Середа, 23 Липня, 2025

Forbes звинувачує Київ у недобросовісній націоналізації бізнесу

Важливі новини

Україна залучила понад 700 мільйонів доларів від Світового банку на розвиток

У рамках проєкту "PEACE in Ukraine" Світовим банком надано другий транш безповоротного фінансування у розмірі 760 мільйонів доларів до державного бюджету України. Ця сума включає гранти від урядів Японії та Норвегії у розмірі 465 та 295 мільйонів доларів відповідно. Отримані кошти призначені для часткової компенсації видатків держбюджету, які не стосуються безпеки та оборони. Зокрема, ці фінанси спрямовані на пенсійні виплати, виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці педагогів.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила бажання розглянути використання прибутку від заморожених російських активів на користь закупівлі військового обладнання для України. "Настав час розпочати розмову про використання прибутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України", – зазначила вона. "Це буде сильним символом та принесе значну користь, зробивши Україну та всю Європу безпечнішим місцем для проживання", – додала фон дер Ляєн.

Україна отримала важливий другий транш фінансування від Світового банку у розмірі 760 мільйонів доларів у рамках проєкту "PEACE in Ukraine". Ці кошти спрямовані на підтримку соціальних секторів, зокрема, пенсійних виплат, оплату праці працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та педагогів. Також президент Європейської комісії висловила ініціативу використання прибутку від заморожених російських активів на закупівлю військового обладнання для зміцнення безпеки України та Європи. Ці кроки сприятимуть зростанню стабільності та забезпечать безпеку не лише в Україні, а й у всьому регіоні.

Мобільний оператор “Київстар” планує купити Uklon

Український телеком-оператор “Київстар” підтвердив наміри щодо придбання популярного сервісу виклику таксі та доставки Uklon. Про це повідомила пресслужба компанії, зазначивши, що стратегічним пріоритетом для оператора є інвестиції в інноваційні технології та розширення нових сервісів. Придбання Uklon є важливим кроком у побудові інтегрованої цифрової екосистеми та неорганічного зростання бізнесу “Київстару”. Uklon, що працює в Україні та […]

The post Мобільний оператор “Київстар” планує купити Uklon first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міноборони придбало 36 квартир для військових у першому кварталі 2025 року

У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України придбало 36 квартир для забезпечення житлом військовослужбовців. Загальна вартість закупівель склала близько 104 мільйонів гривень. Це більше, ніж у аналогічний період минулого року, коли було куплено 33 квартири. Житло було придбано на вторинному ринку за результатами відкритого конкурсу. Середня площа кожної квартири перевищує 52 квадратних метри. «Це ще […]

Ворог намагається прорвати оборону в районі Кислівки та вийти до річки Оскіл — Сирський

Головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Олександр Сирський, доповів про найбільш гарячі ділянки фронту на Харківщині, де російські війська активно ведуть штурмові операції та масово перекидають свої резерви. Один з найбільш напружених напрямків продовжує залишатися район Кислівки, де противник намагається прорвати оборонні позиції українських військ та прорватися до річки Оскіл.

“Продовжую свою роботу в частинах Східного фронту. Після перших незначних успіхів в ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно”.

За словами Сирського, в районі Липців ворог також зазнав істотних втрат, перейшов до активної оборони, проводить мінування та вогневе ураження позицій Сил оборони.

На Купʼянському напрямку продовжуються бої у лісовому масиві на північ від міста. Складна ситуація в районі Кислівки, де ворог намагається прорвати нашу оборону та вийти до річки Оскіл.

Інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру. Ворог намагається будь-якою ціною зачепитися за місто, використовує новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, які, як правило, знищуються нашими протитанковими засобами та FPV дронами ще в ході висування, зазначає головком.

Найбільш інтенсивні та жорсткі бої тривають на Покровському та Курахівському напрямках. Ворог намагається прорвати оборону українських військ на вузькій ділянці фронту між населеними пунктами Старомихайлівка – Бердичі шляхом наступальних та штурмовим дій найбільш підготовлених підрозділів. Наступальні дії відбуваються як з використанням бронетехніки, так і в пішому порядку, нерідко – на мотоциклах та багі.

На інших напрямках також неспокійно, але кількість та інтенсивність бойових дій значно менше, зазначив Сирський.

Як зберегти здоров’я щитовидної залози: поради без ліків

Щитовидна залоза — один із ключових органів, що відповідає за обмін речовин, рівень енергії, стан шкіри, настрій і навіть фертильність. Але її стабільна робота залежить від цілого ряду чинників — і більшість із них безпосередньо пов’язані з харчуванням, режимом дня та якістю сну. Гормони щитовидної залози створюються з амінокислоти Л-тирозину — це будівельний матеріал, який […]

Український уряд опинився під прицілом міжнародних медіа через серію дій, пов’язаних із націоналізацією енергетичних компаній. Як повідомляє Forbes у матеріалі журналіста Данієля Маркінда, безпрецедентне втручання держави у роботу приватного сектора загрожує втратами інвестицій, репутаційними ударами та багатомільярдними судовими позовами.

У статті під назвою «Корупція в Україні становить потенційну загрозу для економічного відновлення після війни» автор звертає увагу на тенденцію конфіскації активів без згоди власників, примусової заміни менеджменту компаній та перерозподілу прибутків на користь держави. Такі дії вже викликали хвилю судових позовів з боку іноземних акціонерів, зокрема британської JKX Oil and Gas Group.

Особливої уваги зазнала історія компанії «Укрнафтобуріння», яка до війни була однією з провідних приватних газовидобувних структур в Україні. Вона контролювала Сахалінське родовище, що давало 5% усього видобутку газу в країні. Але вже у 2023 році, як пише Forbes, уряд розпочав процес арешту її активів, а до 2024-го повністю змінив керівництво, провів збори без участі акціонерів і направив прибутки у держбюджет.

«Це не державна політика — це грабунок під прикриттям патріотичних гасел», — зазначив у коментарі Forbes генеральний директор JKX Oil and Gas Group Андрій Пасішник.

Британські акціонери вже звернулися до міжнародних юридичних фірм із позовами на суму понад 1 мільярд доларів. Наразі в українських судах триває близько двадцяти справ, але надії на їх неупереджений розгляд небагато — через тиск та слабку незалежність судової системи.

На фоні цього ситуація в енергетиці критична: за даними Gas Infrastructure Europe, українські газосховища заповнені лише на 12% — у той час як в середньому по Європі цей показник складає 56%.

Такі внутрішні суперечності викликають тривогу серед західних партнерів і ставлять під сумнів перспективи післявоєнного економічного відновлення України. Автор Forbes застерігає: у разі, якщо держава не гарантуватиме захист приватної власності, довіра інвесторів буде підірвана — з усіма відповідними наслідками.

Останні новини