Четвер, 17 Липня, 2025

Газові тарифи в Україні: що зміниться для побутових споживачів у 2025 році

Важливі новини

Рада розгляне проєкт про вилучення частини податку з Києва до держбюджету

16 липня Верховна Рада планує розглянути законопроєкт №13439-3, який передбачає перенаправлення частини податку на прибуток підприємств з місцевих бюджетів до державного бюджету. Документ стосується лише міста Києва, і, за попередніми оцінками, мова йде про вилучення орієнтовно 10% від загального обсягу податку, який нині залишається в столиці. Це близько 8 мільярдів гривень. За даними Forbes Ukraine, […]

У центрі Києва під асфальт провалились три автомобілі

У суботу, 8 березня, в Печерському районі Києва сталася надзвичайна подія – під асфальт провалилися одразу три автомобілі. Інцидент стався на Музейному провулку, 8. Як повідомляє Укрінформ, машини були припарковані вздовж вулиці, коли під ними раптово просів асфальт, утворивши глибоку яму. На місці події працюють комунальні служби, які оцінюють масштаби руйнування та можливі причини провалу […]

The post У центрі Києва під асфальт провалились три автомобілі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Популярність гри Stalker 2 перевершила очікування розробників

Сиквел культової гри Stalker став однією з найочікуваніших подій у світі геймінгу за останні 15 років. Попри технічні проблеми, аудиторія прийняла Stalker 2 досить тепло, що стало приємною несподіванкою для команди розробників. За словами Євгена Григоровича, творця серії, у студії GSC Game World були побоювання щодо прийому гри: “Ми розуміли, що гра вийшла не в […]

The post Популярність гри Stalker 2 перевершила очікування розробників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вчені стверджують, що Чорнобильська зона придатна для життя

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Одним із символів змін, викликаних катастрофою, стали східні деревні жаби, чия шкіра змінила колір із зеленого на чорний. За словами Германа Орізаоли, дослідника з Університету Ов’єдо в Іспанії, меланін у темній шкірі жаб допомагає їм ефективніше протистояти радіації. Втім, ця мутація виникла незабаром після аварії 1986 року й не пов’язана з поточним рівнем радіації.

“Ми не виявили жодної різниці у віці чи швидкості старіння між жабами, зібраними у зоні відчуження та поза нею”, — зазначив Орізаола. Це свідчить, що сучасний рівень радіації не має значного впливу на їхнє здоров’я.

Науковці зазначають, що понад 90% радіоактивного матеріалу, викинутого внаслідок аварії, вже розпалося. Найнебезпечніші ізотопи, такі як йод-131, розпалися за кілька місяців після катастрофи. Багато місцевостей у зоні відчуження сьогодні мають радіаційний фон, порівняний із природним у різних куточках світу.

Дослідники вважають, що екологічна ситуація в зоні навіть краща, ніж у багатьох густонаселених регіонах. Протягом 38 років відсутність людської діяльності дала змогу біорізноманіттю процвітати, перетворивши зону на унікальний природний заповідник.

Попри обнадійливі дані, Герман Орізаола закликає залишити зону відчуження без людського втручання. “Цінність території як природної лабораторії для вивчення наслідків радіації та як ключової зони для збереження природи перевищує її придатність для проживання людей”, — вважає він.

Дослідник пропонує перетворити Чорнобильську зону на природний заповідник і меморіал, який нагадуватиме про трагедію та слугуватиме прикладом взаємодії природи з техногенними факторами.

Чорнобильська зона залишається прикладом того, як природа може адаптуватися до екстремальних умов. Унікальні дослідження, такі як вивчення чорних жаб, відкривають нові перспективи у розумінні впливу радіації на екосистеми та живі організми. Однак це не означає, що людство має право на нову експлуатацію цих земель.

Німеччина виконала лише 6,5% зобов’язань щодо постачання бронемашин Україні — Bild

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Йдеться про важкі колісні бронемашини MRAP, яких Київ отримав 26 штук – з обіцяних до кінця року 400.

Міноборони Німеччини планує поставити решту машин наступного року. Під їхнє виробництво влада ФРН виділила 315 мільйонів євро.

Причина затримки поставок – «несвоєчасний дозвіл США на експорт автомобільних комплектуючих», а також неозвучені проблеми у німецького виробника – компанії Flensburger Fahrzeugbau.

В Україні для більшості побутових споживачів (населення) вартість природного газу не зміниться щонайменше до кінця квітня 2025 року. Це стосується клієнтів Газопостачальної компанії “Нафтогаз України”, які обслуговують понад 12 мільйонів домогосподарств. За умовами річної фіксованої ціни, вони й надалі платитимуть 7,96 грн за кубометр газу. Це повідомлення з’явилося на сайті “ГазПравда”.

Річні та місячні тарифи

Крім того, для решти постачальників річні ціни залишаються стабільними. Для побутових споживачів на ринку газу, який складається з 9 постачальників, ціна за кубометр газу варіюється від 7,79 до 9,99 грн для річних тарифів. Для місячних (ринкових) тарифів ціни можуть коливатися в межах 8,46–19,99 грн залежно від ринкових умов.

Зазначимо, що понад 98% побутових споживачів обслуговуються “Нафтогазом України”, і для них ціна на газ залишиться незмінною на рівні 7,96 грн за кубометр.

Перерахунок вартості доставки

Що стосується доставки газу, то з 1 січня 2025 року для деяких українців відбулося перерахування вартості доставки. У багатьох випадках сума в платіжках зросте, особливо для тих, хто використовував більше газу в попередній період. Водночас, ті, хто активно заощаджував у попередній “газовий рік”, можуть побачити зниження у своїх рахунках.

За словами експертів, сума за доставку газу визначається за формулою: тариф на доставку газу множиться на обсяг спожитого газу. Вартість тарифу залишиться стабільною, адже на час воєнного стану діє мораторій на підвищення вартості як газу, так і доставки.

Які зміни чекають на споживачів?

Сума за доставку газу тепер формується на основі спожитого об’єму газу в період з 1 жовтня 2023 року по 30 вересня 2024 року. Тому у платіжках за січень 2025 року можна побачити як збільшення, так і зменшення суми залежно від того, скільки газу споживав домогосподарство у цей період.

Для визначення точного тарифу та обсягу доставки можна звернутися до сайту газорозподільчої компанії або перевірити платіжку.

The post Газові тарифи в Україні: що зміниться для побутових споживачів у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини