П’ятниця, 18 Липня, 2025

Зірка “Тіней забутих предків” Лариса Кадочникова розповіла подробиці стосунків з новим коханим

Важливі новини

Оренда дорожчає: де в Україні зростають ціни на житло

У 2025 році оренда квартир в Україні продовжує зростати, попри зниження інтересу до купівлі житла. За даними Державної служби статистики, середня вартість оренди однокімнатної квартири в травні становила 7 504 грн на місяць. Це на 58 гривень більше, ніж у березні (7 446 грн), а за перші п’ять місяців року оренда подорожчала на 3,9%. Найвищі ціни традиційно […]

НАБУ наздогнало: в Іспанії затримали бізнесмена, підозрюваного у махінаціях з ТЕС

Власника компанії ТОВ “Актан-Дніпро” Фелікса Козинського затримали в Іспанії — про це стало відомо 29 квітня під час засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у справі про масштабні закупівлі труб за завищеними цінами для Трипільської ТЕС, що входить до структури державної компанії “Центренерго”. Козинський перебував у розшуку з 17 серпня 2022 року. Його підозрюють у змові […]

На Полтавщині водій збив 13-річного хлопця на самокаті: дитина в лікарні

2 червня близько 11:10 у місті Лубни Полтавської області сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждала дитина. За попередньою інформацією, 68-річний водій автомобіля Nissan Juke наїхав на 13-річного хлопця, який рухався вулицею Миру на електросамокаті. Унаслідок зіткнення дитина зазнала тілесних ушкоджень та була госпіталізована до Лубенської лікарні інтенсивного лікування. Правоохоронці встановлюють обставини події. Відомості внесено до […]

“Нафтогаз” розробляє стратегію захисту своїх об’єктів від потенційних атак

У енергетичному секторі тепер панує абсолютний хаос. Після руйнівних ракетних ударів з боку російських сил енергетичні компанії почали демонструвати імітацію захисту своїх об'єктів від можливих нападів. Наприклад, через тривалу війну на деяких об'єктах "Нафтогазу" тільки тепер з'явилася потреба у ручних металодетекторах та дзеркалах для огляду автомобілів. Проте, навіть ці заходи безпеки ще не впровадили. Перед тим, як придбати необхідне обладнання, потрібно отримати внутрішню згоду всередині компанії, оформити закупівлі через відповідні структури та людей. Подібна ситуація також має місце в "Укргазвидобуванні", яка є складовою частиною "Нафтогазу". Однак не можна звинувачувати такі великі підприємства у відсутності базових заходів безпеки. У 2022 році "Нафтогаз" зазнав збитків у розмірі 40 мільярдів гривень, а дебіторська заборгованість перевищила 270 мільярдів гривень. Імовірно, коштів на металодетектори просто немає, особливо у часи війни. Проте ці фінансові труднощі не впливають на вище керівництво підприємств, яке продовжує плавати у грошах. Крім того, ракетні атаки стали для них чудовим способом "знищити" всі сліди масштабної корупції за останні десять років. Якщо об'єкт буде зруйнований, то ніяких претензій з боку правоохоронців не виникне.

Зважаючи на ситуацію, що склалася у енергетичному секторі, виокремлюються кілька ключових аспектів. По-перше, необхідно вжити термінових заходів для забезпечення безпеки об'єктів енергетичних компаній, особливо у зв'язку з можливими загрозами з боку збройних конфліктів. По-друге, потрібно покращити внутрішню координацію та швидкість прийняття рішень у компаніях, щоб ефективно реагувати на виникаючі виклики безпеки. Нарешті, важливо звернути увагу на фінансовий стан енергетичних підприємств та забезпечити їхню фінансову стійкість, щоб мати можливість вчасно впроваджувати необхідні заходи безпеки.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону російської мови в школах

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Ініціатором документи виступала зокрема народна депутатка Наталія Піпа.

У пояснювальній записці вона наголосила, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Проте, наразі закон не регулює питання мови, якою взаємодіють учасники освітнього процесу поза його формальними межами (на перервах, в учительських кімнатах, на території закладу освіти після занять, уроків, пар тощо).

Метою і завданнями прийняття законопроєкту є закріплення на законодавчому рівні чітких обов’язків суб’єктів освітньої діяльності (…) створювати у закладі освіти українськомовне освітнє середовище, підтримувати та забезпечувати його існування. Тобто умови, за яких учасники освітнього процесу спілкуються між собою лише державною мовою як під час формального освітнього процесу, так і під час неформальної та неструктурованої взаємодії між собою у приміщеннях та на території суб’єкта освітньої діяльності

Народна обраниця впевнена, що забезпечення української мови як мови освітнього середовища сприятиме розвитку державної мови й безпеці держави. Також запровадження механізмів заохочень спілкування вихованцями, учнями, студентами українською мовою в освітньому середовищі позитивно вплине на молодь, дітей, інших учасників освітнього процесу, коли серед них буде використовуватися українська мова також і при не формальному спілкуванні.

Українськомовне освітнє середовище — це середовище, в якому студенти, учні, дошкільнята, викладачі, вчителі та вихователі спілкуються на території закладу освіти українською мовою як на уроках і заняттях, так і на перервах, в укриттях, у позанавчальний час

За її словами, сьогодні в Україні поза заняттями діти, студенти та педагоги в освітньому середовищі часто спілкуються іноземною мовою, переважно — російською.

Піпа підкреслила, що це негативно впливає як на формування мовленнєвих навичок (компетенцій) у дітей, так і на становлення державної мови й формування української ідентичності, від чого напряму залежить розвиток і безпека держава.

Вона наголошує, що 90% вчителів продовжують спілкуватися українською мовою з учнями на перервах. Водночас опитування учнівства показало, що відсоток учителів, які розмовляють під час навчальних занять та на перервах виключно українською мовою нижчий — 78% вчителів спілкуються під час уроків тільки українською мовою (минулого року — 82%), 69% — під час перерви (минулого року — 74%).

Питання введення українськомовного освітнього середовища сьогодні є актуальним, адже це підвищить рівень використання української мови, закріпить її важливість та підкріпить політику національної безпеки України

Станом на лютий 2024 року переважна більшість українців – 66% – вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Відома українська акторка Лариса Кадочникова, яка свого часу зіграла Марічку у легендарній стрічці “Тіні забутих предків”, вперше публічно поділилася подробицями свого особистого життя. Після гучного скандалу на початку року, пов’язаного з її відмовою переходити на українську мову, зірка опинилася в центрі нової уваги — тепер через особисте зізнання.

82-річна акторка зізналася, що вже шість років перебуває у цивільному шлюбі з адвокатом на ім’я Андрій. Її обранець молодший за неї на 25 років. Пара познайомилася після смерті другого чоловіка Кадочникової, коли вона зверталася за юридичною допомогою. Згодом професійне спілкування переросло в близькі стосунки.

“Він дійсно молодший. Красивий, дуже розумний і неймовірно патріотичний. Я навіть не очікувала, що він буде так переживати за долю України, допомагати. Я дуже пишаюся ним”, — поділилася акторка в інтерв’ю.

Кадочникова зізнається, що Андрій — непроста людина з характером, але це її не лякає: “Мені взагалі по життю трапляються чоловіки з характером”.

Акторка також зазначила, що поки не має наміру оформлювати шлюб офіційно: “Ми разом уже шість років. Офіційно поки що не оформляли стосунків. Не знаю, подивимося, як буде. Згодом я зрозуміла, що штамп у паспорті – не головне. Важливіше, що відбувається у стосунках”.

Нагадаємо, Лариса Кадочникова була двічі заміжня. Її першим чоловіком був кінорежисер Юрій Іллєнко, з яким акторка прожила 18 років. Вдруге вона вийшла заміж за Михайла Саранчука — їхній шлюб тривав понад три десятиліття до самої його смерті у 2014 році.

Останні новини