Середа, 23 Липня, 2025

Як Неллі Куковальська поширювала “русский мир” на руїнах українських святинь, співпрацюючи з Януковичем

Важливі новини

Катастрофа на Курахівському напрямку: росіяни посилюють тиск і намагаються оточити місто — Deep State

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

З півночі вони вже заходили в Сонцівку, але поки не закріпилися (українські військові при цьому стверджують протилежне – Ред.), паралельно атакують Берестки і Старі Терни. З півдня до траси їм залишається близько 10 км, а оборонні укріплення ЗСУ там «залишають бажати кращого». Зі сходу вони заходять на околиці Курахового, намагаються закріпитися і накопичити сили.

Потенційно найнебезпечнішою ділянкою в найближчій перспективі є «кишеня» в районі населених пунктів Антонівка, Катеринівка та Єлизаветівка.

«Мусимо вкотре нагадати, що «брехня нас усіх згубить», але навіть у залученні додаткових ресурсів, які прибувають у район Курахового, виникають питання адекватності розгортання. Такими діями втрата контролю над Кураховим залишається питанням часу. А якщо ще не взяти під контроль проблему з флангами, то дуже скоро вона перетвориться на чергову катастрофу», – резюмує DS.

Ми також детально писали про загрозу на Курахівському напрямку тут.

Зранку з’явилися повідомлення, що на захід від Курахового підірвано дамбу водосховища, що може вплинути на ситуацію на фронті. Офіційно цю інформацію поки що не підтверджено.

Обов’язок оновлення даних у військкоматі для українських чоловіків за кордоном може бути знятий

На засіданні парламенту від "Слуги народу" Федір Веніславський оголосив про невимушеність повернення чоловіків за кордоном до України з метою актуалізації їхніх даних у військкоматі. Законодавцем не встановлено жодних обов'язків щодо зміни місця проживання після цієї процедури, нічого не накладено на плечі громадян, що перебувають за кордоном. Веніславський зазначив, що важливо, щоб військкомат отримував інформацію про місце перебування громадян за кордоном, аби уникнути надсилання зайвих повісток та витрат на сповіщення осіб, які відсутні у країні. Він також висловив думку, що після актуалізації даних можливо отримати військовий квиток дистанційно через консульство або електронним шляхом, забезпечивши громадянам зручний доступ до цієї процедури. Проте, наразі в законопроєкті про мобілізацію не передбачено конкретних механізмів для українців, які перебувають за кордоном. Невизначеність щодо процесу отримання військових документів в електронній формі та створення електронного кабінету ще залишає питання без відповіді. Таким чином, на даний момент реальних переваг нововведень, які обіцяє Веніславський, не існує.

У висновку можна зазначити, що обговорюваний законопроєкт стосується актуалізації даних у військкоматі для українських громадян, що перебувають за кордоном. Народний депутат Федір Веніславський заявив про невимушеність повернення цих громадян до України після актуалізації даних, проте конкретні механізми здійснення цієї процедури ще не визначені. Важливим є уникнення зайвих витрат та сповіщень осіб, які перебувають за кордоном, з метою оптимізації роботи військкомату. Проте, наразі немає конкретних вказівок щодо отримання військових документів в електронній формі та створення електронного кабінету для зручності громадян. Таким чином, поки що потрібно чекати на конкретизацію механізмів реалізації цього законопроєкту.

Росія назвала припинення вогню “нереалістичним” і звинуватила Україну

Російська Федерація не бачить можливості запровадження режиму припинення вогню у війні проти України. Про це заявив постпред РФ в ООН Василь Небензя під час брифінгу, коментуючи перспективи перемир’я. За словами Небензі, головною «перешкодою» для домовленостей він вважає дії України. Зокрема, він звинуватив Київ у порушенні начебто досягнутого мораторію на удари по об’єктах енергетичної інфраструктури. “У […]

Українцям доведеться сплачувати податки з доходів на онлайн-платформах: що зміниться?

В Україні готуються масштабні зміни у сфері оподаткування доходів, отриманих через онлайн-платформи. Кабінет міністрів ініціював законопроєкт, який зобов’яже користувачів цифрових сервісів, таких як OnlyFans, Glovo, Uklon, Booking, декларувати свої прибутки та сплачувати податки. Законопроєкт, ініційований Кабінетом міністрів, передбачає впровадження спеціальної системи оподаткування для користувачів цифрових платформ, зокрема кур’єрів, таксистів, орендарів та контент-мейкерів. Згідно з проєктом […]

The post Українцям доведеться сплачувати податки з доходів на онлайн-платформах: що зміниться? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Перспектива України: Незалежність без Американської Підтримки?

Новини з Генштабу шокують: запаси ракет для системи Patriot на межі вичерпання, і тепер вони призначені лише для захисту урядового кварталу. Така критична ситуація загрожує здатності відбивати навіть невелику частину повітряних атак вже найближчим часом. Затримки у фінансуванні та постачанні військової техніки з боку США стають джерелом серйозних обговорень щодо майбутньої безпеки України та загрози російської агресії.

Ще донедавна Сполучені Штати відігравали ключову роль у підтримці України, але через різноманітні фактори ця підтримка стала нестабільною. Армія відчуває наслідки цих затримок, а її оборонні позиції стають все вразливішими. У міжнародних та політичних колах активно обговорюється можливий успіх російського президента Путіна у гібридній війні проти Європи.

Питання фінансування стало предметом гострих суперечок у Конгресі. Підтримка президента Байдена зіштовхується із опозицією республіканської частини, особливо у нижній палаті, що може призвести до затримок у виділенні необхідних коштів.

Ця ситуація ставить під загрозу обіцяні 60 мільярдів доларів для України та може залишитися невирішеною до президентських виборів у листопаді 2024 року. За словами українського президента Зеленського, без американської підтримки перемогти війну неможливо, а поразка України може відкрити шлях Путіну до агресії проти інших країн, ініціюючи третю світову війну.

Позбавлена американської допомоги, Україна змушена економити боєприпаси, що відповідає інтересам Путіна. Генерал Каволі, командувач НАТО в Європі, наголошує перед конгресменами, що без підтримки союзників українській армії буде надзвичайно складно витримати конфлікт. Важлива не лише військова, але й економічна підтримка, оскільки практично всі доходи України витрачаються на оборону.

Уряд України закликає своїх партнерів до вирішальних дій у цей непевний момент, адже нестабільна ситуація на міжнародній арені може мати вирішальний вплив на майбутнє країни та всього регіону.

Згідно з провідною західною діловою газетою Financial Times, український бюджет на цей рік встановив видатки на рівні 87 мільярдів доларів, тоді як очікувані доходи обмежуються лише 46 мільярдами. Якщо західні держави не забезпечать фінансовий дефіцит, Україні доведеться приймати болючі заходи, такі як зменшення соціальних витрат, підвищення податків, проведення приватизації державного майна та навіть здійснення друку грошей. Нова хвиля мобілізації вимагатиме ще більших витрат.

У цій ситуації надзвичайно важливе вирішення застряглого в американському Конгресі питання про 60 мільярдів доларів допомоги. Навіть якщо американські політики дивом розблокують поточний пакет допомоги, переговори про фінансування на наступний рік розпочнуться цього жовтня — за місяць до президентських виборів у США. Наразі не можна передбачити результатів цих переговорів, що створює серйозні турботи.

Прихильники Трампа в Палаті представників Конгресу активно блокують надання допомоги. Їхня мета полягає в паралізації адміністрації Байдена, щоб зображати його слабким президентом і підвищити шанси Трампа на повернення до влади. Навіть тиск з боку британських союзників не виявив відчутного впливу на цю ситуацію.

Україні дуже важлива підтримка міжнародних союзників в цей непевний момент, адже залежність від зовнішньої допомоги стає ключовою у забезпеченні стабільності та безпеки країни.

Український бюджет перебуває у складній фінансовій ситуації через значний розрив між видатками та доходами. Без фінансової підтримки від західних держав Україні доведеться приймати непопулярні заходи, такі як зменшення соціальних витрат та підвищення податків. Американська допомога, включно з застряглим у Конгресі пакетом допомоги, є критично важливою для забезпечення фінансової стабільності та безпеки країни. Проте політичні маневри та блокування з боку деяких американських політиків створюють невизначеність щодо отримання необхідної допомоги. Україні важливо вирішувати цю ситуацію в умовах збільшення загрози з боку Росії та змін у політичному ландшафті США перед наступними виборами.

Пройшло майже десять років з того часу, як Неля Куковальська знову зайняла посаду керівника заповідника “Софія Київська”. Після того, як вона стала генеральним директором, розпочалася нова ера у розвитку заповідника. Але це була не лише ера розвитку природно-заповідного фонду. Для Нелі Куковальської це стала сімейною місією, яку вона віддавала з повним захопленням і ентузіазмом.

За ці роки вона не лише зміцнила екологічні програми та збільшила територію заповідника, але й вдало поєднала свої професійні зусилля з особистими амбіціями. Розширення заповідника стало своєрідним втіленням її сімейних цінностей та спадкового обов’язку перед майбутніми поколіннями.

Кожен крок, кожне вдосконалення в роботі заповідника, ставали підтвердженням того, що Неля Куковальська будує не лише імперію природоохоронного руху, але й спадкову спільноту, де кожен член дбає про довкілля та береже спільну майбутність.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Її перший заступник – Вадим Кириленко контролює всю господарську частину діяльності заповідника та реставрацію. Він поставив начальником господарсько-експлутаційного відділу свого родича, який проводить усі закупівлі. Виставково-музейну частину контролює Кіра Петрачек, родичі та подруги якої працюють у неї в підпорядкуванні і якось цікаво списують гроші на нові виставки та усілякі програми. Ще Кіра бере гроші за проведення будь-яких заходів на території заповідника, на свою думку встановлюючи тарифи: безкоштовний та космічний.

Сама ж Куковальська приймає важливих гостей, на короткій нозі з міністрами, не вилазить із закордонних відряджень, підтягує пожертвування на реставрації, які важко оцінити у реальних грошах, змінила старенький мерседес на новий Лексус.

Фанатік “русского мира” у серці України-Русі

Для України Софія Київська — не просто пам’ятка архітектури, внесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це символ наступності держави України-Русі.

А тепер уявіть, що у символі української державності править літургія московського патріарха Кирила, що ніби демонструє наступність російської, а не української державності від Київських князів до наших днів.

Зрозуміло, що такі заходи проводилися, потай, із закриттям храму для відвідувачів. І стався один з них 26 липня 2010 року.

Сайт Московського патріархату повідомляв, що на заході були присутні “голова Державного комітету у справах національностей та релігій Ю.П. Богуцький, генеральний директор національного заповідника “Софія Київська” Н.М. Куковальська”. Митрополит Київський Володимир звернувся до Гундяєва: “Святійший Владико і отець! Ми щойно разом з Вами, Предстоятелем Руської Православної Церкви, звершили в історичному місці історичну священнодійство. Протягом 18 років ми не мали такої можливості”.

Звісно, ​​не мали, адже до приходу до влади Віктора Януковича нікому й на думку не спадало насаджувати в Україні “русский мир”, не кажучи вже про проведення служби у Софійському соборі. І тільки завдячуючи пані Куковальська це стало можливим.

Московський патріарх Кирило, тоді, завершуючи молебень, заявив: “У цьому історичному місці, кафедральному соборі Києва та всієї Русі, ми звершили разом богослужіння… На всьому просторі Святої Русі — одні святині, одні святі та одна Церква». Цей вислів став частиною зусиль з насадження “русского мира” в Україні. І сьогодні ми переживаємо страшні наслідки подібних заяв.

Але це не перше, і зрозуміло не останній такий випадок. Працюючи на своїх кураторів з ФСБ, у 2009 році Неля Куковальська намагалась викрасти українські святині, під виглядом передачі експонатів заповідника для виставки “Свята Русь” у Луврі. Це, з зрозумілих причин, сталося без узгодження з Мінкультом. Коли до міністерства надійшли офіційні запити від Лувру, чиновники були шоковані.

Микола Яковина, президент ІКОМОС України, на той момент заступник міністра культури, реагуючи на цей жахливий випадок, заявив, що поведінка Куковальської суперечить принципам професіоналізму та громадянської відповідальності, а також дискредитує процес люстрації.

Генуезька фортеця

До складу Національного заповідника «Софія Київська» входять не лише собор, а й інші пам’ятки архітектури у Києві та Генуезька фортеця у Судаку.

В фортеці Неля Куковальська та Олександр Фарбей, завідувач відділу “Музей Судакська фортеця”, проводили археологічні розкопки. Проте ніхто не ставив знайдених артефактів на облік, через те, що фактично вони були розкрадені.

Після звільнення Куковальської нове керівництво заповідника спробувало провести перевірку фондів, але Олександр Фарбей їх не допустив, а потім звільнився.

Коли перевірка нарешті відбулася вона принесла прикри результати. Виявилось, що цілих 8623 одиниці не врахованих експонатів. Здебільшого це були артефакти з розкопок, проведених у період з 1997 по 2012 рік, але також були знайдені й невраховані предмети, виявлені ще у 1965–1973 роках.

Весь цей матеріал зберігався у перемішку із врахованими експонатами, а нумізматична колекція просто була покладена до бухгалтерського сейфу, до якого мали доступ касири та охоронці музею.

Після обліку експонатів стало зрозумілим, що всі найбільш коштовні експонати з державних фондів, давно відправили на процвітаючий завдяки Нелі Куковальській – ринок чорної археології.

Це, безумовно, шокуючий факт: хто міг подумати, що найпрестижніший у країні заповідник продаватиме на чорний ринок предмети, знайдені археологами абсолютно легально та зареєстровані відповідно до правил розкопок?

Загалом, було втрачено 523 археологічні знахідки. Хоча, напевно значно більше. Ці цифри вражають уяву, а ринкову вартість втраченого навіть важко уявити.

У ході інтенсивної археологічної діяльності у Криму Неля Куковальська не забувала і своїх кураторів з Росії. Унікальні візантійські свинцеві печатки, молівдовули, знайдені в Фортечній бухті Судака, були передані до Державного Ермітажу, ніби для реставрації. По факту – назавжди.

Про печатки відомо з археологічних звітів, але переміщення їх документально не оформлене, тож не зрозуміло, як ці предмети перетнули державний кордон України. Зараз молівдовули згадуються в наукових публікаціях як Ермітажі. Досить щедрий “подарунок” пані Куковальської!

Збагачення Куковальської на “Святій Софії”

Хоч директор заповідника і підчищає інформацію про себе, але вже у 2010 ЗМІ почали говорити про крадіжки на її оздобленні. “Софія Київська” – одне з тих місць, де можна присвоїти гроші з бюджету країни.

Генеральний директор заповідника Неля Куковальська добре розуміє цінність свого посту. Де ще вона могла б так часто вживати фразу “Якби було належне фінансування, ми створили б рай!”? Забуваючи додати, що рай би був її персональний і десь в Дубаї.

До речі, заробляла пані Куковальська не тільки за рахунок держави. Бізнесмени-меценати завжди виявляли особливий інтерес до “Софії Київської”. Тож Куковальська легко грала на меценатських струнах. Вона розповідала, як вдалося отримати 15 мільйонів гривень на реконструкцію, виділених одним із найвідоміших бізнесменів країни. Але цього їй виявилося замало, і вона легко роздула кошторис ще на 25 мільйонів.

Бюджетні кошти, виділені на реконструкцію у 2010 році, практично не вплинули на зовнішній вигляд заповідника. Не допомагає і потік грошей від меценатів, який не вичерпується. Не дивлячись на те, що всі ці гроші йдуть в карман Нелі Куковальської.

Для успішного грабунку меценатів Куковальська навіть створила Фонд розвитку національного заповідника “Софія Київська”, який чомусь знаходиться у квартирі її сусідки, поряд із її розкішною квартирою.

Під опікою її Фонду знаходяться також Кирилівська та Андріївська церкви, Золоті ворота та Судакська фортеця у Криму. Куковальська має величезний вплив у Переяславі-Хмельницькому історико-етнографічному заповіднику.

Скільки можна вкрасти на імітації реставрації, можна взнати, якщо переглянути кошториси на реставрацію Кирилівської церкви. За документами було витрачено близько 5 мільйонів гривень бюджетних коштів. Але одна з фірм оцінила свої послуги значно дешевше – 500 тисяч гривень. Лише 10% пішло на збереження святині, 90% осіли в кишенях Нелі Куковальської.

Куковальська купляє собі квартири, автомобілі, а правоохоронні органи, схоже, не дуже переймаються походженням коштів у чиновниці.

Схематоз з Гостинним двором

Наступний гучний скандал стався вже у листопаді 2021 року, коли національний заповідник “Софія Київська” мала розпочати роботи зі збереження Гостинного двору (Контрактова площа, 4, Київ).

Тоді, міністр культури Ткаченко буквально рейдерським чином захопив незавершеного об’єкта будівництва “Гостинний двір”, і використовуючи підроблений “техпаспорт Гостиного двору 1961 року”, “загубив” всього на всього 10 000 кв метрів в центрі Києва!

“Укрреставрація”, яка вклала мільйони доларів у реконструкцію та будівництво Гостинного двору, але кілька років тому через судові маніпуляції була позбавлена права та можливості завершити роботи, втратили можливість закінчити його, і Ткаченко захопивши його, передав “Гостинний двір” на баланс “Софії Київської”.

Можете собі тільки уявити, скільки багатомільйонних сум з державного бюджету пішло на будівництво та реконструкцію.“Гостинний двір” перетворився би на “особисту годівницю” міністра культури Олександра Ткаченка та Нелі Куковальської.

Але концесіонерам завадило Державне бюро розслідувань (ДБР) та Національна поліція які розпочали розслідування щодо дій Фонду державної власності (ФДМУ) та Міністерства культури.

Однак міністра культури Олександра Ткаченка та генерального директора Національного заповідника “Софія Київська” Нелю Куковальську ці кримінальні інциденти не турбували.

29 вересня 2021 року Кабінет міністрів прийняв розпорядження №1182-р про перерозподіл бюджетних коштів, виділених Міністерству культури в державному бюджеті – 2021. У рамках цього розпорядження на “Гостинний двір” має бути виділено за рахунок перерозподілу бюджетних 5 мільйонів гривень.

Збагачення Куковальської під маскою патріотизму

Витрати бюджету під час війни викликають особливо гостру реакцію суспільства щодо їх раціональності. Проте бюрократи знаходять способи адаптуватися і знаходять нові сфери діяльності, серед яких культурні проекти займають особливе місце.

І ось генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська висловлює думка про важливість збереження Софійського собору як символу національної ідентичності і з “патріотичних” міркувань.

“Якщо ми втратимо Софію, ми втратимо ознаку нашої національної ідентичності. Софія – це ознака нашої нації, це місце, де народжувалась держава”, – каже гендиректор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська, пояснюючи необхідність тендеру майже на 80 млн. гривень на реставрацію покрівлі, конструктивних систем та позолоти куполів Софійського собору.

Приводом до цього стало обвалення хреста на куполі Софіївського собору у січні 2022 року. Хрест обвалився, не дивлячись на те, що реставрацію його проводили у березні 2021.

І знову нікого не турбує, що попередній ремонт проведений за керівництва пані Куковальської фактично був лише імітацію, і гроші як завжди, банально вкрали. І потребують ще.

P.S. Куковальская за даними Вікіпедії 1983 року закінчила будівельний факультет Московський інститут інженерів залізничного транспорту, що ніяк не робить з неї ані музейницю, ані діяча культури. Тим не менш, вона генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська» з 2000 року. З невеличкою відпусткою в 3 роки, з 2012 по 2015.

Не дивлячись на те, що тогочасний міністр культури Михайло Кулиняк пояснив звільнення нецільовим використанням 1,6 мільйона гривень, виділених на археологічні розкопки на території заповідника, а також за розкриття саркофага Ярослава Мудрого та реставрацію мозаїк Михайлівського монастиря без узгодження з Міністерством культури,у 2015, після повторного призначення Неля Куковальська, нині позиціонує себе як “жертва злочинного режиму Януковича”.

Останні новини