Вівторок, 22 Липня, 2025

Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона

Важливі новини

Україна нарощує видобуток газу та прагне стати газовим хабом Східної Європи

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Україна продовжує збільшувати обсяги видобутку природного газу”, – наголосили у Міненерго.

Наявність достатньої кількості блакитного палива власного видобутку підвищує можливості для стабільного проходження опалювального періоду. Крім того, нарощування власного видобутку газу є ключовим чинником для зменшення залежності України від світових ринків. Більше того, Україна має реальну перспективу стати газовим хабом Східної Європи

За його словами, ці можливості досягаються завдяки модернізації обладнання, впровадженню нових технологій та посиленню захисту газовидобувних об’єктів. Зокрема, спільна робота з міжнародними енергетичними компаніями дозволяє залучати нові технології, також особливу увагу необхідно приділяти розвитку ресурсної бази за новими ділянками надр.

“З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році газовидобувна галузь зіткнулася з численними викликами, серед яких зупинка робіт на багатьох родовищах на Сході країни через бойові дії. Однак війна не лише створила складні умови для видобутку, а й стимулювала важливі реформи та інвестиції, спрямовані на підвищення енергетичної безпеки держави”, – зазначив заступник міністра.

Чого очікувати від дефолту в Україні

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Зниження кредитного рейтингу України, яке агентство Fitch Ratings нещодавно погіршило з рівня “C” до “RD” (обмежений дефолт), привернуло увагу світової спільноти. Володимир Золоторьов вважає, що перша реакція на цю новину буде негативною, оскільки такий рейтинг зазвичай означає, що країна перебуває у важкому фінансовому становищі, що робить її ризикованою для кредитування.

“Перша реакція на це буде негативною, бо всі будуть розуміти, що це країна, якій не можна давати грошей. Але всі знають, що тут війна, тому я не думаю, що це якось серйозно вплине на реальні гроші, які сюди йдуть”, – пояснює Золоторьов.

Експерт також підкреслив, що випадки, коли держави зазнавали дефолту аналогічно до приватних підприємств, у світі практично відсутні. “У випадку підприємства все просто: є борг, він не може бути сплачений. Після цього йде процедура банкрутства, вилучаються активи. Щось вертається тим, хто давав кредити. У випадку держави цього зробити не можна. Принаймні, таких прецедентів не було”, – зазначив Золоторьов.

Це означає, що хоча зниження рейтингу й відображає складне фінансове становище України, механізми для управління таким становищем у випадку держави кардинально відрізняються від тих, що застосовуються для приватних компаній.

На думку Золоторьова, світова економіка вже йде до великого дефолту, що стосується не лише України, а й таких економічно розвинених країн, як США та Західна Європа. “Дефолт України на цьому тлі буде малопомітним”, – додає експерт, підкреслюючи, що загроза дефолту стає глобальним викликом.

Зниження рейтингу сталося після того, як український уряд домовився з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації боргу на суму понад 20 млрд доларів. Це було необхідним кроком для підтримки фінансової стабільності в умовах війни. Однак, навіть за наявності таких домовленостей, рейтингові агентства продовжують оцінювати кредитоспроможність України на дуже низькому рівні.

Засуджені жінки хочуть мобілізуватися в ЗСУ

В Україні після ухвалення закону про мобілізацію засуджених понад 5 тисяч ув’язнених вже подали документи, щоб стати частиною Сил оборони. Цей підхід суттєво відрізняється від примусової мобілізації в Росії та базується на добровільності. Як це працює? За словами голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, мобілізація ув’язнених в Україні передбачає кілька важливих етапів: Добровільна згода з […]

The post Засуджені жінки хочуть мобілізуватися в ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сьогодні річниця трагедії Бабиного Яру: пам’ять про жертв нацизму

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Розстріли в урочищі Бабин Яр розпочалися одразу після того як нацисти увійшли до Києва. Та найтрагічнішими стали 29 і 30 вересня 1941 року.

Як вважають деякі історики, приводом для розправи над євреями нацисти використали підрив радянськими диверсантами декількох будівель в центрі Києва у 20-х числах вересня.

Після цього у Києві розвісили оголошення, що всі євреї міста мають прибути 29 вересня вранці на ріг вулиць Мельникова та Дегтярівської. При цьому, взяти з собою документи, цінні речі та необхідний одяг. До початку війни у Києві жило близько 160 тисяч євреїв. На момент окупації міста нацистами їх залишилося близько 60-ти тисяч.

29 вересня 1941 року в район Бабиного Яру потягнулися величезні черги людей, які в той момент не розуміли, що на них очікує.

Їх, нібито, для чогось, реєстрували. Потім відбирали усі речі, змушували роздягнутися, і розстрілювали по 40-50 чоловік за хвилину. Розстрілювали на майже пів кілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника, встановленого 1976 року, а закінчувався за теперішньою станцією метро “Дорогожичі”. Тіла присипали землею, і страта продовжувалася.

Безперервні звуки пострілів приглушували музикою та мотором літака, який літав над Бабиним Яром.

За два дні нацисти у Бабиному Яру вбили майже 34 тисячі євреїв. Виконавцем розстрілів кінця вересня була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля.

Регулярні розстріли у Бабиному Яру продовжувалися і після цього. Зокрема, протягом двох років саме тут були вбиті більше 600 членів ОУН.

Точну кількість розстріляних у Бабиному Яру встановити неможливо. Вважається, що нацисти, до то як їх вибили з Києва, вбили тут близько 100 тисяч людей.

Названо продукти, які можуть допомогти при лікуванні раку печінки

Фахівці з Індії оприлюднили перелік продуктів, які можуть бути корисними для пацієнтів з раком печінки як доповнення до основної терапії. Вони підкреслюють, що правильне харчування є важливою складовою лікувального процесу та відновлення організму. На думку медиків, основу раціону пацієнта з онкологічними захворюваннями печінки мають складати білкові продукти. Рекомендується вживати курятину, індичку, рибу, яйця, нежирні молочні […]

Поки в країні триває війна, економічна криза та масові перевірки доходів посадовців, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції Дніпровської митниці Сергій Борисов декларує родинне збагачення майже на 3 мільйони гривень. У його електронній декларації за 2024 рік зазначено, що його дружина Надія Борисова отримала грошовий подарунок у розмірі 2,8 млн грн. Джерело – подружжя Ковтунів, ймовірно, родичі. Пояснення такої щедрості, як і джерело коштів, наразі залишаються невідомими.

Але це далеко не єдина цікава деталь декларації. Дружина митника володіє серйозним пакетом нерухомості: земельними ділянками в Дніпропетровській та Київській областях, а також будинком у Святопетрівському вартістю 2,6 млн грн. Крім того, на неї записаний автомобіль Ford Fiesta 2005 року, а готівкою вона зберігає майже 95 тисяч доларів.

Сам Сергій Борисов має дещо скромніший автопарк — KIA Sorento 2008 року випуску та надувний човен Kolibri з двигуном Mercury. Його річний дохід становить 534 тис. грн заробітної плати плюс тисяча гривень від держави у вигляді допомоги. Дружина ж заробила 1,65 млн грн у ТОВ «Біотехнос», хоча, судячи з обсягів накопиченого капіталу, могла б працювати у Goldman Sachs.

Фінансові ресурси подружжя розподілені між кількома банками в Україні, а також польським Bank Polski. Які саме суми там зберігаються – не вказано.

На тлі таких декларацій природно виникає запитання: чи зацікавляться нарешті антикорупційні органи історією “родинного дарунка” на 2,8 мільйона? Бо коли дружина працівника митниці раптово отримує “подарунки”, які в десятки разів перевищують річну зарплату чоловіка, суспільство має право знати — це просто щедрі родичі чи частина набагато складнішої схеми?

The post Дружина дніпровського митника отримала грошовий “подарунок” на 2,8 мільйона first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини