Четвер, 29 Травня, 2025

Віталій Кличко отримав 1,1 млн грн роялті від британського агентства спікерів

Важливі новини

Україна розглядає вихід з гідрометеорологічної угоди СНД: що передбачає законопроект?

Уряд вніс до Верховної Ради законопроект про вихід з угоди щодо постачання продукції для національних гідрометеорологічних служб країн-учасниць СНД. Повідомлення про це надійшло від представника уряду у парламенті Тараса Мельничука через Telegram. “Кабінетом міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України проект закону “Про вихід з Угоди про поставки товарів для забезпечення національних гідрометеорологічних служб держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав” (реєстр. No 0255)”, – повідомив Мельничук. Він зауважив, що у зв’язку з тим, що повномасштабна збройна агресія Росії проти України та участь Білорусі повністю порушують принципи та норми міжнародного права, а також унеможливлюють закладені угодою про створення СНД основні цілі, принципи та засади, Україна вирішила вийти з цієї угоди. Зазначається, що угода була укладена 9 вересня 1994 року в Москві та ратифікована Законом України від 20 грудня 1996 року № 630/96-ВР.

Враховуючи складну міжнародну ситуацію, яка виникла через агресію Росії та участь Білорусі, вихід з угоди щодо постачання продукції для гідрометеорологічних служб країн СНД став важливим кроком для України. Влада вважає, що умови, на яких була укладена угода, більше не відповідають сучасним реаліям та не враховують інтереси та безпеку України. Рішення про вихід з угоди підтримується як крок на шляху до захисту національних інтересів та міжнародного права.

• Уряд вніс до Верховної Ради законопроект про вихід з угоди щодо постачання продукції для національних гідрометеорологічних служб країн-учасниць СНД.

• Причиною цього рішення стала повномасштабна збройна агресія Росії проти України та участь Білорусі, які порушують міжнародне право та унеможливлюють досягнення основних цілей угоди.

• Вихід з угоди є важливим кроком для захисту національних інтересів та міжнародного права України.

• Рішення про вихід з угоди пов'язане з необхідністю адаптації до сучасних реалій та забезпечення безпеки країни.

• Звернення до Верховної Ради ініціює важливий діалог щодо майбутніх кроків України у контексті її міжнародної співпраці та безпеки.

Не всі інваліди підлягають мобілізації: що потрібно знати про ВЛК і відстрочку

В Україні з’явилася нова проблема, пов’язана з мобілізацією: на людей з інвалідністю часто накладають штрафи за неявку до територіальних центрів комплектування (ТЦК), незважаючи на наявність всіх необхідних документів, які підтверджують інвалідність. Ця ситуація викликає занепокоєння серед правозахисників і адвокатів, зокрема через недостатнє розуміння законодавства. Як зазначає Роман Лихачов, адвокат Приймальні Української Гельсінської спілки з прав […]

The post Не всі інваліди підлягають мобілізації: що потрібно знати про ВЛК і відстрочку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НБУ тестує е-гривню: цифрова валюта, яка стане доповненням до готівки

Національний банк України (НБУ) розпочав підготовку пілотного проєкту цифрової гривні, яка має стати важливим доповненням до готівкових коштів. Тестування цієї цифрової валюти дозволить оцінити її ефективність, зручність та популярність серед користувачів, перш ніж ухвалити рішення про впровадження на масовому рівні. Що таке е-гривня і як вона працюватиме? Цифрова гривня – це нова форма національної валюти, […]

The post НБУ тестує е-гривню: цифрова валюта, яка стане доповненням до готівки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Офіс Президента шукає нові шляхи організації міжнародних турне для Зеленського

Джерела в Офісі Президента України повідомили, що організація міжнародних турне для Володимира Зеленського стає все більш складною, особливо коли йдеться про країни Глобального Півдня. В той час як європейські лідери досі готові зустрічатися і вести переговори, у країнах Африки та Близького Сходу ситуація виглядає значно складніше. Минулого року Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента, дав доручення […]

The post Офіс Президента шукає нові шляхи організації міжнародних турне для Зеленського first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Підготовка до невдач: як українців забезпечити в “чорну зиму

Сценарій “чорної зими”, що вже попереджував українців минулої зими, у 2024-2025 роках набуває надзвичайної актуальності, оскільки теплова та енергетична інфраструктура вже на межі виснаження. Міста загрожує перетворення на "темні плями", де перебувати буде неможливо. Українські експерти неустанно б’ють на сполох, наголошуючи, що знищення Трипільської теплової електростанції, попереднє руйнування Дніпровської гідроелектростанції та інших об’єктів генерації означають, що в країні вже найближчим часом виникне катастрофічний дефіцит електроенергії (простий приклад – недостача енергії виникне вже з першими спекотними днями, коли люди вмикають кондиціонери). Це ще без урахування подальших можливих атак на енергетичну систему України, які, ймовірно, будуть тривати. Ще більше, відновлення генераційних потужностей до настання зими не є реальним за жодних умов. Завдані шкоди надзвичайно серйозні, а зруйновані об’єкти не можна відремонтувати в найближчі роки. Отже, якщо торік Російська Федерація атакувала електропідстанції, то їх можна було швидко відновити (просто переставивши трансформатор, наліпивши дротів, заклеївши скотчем апаратуру тощо). А от щодо генерації – це набагато серйозніша проблема. Якщо не буде можливості підтримувати рівень електроенергії, то у містах можуть просто припинити працювати насоси каналізації.

Висновки до цієї статті наголошують на критичності ситуації, пов'язаної з можливим настанням "чорної зими" в Україні. Зруйновання енергетичної і теплової інфраструктури створює серйозну загрозу для життя і здоров'я населення, а також для функціонування міст. Відновлення інфраструктури до настання зими неможливе, що ставить під загрозу нормальне функціонування електропостачання та інших важливих систем у містах. Необхідні невідкладні заходи для запобігання катастрофічним наслідкам "чорної зими" та забезпечення безпеки та комфорту для українського населення.

Мер Києва Віталій Кличко задекларував дохід у розмірі понад 1,1 млн гривень за співпрацю з британським агентством Chartwell Speakers. Як вказано у його декларації, кошти він отримав 29 квітня 2025 року від компанії Chartwell Partners LTD — юридичної особи, яка володіє цим брендом.

Chartwell Speakers — агентство, що спеціалізується на підборі спікерів для міжнародних конференцій та подій. На своєму сайті компанія описує Кличка як одного з провідних спікерів, який може виступати з промовами про лідерство, уряд, політику та права людини. Зазначається, що агентство залучає лідерів думок для участі в заходах у США, Європі, Азії та Ірландії.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl.World, компанією Chartwell Partners LTD керують британські громадяни Джеймс Бірч і Томас Едінгтон. Останній також є її власником.

Роялті, отримане мером столиці, є офіційним доходом за його участь у публічних заходах, що організовуються за кордоном.

Останні новини