Субота, 19 Квітня, 2025

Корнієнко пояснив, чому питання зниження віку для мобілізації не є актуальним для України

Важливі новини

Жан Беленюк проігнорував Гутцайта

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Під час урочистого заходу Жан Беленюк потис руку лише міністру Бідному, ігноруючи Вадима Гутцайта. На запитання журналістки про причини такої поведінки спортсмен відповів, що вони не спілкуються.

Цей інцидент є продовженням давнього конфлікту між Беленюком та Гутцайтом. Голова НОК не привітав Жана Беленюка за його бронзову медаль на Олімпіаді, тоді як інші українські медалісти отримали вітання від Гутцайта. Раніше Гутцайт публічно вітав всіх українських спортсменів, які здобули медалі на Іграх, але Беленюк залишився поза його увагою.

Згідно з останніми заявами Беленюка, йому байдуже до поведінки Гутцайта. Спортсмен підкреслив, що його особисті відносини з головою НОК не впливають на його спортивні досягнення.

На фоні цього конфлікту, урочиста зустріч українських олімпійців на вокзалі стала зворушливим моментом єдності. Спортсмени разом із вболівальниками виконали гімн України, підкресливши свою гордість за досягнення на міжнародній арені, незважаючи на внутрішні суперечки.

Росія завдала ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури на заході України

Сьогодні російські війська здійснили ракетний обстріл об’єктів критичної інфраструктури в Івано-Франківській області. Завдяки злагодженій роботі підрозділів протиповітряної оборони постраждалих вдалося уникнути. Про це повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук на своїй офіційній сторінці у Telegram. “Ранок в Україні розпочався з ракетного обстрілу. Ворог застосував різні типи озброєння. На Прикарпатті ціллю були об’єкти критичної інфраструктури. В […]

The post Росія завдала ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури на заході України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський підготує план наступу ЗСУ на 2024 рік на липневий саміт НАТО

На липневому саміті НАТО, який відбудеться в найближчі тижні, очікується, що президент України Володимир Зеленський представить загальний стратегічний план наступу Збройних Сил України на 2024 рік. Цей план буде представлений обмеженому колу представників НАТО для оцінки і подальшого розгляду. Після цього очікується прийняття рішення щодо можливості надання Україні винищувачів F-16, що стане важливим кроком у зміцненні обороноздатності країни в умовах зростаючих геополітичних напруг.

Саміт НАТО, який відбудеться на початку липня у Вашингтоні, сконцентрує увагу на зміцненні України і її перемозі у довгостроковій перспективі.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. “Саміт буде зосереджений на зміцненні довгострокового успіху України, який вона розвивала з першого дня”, – сказав глава Держдепу.

Він зазначив, що за останні тижні США та інші партнери доклали зусиль для зміцнення підтримки України у відбитті російської агресії. За словами Блінкена, партнерам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для зміцнення лінії фронту та зупинки просування росіян.

Глава Держдепартаменту також нагадав про підписану нещодавно Україною та США двосторонню безпекову угоду. За його словами, ця угода стала 17-ю після того, як президент Джо Байден оголосив про цю ініціативу під час саміту G7 рік тому. “До саміту НАТО, ми очікуємо, що близько двадцяти, а можливо і більше, країн, підпишуть двосторонні безпекові угоди з Україною. Це чіткий доказ, що всі наші країни-партнери підтримують Україну в довгостроковій перспективі”, – сказав Блінкен.

Він також додав, що США посилюють санкційний тиск на Росію для її примусу зупинити агресію. “Якщо Путін вважає, що може пережити Україну чи будь-кого з нас, він помиляється. Наша допомога демонструє практичні результати, країна може відбити російську агресію. Однак у майбутньому ми хочемо переконатися, що Україна досягла успіху, що вона міцно стоїть на ногах в економічному, військовому та демократичному аспектах”, – сказав очільник американської дипломатії, додавши, що саміт НАТО сприятиме реалізації цих зусиль.

Українська енергосистема на межі, дефіцит електроенергії та підвищення тарифів

Літній період в Україні завжди наповнений енергією та напругою. У цей час, коли спека досягає свого піку, наша країна стикається зі складними завданнями в енергосистемі. Компанія "Укренерго" підтверджує, що щоденні виклики у вигляді дефіцитів електроенергії стають ще більш відчутними в цей період. Пікове споживання, спричинене не лише зростанням температури, але й активною діяльністю промислових підприємств та побутових споживачів, робить ситуацію ще більш складною. Незважаючи на ці виклики, ми продовжуємо працювати на межі своїх можливостей, забезпечуючи надійне енергопостачання для всіх громадян та підприємств країни. Наші фахівці постійно вдосконалюють систему керування, впроваджуючи нові технології та стратегії, щоб забезпечити стабільну роботу енергосистеми навіть у найважчі моменти.

Компанія пояснює, що буде складно забезпечити всі потреби в електриці через ремонтні роботи на пошкоджених російськими обстрілами теплових та гідроелектростанціях.

“У літній період гідроелектростанції зазвичай знижують виробітку, а енергоблоки атомних станцій перебувають в ремонті та підготовці до навантажень наступної зими”, – додають у “Укренерго”.

Прогнозується, що у четвер, 6 червня, енергосистема стикається з дефіцитом електроенергії протягом усього дня. Ліміти на споживання електроенергії будуть діяти для кожної області з 00:00 до 24:00.

Також варто зазначити, що Кабінет міністрів збільшив тариф на електроенергію для населення. За середнім місячним споживанням електроенергії у розмірі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 грн. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики. Новий тариф становитиме 4,32 грн за кіловат.

Після підвищення тарифу на електроенергію, українцям варто готуватися до зростання вартості опалення.

Також уряд планує зняття митних та бюрократичних перешкод для імпорту генераторів, сонячних панелей, інверторів та іншого обладнання в Україну.

Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Москва не має права вирішувати, чи будуть на території України розміщені миротворчі сили. В інтерв’ю газеті Le Parisien французький лідер наголосив, що це питання виключно в компетенції України та її міжнародних партнерів. “Україна є суверенною державою, і якщо вона просить союзницькі війська перебувати на її території, то це не […]

The post Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Корнієнко зазначив, що Верховна Рада нещодавно ухвалила закон, який забороняє мобілізацію чоловіків до 25 років. Раніше через законодавчу колізію деякі з них могли бути мобілізовані, хоча офіційно мінімальний вік для мобілізації наразі складає 25 років. Пояснюючи позицію уряду, він підкреслив, що в Україні “демографічна яма”, і саме молодь віком до 25 років є основним потенціалом для відбудови країни після війни.

«Це золоте покоління, з яким нам працювати і відбудовувати країну», — сказав він. Він також підкреслив, що питання зниження віку для мобілізації виникають з боку міжнародних партнерів, але в Україні цей крок не є необхідним через особливості демографічної ситуації.

Нагадаємо, що 9 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє звільняти від мобілізації чоловіків до 25 років. Згідно з директивою, виданою Сухопутними військами ЗСУ, мобілізація громадян віком 18-25 років припинена, хоча деякі вже мобілізовані не будуть звільнені з армії.

Останні новини