Вівторок, 22 Липня, 2025

ДБР підозрює офіцера та військових у катуванні: побили і мобілізували непридатного до військової служби

Важливі новини

Російські війська наступають на північний захід від Авдіївки: нові виклики для безпеки України

У бурхливих подіях на передовій під Авдіївкою знову вирішальну роль відіграє стратегічне селище Очеретине. Сирський, не здатний стабілізувати фронт у цьому напрямку, незабаром може зіткнутися з реальною загрозою оточення оборонних позицій ЗСУ. Російські війська здійснили прорив української оборони на північний захід від Авдіївки, увірвавшись у селище Очеретине, як повідомляє військовий аналітик Bild Юліан Репке.

За даними Репке, армія РФ просунулася вздовж залізниці на 3 км углиб українських позицій і успішно увійшла в селище. ЗСУ тримали оборону на цьому напрямку кілька місяців, але тепер залишили позиції, залишаючи простір для здійснення прориву зі сторони РФ.

У зв'язку з проривом в Очеретине, до бою було відправлено 47-ту ОМБр, і важкі бої розгорнулися за довколишнє село Новокалинове. Репке вважає, що РФ має намір посилити прорив і розширити плацдарм навколо Очеретина.

Про прорив армії РФ повідомляють також російські військові пабліки, які заявляють, що російські війська вже зайняли центральну частину селища. Про просування противника писав останніми днями і український військовий паблік DeepState, але офіційно Україна цього не підтверджувала.

Очеретине є ключовим пунктом оборони ЗСУ на північ від Авдіївки, оскільки розташоване на панівній висоті. Втрата цього населеного пункту створить для українських військ серйозну загрозу удару в тил і на фланги одразу за кількома напрямками. З одного боку, у напрямку на південь і захід, загроза торкнеться підрозділів, що намагаються встановити нову лінію оборони в Бердичах та за їхніми межами. З іншого боку, на північний схід із перспективою виходу в тил українським військам у Новокалинове та Торецьк.

У результаті прориву російських військ на північний захід від Авдіївки та їхнього вторгнення в селище Очеретине виникає серйозна загроза оборонним позиціям Збройних Сил України. Втрата ключового пункту оборони, такого як Очеретине, може призвести до зміщення фронту, загрози оточення та подальшого виходу в тил українських військ у декількох напрямках. Ситуація вимагає негайного уваги та дій з боку українських військових та керівництва країни для запобігання подальшому розширенню контрольованої території ворогом та збереження територіальної цілісності України.

Заступниця голови ОП взяла участь у тренінгу з підготовки до спротиву

Заступниця голови Офісу президента Ірина Верещук повідомила, що взяла участь у тренінгу з підготовки громадян до національного спротиву. Одноденний курс вона пройшла в одному з Центрів підготовки на Київщині. Про це вона написала у своїх соціальних мережах, передає “Четверта студія”. “Дуже корисні практичні знання плюс чудовий заряд енергії”, — оцінила досвід Верещук. За її словами, […]

Розкрито незаконний бізнес з отримання груп інвалідності для шахтарів

Правоохоронні органи розкрили злочинну схему, спрямовану на незаконне отримання груп інвалідності для шахтарів. Згідно з інформацією, оприлюдненою Українською правдою, колишній народній депутатці та п'ятьом спільникам була повідомлена про підозру у здійсненні цієї схеми. Особливу увагу заслуговує Ірина Сисоєнко, народний депутат від партії "Самопоміч", яка опинилася в центрі цього скандального розслідування.

Слідство встановило, що колишня народна депутатка, яка наразі працює в столичному інституті з профілактичної медицини, організувала виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.

Схема включала співпрацю з медичними закладами та посередниками з Львівщини. Посередники вимагали від шахтарів велику суму грошей за спрощене оформлення медичних документів, яке фактично не відбувалося.

«Під час передачі 32 тис доларів США посередника та заступницю керівника закладу затримали в порядку ст. 208 КПК України. За місцем проживання та роботи учасників злочинної схеми проведено обшуки на території міста Києва, Львівської та Донецької областей. Виявлено та вилучено 629 тис доларів США, 9 млн грн, 34 тис євро, чорнову документацію, мобільні телефони з перепискою.

Заступниці директора медустанови та посереднику обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим учасникам схеми та встановлюються всі посадові особи, причетні до незаконної схеми», — сказано у повідомлені.

Що не можна робити 14 червня: прикмети й заборони дня

У суботу, 14 червня, православні віряни за новоюліанським календарем вшановують пророка Єлисея. Цей день вважається чудотворним, а сам Єлисей – одним із найшанованіших пророків Старого Завіту. Він мав дар зцілення, воскресіння мертвих і передбачення майбутнього. Пророк Єлисей був учнем святого Іллі, а після вознесіння наставника продовжив його справу. Після смерті мощі Єлисея намагались знищити, однак […]

Як довго Україна може утримувати територію в Курській області РФ – аналіз Sky News

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Професор Кларк вважає, що основною причиною обмеженого часу утримання є тиск, який створює цей факт на Кремль. Для Володимира Путіна збереження територіальної цілісності Росії є ключовим аспектом його політичного виживання. За словами аналітика, російське керівництво має чітко продемонструвати, що “російська земля священна” і що вторгнення на територію Росії не залишиться без жорсткої відповіді. Враховуючи, що Росія не зазнавала такого вторгнення з 1941 року, цей інцидент є справжнім викликом для Путіна, який не може дозволити собі показати слабкість у цей момент.

З іншого боку, Кларк підкреслює, що Україні немає потреби утримувати цей район протягом тривалого часу. Політичний ефект уже досягнуто: українське вторгнення створило новий фронт і продемонструвало силу та рішучість Києва. Цей крок привернув увагу міжнародної спільноти та підсилив підтримку з боку Заходу.

Кларк зазначає, що ЗСУ не ставлять собі за мету тривале утримання Курської області. На його думку, українські війська вважатимуть свою місію виконаною, якщо зможуть утримувати захоплену територію протягом місяця або шести тижнів. За цей час вони можуть спробувати максимально використати ситуацію для посилення своїх позицій у війні, після чого ймовірно будуть планувати виведення своїх сил із регіону.

Українське вторгнення в Курську область є важливим тактичним ходом, який, однак, навряд чи переросте в довготривалу окупацію. Професор Майкл Кларк переконаний, що головним завданням України в цьому маневрі було створити політичний та військовий тиск на Росію, що вже принесло свої плоди. Однак, реалістичні прогнози свідчать про те, що утримання цієї території навряд чи триватиме більше кількох тижнів.

Працівникам Дубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) повідомили про підозру у незаконному позбавленні волі та катуванні чоловіка. Про це 3 червня повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Інцидент стався 21 лютого у селі Іваннє Дубенського району. За даними слідства, військові побачили місцевого мешканця на велосипеді й вирішили затримати його. Для цього вони застосували сльозогінний газ і силоміць заштовхали чоловіка до службового автомобіля.

Потерпілий намагався покликати на допомогу — він мав при собі сигнальний пістолет, з якого здійснив постріл у повітря. Це обурило військовослужбовців, і вони побили чоловіка вже після того, як той лежав на землі. За висновками експертів, він отримав легкі тілесні ушкодження.

Під тиском затриманий змушений був повідомити свої персональні дані, після чого його доставили до ТЦК. При цьому, згідно з документами, ще у 2019 році його офіційно визнали непридатним до військової служби в мирний час. Однак ці дані не були враховані — і нині чоловіка мобілізовано до однієї з частин ЗСУ в Рівненській області.

Офіцеру та двом військовослужбовцям інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 146 — незаконне позбавлення волі з нанесенням фізичних страждань, вчинене групою осіб без попередньої змови;

  • ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 127 — катування з метою примусу до дій всупереч волі або покарання за вчинене.

Санкції передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Останні новини