Вівторок, 22 Липня, 2025

Журналісти дізналися як львівський бізнесмен Козловський отримав право знести історичну будівлю в центрі Києва

Важливі новини

Українська гімнастка з тріумфом дебютувала на етапі Кубка світу

Українська гімнастка Таїсія Онофрійчук впевнено тріумфувала на етапі Кубка світу з художньої гімнастики в болгарській Софії. Для 16-річної спортсменки ця перемога стала дебютною на етапах Кубка світу у багатоборстві, і, схоже, далеко не останньою. Онофрійчук стала найкращою одразу в усіх чотирьох дисциплінах кваліфікації: з обручем, булавами, м’ячем і стрічкою. За підсумками виступів вона набрала 114.450 […]

Зеленський: США не хочуть постачати Україні ракети «Томагавк», які б’ють на 2400 км

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Він дійшов такого висновку після того, як інформація про цей секретний пункт його «плану перемоги» потрапила в пресу, за що він учора дорікнув Білому дому.

«Якщо ти хочеш публічно сказати якісь деталі закритих додатків, які є в плані, що стосуються, наприклад, ракет, які ми просили у наших партнерів, то ти спочатку скажи, що я даю, а потім розповідай усім, що там у додатку. Тому що коли хтось із партнерів спочатку каже, що в додатку, це говорить про те, що він не дуже хоче щось давати, у такий спосіб відкладає рішення», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, високопоставлений американський чиновник анонімно заявив NYT, що передача Україні ракет «Томагавк» – це «абсолютно нездійсненне прохання».

Українці проти підвищення податків і закликають до боротьби з корупцією для наповнення бюджету — опитування

За повідомленням адвоката підозрюваного, Ігоря Сулими, його клієнт послався на статтю 63 Конституції України. Ця стаття захищає громадян від самозвинувачення та дозволяє не надавати інформацію, яка може бути використана проти них у суді.

Українці вважають, що збільшення податкового навантаження може призвести до зменшення підримки армії донатами.

Уряд вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкти про підвищення податків та зміни до держбюджету на 2024 рік. Кабмін пропонує парламенту підвищити ставку військового збору до 5%, а за деякими операціями до 30%. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підтримав таку урядову ініціативу, зазначивши, що інших варіантів, ніж погодитися на пропозицію Кабміну підвищити окремі податки (військовий збір, акцизи, зокрема, на паливо і тютюн), збільшити відповідну податкову базу, а також розмістити більше ОВДП, що також може передбачати емісію НБУ, не бачить.

“Так, це погане рішення, яке стримуватиме економічне відновлення, зростання доходів громадян і потенційно нестиме ризики для макрофінансової стабільності. Утім, іншого шляху, ніж закрити розрив у військових, зараз немає, бо вже за декілька місяців ми зіткнемось із значним дефіцитом коштів на поточне утримання війська, що почне різко поглиблюватись під кінець року”, – написав Гетманцев.

Голова податкового комітету Ради неодноразово озвучував ідею підвищення податків в Україні. На думку економічного експерта Юрія Гаврилечка, ліквідація податкової та митниці і переведення економіки на воєнні рейки можуть бути альтернативою ідеї Гетманцева про підвищення податків задля закриття бюджетної діри

Законопроєкт, який передбачає підвищення податків, розкритикував раніше заступник голови податкового комітету парламенту Ярослав Железняк. За його словами, не зрозуміло, чому пропонуються такі зміни оподаткування та на яких розрахунках вони ґрунтуються.

Окрім того, мобільні оператори, що працюють в Україні, вважають, що якщо парламент підтримає урядову ініціативу і підвищить податки – це буде кроком назад у доступності мобільного зв’язку, який критично необхідний в умовах війни.

Ініціативу також розкритикували експерти і представники українського бізнесу. Вони вважають, що збільшення податкового навантаження змусить підприємців “піти в тінь”.

Гемініди 2024: як і коли побачити найяскравіший зорепад року в Україні

Нічне небо в Україні незабаром озарить один із найвидовищніших метеорних потоків – Гемініди. Пік активності цього зорепаду припадає на ніч з 13 на 14 грудня. За прогнозами, під час максимуму можна буде побачити до 150 метеорів на годину, якщо дозволить погода. Цьогоріч пік метеоритного дощу Гемініди збігатиметься з приблизно 90%  освітлення Зростаючого Місяця, а повня […]

The post Гемініди 2024: як і коли побачити найяскравіший зорепад року в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міжбанківський курс гривні пробив позначку 40 грн/$

На фоні нестабільної ситуації на валютному ринку України відзначається різке погіршення курсу національної валюти. Українська гривня стрімко втрачає свою вартість порівняно з доларом США, що призводить до зростання курсу міжбанківського долара, який перевищив позначку 40 гривень. Готівковий обмін долара зафіксувався на рівні 40,40 грн/$, у той час як карткові операції реєструються за курсом навіть вище – до 41 гривні за долар. Ці динаміки створюють серйозні турбулентності на фінансовому ринку та викликають загальний невпевнений настрій серед населення та бізнесу. Аналітики висловлюють побоювання щодо подальшого зростання курсу і закликають до урядового втручання для стабілізації ситуації.

Сьогодні, 23 травня, на валютному міжбанку було встановлено новий курсовий максимум – вперше в історії гривні курс подолав 40-й рівень. Фактичні угоди на майданчику Bloomberg (основний) фіксувалися на рівні 40,01 грн/$, чого до цього не відбувалося.

Минулий тиждень завершився на міжбанку на 39,52 грн/$, а цей стартував із 39,67 грн/$.

Сьогоднішня ж торгівля на Bloomberg починалася досить спокійно і навіть мляво – по 39,84 грн/$, до полудня фіксувався зовсім невеликий обсяг торгів – близько $50 млн. Усе змінилося перед обідньою перервою, коли курс уперше сягнув 40 грн/$. Після цього активізувалися експортери і спекулянти, обсяг торгів зріс удвічі і досяг $161,2 млн. Хвилин за 20 до закриття угоди проходили по 40,01 грн/$, а офіційне закриття ринку відбулося трохи нижче – на 39,98 грн/$.

За підсумками дня Нацбанк встановив свій офіційний курс на 39,92 грн/$ (на 23 травня) – це новий історичний максимум. Так високо нацбанківський курс ще жодного разу не був.

Раніше Національний банк пояснював курсові стрибки великими продажами долара зі своїх золотовалютних резервів. Скарбники навіть виробили правило: що більше НБУ продасть валюти – то вищим буде валютний курс. Говорили, що на цьому правилі тримається секретна формула, за якою регулятор щодня формує вартість долара на міжбанку. Однак сьогодні цього не спостерігалося.

Продажі Нацбанку на Bloomberg оцінили на рівні $85-88 млн із загального обсягу $161,2 млн, тобто 53-55% ринку. Тому у банкірів виникла інша версія того, що відбувається, – що НБУ намагається високим курсом заманити на міжбанк експортерів, і водночас намагається вручну підняти долар до показників, закладених до держбюджету.

«Усі пам’ятають, що до держбюджету 2024 року закладено курс 40,7 грн/$, від його виконання залежать податкові надходження, яких постійно не вистачає. Це те, за що постійно критикують Нацбанк – за невиконання курсу, за яким рахували бюджет, а зараз проблема стоїть особливо гостро. Адже дефіцит бюджету знову зріс, і Мінфін днями сказав, що йому бракує на 2024-й приблизно $5 млрд. Тепер зрозуміло, що якусь частину цього дефіциту перекриватимуть за рахунок девальвації гривні, яку ми зараз спостерігаємо. Вона буде благом для уряду. Та й для НБУ теж – адже чим вищим буде курс долара, тим більшою буде мотивація для експортерів повертати валютну виручку в Україну. Зараз більше долара заводиться під сільгоспроботи, і подорожчання долара буде ще сильніше мотивувати аграріїв на продаж валюти”, – пояснив “Стране” ситуацію голова правління одного з банків.

Слідом за міжбанком долар подорожчав сьогодні і на чорному ринку. День починався валютними продажами по 40,09 грн/$, а закінчився на 40,33 грн/$. Ціна купівлі піднялася з 39,04 грн/$ до 39,5 грн/$.

У касах банків максимальний курс продажу готівкового долара сягнув 40,40 грн/$, цей цінник ставив державний Сенс Банк і ще чотири структури – А-Банк, Акордбанк, МетаБанк і Кристалбанк. Середня вартість – 40,21 грн/$, а середній робочий діапазон – від 40,05 грн/$ до 40,35 грн/$. Купівля американської валюти перебувала в широкому діапазоні – 39,15-40,10 грн/$.

Картковий же долар рухається вже до 41 грн/$. Сьогодні карткові курси банків були від 39,65 грн/$ (Укрсиббанк) до 40,85 грн/$ (Акордбанк) на продажі та діапазоні 38,86-40,04 грн/$ на купівлі.

Середня ціна долара при купівлі фізособами на поточні рахунки (з правом миттєвого зняття) до 50 тис. грн на місяць склала 40,08 грн/$. Мінімальний цінник тут був на 39,97 грн/$ (Мотор Банк), а максимальний – 40,95 грн/$ (Банк Авангард).

Група львівського тютюнового контрабандиста Григорія Козловського розширює свій вплив на столичний регіон за протекції Дениса Шмигаля. На проблематику звернули увагу після провалу асфальту біля історичної будівлі в центрі Києва, яку Козловський планує знести під забудову.

Про це пишуть журналісти видання 360ua.news.

Нагадаємо, 8 березня 2025 року депутат Київської міської ради Ксенія Семенова у своєму Фейсбук  виставила фото, на якому видно масштабний провал асфальту на  Музейному провулку в який потрапили декілька автомобілів.

ФОТО: Скріншот посту в Фейсбук Ксенії Семенової

На фото відреагували ряд київських активістів, які спеціалізуються на питаннях руйнування історичних архітектурних пам’яток Києва для подальшої незаконної забудови земельних  ділянок.

Зокрема Дмитро Петров зазначив, що  ще у 2021 році місьрада включила садибу 1819 р. на Музейному провулку у список будівель, яким загрожує небезпека на наклала мораторії на її знесення або перебудову. А у 2023 році до Мінкульту була подана облікова документація щодо включення обʼєкту до державного реєстру памʼяток.

Але схоже, що ніякий “реєстр пам’яток” не врятує історичну будівлю від знесення, так як за забудовою стоїть відомий львівський рейдер Григорій Козловський та прем’єр Денис Шмигаль.

Так, згідно даних державних реєстрів ділянка в 15 соток в провулку Музейний 8а (кадастровий №8000000000:82:012:0023)” на якій розміщена історична будівля належить “ТОВ “Київторгремпроект”.

ФОТО: Ділянка в 15 соток в провулку Музейний 8 а біля Кабміну

В осени 2023 року у “Київторгремпроект” змінився власник – ним став львівський контрабандист Григорій Козловський, відомий також рейдерськими захопленнями ділянок та історичних споруд в центрі Львова, з подальшим їх знищенням та перебудовою під розважальні заклади.

Через декілька місяців після заходу Григорія Козловського у “Київторгремпроект”, історичну будівлю на Музейному провулку обнесли зеленим парканом на якому з’явилося оголошення про початок проведення інженерних робіт для нової забудови.

ФОТО: Історичну будівлю на Музейному провулку обнесли зеленим парканом під забудову

Варто відзначити, що фактичне знесення історичної будівля та забудова ділянки Григорієм Козловським можливе виключно за сприяння прем’єра Дениса Шмигаля, якому підпорядковується Мінкульт.

Нагадаємо, Денис Шмигаль як і Григорій Козловський родом із Західної України, мають ряд спільних бізнес інтересів. Зокрема Григорій Козловський входить до так званої групи “ТриК” – (Козицький, Козловський, Костюк). Де Козицький Максим – голова Львівської ОВА, Козловський Григорій – львівський бандитрейдер та тютюновий контрабандист, Василь Костюк – один з найкрупніших в Україні конвертор та “мийщик”.

Діяльності львівської групи “Козицький-Козловський-Костюк” на загальнодержавному рівні сприяє Денис Шмигаль, допомагаючи учасникам отримувати доступ до корупційних схем та уникати кримінальної відповідальності. Детально про зв’язки прем’єра Шмигаля з Козловським, Козицьким та Костюком у наступному нашому журналістському розслідуванні.

The post Журналісти дізналися як львівський бізнесмен Козловський отримав право знести історичну будівлю в центрі Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини