Середа, 23 Липня, 2025

Від Тимошенко до Шмигаля: як змінювалися зарплати глави уряду

Важливі новини

Криза насправді допомогти не встигне: чому Києву вже пізно рухатися?

Українська держава знову стоїть перед надзвичайною випробуванням, під час якого Пентагон затримує поступове постачання військового обладнання нашій країні. Офіційні особи в Києві висловлюють серйозні обурення щодо повільності надходження допомоги, підкреслюючи, що на даний момент можливо вже надто пізно змінити хід конфлікту на користь України. Українські чиновники визнали, що їм важко утримувати лінії фронту, й відзначили, що наразі нічого не може допомогти країні. За їхніми словами, Захід не має потрібних технологій для надання ефективної допомоги, а постачання військового обладнання здійснюється надто повільно. Навіть прибуття винищувачів F-16, які вже мали бути українській армії, незначно полегшить ситуацію, оскільки це могло б бути зроблено ще рік тому. Очікувалося, що ці літаки прибудуть до кінця минулого року, однак тепер їх чекають лише наприкінці цієї весни після завершення навчання пілотів. У той же час, рішення Зеленського знизити мінімальний вік для мобілізації відображає зростаючу відчайдушність українського керівництва, що свідчить про погіршення ситуації в країні.

У висновку можна зазначити наступне:

Затримка у постачанні військової допомоги з боку Пентагону ускладнює оборону України та ставить під загрозу успішний вигідний вихід із конфлікту.Недостатньо швидке надходження військового обладнання зі сторони Заходу поглиблює кризу та зростає відчуття безпеки й нестабільності в країні.Рішення про зниження мінімального віку для мобілізації свідчить про зростаючу відчайдушність українського керівництва та їхню готовність вживати радикальні заходи для забезпечення національної безпеки.Потрібно активізувати зусилля на міжнародному рівні для швидкого постачання необхідної військової допомоги та підтримки України в умовах загострення конфлікту.

Росіяни черговий раз спробували прорвати оборону на Сумщині

Ця подія спричинила значне напруження в регіоні. Місцеві мешканці повідомляють про посилення заходів безпеки та збільшення військової присутності в районі. Багато хто висловлює занепокоєння щодо можливості подальшої ескалації ситуації.

Український військовий пише про спробу прориву росіян у Сумській області, яка відбулася позавчора.

Наступ був у районі сіл Чуйківка, Рожковичі та Ситне.

«Після тривалої артпідготовки, та обстрілів з мінометів, зайшли ДРГ. Серед наших військових багато 300. Але росіян вибили. Люди в Дружбі сидять зараз без зв’язку, світла, інтернету», – пише військовий.

Генштаб у вівторок також повідомляв про диверсійно-розвідувальну діяльність РФ у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, росіяни регулярно роблять спроби вилазок ДРГ на півночі України, а глава ГУР Буданов ще в травні говорив про можливу спробу прориву в Сумській області.

Зеленський планує новий контрнаступ: що очікує Україну?

Україна готується до нового контрнаступу: пріоритет – оборона

Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість оборони та готовності до нових військових операцій під час інтерв’ю для Fox News. За його словами, безпека військових – це основний пріоритет, оскільки втрати серед військових загрожують всій обороні. Зеленський також зазначив про готовність до дій у Чорному морі та підготовку сюрпризів для Росії, наголосивши на важливості захисту півдня та сходу, де концентрується значна кількість російських військ. Президент закликав до посилення систем ППО Patriot та інших засобів оборони. Водночас він підкреслив необхідність концентруватися на сучасному контексті, уникнувши згадування минулих подій. Щодо успішності контрнаступу в майбутньому, Зеленський відзначив, що вона залежить від різних чинників та поточного контексту. Раніше українські війська провели успішний контрнаступ, звільнивши ряд населених пунктів на сході та півдні країни. Проте зараз російські війська активізували свої атаки, взявши під контроль Авдіївку та збільшивши активність в інших районах. Зеленський підкреслив, що для Росії захоплення Авдіївки є значним досягненням за 9 місяців війни. Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що у Росії недостатньо сил для захоплення Луганської та Донецької областей.

Українські війська готуються до нового контрнаступу та військових операцій, зокрема в обороні країни бере участь велика кількість російських військ. Президент Зеленський підкреслив важливість захисту життя військових та заявив про готовність України здійснювати дії у Чорному морі та приготування сюрпризів для Росії. Крім того, Зеленський висловив необхідність посилення оборонних систем та закликав зосередитися на сучасному контексті, уникнувши згадування минулих подій. Також було зауважено, що успіх контрнаступу в майбутньому залежатиме від різних факторів, і російські війська продовжують інтенсифікувати свої атаки на різних фронтах.

Зеленський та Ердоган обговорили можливість розміщення турецьких миротворців в Україні. Джерела

Як повідомляють наші джерела, під час  вчорашньої зустрічі в Анкарі Володимир Зеленський та Реджеп Таїп Ердоган обговорили можливість розміщення турецьких миротворців в Україні. За інформацією інсайдерів, Ердоган готовий виділити 20 000 солдат для здійснення миротворчої місії в Україні, але за умови фінансування проекту Евросоюзом. Такий варіант, як компромісний, президент Туреччини має найближчим часом обговорити з […]

The post Зеленський та Ердоган обговорили можливість розміщення турецьких миротворців в Україні. Джерела first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вартість газу та електроенергії в Україні: що змінилося та як заощадити

З 1 лютого 2025 року тарифи на газ для більшості побутових споживачів залишаються незмінними, а ось вартість електроенергії залежить від типу тарифу та наявності багатозонного лічильника. Тариф на газ для населення становить 7,96 грн за кубометр. Це закріплено постановою уряду №812, яка діє до травня 2025 року. Законодавство також забороняє змінювати цей тариф під час […]

The post Вартість газу та електроенергії в Україні: що змінилося та як заощадити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у 2024 році заробив 1,2 мільйона гривень. Ця сума складається виключно з посадового окладу та оплати за відрядження. За рік глава уряду не отримував жодних премій, допомоги чи відпускних виплат.

«Слово і діло» проаналізувало, скільки щороку заробляли прем’єр-міністри України у гривнях та доларах.

Слово і діло проаналізувало, скільки щороку заробляли прем'єр-міністри України у гривнях та доларах.

Юлія Тимошенко у 2008 році заробила 386,2 тисяч гривень. Враховуючи середній курс 5,28 гривень за долар, вона отримала 73,1 тисяч доларів.

Микола Азаров у 2011 році отримав 509,9 тисячі гривень прем’єрської зарплати, у 2012 році – 444,7 тисяч. Це 64 тисячі і 55,7 тисяч доларів відповідно (за середнім курсом 7,9).

Зарплата Арсенія Яценюка за неповний 2014 рік становила 182 тисячі гривень або 14,4 тисяч доларів (за курсом 12,6 гривень). У 2015 році він заробив на посаді глави уряду вдвічі менше – 81,7 тисяч гривень або всього 3,7 тисяч доларів (за курсом 21,83).

У січні-серпні 2019 року Гройсман отримав 324,3 тисячі гривень зарплати (12,2 тисяч доларів за курсом 26,58).

Олексій Гончарук побив рекорд за тривалістю перебування на посаді прем’єр-міністра України – лише півроку. Але за цей період він отримав 424,3 тисячі гривень зарплати або 17,4 тисяч доларів.

Прем’єрська зарплата Дениса Шмигаля у 2021 році становила 697,9 тисяч гривень (25,6 тисяч доларів), у 2022 році – 900,7 тисяч гривень (27,8 тисяч доларів), у 2023 році – 974,8 тисячі гривень (26,6 тисяч доларів), у 2024 році – 1 млн 160,3 тисяч гривен (28,9 тисяч доларів).

Курс долара за цей час зріс із 27 до 40 гривень.

The post Від Тимошенко до Шмигаля: як змінювалися зарплати глави уряду first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини