Середа, 23 Липня, 2025

В Україні змінили правила відстрочки від мобілізації

Важливі новини

З понеділка в Україну йде похолодання

Від понеділка, 5 травня, в Україні почне змінюватися повітряна маса — теплу весну на заході та півночі змінить прохолодне повітря. Синоптики попереджають про зниження температури, дощі та грози у низці областей. На півдні та сході ще протримається комфортна погода, але й там потепління триватиме недовго. Про це повідомила синоптикиня Наталія Діденко у своєму прогнозі. За […]

Співачка Каменських вимагає розлучення з Потапом

Відомий оглядач українського шоу-бізнесу Богдан Беспалов повідомив, що співачка Настя Каменських наполягає на офіційному розлученні з Потапом. Проте, за словами інсайдерів, репер, який зараз виступає під псевдонімом Slavic Balagan, категорично відмовляється це робити. За інформацією Беспалова, Каменських уже вдруге серйозно налаштована на розрив стосунків. Вперше вона хотіла подати на розлучення ще навесні 2023 року, однак […]

The post Співачка Каменських вимагає розлучення з Потапом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські легкоатлети завоювали золоту і дві бронзові медалі на чемпіонаті Європи

У неділю, 18 травня, у чеському місті Подебради відбувся командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби. Збірна України завершила виступ із трьома нагородами, а головною героїнею стала Людмила Оляновська, яка здобула «золото» на дистанції 20 км. Це перше в історії українське «золото» серед жінок на цій дистанції на командному чемпіонаті Європи. Оляновська подолала дистанцію за 1:27:56 […]

Військовий експерт прогнозує, що темпи російського наступу в Україні сповільняться

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Усе вказує на те, що, маючи досить скромний набір цілей, жодного обласного центру в їхньому списку немає. Російські окупаційні війська не мають можливості впевнено реалізувати свої плани, незважаючи на те, що мають тотальну кількісну перевагу в зоні бойових дій — понад 550 тисяч осіб. Це свідчить про явне виснаження їх ударних та наступальних можливостей,” — зазначив експерт.

За словами Коваленка, після Вугледара росіяни спробують рухатися на Богоявленку і Новоукраїнку. Однак, як він зазначає, це “етап вельми довгострокових боїв у полях”.

“Російські війська прагнуть швидкої перемоги, але для цього їм необхідно сформувати південний фланг для наступу на Покровськ. На сьогодні навіть лівобережна кишеня по річці Вовча не закрита. Селидове, яке стало кісткою в горлі для росіян на Покровському напрямку, буде не менш виснажливим для них, ніж бої за Вугледар,” — упевнений Коваленко.

Експерт також вважає, що бої у Торецьку для окупантів проходять у значно складніших умовах. Найболючішою темою для них залишається Часів Яр, а у Вовчанську росіяни не лише не змогли розширити свій “успіх”, але й втратили контроль над Агрегатним заводом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія планує набрати на контракт із Міноборони щонайменше 225 тисяч осіб у найближчі три роки. Відзначалося, що лише минулого року контракт із МО РФ уклали 345 тисяч осіб, а з початку 2023 до середини 2024 року кількість нових контрактників досягла 511 тисяч осіб.

ГУР зруйнувало міф про нову балістичну ракету РФ

Росія не має на озброєнні жодної балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік». Про це повідомив тимчасовий очільник ГУР Міноборони Олег Чорний у відповіді на запит «Главкому». Хоча у розробці цього проєкту задіяно кілька підприємств ВПК РФ, реальні можливості виробництва обмежені — максимум десять одиниць на рік. Це при тому, що з початку повномасштабного вторгнення було проведено […]

В Україні триває загальна мобілізація, і воєнний стан залишається чинним. У цей період військовозобов’язаних чоловіків від 18 до 60 років можуть призвати до лав Збройних Сил України, якщо вони не мають права на відстрочку. Водночас законодавчі зміни, що набули чинності у 2024 році, значно звузили перелік тих, хто може уникнути мобілізації.

Кого можуть мобілізувати?

Мобілізації підлягають:
 Чоловіки віком від 18 до 60 років (з 18 років – лише ті, хто має військовий досвід, решта – з 25 років).
  Чоловіки, які втратили право на відстрочку через зміни у законодавстві.

Хто втратив відстрочку?

Студенти, які здобувають другу або третю вищу освіту. Відстрочка тепер надається лише тим, хто навчається на денній або дуальній формі та здобуває наступний рівень освіти (наприклад, з бакалавра на магістра).

Батьки трьох і більше дітей, які мають борги з аліментів. Якщо раніше така категорія могла отримати відстрочку, то тепер вони можуть бути мобілізовані.

Батьки-одинаки, якщо мати дитини не позбавлена батьківських прав, не померла, не зникла безвісти і не перебуває у в’язниці.

Особи, які доглядають за батьками своєї дружини. Відстрочка тепер надається лише тим, хто доглядає за власними батьками з інвалідністю 1 або 2 групи.

Зведені брати загиблих військових більше не можуть отримати відстрочку. Вона передбачена лише для рідних або неповнорідних братів і сестер.

Працівники підприємств та організацій Міноборони більше не мають автоматичної відстрочки.

Що це означає?

Через нові обмеження військовозобов’язаним чоловікам стало значно важче отримати відстрочку. Це означає, що:

  • студенти не можуть “переховуватись” у ВНЗ, постійно отримуючи другу і третю освіту;
  • відстрочка більше не є гарантією для окремих категорій батьків;
  • навіть догляд за інвалідами тепер не завжди є підставою для уникнення мобілізації.

Законодавчі зміни направлені на розширення мобілізаційного ресурсу, але разом із тим вони викликають значний суспільний резонанс. Спостерігачі вважають, що кількість мобілізованих громадян може значно зрости через зменшення категорій, які раніше мали право на відстрочку.

The post В Україні змінили правила відстрочки від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини