Субота, 19 Квітня, 2025

Військовим збираються підвищити виплати

Важливі новини

НАБУ та САП відправили до суду справу нардепа Лабазюка за надання неправомірної вигоди

Українське правоохоронне відомство, а саме Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, вживають рішучих заходів у боротьбі з корупцією на всіх рівнях влади. Найсвіжіший приклад цього — подання до суду справи проти народного депутата України від фракції "За майбутнє", Сергія Лабазюка. Його звинувачення стосуються надання неправомірної вигоди колишньому віцепрем'єр-міністру Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

Суть звинувачень полягає в тому, що у серпні 2023 року Лабазюк, як власник великого будівельного та аграрного бізнесу, використовуючи свій статус народного депутата, звернувся до вищого посадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди на відбудову інфраструктурних об'єктів на суму 1 мільярда гривень. У разі успішного отримання цих підрядів, він обіцяв "винагороду" у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. З метою досягнення домовленості щодо наступних кроків, народний депутат залучив директора своєї компанії.

Цей випадок є ілюстрацією наполегливої роботи правоохоронних органів виявлення та припинення корупційних схем, що порушують закон та підірвують довіру до державних інституцій. НАБУ та САП продовжують активно діяти в інтересах правопорядку та чесності, незалежно від статусу чи впливу осіб, залучених до корупційних правопорушень. Це також служить важливим сигналом для інших посадовців та представників влади про неприпустимість корупційних діянь та відповідальність за них перед законом.

Нагадаємо, що боротьба з корупцією є однією з ключових пріоритетних завдань для побудови сильної, прозорої та справедливої держави, яка здатна забезпечити добробут та розвиток своїм громадянам. У світлі цього, кожен випадок виявлення корупції та притягнення винних до відповідальності є кроком у напрямку будівництва правової держави, де немає місця для корупційних проявів та привілеїв.

Пізніше обвинувачені передали вищому посадовцю Державного агентства відновлення неправомірну вигоду у розмірі 150 тисяч доларів США. Передача хабаря відбулася на парковці одного зі столичних супермаркетів, а гроші були приховані в китайській шкатулці.

Лабазюк заперечував, що намагався підкупити чиновників, стверджуючи, що його провокували на хабар. Справа кваліфікується за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, за що йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

28 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Лабазюку, проте заставу у сумі 40 мільйонів 260 тисяч гривень за нього внесли, і він вийшов з-під варти в той же день.

У НАБУ відзначили, що це уже другий народний депутат, якого звинувачують у наданні неправомірної вигоди у сфері відновлення.

У квітні 2024 року до суду направили обвинувальний акт із справою щодо іншого депутата.

Що відомо про Сергія Лабазюка

Депутат Верховної ради України трьох скликань (теперішнього дев’ятого скликання, восьмого та сьомого скликань). З 2012 року обирається до парламенту по одному і тому ж мажоритарному округу №188, до якого входить частина Хмельницького, колишні Хмельницький та Волочиський райони.

Один із народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року. 1 серпня 2014 року подав заяву з проханням вважати результат голосування як «не голосував». Згодом заявив, буцімто насправді він не голосував за ці закони.

Наразі у Верховній Раді є членом депутатської групи “За майбутнє” та членом Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Народився у 1980 році у Волочиську Хмельницької області. Є засновником та на цей час почесним президентом ТОВ “Група компаній “Вітагро”, яка займається рослинництвом, садівництвом та тваринництвом.

Одружений. Дружина депутата Віолета Лабазюк наразі є головою Хмельницької обласної ради.

Фігурант антикорупційних розслідувань за фактом політичної корупції та тендерних махінацій.

В грудні 2020 року ветеран АТО Олексій Кравчук заявив про погрози його родині після того, як він опублікував відео, де Лабазюк ображав його побратимів.

Є інформація про причетність підприємства ТОВ «Інвестиційна компанія „Вітагро“» Лабазюка у прихованій приватизації державного підприємства «Завод „Маяк“».

Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні

Мирне врегулювання війни в Україні до 2026 року неможливе через жорстку позицію Росії, яку вона висуває на переговорах. Про це повідомляє Washington Post, посилаючись на дані європейської розвідки. За інформацією видання, аналітичний центр, тісно пов’язаний з П’ятою службою ФСБ (відповідає за операції в Україні), підготував документ із потенційними умовами Кремля за тиждень до переговорів між […]

The post Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сильний вітер у Києві: падіння дерев та пошкодження дахів, патрульна поліція надала рекомендації

Ключові аспекти реагування на надзвичайні погодні умови:

“За даними Укргідрометцентру, сьогодні у Києві протягом дня пориви вітру сягатимуть до 20 м/с”, – повідомили патрульні у соцмережах.

У мережі публікують фото і відео, як у Києві через сильний вітер зриває дахи та валить дерева.

Зокрема, за даними патрульної поліції Києва, через падіння дерева на проїжджу частину на вулиці Сім’ї Ідзиковських рух транспорту перекрито. На місці працюють відповідні служби.

Жителів міста закликали під час погіршення погодних умов:

Україна потребує 4,5 мільйони працівників

В Україні спостерігається найгостріший дефіцит кадрів серед робітничих професій у таких сферах, як будівництво, транспорт та промисловість. Згідно з оцінками, найближчі роки вимагатимуть значного збільшення кваліфікованої робочої сили для відновлення економіки після війни. Про це заявила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, коментуючи ситуацію в країні. Вона зазначила кілька ключових причин кадрового дефіциту: Структурне безробіття […]

The post Україна потребує 4,5 мільйони працівників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Призов до армії з травня зріс у три рази, але цього недостатньо

За повідомленням адвоката підозрюваного, Ігоря Сулими, його клієнт послався на статтю 63 Конституції України. Ця стаття захищає громадян від самозвинувачення та дозволяє не надавати інформацію, яка може бути використана проти них у суді.

За їхніми словами, це вдвічі-втричі більше, ніж в останні зимові місяці, і приблизно стільки ж, скільки російська армія набирає щомісяця.

Тому «найближчими тижнями на фронт прибуде велика кількість новобранців, але деякі з них погано навчені або не у формі».

«Ситуація трохи покращується порівняно з кінцем 2023 року, коли була сильна нестача людей. Але наші потреби все ще перевищують кількість людей, яких ми отримуємо», – заявив виданню Сергій Скібчик, прес-офіцер 65-ї бригади, яка воює на півдні України.

Медик, що воює в районі Торецька, сказала, що за останні два місяці її бригада прийняла дві тисячі призовників.

При цьому «мобілізаційний поштовх досі не призвів до значного посилення сил України на полі бою».

«Багато призовників усе ще завершують тижневий навчальний процес і ще не дісталися фронту. А деякі новобранці, які прибули, фізично не придатні до бою», – йдеться у статті з посиланням на українських військових.

Вони тим не менш «сподіваються, що приплив солдатів допоможе Україні стабілізувати лінію фронту цього літа».

Згідно з інформацією від нашого джерела в Офісі Президента, на Банковій розглядають новий механізм підтримки військовослужбовців через збільшення щомісячних виплат до 200 тисяч гривень. Цей крок має стати відповіддю на проблему СЗЧ (самовільного залишення частини) та посилення мотивації військових.

У перші місяці війни, коли країна стикнулася з найбільшими викликами, саме фінансова підтримка стала одним із ключових факторів залучення добровольців до лав Збройних Сил України. Високі виплати дозволили компенсувати ризики та втрати, що очікували на військових, а також стали підтримкою для їхніх родин.

Однак, як зазначає джерело, за два роки ситуація змінилася:

  • Інфляція знецінила реальну вартість виплат.
  • Ріст цін на товари, послуги та житло ускладнив фінансове становище сімей військових.
  • СЗЧ та морально-психологічні проблеми почали набирати обертів.

Що планується?

Новий план, який активно обговорюється в ОП, передбачає збільшення виплат для військовослужбовців ЗСУ до 200 тисяч гривень щомісячно. Це має стати як мотиваційним чинником, так і важливим економічним рішенням, що підтримає тих, хто на передовій.

Президент Володимир Зеленський може оголосити про цю ініціативу вже на початку березня. Проте конкретні терміни залежатимуть від ходу війни та результатів переговорів із партнерами. Якщо переговори затягнуться, а ситуація на фронті загостриться, запуск нових виплат стане необхідністю.

The post Військовим збираються підвищити виплати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини