Неділя, 27 Липня, 2025

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Важливі новини

США мають план щодо завершення війни в Україні — Валерій Чалий

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Американці, коли приїжджали до Києва, пропонували Зеленському бути більш гнучким у Вашингтоні. По суті, від нього очікували обговорення можливих територіальних компромісів», – заявив Чалий.

Чалий вважає, що у США є план щодо війни в Україні. Його основні пункти:

– не допустити прямого зіткнення з Росією; – не допустити залучення НАТО; – «не допустити російської перемоги над Україною, щоб Україна збереглася, нехай не в території, але як суверенна, незалежна країна».

«Так, це план не про перемогу України», – прокоментував Чалий.

Він також вважає, що влада України може протистояти цьому лише «ескалацією» і залученням інших країн у війну.

«Треба робити так, щоб інші країни теж були в цій війні. Я впевнений, що мир настане після ескалації, а не навпаки. Тобто якщо ми покажемо ескалацію зі свого боку, і що на нашому боці поляки, литовці, французи, якщо не боятимемось мати пілотів із цих країн – французів на «Міражах», американських ветеранів на F-16, якщо створимо таку бригаду тристоронню і задіємо на кордоні, Путін почне кричати. Покажемо, що дороги назад немає, тоді вони в Росії почнуть шукати, куди спрямувати все це», – заявив експосол.

Нагадаємо, останнім часом західна преса все частіше пише, що Зеленський готовий на припинення війни по лінії фронту за певних умов. В ОП це весь час заперечують і говорять тільки про можливість виходу на кордони.

Зарплати чиновників хочуть зрівняти з рівнем доходів військових на передовій

В Україні активно обговорюється ініціатива щодо обмеження заробітних плат високопосадовців, суддів, депутатів та членів наглядових рад. Пропонується, щоб їхні доходи не перевищували рівень зарплати військовослужбовців, які забезпечують бойові завдання на передовій. Платити не більше, аніж військовослужбовцям на передовій, пропонує група народних депутатів, яка 13 грудня зареєструвала законопроект 12316 про внесення змін до статті 28 Закону […]

The post Зарплати чиновників хочуть зрівняти з рівнем доходів військових на передовій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Євген Дикий: Посилення відповідальності у законопроекті про мобілізацію

Екс-командир роти "Айдара" Євген Дикий в інтерв'ю для 24 каналу висловив переконання, що в новому законопроекті про мобілізацію слід посилити відповідальність за ухилення від військової служби та від військового обліку. Він зауважив на "парадоксальну ситуацію", коли військового, хто відмовляється воювати через страх, можуть засудити до п'яти років ув'язнення, а той, хто відмовляється служити після проходження медичної комісії, може отримати максимум три роки. Дикий наголосив на необхідності введення примусових заходів для тих, хто ухиляється від служби, та закликав депутатів не боятися втрат рейтингів, оскільки на непідконтрольних територіях України рейтинги не мають значення.

Згідно з новим законопроектом про мобілізацію, уряд приймає ряд заходів для зміцнення мобілізаційних можливостей:

Введено електронні повістки, які вважатимуться врученими після появи в електронному кабінеті військовозобов'язаних;Встановлені санкції за неявку за повісткою, включаючи блокування рахунків, заборону використовувати автомобіль і виїжджати за кордон;Збільшені штрафи за порушення правил військового обліку, введена кримінальна відповідальність за відмову від проходження медичного огляду;Скасована відстрочка від мобілізації для тих, хто отримує другу вищу освіту, та для аспірантів, які навчаються за контрактом;Ставляться під мобілізацію раніше судимі за нетяжкі злочини;Вимагається додаткове пред'явлення військового квитка з відміткою про зняття з обліку при виїзді за кордон;Керівникам лікарень наказано повідомляти в Територіальні центри керівництва з реєстрації військовозобов'язаних про перебування на стаціонарі осіб віком від 18 до 25 років;Вік мобілізації знижено з 27 до 25 років тощо.Зазначені заходи створюють можливість для влади посилено контролювати мобілізаційні процеси, але також ставлять під загрозу права та свободи громадян. Співробітники Територіальних центрів керівництва з реєстрації військовозобов'язаних мають широкі повноваження, які можуть бути використані не завжди законно, що може призвести до порушень прав громадян та підпалювати гнів суспільства.

У новому законопроекті про мобілізацію в Україні запропоновано ряд заходів, спрямованих на зміцнення військової мобілізації. Ці заходи включають в себе введення електронних повісток, посилення відповідальності за ухилення від служби та військового обліку, а також ряд інших заходів для ефективного втручання держави у мобілізаційні процеси. Однак, разом з тим, ці заходи можуть стати причиною порушення прав та свобод громадян, а також зростання недовіри суспільства до дій влади. Таким чином, необхідно забезпечити баланс між необхідністю зміцнення обороноздатності країни та збереженням гарантій прав і свобод громадян.

Депутат зі “Слуги народу” отримував виплати по єПідтримці під час війни

Народний депутат Дмитро Любота, обраний до Верховної Ради від партії “Слуга народу”, скористався державною програмою “єПідтримка” разом зі своєю співмешканкою. Це випливає з його щорічної декларації за 2024 рік. Згідно з документами, Любота отримав 4 тисячі гривень допомоги від уряду в межах програми, а його співмешканка — ще 10 тисяч гривень. При цьому, за 2024 […]

Народні депутати з високими доходами отримали компенсацію за оренду житла у Києві

Троє народних депутатів України, обраних від Одеської області, попри задекларовані мільйонні доходи, отримали з держбюджету понад 230 тисяч гривень компенсації за оренду житла у столиці. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради України. Йдеться про Миколу Скорика, Олександра Ткаченка та Олега Колєва. Згідно з поданими деклараціями за 2024 рік, найбільший дохід задекларував Скорик — 3,2 мільйона […]

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює багатьох. Дехто помічає, що після одного-двох келихів червоного або білого вина з’являється сонливість і позіхання. Але чи справді алкоголь покращує сон, чи це лише тимчасовий ефект, що приховує потенційні проблеми?

Що відбувається з організмом після келиха вина

За словами доктора Ендрю Колскі, алкоголь має седативну дію — він знижує активність мозку, посилюючи дію нейромедіатора ГАМК, який заспокоює нервову систему. Тому заснути після вина дійсно легше. Однак цей ефект оманливий.

Гістаміни, які особливо містяться в червоному вині, також можуть викликати відчуття втоми, пояснює доктор Мадайя Ревана. Вони створюють ілюзію, що організм хоче спати, хоча насправді сон після алкоголю рідко буває якісним.

Попри легке засинання, алкоголь серйозно порушує структуру сну. Найбільше страждає REM-фаза — найважливіший етап нічного відпочинку, що відповідає за емоційну стабільність, обробку інформації та формування пам’яті.

Крім цього, алкоголь провокує:

  • часті нічні пробудження,

  • посилене потовиділення,

  • хропіння або навіть апное уві сні через розслаблення м’язів горла,

  • часті походи до туалету через сечогінний ефект.

Що радять лікарі

Фахівці наполягають: якщо ви все ж вживаєте алкоголь, робіть це за 3-4 години до сну, щоб організм встиг його переробити. Не варто поєднувати алкоголь із седативними препаратами чи снодійним.

Оптимальна доза — не більше одного-двох келихів на добу. Але навіть за умови помірності варто уникати використання алкоголю як «засобу для засинання» — це може перерости у шкідливу звичку.

Для якісного сну медики радять дотримуватися простих, але дієвих порад:

  • не використовувати спальню для перегляду телевізора чи користування телефоном,

  • підтримувати тишу, темряву і прохолоду в кімнаті,

  • лягати спати й прокидатися в один і той самий час.

Вино може дати хибне враження про «легке засинання», але не забезпечує здорового сну. Тому використовувати його як засіб проти безсоння — не найкраща ідея.

Останні новини