Субота, 19 Квітня, 2025

Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України

Важливі новини

Виноградний сік: смачно і з користю для здоров’я

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

“Виноградний сік містить такі корисні для здоров’я сполуки, як ресвератрол і флавоноїди”, – розповів доктор Кріс Мор, дипломований дієтолог і фізіолог. “Ці антиоксиданти дуже корисні для здоров’я серця. Вони покращують роботу кровоносних судин, зменшують запалення і не дають холестерину ЛПНЩ (“поганий” холестерин, – ред.) окислюватися”.

“Дотримання балансу – ключовий момент”, – каже Мор, зазначаючи, що, попри користь виноградного соку, з ним легко переборщити. “Хорошою ідеєю є вживання від чотирьох до восьми унцій на день. За такої кількості споживання калорій і рівень цукру залишається помірним, що допомагає контролювати вагу та рівень цукор в крові”.

Хоча ми говоримо конкретно про червоний або фіолетовий виноградний сік, було б упущенням не згадати про білий виноградний сік. Згідно з дослідженням, опублікованим 2019 року в журналі Nutrition, сік білого винограду знижує індекс маси тіла та окружність талії у жінок, а також підвищує рівень “хорошого” холестерину на 16%. Але, знову ж таки, не варто зловживати соком із білого винограду, тож не перевищуйте норму в 4-8 унцій на день, а це приблизно 115-230 грамів.

Харківського активіста оголосили у розшук

Українського активіста та лідера ГО “Нон-Стоп Україна” Кирила Яковця оголошено в розшук за ухилення від мобілізації. За інформацією ТЦК Слобідського району Харкова, Яковець переховується за кордоном з кінця 2023 року, використовуючи статус опікуна особи з інвалідністю для легального виїзду до Іспанії. Як повідомляє ветеранська організація “Вибачте, що живі”, Яковець продовжує вести активну діяльність у соцмережах, […]

The post Харківського активіста оголосили у розшук first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого

Воєнний стан і мобілізація в Україні продовжені до 9 травня 2025 року, що означає: чоловіки, які не мають відстрочки або заброньовані, зобов’язані стати до лав армії. Водночас деякі категорії громадян можуть отримати бронь від мобілізації. Розглянемо, хто може розраховувати на бронювання, кому ця можливість недоступна та які умови необхідно виконати для отримання броні. Хто може […]

The post Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Дослідники назвали чим найбільше люблять займатися українці

В Україні формується нова культура читання. У 2024 році понад три чверті прочитаних книг були україномовними, що на 20% більше порівняно з 2023 роком. Такі дані оприлюднив Український інститут книги за підсумками дослідження, проведеного у вересні. Що читають українці? 76% прочитаних книг – україномовні видання. Лише 21% книг – російською, а 3% припадає на інші […]

The post Дослідники назвали чим найбільше люблять займатися українці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Уряд виділив додаткові кошти на “Зимову єПідтримку”: хто і як отримає тисячу гривень

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виділення додаткових 5 мільярдів гривень з резервного фонду державного бюджету для реалізації програми “Зимова єПідтримка”. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram, зазначивши, що ці кошти дозволять виконати всі подані заявки на допомогу, щоб українці могли отримати фінансову підтримку. За його словами, гроші можна буде витратити на комунальні, […]

The post Уряд виділив додаткові кошти на “Зимову єПідтримку”: хто і як отримає тисячу гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Західна військова техніка, що надається Україні для боротьби з агресією Росії, часто потребує ремонту, однак процес ремонту відчутно уповільнюється через відсутність необхідних запасних частин та бюрократичні перепони. Як повідомляє DW, внаслідок інтенсивного використання, зокрема, німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000, багато техніки виходить з ладу, і ремонт часто займає кілька місяців.

Один з українських артилеристів розповів про проблеми з німецькими гаубицями, які часто страждають від збоїв у програмному забезпеченні, перегріву систем управління та стволів. Згідно з його словами, іноді навіть до двох третин гаубиць виходять з ладу, і процес ремонту затягується через дефіцит запасних частин.

Однак, проблеми не лише в технічних неполадках. Відсутність необхідних запчастин, а також складність отримання експортних ліцензій для кожної деталі, значно уповільнює процес ремонту. Як повідомляють джерела, для отримання ліцензії на кожну запасну частину може знадобитися кілька місяців, що додає затримки.

Незважаючи на труднощі, докладаються зусилля для покращення ситуації. Франко-німецька збройова група KNDS відкрила офіс у Києві для поліпшення координації з українською владою та прискорення ремонту техніки. Німеччина також працює над тим, щоб забезпечити ЗСУ матеріалами для самостійного технічного обслуговування.

В уряді Німеччини висловили намір створити “військову Шенгенську зону”, що дозволить спростити процес отримання ліцензій у рамках ЄС і прискорить транспортування зброї між країнами-членами. Ці кроки можуть значно полегшити процес ремонту техніки та прискорити повернення її на фронт.

The post Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини