Субота, 19 Квітня, 2025

COVID-19 підвищує ризик аутизму у дітей, якщо мати хворіла під час вагітності

Важливі новини

Підняти імунітет допоможуть 7 напоїв

Пропонуємо вашій увазі сім смачних та корисних напоїв, які допоможуть підтримати ваше здоров'я в осінній період:

З настанням холодів багато хто з нас починає замислюватися над тим, як залишатися здоровими в сезон застуд і грипу. Один із найдоступніших і найпростіших способів зробити це — звернутися до продуктів і напоїв, що містять поживні речовини, які підтримують імунітет. Про те, які напої оптимізують імунну систему, пише Real Simple.

“Зелений чай — напій, пов’язаний з імунним здоров’ям, оскільки він багатий на антиоксиданти, так звані катехіни”, — каже дієтологиня Емі Девіс. Крім того, епігаллокатехін-3-галлат (EGCG) — рослинна сполука, що міститься в зеленому чаї, яка пов’язана з регуляцією і модуляцією імунної системи. І якщо ви чутливі до кофеїну або віддаєте перевагу ввечері пити чай, то зелений чай без кофеїну підійде ідеально.

Смузі — це смачні та прості в приготуванні напої, які можна наповнити поживними речовинами, що підвищують імунітет. Візьміть ягоди, ківі або цитрусові для отримання вітаміну С, збагачене молоко або апельсиновий сік для вітаміну D, авокадо або шпинат для вітаміну Е, насіння конопель для цинку, молочні продукти або насіння соняшнику для селену, а також йогурт або кефір для пробіотиків. Усі рослинні інгредієнти у вашому смузі також забезпечать клітковину та рослинні сполуки!

Ехінацея багата імуностимулювальним вітаміном С, селеном, цинком і рослинними сполуками. “Ехінацея, багата на антиоксиданти, має імуномодулювальні, протизапальні, антибактеріальні та противірусні властивості, що робить її потужним засобом для підтримки імунітету”, — пояснює дієтологиня Джулі Пейс. Крім того, чай з ехіноцеї має прекрасний злегка землистий, квітковий смак.

“Відомо, що імбир має протизапальні та антиоксидантні властивості, допомагаючи зміцнити імунітет”, — каже Девіс. Крім того, імбир містить безліч рослинних сполук і він не містить кофеїну. Додайте трохи меду в цей чай, щоб посилити імуностимулювальні властивості.

Матча може похвалитися цілою низкою рослинних сполук, включно з поліфенолами і сапонінами, а одна чашка містить 13% від добової норми вітаміну С, а також 4% цинку. Вибирайте листові та несолодкі варіанти для максимальної користі для здоров’я імунітету.

Кістковий бульйон має приголомшливий вплив на ваше імунне здоров’я. “Кістковий бульйон пов’язаний зі зміцненням імунної системи завдяки вмісту колагену і глютаміну, які підтримують здоров’я кишківника”, — каже Девіс. Ці поживні речовини працюють, підтримуючи цілісність слизової оболонки кишківника і здоров’я мікробіома кишківника.

Золотистий лате, який стає дедалі більш модним напоєм, містить суперфуд куркуму. “Куркума містить куркумін, який є потужною протизапальною сполукою, що підтримує імунне здоров’я, тому золотистий молочний лате став популярним варіантом”, — каже Девіс. Інші спеції, зокрема кориця, імбир і чорний перець, також містять імуностимулюючі рослинні сполуки. Ви можете легко приготувати цей напій удома, зігрівши дві чашки вашого улюбленого молока і додавши чайну ложку куркуми, скропити медом і посипати корицею, сушеним імбиром і чорним перцем.

Військовозобов’язаних жінок будуть штрафувати

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

Мобілізація жінок у серпні – що зміниться

У серпні жінки-медики, як і раніше, повинні стати на військовий облік. Зазвичай це відбувається ще під час навчання в університеті. Жінки інших професій можуть стати на облік за бажанням.

Мобілізація медиків залишається добровільною, і навіть можуть відмовити в підписанні контракту за певних обставин. Жінки з медичними спеціальностями повинні були нарівні з чоловіками оновити свої військово-облікові дані та пройти медкомісію. Ті, хто не зробив це до 18 липня, можуть бути оштрафовані в серпні. Штраф за неявку до ТЦК становить від 17 до 25 тисяч гривень.

Окрім штрафів, порушниці не зможуть працевлаштуватися або працювати в медичній сфері, якщо не стали на облік у ТЦК. Роботодавці можуть повідомити військкоматам про працівниць з медичною освітою, які не перебувають на обліку.

Хто підлягає мобілізації та чи можна виїжджати за кордон

Військовозобов’язаними вважаються жінки з медичними спеціальностями. Список професій включає фізичну терапію, медичну та психологічну реабілітацію, громадське здоров’я, фізичну реабілітацію, промислову фармацевтику, стоматологію, медсестринство та інші медичні спеціальності. Наявність медичної освіти зобов’язує жінок стати на облік, незалежно від того, чи працюють вони за професією.

Жінки-військові, які воюють на контрактній основі, а також держслужбовиці не можуть виїжджати за кордон. Решту українок, включаючи військовозобов’язаних медиків, випускають.

Новий законопроєкт щодо мобілізації в Україні вимагає від жінок з медичними спеціальностями оновити свої військово-облікові дані. Хоча мобілізація для них залишається добровільною, невиконання вимог може призвести до штрафів та інших обмежень. Це підкреслює важливість дотримання законодавства та відповідального ставлення до військового обліку.

Микола Тищенко – депутат, якого ми обрали

За п'ять років своєї політичної кар'єри Микола Тищенко, народний депутат України, неодноразово ставав головною фігурою різноманітних скандалів і суспільних дебатів. Його ім'я часто відзначалося у заголовках через конфліктні ситуації та емоційні вибухи українського парламенту.

Нардеп Микола Тищенко знову став героєм стрічок новин після скандалу зі побиттям військового в Дніпрі. За час під куполом Ради він освоїв спосіб життя перекотиполя — живе у квартирах та їздить автівками інших людей.

До Верховної Ради був власником мережі ресторанів та вів теле-шоу “Ревізор”. У 2019 році був обраний депутатом по 219 округу (Святошинський район Києва) від партії “Слуга народу”.

У січні 2023 року Тищенка виключили з фракції та партії “Слуга народу”, відсторонивши від ключової посади заступника голови фракції. Також усунули від керівництва Закарпатською обласною організацією “Слуги Народу”.

Зараз — заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури. Позафракційний.

Тищенко у 2022 році зайнявся ТСК щодо лісових, водних ресурсів та екоінспекції. Пропонував, щоб ЗСУ захищали ліси та гори під час війни.

Однак звіти не набирали голосів.

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655). Голосував проти відкриття реєстру декларацій.

Декларації Тищенка — окремий вид мистецтва знаходити шпарини у законодавстві. Нещодавно журналіст “УП” Михайло Ткач кілька днів їздив за нардепом по Ужгороду і побачив купу незадекларованого майна:

Колишня також подарувала йому 12 млн грн після розлучення. Подарунок надійшов 15 лютого 2024 року, а розлучилася пара наприкінці 2023 року.

Тищенко також безоплатно користувався квартирою й паркомісцями в елітному ЖК “PecherSKY” у столиці.

Хоча особливих сенсацій від декларації Тищенка очікувати не варто (бо він мало що декларує), все ж погляньмо, як змінився стан його фінансових справ.

На старті потрапляння у Раду у 2019 році Тищенко задекларував:

Також вказав колекцію сумочок і прикрас дружини: Dior, Prada, Chanel, Balenciaga, Celine, Bottega Veneta, Yves Salomon, Valentino, Yves Saint Laurent, Hermes, каблучку і браслет Cartier, кілька годинників Rolex, у тому числі 3 самого Тищенка. Депутат теж не відставав та мав годинники Breguet, Bovet 1822, Patek Philippe, Hublot, Audemars Piguet.

За час перебування Тищенка у Раді дружина пересіла на Mercedes-Benz E400 (1,3 млн грн), у неї також з 2020 року з’явилося нежитлове приміщення в Києві (спільно з Володимиром Сітаком та Геннадієм Дмітрієвим площею 283,5 кв.м). Вона — власниця салонів краси у Києві та Ужгороді.

Заощадження депутата також зросли: він вже мав 242 тис. євро (у 2019-му — 11 тисяч), 41,5 тис. доларів (порівняно з 38,5 тис. раніше). Дружина зберігала готівкою 9,15 млн гривень (у 2019 — 980 тис. грн) та 290 тис. доларів.

Тищенку щастить потрапляти у скандали. Їх настільки багато, що просто перерахуємо їх по пунктах:

Разумков висловив намір балотуватися на пост президента в приватних розмовах під час Молитовного сніданку

Екс-спікер Верховної Ради Дмитро Разумков неодноразово висловлювався про свої наміри балотуватись на пост Президетна України в приватних розмовах під час Національного молитовного сніданку в США. За інформацією наших джерел, Дмитру Разумкову вдалось заручитись підтримкою деяких впливових представників Республіканської партії, які лобіюють його креатуру як “кандидата від США”. Також, за повідомленням джерел, фінансування та вибудовування партійної […]

The post Разумков висловив намір балотуватися на пост президента в приватних розмовах під час Молитовного сніданку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Надання відстрочки у “Резерв+” також тимчасово призупинені через кібератаку

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко підтвердила, що завдяки злагодженій роботі Центру реагування на кіберінциденти Міністерства оборони, реєстри Міноборони працюють у штатному режимі. Вона також зазначила, що команда цілодобово моніторить ситуацію, попереджаючи можливі кіберзагрози, що дозволяє забезпечити безперервну роботу систем.

Через відновлювальні роботи в держреєстрах Міністерства юстиції було призупинено можливість отримання відстрочок у застосунку “Резерв+”. Зараз в програмі “Резерв+” доступні лише вже отримані відстрочки, які залишаються дійсними та коректно відображаються. Водночас Черногоренко зазначила, що всі зусилля спрямовані на якнайшвидше відновлення цієї послуги.

За словами Черногоренко, реєстри Міністерства оборони працюють без збоїв, однак через велику кількість запитів очікування документів у програмі “Резерв+” може зайняти більше часу, ніж зазвичай. Проте електронні рапорти та військово-облікові документи залишаються доступними для громадян.

Міністерство юстиції продовжує працювати над відновленням доступу до своїх критично важливих систем, що може зайняти до двох тижнів. Водночас віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що витік даних із держреєстрів після цієї атаки наразі не підтверджено.

Нове дослідження Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі (UCLA) показало підвищений ризик розвитку аутизму у дітей, матері яких хворіли на COVID-19 під час вагітності. Згідно з результатами дослідження, майже 11% таких дітей виявили ознаки розладів аутистичного спектра (РАС) на віці 28 місяців, що значно перевищує норму для цього віку (1-2%).

Дослідження, яке проводила лікарка Карін Нільсен, почалося на початку пандемії, коли COVID-19 активно поширювався Каліфорнією. Лікарка звернула увагу на серйозні ускладнення у вагітних жінок, що потребували інтенсивної терапії і навіть екстрених кесаревих розтинів. Це спонукало Нільсен до дослідження впливу COVID-19 на розвиток дітей, народжених від матерів, що пережили інфекцію.

За результатами першого етапу дослідження, більшість дітей, народжених від матерів, інфікованих SARS-CoV-2, потребували інтенсивної терапії після народження. Через кілька місяців у 12% з них виявили затримки в розвитку. Що більше, на 28 місяці життя майже 11% таких дітей показали ознаки аутизму, що є значним відхиленням від норм.

Незважаючи на те, що точний механізм зв’язку між COVID-19 та аутизмом ще не встановлений, вчені припускають, що запалення в організмі вагітної жінки може впливати на розвиток мозку плоду. Також існують свідчення, що вірус може проникати через плацентарний бар’єр, викликаючи серйозні пошкодження плаценти та переривання постачання кисню і поживних речовин плоду.

Проте, результати дослідження мають деякі обмеження, оскільки воно проводилося на невеликій вибірці, і для точніших висновків необхідні великі дослідження. Однак вже зараз дослідники підкреслюють важливість раннього виявлення можливих порушень розвитку у дітей, народжених під час пандемії, оскільки це дозволяє своєчасно розпочати терапії, що можуть покращити якість життя дитини.

Дослідження також наголошує на важливості вакцинації вагітних для зниження ризику серйозних ускладнень, пов’язаних із COVID-19, зокрема передчасних пологів і втрати дитини.

The post COVID-19 підвищує ризик аутизму у дітей, якщо мати хворіла під час вагітності first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини