Вівторок, 22 Липня, 2025

Аритмія: ранні симптоми, які не можна ігнорувати

Важливі новини

Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди

Керівництво та тренерський штаб “Ворскли” на чолі з Юрієм Максимовим прийняли несподіване рішення щодо семи футболістів команди, розлучившись з ними через незадовільні результати першої частини сезону. До списку потрапили Демір Шкріель, Микола Ковталюк, Артем Кулаковський, Олександр Чорноморець, Віктор Корнієнко, Станіслав Прус та Дмитро Черниш. Це рішення стало темою обговорень серед уболівальників, які не можуть зрозуміти, […]

The post Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Харків атакували 20 дронами: вогонь охопив ринок «Барабашово» та житлові квартали

Ніч на 6 травня стала однією з найважчих для Харкова за останній час: російські війська атакували місто дронами-камікадзе типу «Герань-2», влучивши у щонайменше вісім локацій у чотирьох районах міста. Внаслідок масованої атаки постраждали щонайменше четверо людей, зафіксовано щонайменше шість масштабних пожеж. Одним із головних епіцентрів ударів став найбільший ринок Харкова — «Барабашово». За попередніми даними, […]

Україна шукає альтернативу Starlink для використання в антитерористичних операціях навколо Криму

Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України, Вадим Сухаревський, повідомив, що Україна наразі на високому етапі розробки альтернативної системи зв'язку, що має замінити поточну інфраструктуру Starlink у військових операціях, зокрема, в районі окупованого Криму. За словами Сухаревського, цей крок є частиною стратегічного плану України щодо підвищення незалежності у сфері зв'язку та забезпечення безпеки країни у військовій сфері.

"Ми вже досягли значних успіхів у розробці альтернативної системи зв'язку, яка не тільки забезпечить нам необхідну військову комунікацію, але й збереже високий рівень конфіденційності та безпеки наших військових даних", — заявив Сухаревський.

За його словами, уряд України вже інвестує значні кошти у цей проект, а також проводить активний діалог з міжнародними партнерами для обміну досвідом та технологіями. "Ми розуміємо, наскільки важливо мати власну інфраструктуру зв'язку, особливо у сучасній військовій реальності, коли інформація — це ключовий ресурс", — підкреслив він.

За даними Сухаревського, робота над альтернативною системою зв'язку українських військових знаходиться на завершальних етапах, і найближчим часом вона буде введена в експлуатацію.

У березні 2023 року в інтерв’ю Deutsche Welle, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна використовує близько 42 тисяч терміналів Starlink для забезпечення зв’язку на фронті та в об’єктах критичної інфраструктури. Однак використання Starlink час від часу супроводжується скандалами.

У вересні 2023 року CNN повідомило, що в біографії засновника SpaceX Ілона Маска зазначено, що він вимагав від своїх інженерів вимкнути мережу Starlink біля кримського узбережжя, щоб перешкодити українським військам. Пізніше Маск заперечив цю інформацію, але визнав, що отримав запит від української влади на активацію Starlink для забезпечення зв’язку на шляху до Севастополя.

Нещодавно в українських соцмережах поширилися чутки про використання російськими військами терміналів Starlink на фронті. Українська розвідка підтвердила ці чутки, хоча SpaceX заперечила продаж своїх терміналів російським військам. Також Міноборони США стверджує, що не може заблокувати обслуговування терміналів Starlink російським військам.

Маріупольський порт став центром крадіжки українського вугілля: 88 вагонів вивезено загарбниками

До тимчасово окупованого маріупольського порту прибуло 88 вагонів українського вугілля, яке було викрадено російськими окупантами з українських територій. Про це повідомила Маріупольська міська рада, посилаючись на дані Центру вивчення окупації. Це свідчить про масштабні зусилля загарбників по організації нелегальної торгівлі українськими ресурсами. Маріупольський морський порт став елементом військової логістики та інструментом пограбування окупованих територій. Загарбники […]

The post Маріупольський порт став центром крадіжки українського вугілля: 88 вагонів вивезено загарбниками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Євген Комаровський розкритикував новий список знижок ліків зіками від МОЗ: небезпека самолікування

З 1 березня 2025 року Міністерство охорони здоров’я України опублікувало оновлений список ліків, на які знижено ціни. Однак цей крок викликав критику від відомого педіатра та медичного експерта Євгена Комаровського. На думку, новий перелік препаратів містить його застарілі та неефективні ліки, які можуть бути небезпечними для використання. Якщо у вас це викликало здивування, то у […]

The post Євген Комаровський розкритикував новий список знижок ліків зіками від МОЗ: небезпека самолікування first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аритмія — це загальна назва для низки порушень серцевого ритму, які можуть бути як помірними, так і потенційно смертельно небезпечними. На ранній стадії ці стани можуть проявлятися неочевидними симптомами: болем у грудях, раптовою слабкістю, запамороченням або зниженням тиску. Про це в інтерв’ю розповіла лікар-кардіолог.

Аритмії — це не лише нерівномірне серцебиття. Вони включають такі стани, як екстрасистолія, тахікардія, фібриляція передсердь і трепетання передсердь. Усі ці форми порушують нормальну роботу міокарда і можуть стати передумовою інфаркту, інсульту або тромбоемболії.

Різновиди аритмії і їхні прояви

  • Екстрасистолія. Характеризується різкими грудними поштовхами або відчуттям, що серце «завмирає» на мить. Іноді спостерігається відсутність ударів серця через раптові скорочення.

  • Тахікардія. У таких випадках людина відчуває тремтіння в грудній клітці, прискорене серцебиття навіть у стані спокою.

  • Фібриляція передсердь. Ритм стає хаотичним: то прискорюється, то сповільнюється. Серце працює нерівномірно, ніби втрачає свою звичну синхронність.

Кардіолог зауважує, що особливо уважними до симптомів мають бути люди з кардіальними патологіями, вродженими вадами серця або ті, у кого в родині були випадки раптової смерті.

Коли варто бити на сполох

На ранніх етапах аритмія може супроводжуватися такими ознаками:

  • біль у грудях;

  • задишка;

  • раптова слабкість;

  • зниження артеріального тиску;

  • запаморочення;

  • короткочасна втрата свідомості.

Як підкреслює фахівчиня, у віці 40+ стежити за цими симптомами потрібно особливо ретельно, адже з роками зростає ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Останні новини