Середа, 23 Липня, 2025

Бюджет України втрачає мільйони через блокування законів

Важливі новини

У столиці чоловіка затримали за запуск феєрверків з вікна багатоповерхівки

У Києві правоохоронці затримали чоловіка, який 23 грудня запустив феєрверка прямо з вікна житлового будинку в Подільському районі. Про це повідомила столична поліція, крім того, що дії порушника викликали обурення сусідів та порушили громадський порядок. Як з’ясували поліцейські, феєрверк запускав місцевий мешканець з вікна квартири на 11 поверсі багатоповерхового будинку. За інформацією правоохоронців, чоловік перебував […]

The post У столиці чоловіка затримали за запуск феєрверків з вікна багатоповерхівки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Власник ТЦ з депутатським мандатом крав електроенергію у міста

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За даними наших джерел нам стало відомо, що справа стосується депутата Житомирської облради від партії «Сила і Честь» Володимира Кропивницького.

За даними слідства, у 2021 році депутат побудував і ввів в експлуатацію торговий центр у Житомирі площею 2100 м². Прагнучи зменшити витрати на електроенергію, він реалізував схему отримання електрики за пільговими тарифами.

Для цього підозрюваний уклав договір на постачання електроенергії з АТ «Житомиробленерго», використовуючи підроблені документи. Вони фіктивно підтверджували, що за адресою торгового центру розташовано житловий будинок, що дозволило отримувати електроенергію за побутовим тарифом — у 2,5 рази дешевше, ніж комерційний.

Депутат здавав приміщення ТЦ в оренду підприємцям, водночас отримуючи від них компенсацію за електроенергію за повним комерційним тарифом. Таким чином, він отримував незаконний прибуток, тоді як збитки лягли на державні енергетичні компанії.

У результаті протиправних дій депутата державні енергокомпанії втратили 3,4 млн грн. Наразі правоохоронці продовжують досудове розслідування, а підозрюваному загрожує відповідальність за шахрайство в особливо великих розмірах і підроблення документів.

Якщо провину депутата буде доведено, йому загрожує тривале позбавлення волі та відшкодування завданих збитків. Ця справа є черговим нагадуванням про масштаби корупції навіть на регіональному рівні та важливість притягнення до відповідальності тих, хто зловживає своїм становищем.

Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум»

Сьогодні правоохоронці проводять обшуки на території трьох великих фармацевтичних компаній України – «Дарниця», «Фармак» та «Артеріум». Як повідомили в пресслужбі Національної поліції України, слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, пов’язаного з державними закупівлями лікарських засобів. “Ми підтверджуємо що зараз триває низка обшуків на території декількох підприємств”, – зазначили в поліції. Детальну інформацію правоохоронці обіцяють […]

The post Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Голова КМВА Тимур Ткаченко розпочав боротьбу із земельними махінаціями в Києві

Голова Київської міської військової адміністрації (КМВА) Тимур Ткаченко вперше провів засідання своєї новоствореної групи «Прозорість і підзвітність», метою якої є боротьба з корупційними схемами у столиці. Перше ж засідання було присвячене так званим “туалетним схемам”, через які незаконно виводяться земельні ділянки з комунальної власності міста. Засідання стало подією не тільки через важливість теми, але й […]

The post Голова КМВА Тимур Ткаченко розпочав боротьбу із земельними махінаціями в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Адвокати і судді зливали інформацію про слідчі дії фігурантам справ НАБУ

У справі адвокатської компанії «Гарантія ваших прав», очолюваної Дмитром Борзих, виявлено далеко не єдиний випадок витоку інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень. Як заявив в інтерв’ю ZN.UA директор НАБУ Семен Кривонос, мова йде про масову й системну компрометацію доступів до ЄДРСР, зокрема з боку суддів і посадовців. За його словами, ситуація значно серйозніша, ніж […]

В Україні вже не вперше виникає ситуація, коли законопроєкти, що мають велике економічне значення, застрягають в Офісі президента, через що бюджет втрачає мільйони гривень. Одним із яскравих прикладів є затримка підпису під законопроєктом №11416-д, який передбачав історичне підвищення податків для більшості українців. Цей закон мав набрати чинності 1 жовтня і забезпечити бюджетні надходження в розмірі 30 млрд грн до кінця 2024 року для фінансування війни. Однак, після 40 днів очікування, він набрав чинності лише 1 грудня, а деякі його положення стали актуальними лише з початку 2025 року.

Такі затримки — це не поодинокі випадки. Окремо варто згадати законопроєкт про авансовий платіж спиртзаводів, який, незважаючи на те, що його ухвалила Верховна Рада в рекордно короткий термін, більше ніж два місяці чекав на підпис президента. Тільки наприкінці грудня Володимир Зеленський підписав цей закон, що має закрити схему ухилення від сплати податків на спиртзаводах.

Ще один приклад — законопроєкт №11090, що передбачав підвищення акцизів на тютюнову продукцію. Цей документ, ухвалений Верховною Радою 9 грудня, також не було підписано вчасно і залишався в Офісі президента майже місяць. Усі ці затримки призводять до значних бюджетних втрат. Наприклад, затримка підпису законопроєкту про акцизи коштувала бюджету близько 126 млн грн, що могло б бути спрямовано на потреби армії.

Ці явища в Україні вже отримали назву “тихого вето”, коли президент умисно затримує підписання законопроєктів всупереч конституційним вимогам. Хоча в Офісі президента пояснюють це необхідністю ретельного вивчення кожного документа, аналітики та депутати, зокрема Ярослав Железняк з фракції “Голос”, вважають, що ці затримки часто пов’язані з впливом лобістів, які намагаються відтермінувати впровадження економічно неприємних для бізнесу змін.

Загалом, за підрахунками, внаслідок таких затримок бюджет України втрачає значні суми. Наприклад, для тютюнової галузі затримка підписання законопроєкту коштувала бюджету понад 25 мільйонів гривень на день.

Незважаючи на те, що Конституція України передбачає 15 днів для підписання законопроєктів, у практиці українських президентів ця вимога часто не виконується. Згідно з експертами, така ситуація неможлива без змін до Основного закону, оскільки не чітко виписане формулювання дозволяє ухвалювати рішення на свій розсуд.

The post Бюджет України втрачає мільйони через блокування законів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини