Субота, 19 Квітня, 2025

Зеленський розповідає про український страх перед Росією та політизацію жертв: перспективи та виклики

Важливі новини

Трамп відмовився від зустрічі із Зеленським

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Джерела повідомляють, що Дональд Трамп, який традиційно висловлює бажання уникати ескалації, сприйняв ці атаки як загрозу своїй політичній платформі. Його команда, зокрема радники, рекомендували уникати публічного контакту із Зеленським, щоб не спровокувати нову хвилю звинувачень у “неконтрольованій підтримці України”.

Ключовий радник Зеленського, Андрій Єрмак, за словами джерела, отримав від оточення Трампа певні рекомендації щодо зміни підходів у військових діях. Зокрема, пропонувалося утриматися від атак на російську територію, щоб уникнути міжнародної критики та зберегти підтримку майбутньої адміністрації США.

Однак, за наявною інформацією, Єрмак вирішив проігнорувати ці поради, обравши стратегію ескалації конфлікту. Таке рішення, ймовірно, було прийняте з метою посилити тиск на Росію та зміцнити позиції України на фронті.

Скандал у Червоному Хресті, колишню голову звинувачують у крадіжці гуманітарної допомоги на мільйони гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нещодавно оприлюднило результати свого розслідування, які викликали значний суспільний резонанс. Агентство повідомило про виявлення ознак корупційного правопорушення в діяльності колишнього високопосадовця прокуратури України.

Під час обшуків у колишньої голови організації виявили гуманітарну допомогу на суму понад 1 млн гривень. Цю допомогу передали до Київської міської організації Червоного Хреста для зберігання. Обшуки проводилися в її будинку, офісі та автомобілі.

Крім того, встановлено, що колишня волонтерка цієї організації, діючи з невстановленими особами, продавала підроблені посвідчення волонтерів Червоного Хреста і незаконно використовувала символіку організації на власному автомобілі.злочин

Зараз ведеться розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Прокуратура працює над поверненням решти викраденої гуманітарної допомоги та ідентифікацією усіх причетних до цього злочину.

Залужний: Європа не готова до війни на виснаження з Росією

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Він нагадав, що в жовтні Україну атакувало близько двох тисяч повітряних цілей, «і тенденція рухатиметься до того, що це число збільшуватиметься».

«Кількість повітряних цілей зростає, а кількість засобів боротьби обмежена і занадто дорога. Навіть за цим показником я вважаю, що ні Британія, ні європейські країни не будуть готові. Незважаючи на те, що є достатня кількість літаків F-16, які володіють відмінними можливостями ППО, повністю розвантажити систему ППО можна за 2-3 місяці», – заявив Залужний.

Він також каже, що у західних країн не вистачить коштів, щоб збивати тисячі авіабомб.

«Чи існує сьогодні в одній європейській країні або у Великій Британії хоча б 5000 ракет для систем Patriot, щоб збивати керовані авіабомби? Я щось сумніваюся. Тому що вони дуже дорогі і, як наслідок, їх неможливо мати дуже багато, тому що виробляти їх проблематично», – додав екс-головком.

Олександр Усик і Артем Пивоваров запишуть спільну пісню

Чемпіон світу за версіями WBC, WBO, WBA та IBO в суперважкій вазі Олександр Усик, здобувши переконливу перемогу над британцем Тайсоном Ф’юрі, поділився враженнями про виконання державного гімну України перед боєм. Гімн на стадіоні прозвучав у виконанні популярного українського співака Артема Пивоварова. Боксер схвально відгукнувся про українського виконавця, повідомляє Boxing King Media. «Це чудовий хлопець. Дуже […]

The post Олександр Усик і Артем Пивоваров запишуть спільну пісню first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна почала звільняти ув’язнених для служби в армії

Українська влада активно рухається вперед у питанні використання потенціалу ув'язнених для підтримки обороноздатності країни. Міністр юстиції, Денис Малюсько, оголосив про старт історичного процесу звільнення осіб, що перебувають під в'язницею, для вступу до лав Збройних Сил. Згідно з новим законодавством, практично 350 ув'язнених вже отримали свободу, виконавши обов'язковий термін в армії за спеціальною програмою, що передбачає умовно-дострокове звільнення після завершення служби. Цей крок не лише стимулює військову дисципліну та патріотизм серед засуджених, а й сприяє поповненню рядів армії висококваліфікованими кадрами, готовими віддати своєму народу останню краплю крові.

На даний момент до судів подано 4 300 заяв на умовно-дострокове звільнення, і судова система активно розглядає більшу частину цих заяв. Малюська зазначив, що до 20 000 ув’язнених, включаючи тих, хто перебуває у попередньому ув’язненні, можуть бути завербовані для служби в українській армії.

Ця політика нагадує практику, яку широко використовує Росія для зміцнення своїх Збройних сил, проте є суттєві відмінності. Російська програма відкрита для ув’язнених, засуджених за насильницькі злочини, тоді як український закон не поширюється на осіб, засуджених за два і більше вбивства, зґвалтування або інші тяжкі злочини. Особу, засуджену за одне вбивство, може бути звільнено лише за відсутності обтяжливих обставин, таких як сексуальне насильство.

Малюська підкреслив, що основними причинами ухвалення цього закону є труднощі з призовом “звичайних” громадян. Він також зазначив, що багато ув’язнених, які наразі відмовляються від умовно-дострокового звільнення, вичікують, щоб подивитися, як складеться доля першої хвилі добровольців. Вони хочуть дізнатися, наскільки якісною буде підготовка новобранців, чи задоволені нові солдати і колишні ув’язнені, та чи добре з ними поводяться.

“Це буде ключовим моментом,” – наголосив міністр, підкреслюючи важливість якості підготовки та ставлення до новобранців для успіху цієї ініціативи.

Президент України Володимир Зеленський висловив свої важливі та вагомі спостереження стосовно страху, який відчувають країни Заходу перед Росією, та процесу політизації українських жертв у відносинах з Москвою. Його заява має велике значення, оскільки відображає не лише складність політичної ситуації у регіоні, а й відносини сил між Україною та Росією, які є ключовими для стабільності та миру у Європі.

Зазначені слова Зеленського стають відображенням глибокого розуміння складнощів, з якими стикаються країни Заходу у контексті відсутності належної реакції на агресивну політику Росії та її втручання у внутрішні справи України. Президент підкреслив, що існує нерівність у підходах до різних конфліктів, що відображається у діях та реакціях світових лідерів.

Зеленський особливо акцентував увагу на недоліках у підходах країн Заходу до українського конфлікту, порівнюючи їхню реакцію на ситуацію з подіями навколо Ізраїлю та Ірану. Він наголосив на тому, що незалежно від різниці в обставинах, усі країни мають однаковий моральний зобов’язання допомагати тим, хто потребує захисту та підтримки.

Позиція Зеленського щодо цього питання є значущою та важливою, оскільки вона спонукає до обговорення не лише конкретної ситуації в Україні, а й загальних принципів міжнародних відносин та солідарності між державами. Його слова стимулюють до подальшого пошуку шляхів вирішення конфлікту та підтримки українського суверенітету та територіальної цілісності.

• Заява Президента України Володимира Зеленського стосовно страху країн Заходу перед Росією та політизації українських жертв відображає важливі аспекти міжнародних відносин та виклики, з якими стикається Україна.

• Слова Зеленського підкреслюють нерівність у підходах світових лідерів до різних конфліктів та наділення політичного характеру українських жертв.

• Президент України акцентує на потребі спільної міжнародної дії та підтримки української держави в умовах її територіальної цілісності та суверенітету.

• Висловлені Зеленським занепокоєння та виклики спонукають до подальшого обговорення та пошуку конструктивних рішень для зміцнення міжнародної безпеки та стабільності у регіоні.

Останні новини