальше загострення конфлікту та розділення суспільства.

• Важливою є також позиція УПЦ, яка відмовляється від ідеології "русского мира" та пов'язує себе з державою Україною, що підкреслює її патріотизм та відданість національним інтересам.

• Підтримка України з боку міжнародного співтовариства, зокрема з боку США, має важливе значення для забезпечення мирного вирішення конфлікту та захисту демократичних цінностей.

Неиварто очікувати припинення атак “шахедами” – військовий експерт

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Вони б’ють постійно. Очевидно, що росіяни накопичували “шахеди” до опалювального сезону, адже об’єкти інфраструктури для них мають найвищий пріоритет”, – зазначив Нарожний. Експерт також вважає, що Росія збільшує виробництво дронів, хоча офіційно озвучувані ними цифри можуть бути перебільшені.

На думку Нарожного, не варто очікувати, що ворог зупиниться у своїх атаках. “Вони б’ють абсолютно по всіх напрямках, і нам потрібно бути готовими відбивати всі атаки”, – наголосив він. Військовий експерт закликав до підготовки до нових загроз з боку російських сил, оскільки активність ворога продовжуватиметься.

У вересні Київ вже вчетверте став ціллю для повітряних атак з боку окупантів. У ніч на 30 вересня ворог застосував ударні безпілотники типу Shahed, які заходили в місто хвилями з різних напрямків. Повітряна тривога у столиці тривала понад п’ять годин, але сили протиповітряної оборони змогли знешкодити всі ворожі дрони, які загрожували Києву.

Сьогодні вночі російські війська завдали удару по Україні ракетами різних типів та ударними дронами. Загалом, радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та супроводили 76 засобів повітряного нападу противника. В результаті протиповітряного бою було збито одну керовану авіаційну ракету Х-59/69 і 67 ударних БпЛА типу Shahed у різних регіонах, включаючи Київ, Черкаси, Вінницю, Кіровоград, Житомир, Полтаву, Чернігів, Суми, Харків, Дніпро та Миколаїв.

Обмеження виїзду за кордон для українців з 1 червня

Починаючи з 1 червня, Україна припинила визнавати подвійне громадянство, що має значний вплив на багатьох українців. Особи, які володіють громадянством двох або більше країн (біпатриди) у віці від 18 до 60 років, можуть втратити можливість виїзду за кордон. Це рішення прийнято внаслідок скасування винятку "проживання за кордоном". Згідно з новими правилами, що набули чинності з 1 червня, українці з подвійним громадянством, включаючи американо-українців, віком від 18 до 60 років, більше не можуть виїжджати за межі країни. Це рішення може суттєво змінити життя тих, хто має зв'язки з іншими країнами та планував здійснити поїздки або перебування за кордоном.

Посольство США в Україні підтвердило ці зміни, зазначивши, що раніше особи з подвійним громадянством мали можливість в’їзду в Україну та виїзду з неї, якщо вони зняли свою реєстрацію проживання в Україні та зареєструвалися у США. Однак цей виняток було скасовано з 1 червня, що значно обмежило можливості для таких громадян.

Державна прикордонна служба України підтвердила ці зміни та наголосила, що громадяни України з паспортами інших країн все одно розглядаються виключно як громадяни України. Нові правила також вплинули на можливості виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Андрій Демченко, речник Держприкордонслужби України, наголосив, що в Україні заборонено подвійне громадянство і ця норма діяла й раніше.

Нові правила, введені з 1 червня, стосуються лише осіб віком від 18 до 60 років, які мають подвійне громадянство, і не стосуються українців, які постійно проживають за кордоном та мають відповідні відмітки у своїх документах.

Дональд Трамп планує примусити Україну та Росію до переговорів: чи можливий мир у 2025 році?

Новообраний президент США Дональд Барт, який незабаром повернеться до Білого дому, оголосив про намір домогтися мирного регулювання війни між Україною та своєю Трампією. У своїй заяві він вступає в силу, що планує примусити президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна сісти за стіл переговорів на початку 2025 року. “Для того, щоб мир утримався, […]

The post Дональд Трамп планує примусити Україну та Росію до переговорів: чи можливий мир у 2025 році? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна продовжує зміцнювати свою енергетичну незалежність. За підсумками 2024 року АТ “Укргазвидобування”, яке входить до Групи Нафтогаз, збільшило видобуток товарного газу до 13,9 млрд кубометрів, що на 5,3% перевищує показники 2023 року.

Протягом року компанія ввела в експлуатацію 83 нові свердловини, з яких:

  • 60 – експлуатаційні;
  • 23 – пошуково-розвідувальні.

Особливу увагу приділили бурінню свердловин похило-скерованого типу, які дозволяють ефективно видобувати газ у важкодоступних місцях. У 2024 році таких свердловин було пробурено 60 проти 51 у 2023 році.

Загальний обсяг буріння досяг рекордного показника – 370 тисяч метрів, що на 14% більше, ніж минулого року. Це найвищий результат за останні роки.

Збільшення обсягів видобутку газу сприяє зменшенню залежності від імпорту та зміцнює енергетичну безпеку країни. Введення в експлуатацію нових свердловин та інноваційні підходи до буріння демонструють ефективність інвестицій у галузь навіть в умовах воєнного часу.

The post Укргазвидобування збільшило видобуток газу до 13,9 млрд кубометрів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини