Середа, 23 Липня, 2025

Захворюваність на кашлюк українців: причини та можливі шляхи подолання

Важливі новини

Українські війська просунулися в Курській області

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Проте в районі Глушковського спостерігається певне затишшя. Тим часом російські пропагандисти стверджують, що їхні війська змогли досягти прогресу на схід від Кореневого, зокрема біля населеного пункту Крем’яне. Ці заяви, втім, залишаються непідтвердженими офіційними джерелами або іншими незалежними джерелами.

Російські джерела також заявляли про штурмові дії українських військ поблизу Новоіванівки, розташованої на південний схід від Кореневого, та в районі Пльохового, що на південь від Суджі. У регіоні діють підрозділи російської 83-ї окремої повітряно-десантної бригади та 810-ї окремої морської піхотної бригади Чорноморського флоту, які забезпечують оборону території.

Операція ЗСУ в Курській області показує інтенсивність бойових дій та демонструє, що Україна продовжує використовувати тактику активного наступу навіть на території супротивника. Це також свідчить про наявність українських стратегічних інтересів на цій ділянці фронту, особливо поблизу кордонів з Росією, що може бути важливою складовою для стримування подальших атак з боку російських військ на прикордонні українські області.

Маска з харчовою содою допоможе зробити шкіру рук шовковистою

Шкіра рук — одна з перших зон, яка видає вік людини. З віком вона втрачає пружність, стає сухою та шорсткою. Проте фахівці переконують, що регулярний догляд здатен повернути шкірі рук м’якість, гладкість і навіть візуально омолодити її. І для цього не обов’язково витрачатися на дорогі салонні процедури — ефективну маску легко приготувати вдома. Рецепт домашньої […]

Ексглава МЗС України Кулеба попереджає про загрозу масових заворушень через можливий мир на умовах Трампа

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Він вважає, що Зеленський «не відразу поступиться», якщо Трамп припинить фінансову допомогу Україні.

«Багато хто вважає, що Трамп припинить фінансову допомогу Україні, щоб змусити її зайняти більш поступливу позицію. Однак президент Володимир Зеленський не відразу поступиться; у нього залишиться деяка підтримка від Америки, виділена в останні дні адміністрації Байдена, а також допомога від Європи», – вважає Кулеба.

Але, якщо фінансування від Штатів усе ж таки припиниться, то, за словами ексглави МЗС, «без коштів Україна може повністю втратити позиції». А якщо Зеленський через крах фронту піде на переговори, в Україні, на думку Кулеби, можуть початися заворушення.

«Якщо адміністрація Трампа потім нав’яже Україні неприйнятні умови миру, а Зеленський погодиться (що малоймовірно), частина українського суспільства чинитиме опір. Внутрішні заворушення можуть призвести до колапсу країни. Це дасть Путіну бажану перемогу, представляючи Україну як державу, що не відбулася, але відповідальність за це ляже повністю на Трампа», – написав ексміністр.

Він вважає, що Трамп не може собі дозволити «нового Афганістану» і змушений буде відновити допомогу Києву.

«Ті, хто жадає деескалації під керівництвом обраного президента, можуть бути шоковані, побачивши прямо протилежне в найближчі місяці. Наразі і Зеленський, і Путін бачать у Трампі шанс змінити баланс на свою користь. Зі свого боку, Трамп буде змушений слідувати за ними, посилюючи свою лінію», – вважає Кулеба.

Зазначимо, що подібні міркування в Україні – про ймовірність нового Майдану в разі закінчення війни на лінії фронту – вже звучали.

Однак, як ми вже писали, висновки ці дуже спірні. Куди більше ризиків і для України, і для Зеленського особисто несе довга війна на виснаження. Особливо, якщо вона супроводжуватиметься подальшим відступом ЗСУ на фронті, великими втратами, енергетичними та економічними втратами, а також зростанням корупції.

При цьому далеко не факт, що закінчення війни по лінії фронту призведе до серйозних внутрішніх потрясінь і до повалення Зеленського.

Водночас тези «у разі зупинки війни на лінії фронту в Україні почнеться бунт, держава впаде і Трамп отримає свій Афганістан» напевно будуть активно використовуватися тими силами, які намагаються переконати обраного президента США не вести справу до якнайшвидшої зупинки війни на лінії фронту, а продовжувати колишню лінію Вашингтона щодо війни в Україні або навіть її посилити.

Україна конфіскувала активи “Беларуськалия” на 250 млн грн — рішення ВАКС

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив позов Міністерства юстиції України щодо конфіскації активів білоруського державного підприємства “Беларуськалий”, яке перебуває під санкціями. Йдеться про понад 250 мільйонів гривень грошових активів, понад 70 тисяч тонн хлористого калію, 1 545 вагонів, а також корпоративні права — 48% у складі українського ТОВ “Агророзквіт”. Про це повідомили у пресслужбі Мін’юсту. Згідно […]

Життя поліцейського з Рівного перетворилося на розкішне, ніби він мільйонер

Богдан Подсоха, поліцейський з Рівного, став об'єктом уваги через вражаюче збагачення, яке він зазнав протягом останніх 9 років. Його фінансовий стан радикально змінився, і за цей період він зміг стати власником значної суми готівки, придбати розкішні речі для родини та навіть відправити сина на навчання у Лондоні. Цей швидкий розвиток фінансів викликав обурення та підозри щодо джерел цього багатства. Незважаючи на пояснення Богдана Подсохи щодо джерела доходу, його статки викликали сумніви в громадськості. Інформація про бізнес дружини Богдана також породжує питання щодо того, наскільки успішним є її підприємницька діяльність і чи відображено це в їхній декларації. Для суспільства це викликає сумніви та питання про прозорість та чесність походження статків державного службовця.

Анна Подсоха, дружина поліцейського з Рівного, віддавна відома своїм вишуканим смаком у виборі одягу. Бренди як Dior, Balenciaga та Manolo Blanik стали неодмінною частиною її гардеробу, і вона не соромиться демонструвати їх своїм підписникам у соціальних мережах. Анна виглядає дуже стильно та вишукано, і вона не приховує свою сексуальність та бажання бути відвертою. Проте деякі з її фотографій можуть здатися більш підходящими для платформи OnlyFans, ніж для загальнодоступної сторінки дружини поліцейського. Цікаво зауважити, що її зовнішність суттєво змінилася протягом останніх 10 років. На відео з дитячого фестивалю "Слобожанське сузір'я" важко впізнати теперішню Анну Подсоху. Очевидно, що із зростанням багатства родини її зовнішність почала еволюціонувати в різноманітних напрямках. В інтерв'ю для місцевого видання у 2018 році Богдан Подсоха твердив, що його дружина заробила 3,5 млн гривень від продажу недобудованого будинку. Проте це виявилося брехнею, адже навіть у 2022 році садовий будинок не зник з їхньої декларації, і всі земельні ділянки залишаються у власності родини.

Останні події навколо дружини поліцейського Богдана Подсохи залишають під сумнівами багато таємниць. Нещодавно вона змінила своє прізвище на Золочевська у соціальних мережах, хоча в деклараціях він продовжує вказувати її як Анну Подсоху. Це викликає ряд питань, особливо враховуючи, що ще у 2016 році подружжя мало розлучитися, про що свідчать судові документи. Проте з подальших документів невідомо, чи відбулося розлучення, а також чому жінка веде соцмережі під іншим прізвищем та публікує настільки відверті зображення. Можливо, Богдан Подсоха вирішив залишитися одруженим, щоб легше було переписувати майно на формальну дружину. Анна Подсоха також стала щасливою власницею квартири в Рівному, де зараз працює її чоловік. Цікаво, що зв'язки поліцейського можуть включати його стосунки з колишніми колегами з Сум. Деякі факти, такі як продаж автомобілів та присутність на заходах, створюють підозру щодо зв'язків Подсохи з кримінальним світом. Чи зростають його статки завдяки цим зв'язкам, чи можливо медіа-бізнес дружини просто прикриває справжній джерело доходів?

Історія Анни і Богдана Подсохів, які вирішили побудувати своє життя за кордоном, не залишає байдужими. Їхньому синові Артуру вдалося здійснити мрію про навчання у Лондоні, де він студіює політику і соціологію. Активний спосіб життя, який веде Артур, включає участь у мітингах на підтримку України та інші заходи. Однак, він не має роботи, тому його квартиру, ймовірно, орендують батьки.

Богдан Подсоха, працюючи на посаді начальника Департаменту стратегічних розслідувань у Рівненській області, займається розслідуванням справ, пов’язаних з бурштиновою мафією. Ймовірно, його робота зводиться до отримання фінансової вигоди від нелегального бізнесу, оскільки деякі дані вказують на його залучення до цього бізнесу. Отже, тонни готівки і можливість придбання квартири, яка була оформлена на ім'я його дружини, можуть свідчити про його участь у корупційних схемах.

Ці ситуації стають доказом того, що корупція в Україні залишається актуальною проблемою, навіть у часи війни. Потрібно багато часу і зусиль, щоб правоохоронні органи припинили спростування фактів збагачення за рахунок успіхів рідних.

Українська стаття про сім'ю Подсохів розкриває проблему корупції в Україні, яка продовжує існувати навіть у часи війни. Подсохи, представники правоохоронних органів, за допомогою корупційних схем здобули значні статки, які вони використовують для особистих цілей, таких як навчання сина у Лондоні та придбання майна. Ця історія є лише одним прикладом того, як боротьба з корупцією в Україні є незавершеним завданням, і досягнення прозорості та справедливості вимагає подальших зусиль.

За даними Міністерства охорони здоров’я, за січень і лютий 2024 року в Україні було зафіксовано 515 випадків захворювання на кашлюк, що становить значний приріст порівняно з минулим роком, коли за цей період було зареєстровано лише 27 випадків. З них 95,9% становили діти, основна маса яких належала до дошкільного чи раннього дошкільного віку. Підйом кількості випадків кашлюку спостерігався ще у 2023 році. Згідно з поясненнями МОЗ, основною причиною такого росту є значна кількість непривитих дітей.

Хвороба починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), проте через 5-8 днів вона проявляється як нападоподібний спазматичний кашель, який може супроводжуватися почервонінням обличчя, сльозотечею та характерним свистом. Напади кашлю найчастіше відбуваються вночі та можуть супроводжуватися гарячкою та іншими симптомами ГРВІ. Кашлюк дуже заразний, зокрема для немовлят, серед яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання, що проявляється посинінням обличчя.

МОЗ підкреслює особливу небезпеку для дітей молодшого віку, немовлят та осіб до одного року. Навіть у випадку легкого перебігу хвороби у старших дітей та дорослих, кашлюк виснажує організм і значно його ослаблює. Хворі починають одужувати через 4-8 тижнів, іноді кашлюк може тривати до півроку.

У світі щорічно фіксують більше 24 мільйонів випадків кашлюку, при цьому близько 160 тисяч дітей віком до 5 років померли. На жаль, в Україні також є випадки летального завершення внаслідок цієї хвороби, зокрема, минулого літа на Рівненщині від кашлюку померло тримісячне немовля.

Основним заходом профілактики кашлюку є вакцинація. Усі діти повинні отримати чотири щеплення від кашлюку у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо за якоїсь причини щеплення було пропущено, його рекомендується провести якнайшвидше.

Педіатриня Лідія Бабич наголошує, що важливо, щоб про необхідність повторної вакцинації від кашлюку пам’ятали не лише батьки, але й лікарі. Часто батьки відмовляються від щеплень або не отримують від лікарів відповідної рекомендації. Вона зазначає, що кашлюк не є хворобою, після якої можна розраховувати на сталий імунітет, як у випадку з вітрянкою.

Світова Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) також рекомендує проводити повторні щеплення проти кашлюку до 6 років, а також у віці 11-12, 19 років та пізніше, оновлюючи щеплення кожні 10 років у дорослому віці. Також вагітним жінкам рекомендується отримати вакцинацію проти кашлюку у віці від 16 до 32 тижнів вагітності, незалежно від того, чи отримали вони вакцинацію раніше чи ні. Це дозволить захистити немовля від кашлюку у перші місяці життя до моменту, коли воно само може отримати вакцину.

Важливо зазначити, що лише вакцинація матері може захистити немовля від зупинки дихання, яка може виникнути внаслідок кашлюку до моменту, коли дитина отримає перше щеплення, згідно з висновками педіатрині Бабич.

Педіатриня Олена Луцька пояснює, що природа кашлюку така, що кількість захворювань зростає щоразу на 4-5 років, і це не залежить від пори року. Зараз, коли багато дитячих закладів працюють в офлайні, діти стикаються одне з одним частіше, що сприяє поширенню хвороби.

Головною причиною зростання захворюваності на кашлюк є велика кількість непривитих дітей. За словами педіатра Олени Луцької, з початком війни та переміщенням населення багато батьків пропустили планові вакцинації. Однак, проблема не обмежується лише війною. Вакцинація в Україні ніколи не досягала високого рівня, що підтверджується статистикою з 2018 року, коли лише 53,2% дітей досягли віку до року були вакциновані від кашлюку. Низький рівень вакцинації, зауважує Бабич, часто пов’язаний зі страхами перед вакцинацією, тому важливо активно інформувати громадськість щодо важливості щеплень.

Педіатриня підкреслює, що важливо захищати дітей від інфекцій, а не від вакцин, оскільки вакцина не представляє жодної загрози для здоров’я дитини. Вона наголошує на тому, що навіть тимчасовий дискомфорт у вигляді температури або болю від уколу є незначним у порівнянні зі збереженням життя та здоров’я від інфекційних хвороб.

Під час останніх років зафіксовано зростання випадків кашлюку по всьому світу. Найбільше випадків зафіксовано у Китаї, Філіппінах, Чехії та Нідерландах, а також спалахи в США та Великій Британії. Відзначається також зростання кількості випадків у сусідній Польщі. За даними Чеського МОЗ, країна стикається з найвищою кількістю випадків кашлюку за останні 60 років. Незважаючи на високий рівень вакцинації немовлят, недостатньо високий рівень повторних щеплень серед старших дітей може призвести до зростання захворюваності серед підлітків. Зараз третина хворих на кашлюк у Чехії — це люди від 15 до 19 років.

Важливо враховувати, що навіть якщо хвороба проявляється у легкій формі у підлітків, вони все ж можуть передавати інфекцію молодшим дітям та літнім членам сім’ї, які можуть переносити хворобу набагато важче. Це підтверджено випадками смерті від кашлюку серед літніх людей у Чехії.

Важливо зауважити, що поширені у соціальних мережах твердження про зв’язок між українськими біженцями та збільшенням захворюваності на кашлюк у Чехії були спростовані державним інститутом охорони здоров’я. Тільки дуже обмежена кількість випадків інфікування була пов’язана з біженцями з України, а інші випадки інфекції відбулися з імпортною інфекцією з інших країн.

Міністр охорони здоров’я Чехії підкреслив, що звинувачення українців у збільшенні захворюваності на кашлюк є результатом дезінформації та падіння інтересу до вакцинації серед населення. Тому важливо продовжувати інформувати громадськість про важливість вакцинації та боротьби з дезінформацією.

Ми всі пам’ятаємо, коли розпочався конфлікт в Україні. Якщо б хвороба мала прямий зв’язок з українськими біженцями, то в Чехії вона проявилася б набагато раніше.

У висновках можна зазначити наступне:

Вакцинація від кашлюку є важливим заходом для захисту дітей від цієї серйозної інфекційної хвороби.Наразі спостерігається зростання випадків кашлюку в різних країнах, включаючи Чехію, що потребує уваги та дій з боку медичних установ і громадськості.Деякі соціальні мережі поширюють дезінформацію про зв’язок між українськими біженцями та збільшенням захворюваності на кашлюк, що не має наукового обґрунтування.Потрібно продовжувати інформувати громадськість про важливість вакцинації та боротьби з дезінформацією, щоб забезпечити захист населення від цієї хвороби.

Останні новини