Субота, 19 Квітня, 2025

WTA звинуватили в моральному насильстві над українською тенісисткою

Важливі новини

У Харкові розпочато роботи з модернізації електромережі

У Харкові наразі тривають інтенсивні роботи зі відновлення електропостачання, що постраждало в результаті суворих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру міста. Згідно з повідомленням міського голови Ігоря Терехова, нинішні перебої у постачанні електроенергії тимчасово призвели до зупинки руху метрополітену. Проте, завдяки зусиллям комунальних служб, деякі маршрути трамваїв і тролейбусів вже відновлено, а муніципальні автобуси продовжують забезпечувати транспортне сполучення для мешканців міста.

"Сьогодні виникли значні пошкодження енергетичної мережі, що живить Харків. Наші комунальні підприємства у співпраці з енергетиками зосереджені на відновленні електропостачання. Це, однак, не означає, що весь місто зазнає затримок у постачанні електроенергії, але деякі складнощі все ж існують. Недолік напруги в електромережах став критичним фактором для забезпечення сталого енергозабезпечення міста", – зазначив Терехов.

Він також підкреслив, що житлові будинки зазнали значних пошкоджень через ворожі атаки, і комунальні служби працюють над ліквідацією їх наслідків, у тому числі проводять інспекцію дахів для виявлення пошкоджень. Мер висловив свою подяку за надану підтримку з інших міст України, яка надійшла до Харкова в цей складний час.

"Сьогодні, наприклад, ми отримали значну допомогу від Закарпаття, і я висловлюю щиру вдячність за цей акт солідарності. У ці важкі часи всі міста і області об'єдналися, щоб надати нам допомогу", – підкреслив Ігор Терехов.

У результаті ворожих атак на енергетичну інфраструктуру Харкова, місто стикнулося з серйозними проблемами у системі електропостачання. Хоча деякі перебої в електропостачанні тимчасово призвели до припинення руху метрополітену, комунальні служби активно працюють над відновленням системи енергопостачання. Несприятливі умови створили значні пошкодження житлових будинків та інфраструктури, але завдяки спільним зусиллям місцевих та зовнішніх допомогодавців, місто отримує підтримку та допомогу у відновленні нормального функціонування. Такий акт солідарності між містами та областями підкреслює важливість взаємопідтримки в умовах кризи.

Національний банк України планує обмеження на перекази з картки на картку

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Згідно з планами НБУ, з 12 по 18 серпня 2024 року на засіданні правління буде розглянуто рішення про обмеження кількості та суми переказів з картки на картку. Запропоноване обмеження передбачає не більше 30 операцій на місяць на загальну суму не більше 100 тисяч гривень. Однак банки зможуть збільшити ці ліміти за власним рішенням.

Голова НБУ зазначив, що анонс обмежень викликав значну критику і нерозуміння серед громадськості, особливо серед волонтерів. “Ми провели кілька зустрічей з волонтерами, зібрали їхні відгуки, показали, як заплановане рішення дозволить банкам врахувати потреби волонтерів і відповіли на їхні запитання. Градус обговорення знизився, і це свідчить про те, що ми підходимо до ухвалення рішення, яке НБУ анонсував,” — сказав Пишний.

Пишний також підкреслив, що для боротьби зі схемами “дропів” необхідні зміни до законодавства. “Ми повинні звернутися до парламенту для розгляду відповідних змін і бути готовими до дискусій. “Дропи” — це серйозна проблема для державного бюджету, і ми сподіваємося, що зможемо ефективно вирішити це питання,” — додав він.

Раніше НБУ скасував всі обмеження на продаж готівкової валюти населенню, що, за оцінками регулятора, сприятиме зменшенню різниці між готівковим та безготівковим курсами. Це має допомогти стабілізувати курсові очікування і підвищити стійкість валютного ринку.

Також НБУ вважає, що впровадження нових податків або підвищення ставок за наявними податками може прискорити зростання цін в Україні.

Українська гривня продовжує падати

Заразовий відпочинок української гривні у порівнянні з доларом знову приніс невелике зниження — на цей раз в 10 копійок. Ця динаміка відзначається як важливий індикатор економічного становища у країні, наголошуючи на наявності серйозних викликів і завдань перед фінансовою системою. Такі зміни можуть стати стимулом для пошуку нових шляхів підтримки валютного курсу та зміцнення економічної стабільності в цілому.

Якщо вчора міжбанківська торгівля на майданчику Bloomberg закінчилася на 40,31 грн/$, то сьогодні ринок відкривався вже на 40,40 грн/$. Близько полудня активізувалися валютні покупки, і котирування досягли 40,425 грн/$.

Однак справжній прорив стався ближче до обіду – на ринок вийшов оптовий скупник долара і почав, що називається, «гребти валюту лопатою». З цього моменту обсяг торгів підскочив майже в 4 рази (з $130 млн), і досяг до 15:28 відразу $488,6 млн.

Зазвичай у такі моменти вмикається нацбанківський принцип гнучкого курсу, який скарбники називають «секретною формулою» НБУ, і курс долара починає зростати пропорційно зростанню попиту на нього і валютним продажам із золотовалютних резервів регулятора. Однак цього разу все було з точністю до навпаки. За майже чотириразового зростання обсягу торгів курс відійшов із 40,425 грн/$ до 40,41 грн/$ – і на цьому рівні було продано більшу частину обсягу, і саме на 40,41 грн/$ закрилася торгівля на Bloomberg.

Як повідомили наші джерела, Нацбанк не просто так не пішов на нове підвищення валютного курсу на міжбанку в обід (слідом за зростанням попиту), і навіть трохи його відсунув назад. А все тому, що долар скуповував один із держбанків на військові потреби. Що саме буде оплачено цим доларом – невідомо, і є державною таємницею. Але ясно, що на військові потреби сьогодні пішло понад $300 млн.

Нинішній обсяг торгів абсолютний рекорд для 2024 року. Для розуміння: минулого тижня середньоденний обсяг валютних торгів на цьому майданчику становив $175,7 млн, а на піку попиту в березні-2024 (останній тиждень) сягав $202,1 млн, водночас сьогодні тут наторгували одразу $488,6 млн. Востаннє ринок був більшим аж 3 жовтня 2023 року – $550,2 млн, на другий день після скасування Нацбанком зафіксованого на початку війни міжбанківського та офіційного курсів, і переходу до регульованого гнучкого курсу, як його назвав регулятор.

Обсяг продажів долара Нацбанком, за оцінками фінансистів, сьогодні трохи перевищив $400 млн і за цим показником також було встановлено рекорд 2024 року. Останніми тижнями середньодобові валютні продажі регулятора рідко перевищували $100 млн.

За підсумками дня НБУ опустив офіційний курс гривні з 40,3012 грн/$ до 40,3958 грн/$.

На чорному ринку курс продажу долара сьогодні зріс з 40,65 грн/$ до 40,91 грн/$, а купівлі – з 40,3 грн/$ до 40,4 грн/$.

У касах банків максимальний готівковий курс підскочив на продажу одразу на 44 копійки, пробив 41-й рівень, і досяг 41,19 грн/$ – його ставив Бізбанк. Оксі банк продавав по 41,15 грн/$, а Комінбанк – по 41 грн/$. Середня ціна продажу готівкового долара банками була в рамках 40,60-41,15 грн/$, купівлі – 39,70-40,50 грн/$.

Дві найбільші роздрібні держструктури Приватбанк і Ощадбанк ставили купівлю/продаж на 40,25-40,85 грн/$ і 40,30-40,80 грн/$, відповідно.

Максимальний картковий курс продажу долара досяг 41,35 грн/$, а середній був у діапазоні 40,45-40,85 грн/$. Середній курс купівлі на картах був у рамках 39,70-40,30 грн/$.

Виклики та стратегії: Реальність оборони України у контексті переваг та недоліків перед Росією

Український командувач Об’єднаних сил Збройних Сил, генерал-лейтенант Юрій Содоль, сьогодні виступив перед Верховною Радою зі стурбованою та надзвичайно важливою заявою, що стосується недостатньої кількості військового складу в армії. Він відзначив, що ця проблема стає найгострішою та ключовою для забезпечення обороноздатності України. Згідно з виступом генерала Содоля, управління оперативно-стратегічним угрупованням "Хортиця", яке він очолює, зазнає значних труднощів через дефіцит особового складу, що серйозно обмежує їх можливості на фронті. Висловлюючи своє обурення, він вказав на те, що відділення, які зазвичай мають 8-10 осіб, зараз часто складаються лише з 2-4 бійців, що приводить до суттєвого зниження ефективності оборони, особливо у контексті появи нових загроз, таких як дрони-камікадзе та FPV-дрони. Генерал Содоль особливо підкреслив, що на плечі механізованих та піхотних підрозділів лежить основне навантаження, із недостатньою кількістю бійців у військових підрозділах стає дуже важко забезпечити ефективну оборону на всьому фронті. Генерал закликав народних депутатів прийняти законопроєкт про мобілізацію, щоб забезпечити необхідну кількість бійців для армії та гарантувати ефективну оборону країни.

У виступі перед Верховною Радою командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант Юрій Содоль, виклав надзвичайно тривожну ситуацію, що стосується недостатньої кількості особового складу в армії. Він акцентував увагу на тому, що ця проблема виходить на перший план в контексті забезпечення обороноздатності країни. Зазначено, що дефіцит військових у підрозділах значно ускладнює ведення ефективно

Президент ФК «Інгулець» Поворознюк видаляє про себе компрометуючу інформацію з інтернету

Олександр Поворознюк – персонаж, відомий своїми гучними заявами, лайливими виступами та епатажною поведінкою. Його медійний образ – це щось середнє між “народним героєм” і “бунтівником без причини”. Проте за цим ексцентричним фасадом ховається значно більше, ніж здається на перший погляд. Що ж приховує бізнесмен і футбольний функціонер, якого навіть сайт “Миротворець” вніс до своєї бази […]

The post Президент ФК «Інгулець» Поворознюк видаляє про себе компрометуючу інформацію з інтернету first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська тенісистка Леся Цуренко подала позов до федерального суду США проти Жіночої тенісної асоціації (WTA) та її очільника Стіва Саймона. Справа не лише про спорт – мова йде про моральний тиск, подвійні стандарти та ігнорування війни в Україні.

Позов до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка, який було подано ще в листопаді 2024 року, містить звинувачення у порушенні контракту, недбалості, нанесенні емоційної шкоди і навіть в неприйнятній внутрішній політиці WTA, яка нібито унеможливлює подання гравцями будь-яких претензій.

WTA у відповідь подала клопотання про відхилення позову, назвавши його «юридично неспроможним». Але 16 квітня Цуренко подала оновлену скаргу. WTA має визначитись із реакцією до 30 квітня.

Ключова подія – зустріч у березні 2022 року між Цуренко, Світоліною, Костюк та головою WTA. Тоді Стів Саймон пообіцяв, що будь-які публічні заяви російських чи білоруських гравців на підтримку війни тягнутимуть за собою дискваліфікацію. Але, як зазначає Цуренко, жодного відсторонення так і не відбулося.

Яскравий приклад — Вероніка Кудерметова, яка з’явилася на «Ролан Гаррос» з логотипом спонсора «Татнефть», компанії з оборонних санкційних списків ЄС.

А ще — спроба українських тенісисток провести презентацію про війну, яка, за словами Цуренко, була заблокована з ініціативи Саймона.

Найболючішим став інцидент навесні 2023-го. За словами тенісистки, під час особистої зустрічі Саймон заявив, що підтримка війни — це просто думка іншої людини, яка не має тебе ранити. Тоді ж Цуренко відмовилася виходити на корт проти Аріни Соболенко — через панічну атаку.

Вона переживала емоційні зриви, втрату концентрації, почуття сорому, і, зрештою, втратила контроль над кар’єрою.

Її тренер Нікіта Власов вимагав внутрішнього розслідування. Але WTA почала перевірку не щодо Саймона, а щодо самого Власова — за «порушення кодексу поведінки».

WTA стверджує, що діє відповідно до принципів рівності, і не вважає себе винною. В офіційній позиції, оприлюдненій The Athletic, йдеться про підтримку українських тенісисток, але без дискримінації «нейтральних» спортсменів з РФ і Білорусі.

«Ми розчаровані рішенням пані Цуренко шукати правди у суді», – резюмує асоціація.

16 квітня Цуренко оприлюднила публічну заяву, де написала:

«Навіть у найстрашніших кошмарах я не могла уявити, що професійний тур, який я вважала своєю домівкою, перетвориться на страшний і чужий простір, де голова організації вчинить щодо мене акт морального насильства».

Це — перший випадок, коли український спортсмен офіційно оскаржує дії міжнародної спортивної організації через відсутність реакції на агресію РФ.

Попри заяви WTA про нейтралітет, справа Цуренко може стати прецедентом, який нарешті змусить спортивні організації змінити свою політику — або хоча б перестати називати моральну травму «особистим сприйняттям».

Останні новини