Середа, 23 Липня, 2025

Забудовник нардеп Стріхарський залишив мешканців ЖК «Рів’єра» у Києві без води та електропостачання

Важливі новини

Суддю Бачуна підозрюють у підбуренні до хабаря: ВАКС призначив заставу 2 млн грн

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави в 2 мільйони гривень для судді у відставці, колишнього голови Окружного адміністративного суду міста Києва (2006–2010) Олега Бачуна. Його підозрюють у підбуренні бізнесмена до надання неправомірної вигоди чинному судді з метою отримання необхідного судового рішення. 15 тисяч доларів за “потрібне” рішення За версією слідства, Бачун запропонував […]

Український гімнаст Назар Чепурний здобув “золото” та “бронзу” на офіційному світі в Баку

Український гімнаст Назар Чепурний продовжує підкорювати міжнародну арену! 22-річний спортсмен здобув золоту медаль в опорному стрибку та бронзу у вільних змаганнях на державному рівні зі спортивної гімнастики в Баку. Передає пресслужба Міністерства молоді та спорту України. Назар Чепурний двічі піднімався на п’єдестал пошани Кубка світу зі спортивної гімнастики в Баку, Азербайджан. Золота медаль – за результатом […]

The post Український гімнаст Назар Чепурний здобув “золото” та “бронзу” на офіційному світі в Баку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Обмеження переміщення авто, зареєстрованих в ТЦК: як це вплине на український автомобільний ринок?

За інформацією, яку опублікувала "Судово-юридична газета", з введенням у дію нового закону про мобілізацію українці не матимуть можливості продавати або вивозити за межі своїх областей автомобілі, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Згідно з цим законом, заборонено переміщати автомобілі, зареєстровані в ТЦК, в інші області або продавати їх. Ця заборона стосується всіх громадян України, незалежно від їх статусу щодо військової служби (чи вони є військовозобов'язаними чи ні). Зазначено, що з такими машинами заборонені будь-які дії, які призводять до того, що вони не можуть бути передані Збройним Силам України чи іншим військовим формуванням. Відправити такі автомобілі в інші області можна лише за умови попереднього повідомлення ТЦК про місцезнаходження транспортних засобів і лише на строк не більше одного місяця.

Висновки до цієї статті наступні: новий закон про мобілізацію обмежує права українців на продаж та переміщення автомобілів, які знаходяться на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Ця заборона поширюється на всіх громадян, незалежно від їх статусу щодо військової служби. Власники таких автомобілів мають лише обмежені можливості вільної дії з ними, і перед виїздом за межі області або продажем необхідно отримати дозвіл від ТЦК. Це спрямовано на забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань у транспортних засобах у випадку потреби мобілізації.

Затримано співробітника ТЦК за співпрацю з окупантами

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Під час окупації частини Херсонської області чоловік влаштувався на аналогічну посаду у колонії, яка перебувала під контролем окупаційної влади. Він продовжував працювати в захопленому закладі до моменту звільнення регіону. Після деокупації інспектор вирішив залишитися на підконтрольній Україні території.

Після звільнення Херсонщини чоловіка мобілізували, і він почав служити в одному з районних територіальних центрів комплектування (ТЦК) Одеської області, де вручав повістки військовозобов’язаним. При цьому він заперечував свою співпрацю з окупантами, заявляючи колегам про свою патріотичну позицію.

Оперативно-слідчі дії ДБР призвели до виявлення документації, що підтверджує функціонування колонії під час окупації. Під час допитів свідків вдалося викрити перебіжчика, якому було повідомлено про підозру у колабораційній діяльності відповідно до частини 7 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.

Затриманий перебуває під вартою, і наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Освіта під землею: Харків відкриває нові укриті школи

У Харкові, який постійно зазнає обстрілів з боку Росії, продовжують розвивати систему безпечного навчання. Після Великодня в місті запрацюють ще дві нові підземні школи, розраховані на тисячу учнів. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону. “Після Великодня ми будемо відкривати ще дві підземні школи, які розраховані на тисячу учнів. Тому діти […]

Мешканці житлового комплексу «Рів’єра» в Дарницькому районі Києва опинилися заручниками недобросовісного забудовника. Група компаній Status Group, пов’язана з народним депутатом від «Слуги народу» Андрієм Стріхарським та його сестрою Вітою Камаєвою, не забезпечила належне водо- та електропостачання у новобудовах. Люди живуть без підключення до постійних інженерних мереж, сплачуючи комуналку за тарифами будмайданчика.

Забудовник мав збудувати лише два 5-поверхові будинки, але фактично звів значно більше об’єктів без дотримання технічних умов. Внаслідок цього прокладено труби замалого діаметру, неправильно облаштовано каналізацію, не змонтовано насосну станцію та не здано диспетчеризацію. Всі стічні води збираються у тимчасові резервуари, з яких нечистоти раз на місяць відкачуються за рахунок мешканців.

Через відсутність гідроізоляції у будинках поширюється грибок, а підвали затоплює. Паралельно мешканцям виставляють захмарні рахунки — 46 грн за кубометр води. Це пояснюють тим, що житловий комплекс досі не підключено до постійних схем постачання, а юридично він рахується будівельним майданчиком. При цьому будинки вже давно заселені.

Мережева схема з водопостачання та електроенергії створена так, що неможливо відслідкувати, скільки споживає кожен об’єкт. Усі лінії прив’язані до одного будинку, і мешканців шантажують: якщо не заплатять — сидітимуть без води.

Ситуація ускладнюється постійною зміною обслуговуючих компаній: рахунки надходять то від ОСББ «Дніпровська рів’єра», то від ТОВ «БК-Буд», далі — від ТОВ «Софія град К». Саме «Софія град К» наразі отримує платежі, однак підконтрольна вона тому ж забудовнику.

Окремі будинки, зокрема за адресою вул. Центральна, 15, не були передані на баланс ДТЕК, не мають газифікації, а в опалювальний сезон мешканці змушені платити повну вартість за електрику. Водночас забудовник уже припинив існування ключових компаній, через які укладалися договори, перевівши обов’язки на нові структури.

Мешканці неодноразово викликали поліцію, писали заяви на представників забудовника, однак реакції від правоохоронців не було. Фактично, мешканці ЖК «Рів’єра» залишилися сам на сам із комунальним колапсом та правовим вакуумом, створеним будівельною імперією нардепа.

Також у схемі задіяна Яресько Ганна Володимирівна — керівник управління житлово-комунального господарства та будівництва Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Задіяна в схемах зі Стріхарським у ЖК «Рів’єра». Вона покриває незаконно створені ОСББ та керуючі компанії цього ЖК.

Останні новини