Субота, 19 Квітня, 2025

Житло стане дорожчим: кого торкнеться новий податок на нерухомість

Важливі новини

Беленюк вийшов у чвертьфінал Олімпіади-2024 з греко-римської боротьби

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

У матчі проти китайського спортсмена Цяня Хайтао Беленюк впевнено здобув перемогу з рахунком 7:1, підтвердивши свій статус одного з фаворитів змагань.

У чвертьфіналі Беленюк зустрінеться з казахстанцем Нурсултаном Турсиновим.

Ще один українець, Парвіз Насібов, вийшов чвертьфінал Олімпіади-2024 у греко-римській боротьбі увазі до 67 кг у сутичці проти сербського борця Мате Немеша.

У чвертьфіналі Насібов зустрінеться із киргизстанцем Амантуром Ісмаїловим.

Наступні поєдинки, як очікується, відбудеться приблизно о 13:50.

Курс гривні продовжує знижуватися: експерти оцінюють ситуацію

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нацбанк України дає безготівковому курсу долара активно зростати третій день поспіль. Не встиг він учора підняти свій офіційний курс гривня/долара на новий максимум у 41,5035 грн/$, як сьогодні цей рекорд знову був побитий і на завтра, 28 листопада, офіціал встановлено на рівні 41,6010 грн/$.

З кроком у 10 копійок і вище девальвація офіційного курсу фіксується нечасто, і цей тиждень саме такий:

– 25 листопада – 41,3193 грн/$;

– 26 листопада – 41,4387 грн/$;

– 27 листопада – 41,5035 грн/$;

– 28 листопада – 41,6010 грн/$.

Зазвичай після помітного подорожчання долара, НБУ відкочував його назад, дотримувався курсового руху в дві сторони, чого зараз не відбувається. Безготівковий ринок рухається тільки вгору.

У вівторок міжбанк закрився на 41,595 грн/$, а сьогодні, 27 листопада, стартував угодою по 41,55 грн/$. Утім невелике зміцнення гривні виявилося швидкоплинним, і за перші півгодини котирування підскочило до 41,60 грн/$, а потім і до 41,6215 грн/$. Опівдні долар продавали по 41,64 і за цим цінником було укладено багато угод. Після обіду міжбанк ненадовго відходив на 41,6375, але до закриття торгів все ж зафіксувався на 41,64 грн/$.

Якщо вчора девальвація гривні відбувалася на середньому обсязі торгів, то зараз він помітно зріс, одразу на 38% – з $200,2 млн до $275,6 млн. Скарбники вважають, що Нацбанк сьогодні продав зі своїх золотовалютних резервів понад $200 млн.

«Ми бачимо реальне зростання попиту на долар. Як із суто календарних причин (напередодні Дня Подяки в США, де завтра буде вихідний і не працюватимуть банки), так і з психологічних. Наші компанії бачать подорожчання валюти і хочуть швидше її придбати про запас, здійснити проплати за імпортними контрактами. При цьому експортери, які помітили девальвацію, не дуже поспішають розлучатися зі своєю валютною виручкою – потроху притримують долар, щоб продати його пізніше і вигідніше. Ринок відчув тренд на девальвацію гривні, який прогнозували наприкінці 2024 року. Особливо в ньому переконалися після заяви Кабміну про отримання від Світового банку $4,8 млрд, зрозуміло, що уряд захоче його конвертувати за вигіднішим курсом», – розповів “Стране” директор казначейства одного із системних банків.

На чорному ринку сьогоднішній день починався купівлею/продажем долара в рамках 41,50-41,70 грн/$, а закінчився на 41,7250-41,7830 грн/$.

У банків готівкові курси в касах переступили 42-гу позначку. Максимальна ціна продажу долара досягла 42,05 грн/$, її ставив МетаБанк, ще у двох структур (ТАСкомбанк і Абанка) було 42,0 грн/$. Середні ж курси купівлі/продажу становили 41,65-41,75 грн/$. Державні Приватбанк і Ощадбанк купували/продавали американську валюту по 41,20-41,80 грн/$ і 41,35-41,85 грн/$, відповідно.

Максимальні карткові курси продажу долара у банків вийшли на 42,17 грн/$ і 42,55 грн/$, їх виставили Райффайзен Банк і Акордбанк, відповідно. Середня купівля/продаж тут була в рамках 41,29-41,82 грн/$.

Фінансисти продовжують говорити про стабільний попит на інвалюту з боку населення. Сьогодні його підтвердив свіжий звіт Нацбанку щодо обсягів завезення банками до своїх кас готівкового долара: зафіксовано зростання на 29% у жовтні (до $1,68 млрд), а також на 81,4% (до $12,9 млрд) за 9 місяців 2024 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2023-го ($7,1 млрд), і одразу у 4,1 раза більше з довоєнного 2021-го ($3,2 млрд).

Шабунін користується іміджем “антикорупціонера” в корисливих цілях

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Українці не довіряють так званим “антикорупціонерам”. Це показало свіже соцопитування, проведене Українською соціологічною платформою.

Так, Віталій Шабунін має найбільший відсоток недовіри. Зокрема, 25% українців вважають, що він використовує образ “антикорупціонера” у своїх корисливих цілях. Для порівняння, журналіста Дениса Бігуса підозрюють у корисливих цілях 12,4%.

Нагадаємо, що Шабунін раніше потрапив у низку скандалів. Зокрема, він числиться бойовим медиком і отримує надбавки за службу, насправді прохолоджуючись у Києві.

При цьому ДБР розслідує низку кримінальних справ щодо нього: про ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання гуманітарки та привласнення джипа Nissan Pathfinder, який волонтери передали для ЗСУ.

А нещодавно очолюваний Шабуніним Центр протидії корупції стверджував, що вони використовували “напрацьовані контакти” для отримання Україною винищувачів F-16.

Фігурантів справи про розкрадання державного майна затримали правоохоронці

Керівництво ПрАТ «Укрпрофтур» та посадовці Федерації профспілок України організували злочинну схему незаконного відчуження державного майна профспілкових організацій. Про це повідомили в правоохоронних органах. Слідство встановило, що у 2016–2018 роках зловмисники уклали чотири фіктивні договори купівлі-продажу об’єктів нерухомості в місті Рівне. Загальна вартість відчужених об’єктів становить понад 20 мільйонів гривень. Майно було оформлене на родичів одного […]

НБУ прогнозує стабільність тарифів на комунальні послуги у 2025 році та поступове підвищення з 2026 року

Національний банк України (НБУ) оприлюднив свої прогнози щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, Сполучивши, що у 2025 році вони залишаються незмінними. Однак, починаючи з 2026 року, очікується поступове підвищення тарифів, що, за словами економістів, буде пов’язане з приведенням їх до економіки. НБУ передбачає поступове зростання акцизів і тарифів на житлово-комунальні послуги, однак строки та параметри їхнього […]

The post НБУ прогнозує стабільність тарифів на комунальні послуги у 2025 році та поступове підвищення з 2026 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Від початку 2025 року в Україні змінилися умови нарахування податку на нерухомість. Сума податку зросла, а також збереглися суворі вимоги до строків сплати. Йдеться про платежі, які громадяни здійснюють за 2024 рік — податкове повідомлення має надійти на початку року, а оплатити його потрібно впродовж 60 днів.

Хто має платити податок на нерухомість?

Згідно з чинним законодавством, податок сплачують власники житла, яке перевищує встановлені нормативи:

  • квартири понад 60 м²,

  • будинки понад 120 м²,

  • комбінація житла (і квартира, і будинок) понад 180 м².

Якщо площа квартири перевищує 200 м², або будинку — 600 м², власник сплачує додатково 25 000 грн щорічно незалежно від кількості “зайвих” метрів.

Який тариф?

Ставка податку визначається місцевими радами, але не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, яка на 1 січня 2024 року становила 7100 грн. Це означає, що максимальний тариф складає 106,5 грн за кожен “зайвий” квадратний метр.

Для порівняння, раніше українці сплачували максимум 100,5 грн за м².

Як і коли сплачувати?

Оплата податку здійснюється щороку за попередній рік. Платник податку отримує повідомлення від ДПС і має 60 днів на сплату.

Приклад: якщо ваша квартира має площу 80 м², ви сплатите податок за 20 “зайвих” метрів. За максимальною ставкою це становитиме 2130 грн (20 × 106,5 грн).

Що буде, якщо не заплатити вчасно?

  • Затримка до 30 днів — штраф 5% від суми боргу.

  • Понад 30 днів — штраф 10%.

  • Крім того, на суму боргу нараховується пеня — 120% річних облікової ставки НБУ.

У разі подальшої несплати податковий борг може бути стягнутий через суд та державну виконавчу службу.

Що ще варто знати?

  • Податок не стосується комерційної нерухомості — для неї діють окремі правила.

  • Якщо ви володієте часткою в об’єкті — податок нараховується пропорційно вашій частині.

  • Податок не нараховується на нерухомість, що належить дітям-сиротам, людям з інвалідністю І групи, ветеранам бойових дій та деяким іншим категоріям (якщо це єдине житло).

Останні новини