Середа, 16 Липня, 2025

Власника «Автомагістралі-Південь» підозрюють у привласненні 240 мільйонів на будівництві водогону

Важливі новини

На Закарпатті батьків штрафуватимуть за прогули учнів і не тільки

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Штрафи будуть накладатися на батьків, якщо їхні діти не відвідують заняття без поважної причини або скоюють злочини чи адміністративні правопорушення. За перший випадок відсутності школяра, батьки отримають попередження або штраф від 850 до 1700 гривень. Якщо порушення повторяться протягом року, сума штрафу зросте до 5100 гривень.

Також вводиться обов’язок навчальних закладів повідомляти органи Нацполіції та службу у справах дітей про відсутність учня більше ніж 10 днів поспіль без поважної причини. Ці заходи мають на меті захист прав дітей на освіту і забезпечення належного контролю за їх поведінкою.

Крім того, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, що також передбачає посилення контролю з боку місцевих органів влади.

Російська опозиція провела у Львові форум при підтримці української влади

Українська влада продемонструвала важливий крок у напрямку підтримки російської опозиції, яким став проведений у Львові форум. На цьому заході зібралися представники різних громадських та політичних коліс, а серед виступаючих був радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк. У своїй промові він підкреслив значущість подібних ініціатив для спільного формування майбутнього Росії, вільного від путінського авторитарного режиму. Такий форум сприяє обміну ідеями, утворенню конструктивного діалогу та визначенню стратегій подальших дій. Важливо, що Україна підтримує громадянське суспільство в Росії на шляху до демократичних змін, що не лише зміцнює дружні відносини між двома країнами, але й сприяє зміні політичного ландшафту в регіоні на краще.

Позитивний коментар щодо форуму також зробив глава української розвідки Кирило Буданов. Він зазначив, що подібні зустрічі сприяють наближенню краху режиму Путіна. Буданов висловив упевненість у тому, що зусилля російської опозиції в поєднанні з міжнародною підтримкою можуть прискорити зміни в Росії​.

Подоляк заявив, що в опозиційних Путіну росіян зараз є шанс побудувати «іншу країну», але цього вдасться домогтися лише «великою кров’ю України». «На жаль, це може статися тільки в результаті військової перемоги, тактичних поразок Росії на полі бою. По-іншому не буде».

Подоляк сказав, що ці поразки можуть бути «не на всьому фронті», а в разі одного великого прориву ЗСУ.

«На відміну від 2022 року, коли вони зазнали поразки на Харківській ділянці, вони не усвідомили, що відбувається, вони готові були воювати. Зараз, якщо подібний прорив десь відбудеться, воювати вони не будуть готові. Тому Росія сильно зміцнилася, щоб цього не допустити”, – сказав він.

Тобто, радник глави ОП вважає, що в разі навіть локальної поразки російської армії на фронті, в РФ, де зараз налаштовують суспільство на «неминучу перемогу», почнуться деструктивні процеси на ґрунті розчарування. Не виключено, що на це і є зараз стратегічна ставка Києва.

При цьому Подоляк вважає «неминучою» зміну влади в РФ у 2024-2025 році.

За його словами, в Росії «в один прекрасний момент все піде обвально», незважаючи на те, що «є песимізм» з цього приводу в Україні та серед російської опозиції. «Два роки і три місяці війни, важко, і здається, що Росія перебудувалася… Усе не так. Об’єктивна логіка процесу незмінна”, – сказав Подоляк.

Він додав, що «трансформація Росії» почнеться за півроку-рік або раніше, і завдання російської опозиції в цей процес «вбудуватися».

Надихає Подоляка на прогнози про швидкий «крах режиму Путіна» торішній заколот Пригожина, який, на думку радника глави ОП, показав, що «силової вертикалі влади в Росії, яка вміє захищатися, немає».

Радник також попросив присутніх «не ображатися і не злитися через те, що в Україні сьогодні є жорстка антиросійськість. Це нормально». «Але якщо ви будете робити ту роботу, яку потрібно робити, ми будемо вам допомагати», – додав Подоляк.

«Ви можете побудувати той тип Росії, яку Україна колись зможе поважати», – сказав радник глави ОП.

При цьому Подоляк виступив проти «Фонду боротьби з корупцією», заснованого Навальним, оскільки його концепція «вкрай небезпечна». «Вона передбачає консервацію того, що є в Росії, на довгі десятиліття», – заявив представник Банкової.

Країни Балтії та Польща готові ввести війська в Україну у разі російського прориву

Запропонована ситуація наводить на думку про необхідність активізації міжнародних зусиль у підтримці територіальної цілісності України. Країни Балтії та Польща, які самі пережили складні періоди історії та добре розуміють значення суверенітету, виявляють готовність прийти на допомогу у разі загрози від російської агресії. Цей знак солідарності відзначається як прояв справжнього партнерства та підтримки між націями, що ділять загальні цінності та мають спільні інтереси у зміцненні безпеки в регіоні. Такі дії можуть послужити прикладом для інших країн Європи та світу, викликати міжнародне обговорення та координацію дій для подолання загрози стабільності та миру.

«Якщо росіяни досягнуть стратегічного прориву на сході України через недостатню підтримку Заходу, ситуація може різко погіршитися. У такому разі країни Балтії та Польща не чекатимуть, поки російські війська дійдуть до їхніх кордонів. Прибалтійські політики попередили, що вони самі введуть війська в Україну. Це означатиме, що НАТО стане учасником війни, чого по праву побоюються канцлер Німеччини та президент США», – йдеться у статті.

Прибалтійські політики зробили таке попередження Німеччині під час конференції Леннарта Мері в Таллінні.

У статті також зазначається, що німецькі військові нині оцінюють перспективи для України як похмуріші, ніж будь-коли раніше.

Київ зберігає статус-кво в секреті, навіть від союзників. Проте є ознаки, наприклад, різкі переміщення зенітних систем, які постачає Німеччина, що свідчать про відчай. Секретні служби також надають неприємні прогнози: вони попереджають, що ні додаткові боєприпаси, ні новий закон про мобілізацію, який передбачає залучення більше українців до військової служби, не матимуть помітних наслідків до кінця осені.

Депутати “Батьківщини” передали дитячій лікарні просрочену гуманітарку

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Днями керівництво Одеської обласної дитячої лікарні заявило, що місцеві депутати від партії “Батьківщина” привезли до медзакладу гуманітарну допомогу з медикаментами, термін придатності яких давно минув. У ситуацію втрутився очільник Одеської облдержадміністрації Олег Кіпер, який публічно назвав таких “піарників” диверсантами. Втім, замість вибачень представник “Батьківщини” приїхав до лікарні і відчитав медиків.

Мова, серед іншого, про голову благодійного фонду “Шляхетна справа”, члена одеської організації партії “Батьківщина” Сергія Шутова. Останній приїхав до лікарні на зустріч із медиками.

На відео, опублікованому виданням “Думська” чути, що розмова Шутова із медиками відбувалася на підвищених тонах. Кілька разів медикам доводилося навіть закликати Шутова заспокоїтися, нагадуючи, що саме він попросив їх про зустріч.

“Шутов, який, крім іншого, очолює благодійний фонд, чекав, зважаючи на все, що лікарі виправдовуватимуться. І поводився щонайменше зухвало”, – зазначає видання.

При цьому глава фонду запевняв, що прострочення як такого не було, а медикаменти, термін придатності яких закінчується у вересні, цілком придатні до застосування. До того ж, за його словами, у партії гуманітарки також була і постільна білизна, а вже вона терміну придатності точно не має.

“Сподіваємося, представники “Батьківщини” не вирішать знову їхати в лікарню і з’ясовувати стосунки, вже через це відео. Лікарям усе-таки працювати потрібно”, – резюмує “Думська”.

Магнітна буря 12 липня: як уберегти себе від її впливу

Сьогодні Земля потрапить під вплив магнітної бурі. За прогнозами вчених, 12 липня очікується геомагнітне збурення рівня G1 — це початковий рівень бурі, який не становить критичної небезпеки, але цілком здатен вплинути на самопочуття чутливих людей. Магнітні бурі — це не просто красиві візуальні ефекти у вигляді північного сяйва. Це порушення магнітного поля планети, викликане викидами […]

Компанія «Автомагістраль-Південь», що фігурує у численних державних підрядах, опинилася в епіцентрі корупційного скандалу. Як повідомили в Національній поліції, її власнику Олександру Бойку оголосили підозру у справі про привласнення понад 240 мільйонів гривень під час реалізації масштабного інфраструктурного проєкту – будівництва водогону для Кривого Рогу.

Цей об’єкт мав критичне значення після підриву Каховської ГЕС російськими військами, коли Кривий Ріг залишився без належного водопостачання. Загальна сума контрактів компанії на цьому напрямку склала близько 7,4 мільярда гривень. Але замість реалізації робіт, як стверджують слідчі, була організована масштабна схема з привласнення коштів через фіктивні витрати та завищення вартості.

На сьогодні вже п’ятьом фігурантам справи повідомлено про підозру. За словами представників Департаменту стратегічних розслідувань, до схеми були залучені як керівники компанії, так і пов’язані з ними посадовці та консультанти. Загальна сума ймовірних збитків, за попередніми оцінками, може сягати кількох мільярдів гривень.

Генеральний прокурор Руслан Кравченко, який особисто взяв справу під контроль, заявив, що всі підозри оголошені на підставі експертиз і є законними. За його словами, матеріали розслідування не залишають сумнівів у наявності порушень.

Водночас компанія «Автомагістраль-Південь» виступає з протилежною позицією. Заступник генерального директора Валерій Вакарчук заявив, що держава винна фірмі понад 7 мільярдів гривень. За його словами, компанія будувала об’єкт фактично за власний рахунок, а оплату досі не отримала. Через це фірма не передає об’єкт на баланс державі.

«Ми більше року несемо значні витрати на обслуговування водогону, які не компенсуються. Постачальники, з якими ми працювали, шукали фінансування самостійно та йшли на відтермінування платежів», — заявив Вакарчук.

У компанії наполягають: усі дії були в межах контракту, і зараз слідство потрібно відокремлювати від політичного тиску. Проте, як випливає з повідомлень правоохоронців, йдеться не лише про затримку фінансування, а про цілеспрямовану схему виведення бюджетних коштів.

Справу вже порівнюють із іншими корупційними скандалами у сфері інфраструктури — масштаб і суми викликають резонанс навіть у досвідчених слідчих. Якщо провину фігурантів буде доведено, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Останні новини