Понеділок, 14 Липня, 2025

Держдеп змусив Київ перейти до переговорів за правилами Путіна

Важливі новини

Що означає статус у «Резерв+»: пояснення для військовозобов’язаних

Застосунок “Резерв+” став одним з основних цифрових інструментів обліку призовників, резервістів і військовозобов’язаних в Україні. Через нього можна оновити дані, перевірити статус військового обліку й навіть отримати цифровий військово-обліковий документ. Проте у багатьох користувачів виникають запитання щодо статусів у застосунку — і особливо, що робити, якщо система показує некоректну інформацію. Які бувають статуси в “Резерв+” […]

Як Мінкульт спільно з Мін’юстом знищує культурну спадщину

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

“Активісти приходять під будівлю мерії, мовляв, “Кличко зніс пам’ятку”. Але чому обурені демонстранти не йдуть і не ставлять питань парламенту, який вже понад п’ять років не ухвалив поданий містом законопроєкт, щоб столиця мала важелі впливу на недобросовісних власників старовинних будівель?” — заявив Кличко.

У свою чергу, в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв звинуватив у всьому столичну владу, заявивши, що саме вона неналежно працює на цьому напрямку.

Однак знесення садиби Зеленських піднімає набагато ширшу проблему захисту культурної спадщини в Україні.

Захист культурної спадщини є однією зі складових національної безпеки і збереження національної ідентичності, особливо в умовах агресії з боку Росії. Ворог намагається знищити історію України, а тому захист пам’яток є важливою частиною цієї боротьби. Однак весною цього року з’явився наказ Мінкульту, який позбавив громадян права самостійно ініціювати захист культурної спадщини.

Раніше ключову роль у процесі захисту пам’яток відігравала громадськість. Наприклад, у випадку зі знесенням будівлі “Квіти України” кияни змогли оперативно захистити її, домігшись надання статусу пам’ятки. Це стало можливим завдяки старим правилам, які діяли на той момент.

Наразі ж, згідно з новим наказом, профільні громадські організації більше не можуть самостійно готувати документацію для внесення об’єкта до Переліку. Вони повинні звернутися до відповідного органу охорони культурної спадщини, що значно ускладнює процес. Також було встановлено 10 робочих днів для розгляду заявки, але підстави для відмови у внесенні до Переліку не визначені чітко, що дає можливість чиновникам блокувати ініціативи громадськості.

Нові процедури несуть значні корупційні ризики. Відтепер рішення про надання статусу об’єкта культурної спадщини приймається колегіальною Консультаційною радою, що позбавляє відповідальності окремих чиновників. Відсутність прозорості в роботі цих рад та можливість маніпулювання цінністю об’єктів підсилюють ризики корупції.

Крім того, новий Порядок був ухвалений з порушеннями процедур консультацій з громадськістю. Мінкульт не проводив обов’язкових консультацій перед виданням наказу, що є порушенням Державної антикорупційної програми.

Зміни в процедурі внесення об’єктів до Переліку значно ускладнили захист культурної спадщини. Відтепер, якщо на рівні державних адміністрацій буде заблоковано внесення будівлі до Переліку, звернутися до Мінкульту вже не можна. Це повертає нас до старих часів, коли подібні рішення приймалися закрито і без участі громадськості.

Такі зміни значно ускладнюють можливість захисту культурної спадщини і можуть призвести до її знищення. Єдиним шляхом вирішення цієї проблеми є забезпечення прозорості процесу та залучення незалежних експертів до оцінки цінності об’єктів культурної спадщини.

Єрмак закликає світ звернути увагу на мирний саміт в Швейцарії: відмова загрожує стратегії Зеленського

За інформацією, наданою нашим джерелом в Офісі Президента, Андрій Єрмак висловив рішуче доручення міністру закордонних справ Дмитру Кулебі спрямувати всі можливі зусилля для привернення уваги лідерів країн Глобального Півдня до надзвичайно важливого мирного саміту в Швейцарії. Представництво Президента чітко розуміє, що в разі невідбуття зустрічі світових лідерів це буде не просто невдачею для стратегії миру, сприйнятої Зеленським, але й сильним ударом для міжнародного примирення. На минулому етапі Банкова тричі відкладала саміт через відмову представників Глобального Півдня брати участь у ньому, що породило враження ізоляції України на шляху до миру і відмову деяких країн Європейського Союзу підтримати стратегію Зеленського. Згідно з вираженими сподіваннями Президента України Володимира Зеленського в інтерв'ю для телемарафону «Єдині новини», найближчими днями Україна узгодить з Швейцарією дату проведення першого в історії інавгураційного Саміту миру. Відзначено, що наразі не встановлено перелік країн, які візьмуть участь у заході. Як тільки Президент України узгодить дату проведення саміту з Президентом Швейцарської Конфедерації, лідерам держав світу будуть розсилатися запрошення. За словами Президента, очікується участь представників 80–100 країн світу на саміті, який стане найпотужнішим заходом інавгураційного характеру. Зазначено, що це важлива подія, під час якої буде обговорено партнерство та сплановано подальші кроки щодо завершення війни. Президент також підкреслив, що лише за спільних зусиль світ може припинити агресію Росії, тому на саміті чекають представників країн з усіх континентів. Перший історичний інавгураційний Саміт миру відбудеться у Швейцарії на основі Української стратегії миру. На цьому заході країни-учасниці підготують спільний план дій щодо забезпечення справедливого миру для України.

У висновках до цієї статті можна зазначити наступне:

• Президент України, Андрій Єрмак, виступає з ініціативою проведення мирного саміту в Швейцарії і надає велике значення залученню лідерів країн Глобального Півдня до цього заходу.

• Відмова лідерів країн Глобального Півдня участі у саміті може стати перешкодою для стратегії миру, запропонованої президентом Зеленським, і порушити процес міжнародного примирення.

• Проведення першого інавгураційного Саміту миру у Швейцарії на основі Української формули миру визначено як важлива подія, яка має сприяти партнерству та розробці стратегій для завершення війни в Україні.

• Очікується широка участь країн світу на саміті, адже лише спільними зусиллями зможуть бути зупинені агресія та конфлікт з боку Росії.

• Головною метою саміту є розробка спільного плану дій для забезпечення справедливого миру в Україні.

“Пташка” звернулася до Зеленського зі скаргами на командира бригади

Це звернення підняло важливі питання щодо етики керівництва та умов служби в українській армії. Воно також підкреслило необхідність прозорості та відповідальності у військових структурах.

Катерина Поліщук зазначила, що більше року вона, як парамедик, перебувала в зоні бойових дій разом із 59 ОМПБр ім. Якова Гандзюка. Вона підкреслила, що під час їхньої співпраці бригадою командували Вадим Олегович Сухаревський та Максим Олександрович Стеценко, які були професіоналами своєї справи.

Однак, як зазначила військовослужбовиця, через посадові рішення та “родинні зв’язки” вищого військового керівництва Богдан Шевчук був призначений командиром 59 ОМПБр у квітні 2024 року. “Оскільки тисячі військовослужбовців досі залишаються виконувати бойові завдання в зоні ведення бойових дій під керівництвом Шевчука, прошу Вас, пане Верховний Головнокомандувачу, звернути увагу та провести службову перевірку за фактами злочинних наказів, свідомої недбалості, нехтування життям та здоров’ям особового складу, дій, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі з високих керівних посад, егоїзму, сліпого кар’єризму, усунення всіх “незгодних” командирів, пригнічення бойового духу та приниження особового складу повною байдужістю до основної мети військовослужбовців та його, як командира, у війні з ворогом”, — наголосила вона.

Катерина підкреслила, що через нелюдське та непрофесійне ставлення Шевчука, вона була змушена припинити співпрацю з цією бригадою. Однак, за її словами, не всі військовослужбовці мають можливість залишити бригаду через злочинні накази, які спрямовані лише на “здобування додаткових зірочок цією людиною”.

“Прошу вжити заходів та усунути від прийняття важливих військових рішень людей, які не зацікавлені у збереженні особового складу, виконанні завдань та перемозі. Військова честь та честь офіцера — не пусті слова. Принаймні такими вони не повинні бути”, — додала вона.

Україна імпортує електроенергію з п’яти країн та відновлює постачання після обстрілів

Енергетична система України продовжує справлятися з викликами, спричиненими масовими атаками Росії на енергетичну інфраструктуру. У суботу Міністерство енергетики України повідомило про імпорт електроенергії з п’яти сусідніх країн в обсязі 11 015 МВт*год. Як вказали у Міненерго, ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, що призводить до пошкодження підстанцій та ліній електропередач, обмежуючи можливості енергосистеми. Енергетики, як повідомляється, […]

The post Україна імпортує електроенергію з п’яти країн та відновлює постачання після обстрілів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як стало відомо нашій редакції, Офіс Президента опинився під жорстким зовнішньополітичним тиском з боку нової Адміністрації США. За словами джерела в ОП, команда Дональда Трампа вимагає від Банкової узгодити дорожню карту врегулювання конфлікту з Кремлем — без урахування українських пропозицій, сформованих раніше.

Зокрема, глава ОП Андрій Єрмак намагався просунути “мирний план Зеленського”, представлений у 2023 році, однак нове керівництво Держдепу чітко дало зрозуміти: жодних згадок про торішні формати, тільки діалог із Москвою. За нашими даними, відповідна директива була озвучена представникам Києва під час закритої зустрічі з американськими переговірниками.

У результаті, замість продовження ініціативи, яку президент Володимир Зеленський вважав ключовою у формуванні проукраїнської коаліції, Україна нині змушена адаптуватися до реалій, які диктуються не в Києві й навіть не в Брюсселі — а у Вашингтоні та Анкарі, де, за нашими даними, готуються наступні раунди перемовин.

Це кардинально змінює переговорну позицію України: замість повноцінного суб’єкта — роль сторони, яка виконує погоджену зовнішню стратегію. І хоча формально ніхто не говорить про “здачу інтересів”, Банковій вже заборонено самостійно просувати свій варіант врегулювання. Натомість Офіс Єрмака займається погодженням пунктів “дорожньої карти”, яку в кулуарах називають “планом Путіна – Трампа”.

Ці події викликають занепокоєння серед частини західних дипломатів, які бояться, що нова конфігурація переговорів може призвести до замороження конфлікту на умовах Кремля — під виглядом компромісу.

Останні новини