Вівторок, 15 Липня, 2025

В київського прокурора знайшли незадекларовані статки на мільйони гривень

Важливі новини

Співачка Злата Огнєвіч вразила фанів еротичною зйомкою

Українська співачка Злата Огнєвіч вразила прихильників новою зйомкою у стилі 90-х, де з’явилась у провокаційному образі з оголеними грудьми. Зірка, якій у цьому році виповнилось 39, поділилась серією знімків у себе в Instagram, де постала в розстебнутій шкіряній куртці яскраво-червоного кольору, джинсових капрі та босоніжках із квіткою. Образ доповнили великі сонцезахисні окуляри, сережки-кільця та широкий […]

НБУ оголосив про пом’якшення валютних обмежень для бізнесу

Національний банк України оголосив про пом’якшення низки валютних обмежень, що набирають чинності з 21 грудня. Як повідомляє пресслужба НБУ, ці зміни не повинні суттєво вплинути на курсову динаміку та рівень міжнародних резервів, але мають на меті підтримати вітчизняних виробників та поліпшити умови ведення бізнесу в Україні. Зокрема, пом’якшено заборону на купівлю-продаж банківських металів. Тепер юридичні […]

The post НБУ оголосив про пом’якшення валютних обмежень для бізнесу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

2 червня в історії: іменинники, традиції та прикмети цього дня

Другий день літа в Україні та світі позначений кількома важливими подіями — як церковного, так і культурного характеру. Хоч офіційних державних свят сьогодні немає, цей день має свою символіку в народному календарі та в християнській традиції. Яке сьогодні свято в Україні 2 червня не передбачено державних чи неофіційних свят, але українці можуть присвятити день спогадам […]

Росіяни активно просуваються на флангах Великої Новосілки

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Про це повідомляють українські військові та воєнкори.

Так, лейтенант ЗСУ з позивним «Алекс» пише, що в Новому Комарі на північ від Великої Новосілки точиться бій, на південь від нього – у районі Благодатного – росіяни «мають просування».

«Вся біда в тому, що ворог найближчим часом може взяти повністю під контроль фланги навколо міста, а потім усе за стандартом, як ми бачили до цього, не дуже втішна перспектива», – прокоментував він.

Аналогічну інформацію повідомляє і військкор Мірошников.

«Якось дуже швидко по Великій Новосілці все відбувається… Не те щоб це було несподівано. Але ворог дуже швидко прориває ключові точки на флангах. Брак людей, снарядів і дронів дуже позначається, на жаль», – написав він.

Стратегії регулювання: владнання ситуацією на польсько-українському кордоні

Наше джерело розкриває, що польське керівництво, представлене прем’єром Туском, виявило нездатність зупинити протести фермерів та перевізників, що блокують український кордон. Політики з Варшави виправдовували свою пасивність, стверджуючи, що польська громадськість підтримує протести. Такий крок спрямований на запобігання подібних акцій протесту у власній країні. Проте, Туск поставив перед президентом Зеленським умови підтримки польських фермерів і перевізників на кордоні, обіцяючи нові кредити для України. Хоча кредити були надані, умови для українського сільського господарства та перевізників погіршилися. Важливо відзначити, що Зеленський відмовився від подання скарги до міжнародного суду щодо блокування транспортування українського зерна, навіть за умови незадовільного рішення для України.

Висновки з цієї статті наступні:

• Польське керівництво, в особі прем’єра Туска, не змогло ефективно зупинити протести фермерів та перевізників на кордоні з Україною через підтримку цих протестів у власній країні.

• Вимоги Туска до президента Зеленського щодо підтримки польських фермерів та перевізників були пов'язані з обіцянками нових кредитів для України, однак умови кредитів не виявилися вигідними для українського сільського господарства та перевізників.

• Незважаючи на це, Зеленський відмовився від подання скарги до міжнародного суду щодо блокування транспортування українського зерна, що може бути вважено певним компромісом у вирішенні конфлікту з Польщею.

Ці висновки підкреслюють складність ситуації на польсько-українському кордоні та необхідність пошуку компромісних рішень для збереження стабільності та співпраці між двома країнами.

Колишній заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДМС Києва та області Дмитро Петров, який повернувся на посаду заступника начальника департаменту міжнародного-правового співробітництва Офісу генпрокурора, задекларував готівкові заощадження у розмірі близько 10 мільйонів гривень.

Ці дані вдалося встановити завдяки аналізу його попередніх декларацій, які залишилися у відкритому доступі, попри те, що НАЗК прибрало декларації скандального чиновника з публічного доступу.

За офіційними даними, Петров мешкає в заможному передмісті Києва – селі Ходосівка, Обухівського району. В його власності два будинки:

  • 222,1 кв. м (зареєстрований 13 вересня 2017 року)

  • 150,4 кв. м (зареєстрований 15 серпня 2018 року)

Вартість нерухомості не вказана, а місце розташування позначене як “невідомо”, що може свідчити про свідоме неповне заповнення декларації.

Дружина прокурора, Людмила Приходько, також володіє нежитловими приміщеннями:

  • 48,4 кв. м, куплене у вересні 2019 року за 1,95 млн гривень

  • 54,1 кв. м, куплене у жовтні 2019 року за 1,13 млн гривень

Найцікавішим активом родини є 54 земельні ділянки, придбані з травня 2021 по серпень 2022 року. З них лише одна належить самому прокурору, тоді як решта 53 оформлені на членів родини. Загальна вартість ділянок, де вона була вказана, склала 3,85 млн гривень.

У грудні 2021 року родина Петрова придбала кілька великих земельних ділянок по 20 тисяч квадратних метрів кожна за близько 76 тисяч гривень за ділянку. Така вартість виглядає аномально низькою для Київської області.

З декларації видно, що родина Петрових має одразу кілька дорогих авто:

  • Volvo XC (2021) – 1,72 млн гривень

  • Renault Sandero (2021) – 490 тис. гривень

  • Volvo XC90 (2021), що належить дружині – 2 млн гривень

Також у родині є генератор FDG18.1K3 за 263 тис. гривень, а Людмила Приходько володіє годинником Rolex вартістю 242 тис. гривень.

У 2022 році Петров заробив 620 тис. гривень зарплати. Крім того, він отримав 416 тис. гривень від продажу майна (від Кльови П.М.), 180 тис. гривень від Токарського О.А. і 10,3 тис. гривень соціальної допомоги.

Дружина прокурора теж мала чималі доходи:

  • 822 тис. гривень від підприємницької діяльності

  • 453 тис. гривень за оренду майна

  • 1,67 млн гривень від продажу нерухомості

  • 6,5 тис. гривень отримала через “єПідтримку”

Найбільш вражає обсяг готівкових заощаджень:

  • У самого Петрова – 74,3 тис. доларів

  • У його дружини – 132 тис. доларів, 89 тис. євро та 20 тис. фунтів стерлінгів

Сумарно ці активи складають приблизно 10 мільйонів гривень.

Цікава деталь – 2 грудня 2024 року Петров подав декларацію перед звільненням, у якій усі розділи про майно, доходи та фінанси позначені як “інформація відсутня”.

Закон дозволяє не повторювати інформацію про активи, якщо вони не змінилися з часу подачі попередньої річної декларації. Проте повна відсутність даних у всіх розділах може свідчити як про технічну помилку, так і про свідоме приховування майна.

У 2024 році Петров здійснив два продажі рухомого майна (21 березня і 22 вересня) та дві покупки (4 вересня і 12 вересня), але вартість угод не вказав.

Попередня посада Петрова в Державній міграційній службі пов’язана з потенційними корупційними ризиками – видачею паспортів, дозволів на проживання тощо.

Без офіційних даних про доходи у 2024 році складно сказати, чи має його звільнення зв’язок із дивним нарощенням активів. Але наявність мільйонних заощаджень, великої кількості нерухомості та приховування даних у декларації залишають чимало запитань, які мали б зацікавити антикорупційні органи.

The post В київського прокурора знайшли незадекларовані статки на мільйони гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини