Вівторок, 22 Липня, 2025

Затримано агентку російської розвідки у Києві, яка готувала координати для атаки дронів-камікадзе

Важливі новини

Заступник голови митниці живе в елітній квартирі родички безкоштовно

Житло без плати, родичка без доходу, квартира в центрі столиці — у розпорядженні заступника голови Держмитслужби Владислава Суворова опинилась елітна нерухомість, вартість якої може перевищувати $230 тисяч. Про це йдеться в матеріалі розслідувачів детективного бюро Absolution. Згідно з офіційною декларацією, Суворов з минулого року безкоштовно користується апартаментами у житловому комплексі Greenville Park — одному з […]

Судді ліквідованого ОАСК отримують мільйони з бюджету – ЗМІ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Зокрема, увагу привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК.

З початку 2022 року судді ОАСК, які не брали участі в судовому процесі, отримали понад 99 мільйонів гривень. Це викликало обурення, адже паралельно з цим районні та Господарський суди Києва витратили більше 76 мільйонів гривень на оплату праці суддів, які також не працювали під час війни.

Офіційна інформація з ОАСК свідчить, що, незважаючи на ліквідацію, в суді залишилося 47 суддів, які протягом 2,5 років отримали близько 95 мільйонів гривень. Ці суми включають зарплату для суддів, які формально не мають повноважень, але продовжують бути у штаті суду.

Після набуття чинності закону 15 грудня 2022 року, всі справи були передані до нового Київського міського окружного адміністративного суду, а ОАСК припинив свою діяльність. Тим не менш, судді продовжували отримувати заробітну плату, хоча й не виконували свої обов’язки. Наприклад, голова суду Павло Вовк, не розглядаючи жодної справи в 2023 році, заробив близько 1,9 мільйона гривень, порівняно з 2 мільйонами гривень у 2022 році, коли суд ще функціонував.

У Україні наразі існує більше 480 суддів, які фактично не виконують своїх обов’язків, проте продовжують отримувати заробітну плату. Кожен з них обходиться бюджету в середньому в понад 1,2 мільйона гривень на рік. Це викликано різними причинами, включаючи закінчення терміну повноважень, реорганізацію суду, відсторонення за правопорушення, мобілізацію до армії, затримки з прийняттям присяги або проходженням суддівської підготовки.

Також, важливо зазначити, що причини неактивності суддів можуть бути пов’язані із затримками в адміністративних процесах або особистими обставинами, такими як декретна відпустка, хоча остання причина рідко призводить до значних витрат на утримання суддів.

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності працівників шести органів виконавчої влади. Зміни затверджені постановою від 17 січня 2025 року № 52, яка вносить корективи до попередньої постанови від 5 квітня 2014 року № 85, що регулює граничну чисельність працівників у держустановах. Кого торкнулися скорочення? Рішення Кабміну передбачає зменшення кількості працівників у територіальних […]

The post Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Країна втрачає міліарди через недолугий мененджмент “Укрнафтобуріння”

Паралельно з цим, керівництво компанії повідомляє про виплату дивідендів у розмірі 831,2 мільйона гривень. Однак ця інформація викликає питання щодо законності таких дій, особливо в контексті повідомлень про можливе незаконне захоплення компанії.

Михайло Бакуненко, який був відсторонений від обов’язків голови “Укрнафтобуріння” рік тому, опублікував в Facebook критичний пост щодо дій менеджменту. Він повідомив, що УНБ без правових підстав сплатила цю значну суму “Укрнафті”, адже корпоративні права компанії не належать державі або пов’язаним з нею юрособам.

Бакуненко також зазначив, що ці дії зафіксовані у “Протоколі №3 річних загальних зборів акціонерів” від 25 червня 2024 року, який не має жодного стосунку до реальних акціонерів та їх інтересів.

Крім того, Бакуненко звернув увагу на некомпетентність управління, що призвело до втрати ліцензії на Сахалінське родовище. Внаслідок цього держава щомісячно недоотримує близько 380 млн грн податків. За сім місяців це складає 2,66 млрд грн, що, разом із виплаченими дивідендами, створює негативний баланс в 1,8 млрд грн.

Менеджмент компанії ігнорує ці втрати та продовжує непрозорі фінансові практики. Бакуненко підкреслює, що втрачені доходи та зниження видобутку газу негативно впливають на економіку країни.

Люксові авто – під податком: власникам доведеться платити більше

Міністерство економіки України оприлюднило оновлений список легкових автомобілів, власники яких у 2025 році сплачуватимуть транспортний податок. До переліку увійшли елітні авто, ринкова вартість яких перевищує певний поріг. Податок для таких транспортних засобів становитиме 25 тисяч гривень на рік. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. Згідно з новими критеріями, до переліку потрапили автомобілі з об’ємом двигуна понад 2,5 літра, […]

The post Люксові авто – під податком: власникам доведеться платити більше first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Служба безпеки України (СБУ) затримала 27-річну жінку, яка співпрацювала з російською воєнною розвідкою та збирала GPS-координати для проведення дронових атак на Київ 1 січня 2025 року. Агентка, місцева безробітна, шукала “легкі” заробітки на Телеграм-каналах, де її завербував представник російської розвідки, запропонувавши гроші за співпрацю.

Згідно з інформацією СБУ, основними цілями атаки були адміністративні будівлі та енергетичні підприємства України. Для цього жінка використовувала свій телефон для фотографування об’єктів і отримання точних GPS-координат, які потім передавала своєму російському куратору через анонімний чат у месенджері.

Image

Слідчі також задокументували її шпигунську діяльність, зокрема розвідку бойових позицій ППО, що захищають столицю. Зловмисницю затримали під час спроби передати нову партію розвідданих.

Їй оголошено підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання за несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ та інших військових формувань в умовах воєнного стану. Зараз жінка перебуває під вартою, і їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

The post Затримано агентку російської розвідки у Києві, яка готувала координати для атаки дронів-камікадзе first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини