Середа, 23 Липня, 2025

Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України

Важливі новини

Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона

Поки в країні триває війна, економічна криза та масові перевірки доходів посадовців, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції Дніпровської митниці Сергій Борисов декларує родинне збагачення майже на 3 мільйони гривень. У його електронній декларації за 2024 рік зазначено, що його дружина Надія Борисова отримала грошовий подарунок у розмірі 2,8 млн грн. Джерело […]

The post Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український військовий підтвердив втрату Гірника на Донеччині

Ключові елементи військового обліку:

«Ворог зміг забрати повністю Гірник під свій контроль, у місті ще залишаються наші козаки в підвалі. Доля одних буде невідома, інші, хто зміг, відійшли до Курахівки, за яку вже починаються бої», – повідомив він.

За його словами, «якщо такі темпи триватимуть, то за пару днів заберуть і Курахівку». Основною причиною відступів він бачить «дисмотивацію» особового складу і некомпетентність командирів.

Згідно з картою військового пабліка Deep State, Гірник захоплений наполовину, інша частина в «сірій зоні». При цьому паблік підтверджує дані про пересування РФ у районі Олександрополя на південь від Курахівки, українські військові повідомляли, що все селище втрачено.

Штат ТЦК становить майже сто тисяч осіб, – Мар’яна Безугла

Ця інформація викликала значний інтерес у суспільстві та експертному середовищі, оскільки вона дозволяє краще зрозуміти масштаби та структуру системи військового обліку та мобілізації в Україні.

Вона розкритикувала заяви про те, що Кабмін буде підвищувати податки для того, щоб знайти додаткові 500 млрд для армії, оскільки вважає, що армії не потрібні нові «бригади-зомбі». Крім того, за її словами, у ЗСУ числяться тисячі «мертвих душ».

«Абсурдність ситуації з плануванням полягає в тому, що ніхто в Міноборони і Кабміні не намагається оцінити, чи правильно, чи доцільно ЗСУ подали свою потребу, і чи варто, наприклад, створювати нові небоєздатні «бригади-зомбі» замість поповнення та посилення наявних підрозділів, збільшення штабів і тримати в армії непридатних», – написала Безугла.

«Створення однієї такої бригади коштує мінімум 20 млрд грн. Немає жодного фахівця в уряді, який би оцінював доцільність нескінченного бажання головкому ЗСУ та його Генштабу перетворити всю країну на піхоту. Тисячі «мертвих душ» в армії теж ніким не оцінюються. Тільки штат ТЦК і СП майже сто тисяч (!) осіб», – пише Безугла.

Масована нічна атака ворога на Україну

Уночі 26 травня, Україну вразила надзвичайно масштабна атака з боку Росії. Російські бомбардувальники Ту-95МС випустили смертоносні крилаті ракети, націлені на нашу територію. Під прицілом знаходилися не лише Львівщина, але й мирне містечко Старокостянтинів у Хмельниччині, яке постраждало від цих жорстоких нападів. Однак загроза не обмежувалася лише цим: вночі також сталися напади з використанням ракет "Шахід" та "Кинджал". Цей безпрецедентний акт агресії має на меті не лише спустошити нашу землю, а й посіяти паніку та хаос серед мирного населення.

Під час ранкових годин Росія використала Міг-31К для запуску аеробалістичної ракети “Кинджал”.

У зв’язку з наближенням ракет до кордонів, Польща відправила у повітря свої винищувачі F-16.

Основними об’єктами ударів Росії на тилові регіони України є енергетичні системи. Москва спрямовує зусилля на знищення енергетичних мереж, зокрема теплових і гідроелектростанцій. Україна стикається з великими проблемами з електропостачанням, що спричиняє введення графіків знеструмлення на кілька тижнів у всій країні.

Упродовж ночі “Шахеди” атакували та розвідували системи протиповітряної оборони в центральних та західних регіонах України. За повідомленням Повітряних сил, дрони здійснили удари по Старокостянтинову у Хмельниччині, де розташована стратегічна авіабаза. Там працювала система протиповітряної оборони, і чутні були вибухи.

Близько 3:30 ранку перші крилаті ракети потрапили на територію України в Чернігівській області і пролетіли через Київщину та Житомирщину в бік заходу. Повітряні сили попередили про можливий удар біля Житомира та про проліт ракет у напрямку Старокостянтинова.

У цьому місті розташована база української авіації, звідки, за словами Повітряних сил, відбуваються атаки за допомогою західних авіаційних ракет по російських військових об’єктах на окупованих територіях.

Частина ракет досягла Львівщини і прямувала у бік Львова, повідомив голова області Максим Козицький. Мер Львова Андрій Садовий уточнив, що на Львівщині зафіксовано дві ракети, проте вони в подальшому зникли з радарів.

Також Повітряні сили повідомили про переміщення ракет у напрямку Івано-Франківська. В цьому регіоні російські війська раніше атакували Бурштинську теплову електростанцію, яка вже зазнала руйнувань.

Пізніше в Повітряних силах повідомили, що ракети змінили курс і вдарили по Старокостянтинову. За інформацією військових, над цим містом було випущено аеробалістичну ракету “Кинджал”. Однак, як стверджують військові, “Кинджал” пролетів поблизу Староконстантинова і направився у бік Івано-Франківська.

Близько 4:30 ранку голова Вінниччини Сергій Борзов повідомив про обстріл житлового будинку в регіоні, є поранені, проводиться евакуація.

Оголошено кінець повітряної тривоги о 5:20 ранку. Останній подібний удар Росії по Україні був 8 травня. Також, як і раніше цієї весни, російські сили атакують енергетичні мережі.

Зокрема, Росія систематично обстрілює прифронтові міста, включаючи Харків та Херсон, намагаючись систематично руйнувати їх.

Поміж масованих ударів на Україну, російські сили активно націлені на руйнування прифронтових міст.

Харків особливо постраждає останніми тижнями, стаючи об’єктом ракетних, дронових та авіаційних атак.

Під час останнього удару по Харкову, російські сили знищили друкарню видавництва Vivat, при цьому загинули сім працівників.

У 25 травня російські сили спрямовано атакували будівельний супермаркет “Епіцентр”, де загинули щонайменше 11 людей, а десятки отримали поранення.

РФ вдарила по житловому кварталу Запоріжжя: кількість поранених зросла до п’яти

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Попередньо відомо, що внаслідок атаки поранення отримали шість осіб. Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Крім того, вибухова хвиля завдала значних пошкоджень будинкам, розташованим поблизу місця влучання. Зокрема, у будинках вибиті вікна, пошкоджено фасади та дахи.

“Росія завдала удару по житловому кварталу Запоріжжя. Попередньо, одна людина поранена. Вибуховою хвилею пошкоджено будинки поряд”, – йдеться в повідомленні.

Станом на 10:30, кількість постраждалих зросла до шести. Чоловік 49 років і 48-річна жінка у важкому стані. Ще троє людей мають поранення середньої важкості. Медики надають їм всю необхідну допомогу.

Секретар Запорізької міської ради та виконуюча обов’язки міського голови Регіна Харченко показала фото пошкоджень одного з багатоквартирних будинків у Запоріжжі.

Західна військова техніка, що надається Україні для боротьби з агресією Росії, часто потребує ремонту, однак процес ремонту відчутно уповільнюється через відсутність необхідних запасних частин та бюрократичні перепони. Як повідомляє DW, внаслідок інтенсивного використання, зокрема, німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000, багато техніки виходить з ладу, і ремонт часто займає кілька місяців.

Один з українських артилеристів розповів про проблеми з німецькими гаубицями, які часто страждають від збоїв у програмному забезпеченні, перегріву систем управління та стволів. Згідно з його словами, іноді навіть до двох третин гаубиць виходять з ладу, і процес ремонту затягується через дефіцит запасних частин.

Однак, проблеми не лише в технічних неполадках. Відсутність необхідних запчастин, а також складність отримання експортних ліцензій для кожної деталі, значно уповільнює процес ремонту. Як повідомляють джерела, для отримання ліцензії на кожну запасну частину може знадобитися кілька місяців, що додає затримки.

Незважаючи на труднощі, докладаються зусилля для покращення ситуації. Франко-німецька збройова група KNDS відкрила офіс у Києві для поліпшення координації з українською владою та прискорення ремонту техніки. Німеччина також працює над тим, щоб забезпечити ЗСУ матеріалами для самостійного технічного обслуговування.

В уряді Німеччини висловили намір створити “військову Шенгенську зону”, що дозволить спростити процес отримання ліцензій у рамках ЄС і прискорить транспортування зброї між країнами-членами. Ці кроки можуть значно полегшити процес ремонту техніки та прискорити повернення її на фронт.

The post Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини