Середа, 16 Липня, 2025

Вчені попередили про магнітну бурю 16 липня: як захистити здоров’я

Важливі новини

Злочинна схема на харчах для ЗСУ: затримано 9 осіб

Прокуратура та ДБР викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів на постачанні продуктів харчування до підрозділів ЗСУ. До організованої групи входили як бізнесмени, так і представники військових частин. За попередніми оцінками, державі завдано збитків щонайменше на 6 мільйонів гривень. За даними слідства, організатором схеми став власник двох приватних компаній, які мали державні контракти з Міністерством оборони. […]

Арахамія хоче конфіскувати “покинуті” авто

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як пише видання 360ua.news, офіційна мета ініціативи – забезпечення національної безпеки, оскільки такі транспортні засоби можуть використовуватися для диверсій. Проте за цією ідеєю може ховатися масштабна схема із отримання надприбутків.

Щоб обґрунтувати необхідність законодавчих змін, для громадськості підготовлено пояснення: “покинуті машини становлять загрозу безпеці, бо їх можуть замінувати або використовувати для диверсій”. Джерела повідомляють, що для “наочності” небезпеки навіть розглядається сценарій демонстративного підриву кількох автомобілів у різних містах.

Щоб уникнути негативних суспільних настроїв, частину конфіскованих авто планують публічно передати військовим на фронт. Проте проблема полягає в тому, що “покинутими” можуть вважати автівки, які просто залишилися без руху на кілька днів. Такий статус машина може отримати і за заявою “пильного громадянина”.

Ще до прийняття змін у законодавство, за словами джерел, оточення Арахамії вже готується зайняти нішу цього “бізнесу”. Схема виглядає так:

Мобілізація на розгляді: ВР планує затвердити законопроект до кінця березня

Попереду Верховної Ради – законопроект про посилення мобілізації, який передбачає розгляд у другому читанні до кінця березня. За прогнозами члена оборонного комітету, Федора Веніславського, оптимістичний сценарій передбачає завершення роботи над поданими поправками до 10-15 березня, а песимістичний – до 20 березня. Представлено понад 4 тисячі поправок, які були об'єднані в 16 блоків. Всі вони вже пройшли розгляд на комітеті, де були уточнені перехідні та заключні положення. Наступним кроком буде обговорення з авторами поправок.

Основні аспекти законопроекту такі:

У змінах вирішено прибрати обмеження конституційних прав і свобод, що стосуються виїзду за межі України та арешту банківських рахунків. Про обмеження на керування транспортними засобами буде прийнято окреме рішення.Впровадження електронного кабінету призовника: реєстрація в ньому стане правом, а не обов'язком.Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства та інші організації братимуть участь у мобілізаційних заходах, але їх повноваження будуть уточнені.Поліція матиме право повідомляти громадян за запитами територіальних центрів комплектування. У присутності представників цих центрів поліцейські зможуть вручати повістки. Поліцейські будуть переведені зі спеціального обліку на загальний військовий облік, але отримають бронежилети від мобілізації. З'являться засоби відеофіксації.Всі аспіранти отримають право на відстрочку незалежно від форми навчання. З'явиться механізм обчислення ухильників.Громадяни, які отримали інвалідність II і III групи або визнані обмежено придатними до військової служби, пройдуть перегляд у ВЛК.Деякі засуджені та особи, що відбувають покарання, можуть бути мобілізовані.Щодо демобілізації домовлено, що вона відбудеться після 36 місяців служби.Збережеться базова військова підготовка для чоловіків 18-25 років. Українська Верховна Рада активно працює над законопроектом щодо посилення мобілізації, очікується, що його розглянуть у другому читанні до кінця березня. Члени оборонного комітету прогнозують, що це може статися відповідно до оптимістичного сценарію до 10-15 березня або до 20 березня за песимістичного. Законопроект містить понад 4 тисячі поправок, які були об'єднані в 16 блоків. Всі вони вже пройшли розгляд на комітеті, але передбачено додаткове обговорення з авторами поправок. Основні зміни стосуються скасування обмежень на конституційні права та свободи, впровадження електронного кабінету призовника, уточнення повноважень органів влади та поліції участь у мобілізаційних заходах, а також механізму демобілізації після 36 місяців служби. Важливою є також збереження базової військової підготовки для чоловіків 18-25 років. Всі ці заходи спрямовані на підвищення ефективності мобілізаційних процесів та забезпечення національної безпеки України.

Мати постраждалої української моделі з Дубая заявила, що знає імена нападників

20-річна українська модель Марія Ковальчук, яка була знайдена в березні на узбіччі дороги в Дубаї з тяжкими травмами, продовжує лікування і вперше за довгий час почала говорити. Про це повідомила її мати в коментарях журналістам. Марія досі перебуває в медичному закладі в ОАЕ, де проходить курс реабілітації після восьми складних операцій, зокрема через численні переломи […]

ЗСУ шукають новий напрямок для прориву на фронті

Офіс Президента потребує термінових успіхів на фронті, і для цього Андрій Єрмак, за даними нашого джерела в Генштабі, постійно тисне на Головнокомандувача Олександра Сирського. Від нього вимагають «великих проривів» і навіть порівнюють із радянською Курською операцією. Згідно з інформацією, Банкова хоче будь-яку переможну операцію, щоб продемонструвати союзникам можливості ЗСУ. Для цього не шкодують резервів, техніки […]

The post ЗСУ шукають новий напрямок для прориву на фронті first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У середу, 16 липня, на Землі очікується слабка магнітна буря. Хоча вона не становить загрози для техніки чи здоров’я, метеочутливі люди можуть відчути дискомфорт.

Що прогнозують вчені

За даними порталу Geomagnetism, рівень геомагнітної активності становитиме індекс 3, що відповідає низькому рівню збурень. Однак вплив корональної діри в південній півкулі Сонця, яка посилила потік сонячного вітру, може зберігатися ще кілька днів.

Також повідомляється про три корональні викиди маси на Сонці за останню добу, але жоден із них не був спрямований у бік Землі.

Очікується, що найпотужніші можливі геомагнітні збурення досягатимуть лише рівня G1, тобто слабкого шторму, який зазвичай не має серйозних наслідків.

Як магнітні бурі впливають на людей

Магнітна буря — це реакція магнітного поля Землі на потік заряджених частинок, що надходять від Сонця. У дні підвищеної активності деякі люди можуть відчувати:

  • головний біль або запаморочення;

  • слабкість, втому;

  • дратівливість або перепади настрою;

  • проблеми зі сном;

  • загострення хронічних хвороб.

Особливо чутливими до геомагнітних змін вважаються люди з серцево-судинними захворюваннями, вагітні, літні та ті, хто страждає на вегето-судинну дистонію.

Як полегшити вплив магнітних бур

  • Стежте за прогнозами магнітної активності.

  • Висипайтеся та уникайте перенапруження.

  • Пийте достатньо води, відмовтеся від алкоголю й важкої їжі.

  • Частіше бувайте на свіжому повітрі.

  • Не перевантажуйте себе роботою й обмежте контакти з токсичними людьми або інформацією.

Навіть у періоди слабких магнітних бур важливо прислухатися до свого організму, дбати про спокій і не ігнорувати ознаки перевтоми.

Останні новини