Субота, 19 Квітня, 2025

Львівський аеропорт можуть відкрити вже навесні

Важливі новини

Нацбанк встановив рекорд із продажу долара для підтримки гривні

У грудні 2024 року Національний банк України зафіксував історичний рекорд із продажу своїх золотовалютних резервів. За даними нового звіту регулятора, обсяг проданих валютних коштів на міжбанківському ринку становив $5,3 мільярда. Це максимум не тільки за час великої війни – попередній пік було зафіксовано в червні 2022 року в розмірі $3,99 млрд. Але також це найбільший […]

The post Нацбанк встановив рекорд із продажу долара для підтримки гривні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Експортні обмеження для України: що міняється в торгівельних зв’язках з Польщею

Польща і Україна знаходяться в стані напружених переговорів щодо введення "дуже великих" обмежень на ввезення українського продовольства. Заступник міністра сільського господарства Польщі, Міхал Колодзейчак, у інтерв'ю RMF FM висловив своє незадоволення тим, що Київ затягує ці переговори. Він навіть визначив себе як "першого ворога" для української сторони на цих переговорах, хоча сам не брав участі в них.

Колодзейчак вважає, що Україна повинна швидше виконувати вимоги Польщі, і навіть рекомендує міністру сільського господарства України, Миколі Секерському, негайно вводити обмеження на ввезення деяких продуктів, які, на його думку, продовжують надходити до Польщі. Колодзейчак також підтримує ідею введення щонайменше 8% ПДВ на продукти харчування, імпортовані з України, в Європейський Союз.

У контексті цих напруг, Колодзейчак заявив про своє намірення посилити контроль на кордоні з Україною, стверджуючи, що "кордон буде більш щільним, ніж будь-коли раніше". Це висловлення приходить у зв'язку з протестами польських фермерів, які планують перекрити дороги по всій країні у зв'язку зі спірними питаннями торгівлі.

У підсумку, стаття відображає напружену ситуацію у торговельних відносинах між Україною та Польщею, пов'язану з можливим введенням обмежень на ввезення українського продовольства. Вимоги Польщі щодо цього питання стикаються з опозицією з боку української сторони, що може призвести до подальшого загострення ситуації.

Необхідно враховувати, що такі конфлікти в торгівлі можуть негативно вплинути на економічні відносини між країнами та загальний стан їхніх взаємовідносин. Однак вирішення конфлікту потребує компромісного підходу та взаєморозуміння між сторонами для забезпечення стабільності та розвитку усіх галузей співпраці.

Премії за героїзм: депутати пропонують винагородження військовим за знищення російської техніки

Українським військовим запропонували премії за знищену техніку Росії

Секретар оборонного комітету парламенту Роман Костенко повідомив про намір ухвалити законопроект щодо виплат премій для військовослужбовців за знищення російської військової техніки. Згідно з пропозицією, військовим будуть надаватися наступні суми за знищення різних видів техніки: танки — від 200 до 370 000 грн; самохідні артилерійські установки або реактивні системи залпового вогню — від 200 до 370 000 грн; бойові машини десанту або піхоти, бронетранспортери, командно-штабні машини, артилерійські системи — від 30 до 100 000 грн; та інші броньовані автомобілі або вантажівки — від 10 до 30 000 грн. Крім того, передбачено виплату за знищення зенітно-ракетних комплексів, радіолокаційних систем, засобів контрбатарейної та радіоелектронної боротьби, беспілотників-розвідників та іншої техніки. Планується також надавати одноразову виплату військовим, які уклали або продовжили контракт у Силах оборони після початку великої війни на строк не менше трьох років, або до закінчення воєнного стану.

У висновках можна зазначити наступне:

• В українському парламенті розглядається законопроект щодо виплат премій для військовослужбовців Збройних Сил України за знищену російську військову техніку.

• Суми премій різні для різних видів техніки, наприклад, за танк чи літак передбачається виплата від 200 до 500 000 гривень.

• Також передбачено одноразову виплату для військових, які уклали або продовжили контракт на строк не менше трьох років, або до закінчення воєнного стану.

• Планується встановлення щомісячної виплати для тих військових, які мають право на звільнення, але вирішили залишитися на службі.

Цей законопроект спрямований на стимулювання військовослужбовців до активної участі в оборонних операціях та знищенні російської військової техніки, що важливо для захисту територіальної цілісності України.

У Києві затримали чоловіка, який через ревнощі вбив знайомого

У Києві правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві 38-річного чоловіка, тіло якого було виявлено на трамвайних коліях в Подільському районі. Зловмисник, ймовірно, вбив потерпілого на фоні ревнощів і конфлікту, що виник між ним, його співмешканкою та потерпілим. Інцидент стався 28 лютого, коли близько 13:00 поліції надійшло повідомлення про знайдене тіло з ознаками насильницької смерті неподалік від […]

The post У Києві затримали чоловіка, який через ревнощі вбив знайомого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Через обстріли в Україні запроваджено аварійні відключення у 9 областях

В Україні через ворожі обстріли енергетичної інфраструктури в 9 областях застосовано аварійні відключення електроенергії. Крім того, через значне похолодання споживання електрики зросло на 3,3%, що ще більше навантажило енергосистему країни. Про це повідомили у НЕК “Укренерго” 3 лютого. Внаслідок ракетно-дронових обстрілів об’єктів генерації та пошкодження ворогом мереж системи передачі – вранці у Харківській, Сумській, Донецькій, […]

The post Через обстріли в Україні запроваджено аварійні відключення у 9 областях first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького може відновити роботу вже цієї весни. За оптимістичним сценарієм, польоти можуть розпочатися у квітні-травні 2025 року, повідомила гендиректорка аеропорту Тетяна Романовська в матеріалі для видання «ВЗ».

Серед інших ймовірних дат відкриття неба — літо. П’ять-сім авіакомпаній готові працювати у Львові (впродовж місяця після запуску терміналу), як символ міцної солідарності з Україною. Також в уряді розглядають відкриття іншого аеропорту на заході України — ужгородського.

«Зі Львова готові літати авіакомпанії Wizzair, Air Baltic, «Турецькі авіалінії, Sky Up, «Австрійські авіалінії», Lufthansa, LOT, — наголосила Романовська. — Наразі йдеться про відновлення регулярних рейсів зі Львова. Чартерні рейси, швидше за все, буде пробувати повернути авіакомпанія Sky Up. В них гарна мережа маршрутів у Європі. Ті самі маршрути готові виконувати і зі Львова. Або з іншого українського міста. Цього року представники авіакомпанії вийшли до нас з комунікацією, провели свої аудити. Представники Wizzair ще торік провели свій аудит. Проводять попередній аналіз і коли буде рішення про відкриття неба, впродовж трьох-чотирьох днів приїжджають до нас працювати».

Туристичні компанії та туроператори продають українцям тури на літній сезон із аеропортів Польщі та ЄС. Тетяна Романовська каже, якщо відкриють аеропорт у Львові, туроператори оперативно переорієнтуються, бо це буде зручніше та значно дешевше, ніж з ЄС.

«Ми б хотіли, аби відкриття аеропорту відбулося в літній період, бо розуміємо, що основний авіаційний трафік припадає на відпустки, літо та, коли довший день, — відзначає Тетяна Романовська. — Якщо це відбудеться вже у квітні чи травні, то для нас це буде надзвичайно добре».

Нагадаємо, що український повітряний простір залишається закритим для комерційних польотів з 24 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення Росії. Однак уряд та авіакомпанії вже працюють над планами поступового повернення до нормальної роботи.

The post Львівський аеропорт можуть відкрити вже навесні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини