Вівторок, 22 Липня, 2025

23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента

Важливі новини

Верещук: Заяви про повернення переселенців – це хайп

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Верещук, жодних підтверджених даних щодо масового повернення переселенців немає і бути не може. Вона звинуватила окремих чиновників і політиків у тому, що вони поширюють ці заяви для створення сенсаційних заголовків.

«Подібні заяви створюють враження, що в окупації жити краще, ніж в Україні. Це підривний і злочинний наратив, який допомагає ворогу», – заявила Верещук.

Хоча Верещук визнала, що підтримка переселенців з боку держави залишається недостатньою, вона підкреслила, що це не є основною причиною, яка могла б спонукати людей повертатися на окуповані території.

«Замість того щоб розповсюджувати недостовірну інформацію, закликаю зосередитися на реальній допомозі переселенцям», – наголосила заступниця голови ОП.

Ірина Верещук звернулася до авторів таких заяв, підкресливши, що вони своїми словами лише шкодять інформаційній безпеці України. Вона також запропонувала знаходити інші теми для привернення уваги замість спекуляцій на темі переселенців.

Вчені пояснили чому чоловіки мають бути присутніми на пологах

Американські вчені провели дослідження, яке показало, що фізична близькість між партнерами може значно знизити біль під час пологів. Це дослідження виникло після того, як один з учених намагався допомогти своїй дружині під час пологів і зацікавився, чи можуть дотики між закоханими впливати на больові відчуття. В експерименті взяли участь 22 гетеросексуальні пари, які перебували у […]

The post Вчені пояснили чому чоловіки мають бути присутніми на пологах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вартість опалення в Україні: чому комуналка стає все дорожчою

У 2023 році розрахунок вартості централізованого опалення в Україні відбувається відповідно до 315 постанови Кабінету Міністрів, закону про житлово-комунальні послуги та комерційний облік. Ці документи визначають механізм формування тарифів для споживачів, що користуються централізованим теплопостачанням у багатоквартирних будинках. Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг, розповів, як розраховуються ці тарифи, скільки українці платять за опалення, […]

The post Вартість опалення в Україні: чому комуналка стає все дорожчою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна не має коштів на розвиток науки

У грудні 2023 року уряд України оголосив про плани реформувати Національну академію наук (НАН) з метою покращення її роботи та ефективності. Однак, на сьогоднішній день, відповідно до офіційних джерел, жодних суттєвих змін у функціонуванні НАН не було здійснено. Плани на модернізацію залишаються лише на папері, і сподівання на покращення в роботі установи поки що не виправдалися.

Нині вища державна наукова організація України перебуває в глибокій стагнації, з’їдаючи велику кількість бюджетних коштів. На жаль, уже понад 10 років Україна практично не може похвалитися значущими науковими досягненнями. Війна лише прискорила процес деградації національної науки. Науковці, як і решта, також змушені воювати.

Тільки вчора на фронті загинув видатний інженер Інституту ядерних досліджень НАН Сергій Чередник. Ймовірно, ця людина могла б принести більше користі своїй країні на науковій ниві. Але ж не дітям же депутатів і олігархів воювати, чи не так?

За даними, які є в нашому розпорядженні, 2023 року на фінансування за загальним фондом держбюджету НАН було виділено 4 млрд 564 млн грн, що на 544 млн грн (на 10,7%) менше від відповідного обсягу 2022 року. Фінансування наукової та освітньої діяльності було скорочено на 10%, а фінансування за розділом “Охорона здоров’я” – на 26,8%.

За основною бюджетною програмою “Наукова і науково-технічна діяльність наукових установ НАН” фінансування статутної діяльності Академії було скорочено на 9,2%, а за бюджетною програмою “Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень” – на 19,9%. За цією програмою скорочення пов’язане з тим, що у 2023 році не планувалося капітальних видатків на закупівлю наукового обладнання.

Сумарне базове фінансування установ Академії 2023 року довелося зменшити на 9%. Крім того, також у 2023 році було продовжено мораторій цільових програм наукових досліджень НАН України.

Протягом 2023 року до НАН України з усіх джерел фінансування надійшло 6 млрд 25 млн грн. Однак 6 млрд пішли далеко не на розвиток науки. На виплату заробітної плати було витрачено 4 млрд 586 млн грн (77,3% усіх видатків). Ще 94,2 млн грн було спрямовано на виплату стипендій аспірантам, докторантам, а також молодим ученим. Середньомісячна заробітна плата по Академії становила 11 974,0 грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв установи НАН України витратили 414,3 млн грн. Ще 180 млн грн було витрачено на оплату послуг зв’язку, доступу до Інтернету, охорону тощо. На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю витрачено всього 197,1 млн грн. На придбання приладів та обладнання витрачено 235,6 млн грн. При цьому останні два пункти здебільшого бралися зі спеціального фонду НАН, який формується з іноземної допомоги.

Ба більше, як уже зазначили вище, середня зарплата в НАН виявилася набагато меншою, ніж в інших галузях економіки та промисловості в Україні. Простими словами, ніхто не хоче розвивати науку в країні і працювати в цій сфері за мізерну оплату.

Таким чином, у країні склалася ситуація, коли є науковий орган, який щорічно висмоктує по 6 млрд грн. Але жодних результатів він так і не надав.

Лікарі попереджають: пізні пологи можуть збільшити ризик раку і діабету

Лікар-гінеколог назвала оптимальний вік для народження дитини. За її словами, найкращий час для пологів — до 35 років, коли жіночий організм ще не накопичив так звані “генетичні поломки”, а ризики для здоров’я матері та дитини мінімальні. Медикиня також зазначила, що ідеальний інтервал між пологами — близько двох років. За цей час організм жінки встигає повністю […]

Сьогодні, 23 січня, українці та весь світ відзначають низку цікавих і важливих свят. Це чудовий день, щоб згадати про цінність ручного письма, піклування про здоров’я та унікальні традиції кулінарії.

Яке церковне свято 23 січня

23 січня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Климента. Він був одним із ранніх єпископів Римської церкви, інколи вважається четвертим Папою після святого Петра. Він народився в римській родині і, за легендами, був учнем святих апостолів Петра і Павла. Климент активно проповідував християнство і сприяв зміцненню громади в Римі. Його мученицька смерть настала під час правління імператора Траяна. За переказами, Климента засудили до заслання на роботи в каменярську колонію в Криму (нині Україна). Там він продовжував проповідувати і навертав багатьох до християнства. Зрештою, його засудили до смерті і втопили, прив’язавши до якоря.

Що не можна робити 23 січня

  • Не слід цей день проводити на самоті.
  • Забороняється пити алкогольні напої.
  • Не варто лихословити, лаятися.

Народні прикмети і традиції на 23 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: морози посилилися — серпень буде дуже спекотним;
  • птахи радісно щебечуть — до сильних морозів;
  • білка стрибає по деревах, дуже рухлива — прийде відлига;
  • сонячний день — до ранньої весни.

Цього дня селяни займалися різними домашніми турботами. Часто перевіряли, скільки залишилося запасів до кінця зими, перевіряли худобу, дивилися, скільки на полях снігу, щоб зрозуміти, чи буде урожай.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 23 січня

Які сьогодні іменини: Володимир, Геннадій, Іван, Федір, Катерина.

Талісманом людини, народженої 23 січня, є амазоніт. Здавна вірили, що цей камінь омолоджує шкіру. А ще амазоніт носили, щоб вберегтися від необдуманих вчинків.

Цього дня народилися:

  • 1956 рік — українська поетеса Наталія Харасайло;
  • 1969 рік — український футболіст, дворазовий чемпіон України Віталій Пономаренко;
  • 1990 рік — український співак, учасник гурту “DZIDZIO”, (клавіші, беквокал) Назар Гук.

Пам’ятні дати 23 січня

Календар важливих подій в Україні та світі за 23 січня:

  • 1556 рік — відбувається великий китайський землетрус у провінції Шеньсі, під час якого гине близько 830 000 людей — найбільший з відомих землетрусів;
  • 1579 рік — підписують Утрехтську унію — військово-політичний союз семи провінцій Північних Нідерландів проти Іспанії;
  • 1593 рік — починається найбільша битва повстання Косинського між надвірними військами Острозьких—Вишневецьких та реєстровцями Криштофа Косинського;
  • 1838 рік — гідрограф Клеман Адріан Венсандон-Дюмулен виконує перший розрахунок магнітного нахилу для локалізації Південного магнітного полюса;
  • 1912 рік — у Гаазі підписують Міжнародну опіумну конвенцію — першу міжнародну домовленість про контроль наркотичних речовин;
  • 1945 рік — розпочинається операція з вивезення Німеччиною цивільного населення зі Східної Пруссії, найбільша у світі евакуація морем;
  • 1950 рік — ізраїльський кнесет (парламент) всупереч рішенню ООН про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю, проголошує його західну частину столицею держави;
  • 1960 рік — швейцарець Жак Пікар і американець Дон Волш на батискафі “Трієст” занурюються на дно найглибшої в Світовому океані Маріанської западини, сягнувши рекордної глибини 10 916 м;
  • 1964 пік — у Медичному центрі університету штату Міссісіпі дванадцять лікарів під керівництвом доктора Джеймса Харді трансплантують серце шимпанзе 64-річному пацієнту, який прожив близько місяця після операції, так і не прийшовши до тями;
  • 1973 рік — виверження вулкана Ельдфетль на острові Геймаей, Ісландія;
  • 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з В’єтнамом;
  • 2002 рік — 18-річний Руслан Пономарьов із Краматорська достроково стає наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів за версією ФІДЕ;
  • 2005 рік — інавгурація третього Президента України Віктора Ющенка;
  • 2015 рік — бої за Донецький аеропорт, які тривали від вересня 2014 року до 23 січня 2015 року закінчуються виходом українських військових з аеропорту та закріплення на околицях міста.

Який сьогодні день в Україні і світі

23 січня в Україні і світі святкують День ручного письма чи день почерку. Це міжнародний день, коли відзначають важливість письма від руки, а також зосереджуються на значенні особистого почерку. Він був заснований з метою підвищення усвідомлення того, як важливі навички ручного письма в епоху цифрових технологій, коли багато людей все більше покладаються на клавіатури і мобільні пристрої. Цей день ставить акцент на творчість, самовираження та інтелектуальний розвиток через письмо, яке є особистим та унікальним для кожної людини. Крім того, вчені зазначають, що письмо від руки сприяє розвитку пам’яті, концентрації уваги та навіть покращенню когнітивних функцій.

Також 23 січня День здорової ваги жінок. Це спеціальний день, присвячений підтримці здорової ваги та усвідомленню важливості фізичного та психічного здоров’я жінок у контексті їхнього тіла. Цей день намагається знизити тиск суспільства щодо ідеалів зовнішності та допомогти жінкам прийняти свої тіла такими, які вони є, з повагою до власного здоров’я. Мета Дня здорової ваги жінок полягає в тому, щоб привернути увагу до важливості правильного харчування, фізичної активності та психологічного добробуту. Багато заходів, які проводяться цього дня, зосереджені на підтримці позитивного ставлення до себе, усвідомленні того, що здоров’я важливіше за цифри на вагах, і заохочуванні жінок займатися спортом та піклуватися про своє психічне здоров’я.

А ще 23 січня Міжнародний день ірискового пудингу. Ірисковий пудинг — це пудинг, який готується на основі ірисок або карамельних цукерок, що додають йому м’яку, солодку текстуру та неповторний смак. Іриски розчиняються в молочних або вершкових сумішах, часто з додаванням ванілі, що надає десерту глибокий аромат. Іноді використовують ще й різні фрукти, горіхи чи шоколад для додаткових ноток.

The post 23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини