Субота, 19 Липня, 2025

В Україні оновили правила мобілізації медиків

Важливі новини

КМДА хоче заборонити ТОВ “АДМ” викиди забруднюючих речовин

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Дозвіл на викиди шкідливих речовин ТОВ “АДМ” буде зупинений. Тобто 4 жовтня він був опублікований на сайті Київської міської державної адміністрації. Протягом 10 днів у підприємства є вимога зупинитися

Також він пояснив чому цього не було зроблено раніше.

На жаль Департамент захисту довкілля не має повноважень перевіряти підприємства. Так, ми отримували сотні скарг, але фактично у нас єдиний орган, який здійснює перевірку суб’єктів дотримання вимог екологічно законодавства – це державна екологічна інспекція. Тільки після їх перевірки, коли були встановленні порушення… Як тільки ми отримаємо припис на зупинку дозволу, цей дозвіл буде зупинений. Такий припис надійшов і ми оперативно забезпечимо підготовку відповідного розпорядження і в п’ятницю воно було опубліковано

4 жовтня Олександр Возний повідомляв, що впродовж тривалого часу Департамент отримував численні скарги киян на діяльність ТОВ “АДМ”, розташованого за адресою вул. Сирецька, 33. Громада скаржиться на сморід уночі та неможливість спати з відкритими вікнами через погане повітря та запах.

КМДА повідомляла, що у Києві станом на ранок 7 жовтня рівень забрудненості повітря дуже низький.

У Верховній Раді суперечки через законопроєкт про заборону УПЦ МП

Значна частина народних обранців висловлює активну підтримку цій законодавчій ініціативі. Вони аргументують свою позицію необхідністю захисту національних інтересів України, зміцнення її духовного суверенітету та протидії зовнішньому впливу. На їхню думку, такий крок є важливим для забезпечення інформаційної безпеки держави та консолідації українського суспільства навколо спільних цінностей.

За словами Кошкіної близько 70 народних депутатів з “Європейської Солідарності”, “Голосу” та мажоритарники зі “Слуги народу” заявили, що не будуть брати участь у всіх голосуваннях у Верховній Раді, крім продовження воєнного стану.

Як зазначає журналістка, таким чином народні обранці поставили ультиматум керівництву партії “Слуга народу”, якщо законопроєкту щодо УПЦ МП не буде в порядку денному.

Соня Кошкіна вказує, що до другого читання законопроєкту у Верховній Раді вдалось зібрати необхідні 226 голосів, однак потрібно більше, щоб підстрахуватись. За її словами у “Слузі народу” є депутати, які вагаються щодо заборони УПЦ МП.

Зокрема до цієї групи входить голова фракції Давид Арахамія та ще близько 30 обранців партії монобільшості. Крім того, Кошкіна вказує, що у “Слузі народу”, є інша група з 70 депутатів, які “не підписали підтримку законопроєкту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні”.

“Серед них, згідно з оновленим списком підписантів, — Жан Беленюк, Євген Брагар, Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Павло Халімон, Георгій Мазурашу, Юрій Корявченков, Сергій Кальченко, Оксана Дмітрієва, Юлія Яцик (днями вийшла з фракції “СН”), Максим Павлюк, Артем Культенко, Наталія Локтіонова, Максим Перебийніс, Маргарита Шол, Павло Якименко тощо”, — заявила Кошкіна.

«Це дуже терапевтично»: Кравець розповіла про свою нову пристрасть

Відома українська акторка та зірка «Кварталу 95» Олена Кравець кардинально змінила вектор своєї діяльності. Нещодавно артистка зізналася, що більше не займається розважальними шоу, а натомість поринула в літературну творчість. Курс на письменництво У коментарі для ТСН Кравець розповіла, що наразі проходять письменницькі курси та вже активно пише. Вона виконує вправи та експериментує з іншими методами […]

The post «Це дуже терапевтично»: Кравець розповіла про свою нову пристрасть first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Статистика ДТП в Україні за 2024 рік: основні факти та причини

У 2024 році в Україні сталося 25 781 дорожньо-транспортна пригода (ДТП), у яких загинуло 3 202 особи та травмовано 32 023 людини. Ця статистика підкреслює масштабність проблеми на дорогах країни та необхідність вжиття заходів для зменшення кількості аварій. За 2024 рік зареєстровано 25 781 ДТП із потерпілими, у яких загинуло 3202 особи та 32 023 […]

The post Статистика ДТП в Україні за 2024 рік: основні факти та причини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як блогери й влада Одеси злили ворогу стратегічну інформацію

Після чергової ракетної атаки на Одесу в мережі з’явилася хвиля обурення через необережність місцевих блогерів і представників влади, які розголосили інформацію, що могла допомогти ворогу. Військовий оглядач Олександр Коваленко вказує, що це стало прямим наведенням для російських ракет. Сьогодні, об 11:54, з території тимчасово окупованого Криму було здійснено пуск російської балістичної ракети 9М723 ОТРК “Іскандер-М” […]

The post Як блогери й влада Одеси злили ворогу стратегічну інформацію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

12 червня 2025 року набув чинності Указ Президента України №397/2025, який змінює правила проходження військової служби для осіб з медичною, фармацевтичною та реабілітаційною освітою. Відтепер таких фахівців не можуть призначати на непрофільні посади у Збройних силах України — лише за добровільною згодою.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Згідно з новим указом, мобілізовані громадяни та діючі військовослужбовці, які мають відповідну спеціальну освіту, можуть бути призначені виключно на посади, що передбачають надання медичної, фармацевтичної або реабілітаційної допомоги.

Це стосується:

  • лікарів-спеціалістів (із магістерським ступенем та сертифікатом);

  • фармацевтів-спеціалістів;

  • фахівців зі спеціальностей “Технології медичної діагностики та лікування” (спец. “Протезування-ортезування”), “Терапія та реабілітація”, “Біомедична інженерія”;

  • осіб із післядипломною освітою за напрямами “Ерготерапія”, “Фізична терапія”, “Протезування-ортезування”, “Терапія мови і мовлення”.

Також заборонено призначати таких громадян на посади, що потребують нижчого рівня кваліфікації, ніж той, який вони мають.

Окремим пунктом Указ розширює можливості для фахівців у сфері охорони здоров’я. Тепер не лише лікарі, а й фармацевти можуть бути призначені на офіцерські посади медичної служби. Якщо відповідну військову підготовку вони не проходили раніше — її буде організовано.

Оновлено також перелік спеціальностей, за якими можливе офіцерське призначення у сфері реабілітації. Усі охочі, хто відповідає кваліфікаційним вимогам, зможуть пройти курс військової підготовки.

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують: ці зміни мають не лише соціальний, а й практичний характер — фахівці мають працювати там, де вони найбільш ефективні.

“Українські медики та реабілітологи надзвичайно затребувані на фронті, але призначення їх на випадкові посади було поширеним. Цей указ повертає логіку до кадрової політики армії”, — зазначили в МОЗ.

Останні новини