Середа, 9 Квітня, 2025

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

Важливі новини

Через що президент Зеленський звільнив генпрокурора Костіна?

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

З неофіційної причини, Зеленський продавив Костіна на звільнення. Це рішення назріло у президента вже давно. На думку Зеленського, Костін некерований і нудний персонаж, який не вписується в загальний порядок денний підконтрольних йому чиновників.

Варто зазначити, що у Володимира Олександровича тема генпрокурора хвора. У ОГП йому потрібна повністю підконтрольна людина. До цього була Венедіктова, але її «пішли», бо її ресурс був уже відпрацьований. А потім пішли неприємні скандали безпосередньо для Зеленського. Крім того, згадуємо 2019 рік. Уже тоді Зеленський обіцяв Трампу, що новий прокурор в Україні буде «100% його людиною».

А в Костіна не вийшло стати «своїм». Приклад усім треба брати з директора ДБР Сухачова. Ось це справжній «піхотинець Президента», який крутить кримінальними справами, доказами і розслідуваннями так, як цього хоче перша особа.

Пенсійна реформа в Україні: що чекає на пенсіонерів

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами Ткаченко, питання пенсійної реформи буде актуальним для українців протягом довгого часу. В Україні на сьогодні налічується близько 10 мільйонів пенсіонерів, а середня пенсія становить лише 5 тисяч гривень. Незважаючи на це, витрати на пенсії залишаються одними з найбільших серед інших соціальних видатків. “Бюджет Пенсійного фонду — це шалені гроші”, — зазначила експертка.

Накопичувальна система: на індивідуальних рахунках

Одна з основних пропозицій реформ — впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Відрахування з зарплат українців більше не надходитимуть до Пенсійного фонду, а на індивідуальні рахунки кожного платника податків у новому Державному накопичувальному пенсійному фонді. Кабінет Міністрів ще має розробити механізм його створення.

Лідія Ткаченко підкреслила, що така система може бути дуже корисною, адже кошти, що надходитимуть до накопичувального фонду, можна буде інвестувати, зокрема, у внутрішні державні облігації. Це дозволить створити гарантованого покупця для цих облігацій.

Бальна система нарахування пенсій

Друга частина реформи — це бальна система нарахування пенсій. У рамках цієї системи страхові внески, які сплачують або сплачували громадяни до Пенсійного фонду, переводитимуться у бали, що залежатимуть від співвідношення заробітної плати людини та середньої заробітної плати в Україні. Щороку нараховані бали перераховуватимуться відповідно до актуальної середньої зарплати, що дозволить підтримувати актуальність пенсійних виплат для тих, хто вже вийшов на пенсію.

Прогнози та виклики реформи

Лідія Ткаченко наголосила, що питання пенсійної реформи залишатиметься в центрі уваги українців на довгий час. Зокрема, вона зазначила, що норма, закладена у законопроєкті про державний бюджет на наступний рік, не містить достатньо конкретики щодо запровадження пенсійної реформи. Проте вона припускає, що цей законопроєкт може передбачати обов’язкову накопичувальну пенсійну систему.

Зараз в Україні діє солідарна система, при якій працевлаштовані особи сплачують єдині соціальні внески, частина з яких йде на пенсійні виплати. Реформа має на меті поступову зміну цієї системи, щоб забезпечити більш стабільну і справедливу пенсійну систему в країні.

Реальні зарплати українців збільшилися на 14%

2024 рік в Україні став знаковим для зростання реальних зарплат — показник, скоригований на інфляцію, збільшився в середньому на 14,4%. Найбільші “прибавки” спостерігалися в таких галузях, як IT, торгівля та операції з нерухомістю, тоді як інші сектори, такі як освіта й мистецтво, відчули спад. Про це свідчать дані інфляційного звіту Національного банку України (НБУ). Зростання […]

The post Реальні зарплати українців збільшилися на 14% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Реванш Усик – Ф’юрі обіцяє фантастичні призові: українець отримає більшу частину гонорару

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Про це повідомляє The Sun.

Загальний призовий фонд поєдинку складе близько 190 мільйонів доларів або 150 мільйонів фунтів стерлінгів, що на 50% більше, ніж у першому бою, який відбувся в травні цього року. Тоді боксери на двох заробили 150 мільйонів доларів, однак “Циганському королю” дісталося понад удвічі більше грошей, попри те, що Олександр володів більшою кількістю поясів – 70% на 30% на користь британця. Тобто гонорар Ф’юрі за перший бій становив 105 мільйонів доларів, а Усик отримав 45 мільйонів доларів.

Оскільки Усик здобув перемогу в першому поєдинку, він отримає більшу частину гонорару, а саме 60% від загальної суми.

Відомо, що Ф’юрі також має намір організувати трилогію з Усиком, аби увійти в історію боксу.

Реванш Усик – Ф’юрі. Фото з відкритих джерел

Після перемоги в травні цього року Усик став абсолютним чемпіоном світу в надважкому дивізіоні, відібравши титул WBC у Тайсона Ф’юрі та захистивши свої пояси WBO, WBA, IBO та IBF. Усик став першим абсолютним чемпіоном в історії XXI століття в надважкому дивізіоні з чотирма головними титулами.

Нагадаємо, Олександр Усик та Тайсон Ф’юрі готуються до другого історичного поєдинку. У фінальні дні перед боєм заплановані відкриті тренування, пресконференції та зважування.

В Донецькій області в ДТП загинула військовий кореспондент телеканалу Freedom Анастасія Волкова

Трагічна подія, що сталася в Донецькій області, потрясла всю країну. В дорожньо-транспортній пригоді загинула військовий кореспондент телеканалу Freedom, Анастасія Волкова, яка протягом багатьох років неустанно працювала на передовій і віддавала своє життя заради правдивого відображення подій в зоні конфлікту.

Анастасія Волкова відзначалася не лише своїм професіоналізмом, але й великою людяністю та відданістю своїй справі. Її репортажі завжди були чіткими, об'єктивними і достовірними. Вона була не лише свідком подій, а й активним учасником життя на передовій, намагаючись допомогти тим, хто опинився у скрутній ситуації.

Смерть Анастасії Волкової — невимовна втрата для українського журналістичного середовища та для всього суспільства. Її праця була надзвичайно важливою для розкриття правди про трагічні події, що відбуваються в зоні конфлікту. Її колеги, родина та друзі висловлюють щирі співчуття з приводу цієї непоправної втрати.

На жаль, смерть Анастасії Волкової нагадує нам про небезпеку, з якою зіштовхуються журналісти, що працюють у зонах конфлікту. Її життя стало світлим прикладом мужності, відданості і самовідданості. Нехай її пам'ять буде благословенною, і її діяльність надихатиме інших на відвагу та відданість ідеалам правди та справедливості.

Подія трапилася в місті Слов’янськ. На перехресті сталося зіткнення автомобіля Volkswagen під керуванням військовослужбовця та автомобіля ВАЗ, яким керував місцевий житель.

Після зіткнення автомобіль ВАЗ у некерованому стані збив на пішохідному переході журналістку Анастасію Волкову.

Від удару загинула Анастасія Волкова і водій автомобіля “ВАЗ”, – розповідають в правоохоронних органах.

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку.

За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів протягом мінімум 10–14 днів, український паливний ринок зреагує здешевленням. Втім, цей процес не буде миттєвим через інерційність ринку.

«Якщо низькі ціни на нафту збережуться певний час, тоді можна буде очікувати зниження цін на заправках. Але ринок не реагує одразу — спершу потрібно, щоб були реалізовані запаси, закуплені за старими цінами», — пояснив Куюн.

За його словами, падіння цін на нафту лише розпочалося — воно триває другий день поспіль. Тож говорити про гарантоване здешевлення поки що зарано, але перші ознаки для цього вже є.

Станом на 4 квітня середні роздрібні ціни на українських АЗС, за даними «Консалтингової групи А-95», становили:

  • бензин А-95 — 55,76 грн/л

  • дизельне пальне — 54,44 грн/л

  • скраплений газ — 36,12 грн/л

Подальший розвиток ситуації залежатиме від стабільності світових цін на нафту. Якщо тренд на зниження збережеться, українські водії вже найближчим часом зможуть заощадити на кожному літрі пального.

Останні новини