Субота, 19 Квітня, 2025

Як змінилися ціни на продукти за рік

Важливі новини

Росіяни можуть почати наступ на Суми

Сумська область, що межує з Російською Федерацією, залишається вразливою до потенційних атак. Географічне розташування регіону робить його стратегічно важливим для обох сторін конфлікту.

Про це розповів командир батальйону ударних безпілотних авіакомплексів “Ахіллес”. Повномасштабна війна в Україні триває і росіяни шукають способи відкрити новий фронт.

Командир розповів про наявність резервів у ворога на Сумському напрямку.

“На жаль, так, вистачає. Противник може тримати високоінтенсивний темп бойових дій. Чи є можливість зібрати угруповання, щоб спробувати перетнути лінію держкордону у Харківській чи Сумській області? На жаль, є. Противник постійно проводить розвідувальні дії, намацує, в якому стані знаходиться лінія держкордону, шукаючи слабкі місця. Це ведеться з однією ціллю – у перспективі спробувати перетнути лінію держкордону”, – додав Федоренко.

Юрій Федоренко, командир батальйону “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади також повідомив про успіхи на Харківському напрямку.

“Більш детально про це скаже Генштаб, оскільки деякі позиції є перехідними. Але позитивна динаміка щодо деокупації є, більшість позицій, з яких вдалося вибити ворога, залишаються за нами. Противник не збирається виходити з Харківської області, залучає все наявне. Незважаючи на це, Сили оборони мають конкретні результати як щодо утримання позицій, так і додатково впроваджуємо наступальні дії для вибиття противника з нашої землі”, – зазначив Федоренко.

Він також поділився думками щодо стратегічних цілей ворога на Харківському напрямку, наголосивши, що окупанти не можуть їх досягти.

“Чи зможе противник реалізувати наміри, які він ставив перед собою у Харківській області? Це закріплення на плацдармі у Вовчанську, вихід у тил угрупованню, яке виконує завдання на Куп’янському відтинку, і максимальне наближення до адміністративних меж Харкова для взяття його під контроль, зокрема за допомогою ствольної артилерії. Чи вдасться це противнику? На поточний момент точно ні”, – сказав Федоренко.

Журналісти розповіли про шахрайську схему з квартирами в Києві

У Києві може діяти шахрайська схема з привласнення відумерлої спадщини, в рамках якої квартири, що мали б перейти у власність громади, потрапляють у приватні руки. Відповідно до повідомлень на гарячу лінію редакції СтопКору, з’явилася інформація, що до цієї “квартирної афери” можуть бути причетні окремі державні нотаріуси і навіть представники правоохоронних органів. Інцидент, що привернув увагу, […]

The post Журналісти розповіли про шахрайську схему з квартирами в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ухилянтів від мобілізації не штрафують через брак грошей у держави

Лише 12% громадян, які проігнорували заочні повістки, отримали штрафи. Про це заявив народний депутат Максим Бужанський, посилаючись на дані Міністерства оборони та результати спільного засідання комітетів. Причиною такого низького відсотка накладених штрафів називають високу вартість процесу. Кожне рекомендоване повідомлення коштує державі 82 гривні, що перетворює масове виписування штрафів на надто затратну процедуру. «Не можемо послати […]

The post Ухилянтів від мобілізації не штрафують через брак грошей у держави first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДБР передало АРМА активи на понад 11,5 мільярда гривень у 2024 році

Державне бюро розслідувань (ДБР) у 2024 році передало до Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) активи, які визнані необґрунтованими, на загальну суму понад 11,5 мільярда гривень. Про це повідомляє пресцентр ДБР. За даними ДБР, дохід від управління переданими активами становить понад 1 млрд 68 млн гривень. Загалом за рік завдяки роботі Бюро державний […]

The post ДБР передало АРМА активи на понад 11,5 мільярда гривень у 2024 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Газовий балончик і ніж: у Харкові поранили військового біля військкомату

У Харкові на території районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) невідомий чоловік напав на військовослужбовця ЗСУ, використовуючи газовий балончик і ніж. Сьогодні у Харкові на території РТЦК та СП здійснено напад на військовослужбовця Збройних Сил України. (…) Під час нападу злочинець використав газовий балончик та наніс військовослужбовцю Збройних Сил України ножове […]

The post Газовий балончик і ніж: у Харкові поранили військового біля військкомату first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У 2024 році вартість споживчого кошика в Україні зросла на 15%, що стало відчутним ударом для багатьох українських країн. Найбільше здорожчали молочні продукти, овочі та фрукти, тоді як хліб і м’ясо демонстрували відносну стабільність.

Найбільші зміни ціна
За даними мережами супермаркетів “Фора” молочні товари подорожчали найбільше: масло – до 30%, молочна продукція – до 18%, а сири – до 19%. Овочі та фрукти, які постраждали від неврожаю через несприятливі погодні умови, здорожчали на 35%.

Помірніше зростання спостерігалося в категоріях круп, борошна, цукор, яєць та м’яса – від 3 до 10%. Водночас хлібобулочні вироби подорожчали до 10%, а ціни на м’ясо зросли на 6-10%.

Причини подорожчання
Головними причинами зростання цін стали:

  • Низький урожай через пізні заморозки та літню спеку.
  • Зростання витрат на логістику, зберігання та електроенергію.
  • Вплив бойових дій, що призвели до втрати посівних площ і складських ресурсів.
  • Курсові коливання та інфляційний тиск.

Через зростання ціни українці все частіше обирають дешевші аналоги звичних продуктів. Споживачі переходять до менш відомих брендів, зокрема власних торгових марок (ВТМ) мережі супермаркетів. Також активно закуповуються акційні товари та продукти тривалого зберігання.

Фахівці мережі «Фора» зазначають, що стабілізації ціною в найближчі місяці очікувати не варто. Основні фактори впливу на зростання залишаються актуальними, зокрема: витрати на логістику, складське зберігання та енергоресурси. Ситуація може почати вдосконалюватися лише після збору нового врожаю у 2025 році.

2024 став рік непростим для українського споживача: зростання цін на базові продукти харчування, особливо на молочні продукти, овочі та фрукти, спонукало громадян до пошуку вигідніших пропозицій. Однак, з огляду на нестабільну економічну тривалість, найближчим часом українцям істотно пристосовуються до нових реалій.

The post Як змінилися ціни на продукти за рік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини