Четвер, 24 Липня, 2025

В Коломийському районі третю добу шукають зниклого 5-річного хлопчика в лісі

Важливі новини

Опитування показало кого не хочуть бачити українці на виборах

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з даними, відносна більшість опитаних (47% і 48% відповідно) вважають, що громадяни, які виїхали з України під час війни і не повернулися, мають право голосувати на перших повоєнних виборах Верховної Ради та президента. Проте, проти такої можливості виступають 36% респондентів у випадку виборів до Верховної Ради та 35,5% – на президентських виборах.

Цікаво, що переважна більшість опитаних (81-82%) вважають, що ці громадяни не повинні мати права обиратися на виборах до Верховної Ради, президента, а також на місцевих виборах, включаючи вибори міських та сільських голів і депутатів рад.

Опитування проводилося з 15 по 20 червня 2024 року серед 2016 респондентів на територіях, контрольованих урядом України, де не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Кібератака року: Мін’юст звільняє керівника НАІС після зламу реєстрів

Міністерство юстиції України ухвалило рішення звільнити генерального директора ДП “Національні інформаційні системи” (НАІС) Олексія Бережного після масштабної кібератаки на державні реєстри, що сталася 19 грудня. Ця атака, яку здійснили російські хакери, вважається найбільшою за останній час. Внаслідок дій кіберзловмисників було тимчасово заблоковано роботу ключових державних реєстрів, включно з Єдиним державним реєстром (ЄДР), Держреєстром актів цивільного […]

The post Кібератака року: Мін’юст звільняє керівника НАІС після зламу реєстрів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ВАКС взяв під варту фігурантку у справі мера Балоги

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. ВАКС, згідно з клопотанням детективів НАБУ і прокурора САП, обрав запобіжний захід у вигляді заочного затримання для ще одного підозрюваного – оцінювача, причетного до справи щодо продажу комунальної земельної ділянки площею понад 3 гектари за заниженою вартістю.

Наразі підозрювану не вдалося затримати особисто, тому слідчий суддя вирішить питання про застосування запобіжного заходу після її доставки до місця проведення досудового розслідування.

Слідство вважає, що мер Мукачева Андрій Балога та колишній народний депутат Михайло Ланьо причетні до цієї корупційної схеми. За даними НАБУ і САП, мер Мукачева сприяв ухваленню рішення про продаж земельної ділянки за заниженою вартістю. Це рішення було затверджене на сесії міськради і передбачало продаж ділянки приватному товариству, контролером якого є Ланьо.

Оцінка вартості ділянки, за яку було надано хабар, дозволила продати землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн всього за 9,6 млн грн. Крім того, Балога надав товариству розстрочку платежу на 6 місяців, що додатково спричинило збитки територіальній громаді у розмірі 74,9 млн грн.

Балогу та Ланьо, а також ряд інших фігурантів справи, включаючи ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин міської ради, двох власників компанії-оцінювачки, а також інших осіб, які брали участь у зловживаннях було затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Прес-служба НАБУ і САП повідомляє, що наразі триває досудове розслідування у цій справі, і подальші дії будуть залежати від розвитку ситуації та результатів розслідування.

Нічна атака безпілотників у Харкові: російська агресія забрала людські життя й залишила руйнування

Уночі перед четвергом, російські війська нанесли напад на Харків, випустивши 15 безпілотників, що призвело до трагічних наслідків. Глава Харківської обласної державної адміністрації, Олег Синєгубов, повідомив про пошкодження житлових будинків та загибель щонайменше чотирьох людей, а ще 12 отримали поранення. Найбільше постраждав Новобаварський район, де був пошкоджений багатоквартирний будинок, а під завалами загинула 69-річна жінка. Силами ДСНС намагалися врятувати постраждалих, проте російські війська нанесли повторний удар, внаслідок чого загинули три рятувальники, а ще шість осіб отримали поранення. Крім того, у іншому районі міста, будинок із балконами верхніх поверхів частково зруйновано внаслідок влучання дрону. Салтівський район також потрапив під обстріл, а в Лозові пошкоджена цивільна інфраструктура, згоріли п'ять автівок. Атака також охопила інші міста Харківської області, зокрема Чугуївський район, де, на щастя, постраждалих не зафіксовано.

У результаті російської атаки на Харків та інші міста Харківської області сталося значне руйнування житлових будівель, інфраструктури та втрата життів людей. Постраждали десятки мирних мешканців, серед яких є загиблі і поранені. Такі події є ще одним прикладом безжалісної агресії Російської Федерації проти України та її народу. Загальновідомо, що ці напади мають за мету налякати та пригнобити українське населення, проте вони лише зміцнюють внутрішню та міжнародну підтримку України у боротьбі за свою незалежність та територіальну цілісність. Насамкінець, подібні атаки підкреслюють необхідність подальшої міжнародної співпраці та об'єднання у зусиллях для протидії агресії та забезпечення миру та стабільності в регіоні.

Росіяни просуваються на Харківщині та Донеччині

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Згідно зі звітом аналітиків, російські війська нещодавно просунулися вглиб Вовчанська в рамках наступальних операцій на півночі Харківської області, що відбувалися 7, 8 і 9 жовтня. Опубліковані 7 жовтня геолокаційні кадри, на яких видно, як російський солдат піднімає російський прапор на будівлі Вовчанського агрегатного заводу, свідчать про те, що російські війська, ймовірно, захопили цей стратегічний об’єкт.

Крім того, ворожі війська просунулися поблизу Сіверська Донецької області в ці ж дати. Геолокаційні матеріали, опубліковані 7 і 8 жовтня, вказують на те, що російські війська нещодавно здійснили просування на схід від Григорівки та в західну частину Верхньокам’янського.

Аналітики ISW зазначають, що це може свідчити про захоплення Верхньокам’янського російськими військами.

Нагадаємо, що наприкінці вересня стало відомо про звільнення Вовчанського агрегатного заводу бійцями Головного управління розвідки. Після завершення операції територія заводу була передана під контроль Збройних сил України після успішної зачистки всіх 30 будівель об’єкта. Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов особисто брав участь в операції зі звільнення заводу.

Речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев наголошував, що після втрати контролю над заводом росіяни намагалися його знищити, використовуючи вогнеметні системи та керовані авіаційні бомби. Ці дії підкреслюють зростаючу напругу та виклики, з якими стикаються українські сили на фронті.

У лісах Івано-Франківщини третю добу не припиняються інтенсивні пошукові роботи — шукають п’ятирічного хлопчика, який зник 17 червня в лісі поблизу села Троїця, що в Коломийському районі.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, у ніч із 18 на 19 червня в операції були задіяні чотири пошукові групи та 20 безпілотних літальних апаратів із тепловізорами. Станом на ранок 19 червня до розшуку залучено 11 пошукових груп, які перевіряють понад 4 000 гектарів у 17 зонах — як пішки, так і з повітря.

До пошуків долучено сотні людей: гірські рятувальники, кінологи з Тернопільської, Чернівецької, Львівської та Хмельницької областей, Спеціальний авіаційний загін ДСНС України, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Станом на третю добу операції вже обстежено близько 1 798 гектарів, з них 1 050 — це густі ліси. Ще понад 2 900 гектарів перевірено з дронів. Водолазні групи обстежили 11 водойм (площею майже 7,5 тис. кв. м) та прибережну зону річки Прут на площі 75 гектарів.

Пошуки проводяться цілодобово, з повторною перевіркою раніше оглянутих ділянок. Родині зниклого хлопчика надається психологічна допомога фахівцем ДСНС.

Станом на зараз дитину не знайдено. Правоохоронці не відкидають жодної версії зникнення.

Останні новини