Середа, 23 Липня, 2025

Жорстокість без меж: у Зінькові діти катували 10-річного хлопчика

Важливі новини

Україна стрімко впроваджує штучний інтелект для управління дронами

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Як розповів агентству Reuters Олександр Дмитрієв, засновник української некомерційної цифрової некомерційної системи OCHI, з 2022 року його платформа централізувала і проаналізувала два мільйони годин відеозаписів, що надійшли від 15 тисяч операторів дронів на лінії фронту.

«Ці дані – їжа для ШІ. Якщо ви хочете навчити штучний інтелект, дайте йому два мільйони годин відео, і він стане чимось надприродним», – зазначив Дмитрієв.

За його словами, цей масив даних можна використовувати для тренування моделей ШІ в тактичному аналізі, розпізнаванні цілей і оцінці ефективності озброєнь. «Фактично, це досвід, який можна перетворити в математичну форму. Програми ШІ можуть вивчити траєкторії і кути, під якими зброя працює найбільш ефективно», – додав він.

Наразі сховище поповнюється на 5-6 терабайт даних щодня. Цей масив даних уже викликав інтерес з боку іноземних союзників України.

На Заході підтверджують цінність такого обсягу інформації. «Люди можуть інтуїтивно розпізнавати об’єкти, але машини мають бути навчені визначати, що є дорогою, природною перешкодою чи засідкою», – зазначив Семюел Бендетт, експерт Центру нової американської безпеки.

Крім того, Україна розробляє й інші інноваційні системи. Наприклад, технологія «Avengers» Міноборони України ідентифікує до 12 тисяч одиниць російської техніки на тиждень за допомогою ШІ. Також ведуться роботи над створенням «роїв» дронів, де десятки пристроїв керуватимуться централізованою системою (глава Мінцифри Федоров обіцяв їх застосування вже наступного року).

При цьому США цікавлять ці розробки не в контексті війни з Росією, а в рамках підготовки до можливих зіткнень у Тихоокеанському регіоні, пише Reuters із посиланням на фахівців.

Раніше ЗМІ писали, що Росія також планує впровадити в «Шахеди» штучний інтелект, щоб обходити українську ППО.

Вінницький правоохоронець хотів переправити ухилянта на матраці — його затримало ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань за підтримки Служби безпеки України викрили і затримали правоохоронця з Вінницької області, який пропонував нелегальний перетин кордону військовозобов’язаному чоловіку. Для переправи до Молдови посадовець обрав екзотичний спосіб — на надувному матраці через річку Дністер. За даними слідства, посадовець запропонував свої “послуги” чоловіку, який шукав шлях втекти з країни в обхід офіційних […]

Росія захопила більше територій, ніж Україна звільнила у 2023 році

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Наша оборона дає тріщини”, – заявив іздінаю високопоставлений український чиновник.

Поки що, за його словами, це “тактичний успіх”, але РФ має намір продовжувати наступ.

Українські чиновники впевнені, що головною метою Путіна на полі бою цього року є захоплення якомога більшої кількості земель. Однак деякі з них налаштовані оптимістично і вважають, що наступ РФ сповільниться в міру наближення до великих міст, де українська оборона надійніша.

Аналітики ж кажуть, що за останній місяць росіянам вдалося захопити “кілька ключових позицій і об’єктів рельєфу, при цьому ситуація для українців на цих напрямках неухильно погіршується”.

Головною причиною називається кадровий дефіцит ЗСУ. Але також Росії вдалося скористатися “непорозумінням з боку українців і невмілою ротацією військ”, особливо в районах Покровська і Торецька.

Тут FT робить перехід на те, що “серед української громадськості зростає підтримка ідеї припинення війни через переговори”, і наводить відповідні опитування.

Воїнський Марш: Нові Горизонти Супроводу в Україні

Згідно з ініціативою Міністерства ветеранів України, був затверджений новий професійний стандарт, що має на меті підтримку ветеранів війни, їхніх сімей та родин загиблих воїнів під час переходу до цивільного життя. Про це повідомив заступник Міністра у справах ветеранів, Максим Кушнір, через Урядовий портал, підкресливши важливість професійного супроводу для ветеранів. Він наголосив на тому, що кожен ветеран має мати можливість отримати фахову підтримку та допомогу під час адаптації до нового життя.

Центральний аспект цього процесу — індивідуальний підхід до кожного ветерана, спрямований на надання необхідної інформації та послуг. "Всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок під час переходу від військової служби до цивільного життя, мають знаходити фахову підтримку та допомогу, яку може забезпечити саме такий фахівець із супроводу. Головним чином мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям у отриманні реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг", — зауважив Максим Кушнір.

Фахівці з професійного супроводу будуть надавати консультації ветеранам з питань їхніх прав, можливостей, отримання пільг та доступу до різноманітних послуг, таких як реабілітаційні, психологічні, освітні тощо, а також допомагати з оформленням необхідних документів.

Українські ветерани війни, їхні сім'ї та родини загиблих отримали новий рівень підтримки та допомоги завдяки введенню нового професійного стандарту, ініційованого Міністерством ветеранів України. Цей стандарт передбачає індивідуальний підхід до кожного ветерана та надання широкого спектру послуг, що охоплюють реабілітаційні, психологічні, освітні та інші аспекти адаптації до цивільного життя. Зауважено, що ця ініціатива ставить за мету не лише забезпечення підтримки ветеранам, але й створення комфортного та гідного середовища для їхнього успішного відновлення в громаді.

ТЦК не направлятиме на медогляд військовозобов’язаних з відстрочкою

В Україні є нові роз’яснення щодо проходження медичного огляду військовозобов’язаними, які мають відстрочку від мобілізації. Як зазначила юристка Наталія Опольська, військовозобов’язані, які звернулися в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) із заявою про надання відстрочки, не будуть направлятися на медичний огляд, поки не буде прийняте рішення комісією. Що передбачає нове законодавство? Згідно з постановою […]

The post ТЦК не направлятиме на медогляд військовозобов’язаних з відстрочкою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Полтавщина сколихнута шокуючим випадком жорстокого насильства серед дітей. У місті Зіньків четверо неповнолітніх – віком від 10 до 14 років – побили 10-річного хлопчика. Подія трапилася ще два тижні тому, але лише зараз про неї стало відомо громадськості.

За даними поліції, знущання сталося на території недобудованої споруди. Четверо дітей – 10, 11, 12 та 14 років – тримали хлопчика та наносили йому тілесні ушкодження.

Зазначається, що слідчим підрозділом відділення 4 (м. Зіньків) Полтавського районного управління поліції розпочато кримінальне провадження за фактом побиття чотирма дітьми 10-річного хлопчика.

Під час першочергових слідчих дій попередньо встановлено, що подія сталась близько двох тижнів тому у місті Зінькові, на території недобудованої споруди. Четверо дітей (10,11,12 та 14 років) тримали та заподіювали тілесні ушкодження своєму 10-річному знайомому

– йдеться у дописі.

Як повідомили в поліції, наразі діти разом із батьками надали пояснення поліції. Причини та обставини події з’ясовуються.

За даним фактом слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом Зіньківського відділу Диканської окружної прокуратури, розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 127 (Катування, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України

– зазначили правоохоронці.

Слідчі дії тривають.

The post Жорстокість без меж: у Зінькові діти катували 10-річного хлопчика first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини