Вівторок, 22 Липня, 2025

Корупційний мозаїка: Восьме у керівництві ТЦК знаходять ознаки недобросовісності

Важливі новини

Сибіга їде в Будапешт щоб налагодити відносини з Угорщиною

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

На зустрічі буде акцентовано на реалізації спільних проєктів у сферах економіки, прикордонної інфраструктури та захисту прав національних меншин. Сибіга і Сійярто також планують обговорити євроінтеграційний курс України, питання її вступу до НАТО, а також формулу миру, яка могла б стати шляхом до завершення російської агресії.

Візит Сибіги до Будапешта є частиною його регіонального турне, метою якого є зміцнення добросусідських відносин і просування України на шляху до членства в Європейському Союзі та НАТО. Після завершення переговорів очільники МЗС зроблять заяви для преси, щоб підсумувати результати зустрічі.

Варто зазначити, що перед візитом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто анонсував зустріч, підкресливши наявність незавершеної суперечки з українською стороною, яка стосується прав угорської меншини в Україні.

Поліція розслідує смерть дитини в аквапарку Полтавської області

У селі Супрунівка Полтавської області стався трагічний випадок — в аквапарку загинув 6-річний хлопчик. Про це повідомила пресслужба поліції Полтавщини. Інформація про інцидент надійшла від медиків до відділу №2 Полтавського районного управління поліції. За попередніми даними, дитина випадково впала у басейн. Її дістали з води вже без свідомості. Медики провели реанімаційні заходи, однак, на жаль, […]

Українців можуть мобілізувати попри відстрочку

У 2025 році система бронювання військовозобов’язаних продовжує працювати, однак, як показує практика, навіть наявність офіційної відстрочки не гарантує повного захисту від мобілізації. Адвокатка юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко розповіла про найпоширеніші проблеми, з якими стикаються українці, що мають бронь, але все одно опиняються у війську. Основна причина — помилки в комунікації або неузгодженість між базами […]

The post Українців можуть мобілізувати попри відстрочку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

“Енергоатом” тільки зараз вирішив захистити енергооб’єкти

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Згідно з виданням, причини укладення угоди стали зрозумілими після заяви президента України Володимира Зеленського на Генеральній асамблеї ООН, де він підкреслив, що енергообладнання біля українських АЕС є незахищеним і може стати мішенню для російських ракет. Це спонукало “Енергоатом” до проектування захисту “другого рівня”, що передбачає будівництво залізобетонних П-образних споруд. Ці конструкції мають захищати великі трансформатори від атак, зокрема від шахедів та осколкових уражень.

Як відзначають експерти, ефективність подібних захисних споруд вже була доведена на підстанціях “Укренерго”. Зазначається, що, незважаючи на те, що роботи з проектування та будівництва тривають з минулого року, навіть незавершені споруди вже забезпечують певний рівень захисту.

Однак контракт на 509 млн грн для РАЕС викликає занепокоєння через відсутність інформації про розміри споруди. “Наші гроші” підкреслюють, що багато деталей угоди залишаються прихованими, що ставить під сумнів прозорість процесів у державному секторі.

Також варто відзначити активізацію “Укргідроенерго”, яка у вересні провела закупівлі на захист та відновлення пошкоджених гідроелектростанцій на загальну суму 1,11 млрд грн. З цих коштів 0,54 млрд грн припали на угоду з ПрАТ “Укрсталь конструкція”, що належить колишньому олігарху Віталію Гайдуку. Знову ж таки, деталі цін на будівельні матеріали по цих контрактах не були оприлюднені.

Австрія стала головним напрямком для українських студентів

Повномасштабна війна не лише зруйнувала школи й університети, а й змінила долі тисяч абітурієнтів. Через загибель учнів та вчителів, руйнування інфраструктури, повітряні тривоги, окупацію частини територій та відключення електрики, дедалі більше українських школярів та студентів обирають навчання за кордоном. І найпопулярнішим напрямком стала Австрія. Замість вибухів — стипендії Згідно з даними освітньої компанії “Дивись ширше”, […]

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело ретельну перевірку декларацій 541 керівників територіальних центрів комплектування (ТЦК), в результаті чого було виявлено порушення у 8 осіб. Голова комітету з антикорупційної політики у Верховній Раді, Анастасія Радіна, повідомила, що дані про цих осіб передані правоохоронним органам для подальших дій. В даний момент триває моніторинг життєвого стилю ще 28 осіб, а також аналіз декларацій 5 інших керівників ТЦК.

За словами Радіної, принаймні дві декларації співробітників ТЦК мали вищий ризик порушень порівняно з іншими деклараціями посадовців. Найбільш серйозне порушення виявлено в діяльності начальника Одеського ТЦК, Євгена Борисова, якому пред’явили підозру у незаконному збагаченні на суму понад 188 мільйонів гривень. Інший випадок стосується заступника начальника одного з ТЦК, який зібрав понад 400 000 гривень від військовослужбовців на свою особисту банківську картку і, ймовірно, використав їх для власних потреб.

Решта виявлених порушень стосується осіб з ТЦК в Одесі, Самборі, Полтаві, Дніпрі та Запоріжжі. За розслідування відповідають спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, Державне бюро розслідувань та Національна поліція. Спеціалізована антикорупційна прокуратура веде процедуру конфіскації можливо незаконно нажитих активів. Рішення про подальші дії буде ухвалено судом.

В результаті проведеної перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції було виявлено серйозні порушення у деклараціях керівників територіальних центрів комплектування. Серед них 8 осіб мали ознаки корупційних дій. Зараз триває розслідування щодо ще 28 осіб, а також перевірка декларацій інших посадовців.

Найбільш відомий випадок стосується начальника Одеського ТЦК, якому пред’явлено підозру у незаконному збагаченні на значну суму. Крім того, виявлено випадок, коли заступник начальника одного з центрів зібрав кошти від військовослужбовців та, ймовірно, використав їх для власних потреб.

Загалом, виявлені порушення стосуються осіб з різних регіонів України. Розслідування цих справ здійснюють спеціалізовані прокуратури, Державне бюро розслідувань та Національна поліція. Подальші дії, включаючи конфіскацію можливо незаконно нажитих активів, будуть вирішуватися в судовому порядку.

Останні новини