Вівторок, 22 Липня, 2025

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

Важливі новини

Чехія та Україна розслідують ухилення від податків з участю компаній Порошенка

Чехія звернулася до України за правовою допомогою в розслідуванні кримінальної справи щодо можливого ухиляння від сплати податків чеською компанією “UPI-AGRO EUROPE s.r.o.” та двома українськими підприємствами, пов’язаними з сином Петра Порошенка — Олексієм. За інформацією з джерел, зокрема копії листа-звернення, кримінальна справа №NCOZ-2124/TC-2024-411400-H була відкрита 23 лютого 2024 року. Вона стосується можливого незаконного відшкодування ПДВ […]

The post Чехія та Україна розслідують ухилення від податків з участю компаній Порошенка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Переговори велися з кількома великими інвестиційними фондами та фінансовими установами. В результаті було досягнуто компромісу, який передбачає певні поступки з боку кредиторів щодо умов обслуговування українського боргу.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд», – повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

Суд оштрафував компанію за зрив постачання військової форми

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

1 листопада 2022 року департамент цивільного захисту та оборонної роботи Київської облдержадміністрації замовив у “Долини мрій” формений одяг для військових на суму 38 млн грн. За даними системи “Прозорро”, йшлося про зимові костюми (комплекти з вітровологозахисних штанів та двох курток), зимові черевики з високими берцями, рукавиці та термобілизну. Підряд було отримано без конкуренції.

Згідно з договором, термін поставки товару становив 30 календарних днів з дня укладення угоди, але не пізніше 10 грудня 2022 року. Проте, як з’ясував суд, фірма поставила лише частину товару на загальну суму 11,4 млн грн, тоді як решта замовлення на 26,6 млн грн так і не була виконана.

26 грудня 2022 року департамент ОДА направив “Долині мрій” претензію з повідомленням про розірвання договору та вимогою сплатити штрафні санкції протягом 5 днів. Фірма відповіла, що не змогла виконати свої зобов’язання через форс-мажорні обставини.

Прокуратура та чиновники подали позов до суду, вимагаючи стягнути з компанії 1,38 млн грн пені та 1,86 млн грн штрафу. Суд встановив, що “Долина мрій” не змогла підтвердити дію форс-мажорних обставин, посилаючись лише на лист Торгово-промислової палати України від 28.02.2022, який не доводив неможливість виконання зобов’язань саме через воєнний стан. Крім того, договір було укладено 01.11.2022, вже під час дії воєнного стану, а лист ТПП був опублікований за 8 місяців до цього.

Суд також звернув увагу на ціну договору, поведінку ТОВ “Долина мрій” та його майновий стан, врахувавши, що розмір штрафних санкцій майже в 4 рази перевищував розмір чистого прибутку фірми від реалізації товарів за 2022 та 2023 роки. Зважаючи на принцип справедливості та баланс інтересів сторін, суд вирішив зменшити розмір пені та штрафу на 30%, призначивши стягнути з компанії 1,3 млн грн штрафу та 968 тис грн пені.

Засновником ТОВ “Компанія “Долина мрій” є Ігор Грилюк. Відомо, що в Києві діє інтернет-магазин “Долина мрій”, який торгує офісним приладдям та канцелярією. Компанія та інтернет-магазин мають однакові телефони.

Кімнатна свинка або мініпіг: скільки коштують і як утримувати вдома

Мініпіги – це крихітні свинки, які завоювали популярність у соцмережах завдяки своєму милому вигляду. Однак навколо них шириться багато міфів, і перш ніж заводити такого вихованця, варто розібратися в реаліях утримання. Скільки коштує мініпіг в Україні Якщо ви хочете завести мініпіга, будьте готові заплатити від 10 до 15 тисяч гривень за порося. Проте не всі […]

The post Кімнатна свинка або мініпіг: скільки коштують і як утримувати вдома first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україні бракує 4,5 млн працівників

Україна стикнулася з однією з найгостріших демографічних криз у своїй історії. Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник під час телемарафону підкреслив, що країна вже зараз потерпає від критичного скорочення населення. Згідно з його даними, на десять українок народжується лише близько семи дітей, тоді як для збереження чисельності населення цей показник має складати […]

The post Україні бракує 4,5 млн працівників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку.

За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів протягом мінімум 10–14 днів, український паливний ринок зреагує здешевленням. Втім, цей процес не буде миттєвим через інерційність ринку.

«Якщо низькі ціни на нафту збережуться певний час, тоді можна буде очікувати зниження цін на заправках. Але ринок не реагує одразу — спершу потрібно, щоб були реалізовані запаси, закуплені за старими цінами», — пояснив Куюн.

За його словами, падіння цін на нафту лише розпочалося — воно триває другий день поспіль. Тож говорити про гарантоване здешевлення поки що зарано, але перші ознаки для цього вже є.

Станом на 4 квітня середні роздрібні ціни на українських АЗС, за даними «Консалтингової групи А-95», становили:

  • бензин А-95 — 55,76 грн/л

  • дизельне пальне — 54,44 грн/л

  • скраплений газ — 36,12 грн/л

Подальший розвиток ситуації залежатиме від стабільності світових цін на нафту. Якщо тренд на зниження збережеться, українські водії вже найближчим часом зможуть заощадити на кожному літрі пального.

Останні новини