Середа, 23 Липня, 2025

Марічка з “Тіней забутих предків” відмовилась говорити українською

Важливі новини

Донька відомого “мародера в погонах” колишнього полковника ЗСУ Володимира Гаманенка за один день отримала звання полковника

Юлія Гаманенко здійснила надзвичайний прорив у своїй військовій кар'єрі, що вразило багатьох її колег і спостерігачів. За відносно короткий час вона зуміла піднятися від новачка до високопосадовця, що є досить рідкісним явищем у військовій сфері. Її професійний зріст викликає захоплення і служить натхненням для багатьох військовослужбовців, демонструючи, що завдяки наполегливості, цілеспрямованості та відданості своїй справі можна досягти значних висот навіть у таких суворих умовах, як військова служба.

Про це повідомив народний депутат VIII скликання Ігор Мосійчук.

Після викриття полковника Володимира Гаманенка на хабарі за продаж ротацій в тилу, його дочка, Юлія Гаманенко, вирішила стати на захист батька, заявляючи про його “важке життя в гуртожитку”. Хоча її допис було видалено, скріни залишилися, і реакція Юлії викликала значний інтерес.

Юлія Гаманенко про батька

Гаманенко живе в просторих апартаментах на території Національного університету оборони України, що розташований у центрі Києва, що важко назвати життям у гуртожитку.

“І почнемо з «важкого життя в гуртожитку»… Не знаємо, як для кого, але просторі апартаменти на території Національного університету оборони України, що знаходиться в центрі Києва – важко назвати життям в гуртожитку… Саме там постійно «базується» полковник Володимир Гаманенко”, – зазначив Мосійчук.

Юлія Гаманенко, яка також є військовою, за короткий термін піднялася до звання полковника. У лютому 2024 року, будучи підполковником і заступником начальника факультету з морально-психологічного забезпечення Військової академії в Одесі, вона була призначена на вищу посаду в головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України.

“Ця молода пані також являється військовою. Більше того, «за дивним збігом обставин», в неї як і в батька – звання полковника. А що найцікавіше, то отримала вона це звання мало не за один день служби…”, – написав політик.

Приїхавши на один день до Києва, Юлія отримала звання полковника і нову посаду завдяки начальнику головного управління персоналу Генерального штабу Роману Горбачу. Виникає питання, які заслуги Юлії Володимирівни сприяли її швидкому підвищенню і яка вигода була у полковника Горбача від такого призначення?

Російські війська ведуть підготовку до нової наступальної операції на Запоріжжі

У Маріуполі, місті, яке вже довгий час перебуває в центрі уваги через складну гуманітарну ситуацію, спостерігаються нові тривожні тенденції. За повідомленнями місцевих джерел, у місті зафіксовано значне переміщення військової техніки та особового складу.

Андрющенко розповів, що напередодні окупанти провели раптові контр-партизанськи заходи в місті. За його словами, вони мали на меті прибрати Спротив з вулиць по маршруту перекидання живої сили.

Було зафіксовано понад 20 вантажівок, які рухались організованими двома колонами маршрутом росія – Новоазовськ-Маріуполь -Нікольске -Розівсько-Пологівська агломерація або Времівський напрям.

Можете тепер побачити на власні очі відсутність тактичних маркувань на вантажівках, що доводить про підготовку нової наступальної операції, місце якої росіяни не визначили досі. Це буде залежати від готовності наших Сил Оборони

“Укрпошта” доставила перші 20 тисяч повісток

За його словами, ці листи за своєю природою не відрізняються від інших офіційних документів, таких як судові повістки чи повідомлення про штрафи за порушення правил дорожнього руху. Якість доставки повісток залежить від інформації, вказаної в державних системах «Резерв+» та «Оберіг». Як приклад, Смілянський наводить ситуацію, коли військовозобов’язаний не може отримати повістку у своєму місті, оскільки вказав адресою тимчасово окупований Мелітополь. Однак, за словами керівника «Укрпошти», у компанії сподіваються, що після деокупації зможуть доставити ці повістки.

Важливим аспектом є захист особистих даних. Смілянський підкреслює, що процес доставки «чітко контролюється та моніториться», а конфіденційність інформації отримувачів суворо зберігається.

Також варто нагадати, що Кабінет міністрів ухвалив зміни до правил надання послуг поштового зв’язку. Відповідно до урядової постанови №1147, рекомендовані листи з повістками доставляються адресату особисто. У разі його відсутності працівники пошти залишають повідомлення або інформують телефоном.

Екс-голова Броварської РДА втягнутий у корупційну схему

Георгій Біркадзе, колишній керівник Броварської районної державної адміністрації, несподівано опинився в центрі скандальної події, розкриваючи його співучасть у злочинних справах. Цей неочікуваний поворот подій викликав шок та обурення серед місцевої громадськості, яка довіряла його діяльності як державного службовця.

Після розкриття інформації про його причетність до злочинної групи, громадськість вимагає ретельного розслідування та найсуворіших кримінальних покарань для всіх співучасників цієї неправомірної діяльності. Безумовно, цей випадок став великим викликом для правоохоронних органів та судової системи, щоб забезпечити справедливість і покарання винних.

Такі події нагадують про важливість постійного контролю за діяльністю державних посадовців та необхідність посилення механізмів антикорупційного контролю. Тільки встановлення ефективних механізмів моніторингу та прозорості може запобігти подібним випадкам у майбутньому і зберегти довіру громадян до державної влади.

Деякі співробітники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) отримують гроші за передачу інформації заступнику керівника Офісу Президента Олегу Татарову. Організацією цього процесу керує перший заступник директора Бюро, Гізо Углава.

Углава через свого близького товариша, екс-голову Біркадзе, передавав інформацію Татарову у ряді кримінальних справ, включаючи справу “великого будівництва”. Однак, насправді, йшлося про випадки розкрадання коштів, у яких фігурували смотрящі за розкраданням бюджетних коштів та голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.

Углава, за допомогою детектива НАБУ Валерія Полюги, передавав фігурантам інформацію про заплановані слідчі дії, що мінімізувало їхню ефективність.

Зараз Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідують цю справу. Вже проведено ряд слідчих дій, здійснено обшуки у Біркадзе та Полюги, і зібрані докази. Гізо Углаву відсторонили від виконання обов’язків першого заступника директора НАБУ.

Мосійчук вважає, що для забезпечення честі та виживання антикорупційної структури в Україні необхідно негайно арештувати Полюгу, Углаву, Біркадзе та Татарова. В іншому випадку, за його словами, можуть з’явитися політики, які будуть вимагати ліквідації НАБУ через його фінансову неефективність, схожі процеси вже мають місце в Польщі та Словаччині.

Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси

Сьогодні вранці в “Укрзалізниці” стався технічний збій в IT системі, через що тимчасово не працюють онлайн сервіси, зокрема, продаж квитків через сайт і мобільний застосунок, а також онлайн послуги та довідкова інформація. Про це повідомила прес-служба компанії через Telegram-канал. Згідно з інформацією “Укрзалізниці”, через технічні проблеми не можна здійснити покупку квитків онлайн або скористатися іншими […]

The post Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська акторка Лариса Кадочникова, яка стала легендою кіно завдяки ролі Марічки у фільмі “Тіні забутих предків”, опинилася в центрі скандалу через свою мовну позицію. Під час церемонії нагородження премії Національної спілки кінематографістів України імені Сергія Параджанова в Будинку кіно 87-річна артистка відмовилася говорити українською мовою, що викликало хвилю обурення в суспільстві.

На церемонії Кадочникова почала свою промову російською. Журналіст Руслан Кошовенко звернувся до неї з проханням перейти на українську, проте акторка відмовилася, аргументуючи своє рішення тим, що вона має право використовувати ту мову, якою їй зручно.

“Я багато зробила для України, і мене слід поважати. Я граю в театрі вистави українською, але в повсякденному житті можу говорити будь-якою мовою. Ми повинні любити одне одного й не ворогувати через дрібниці”, – заявила Кадочникова.

Її слова викликали оплески присутніх у залі, але реакція в мережі була кардинально іншою.

Письменниця Лариса Ніцой оприлюднила відео виступу акторки у своєму Facebook і розкритикувала її за використання російської мови в публічному просторі.

“Кадочникова говорить, що зробила достатньо для України. Але для якої країни насправді вона це зробила? Її мовна позиція – це демонстрація підтримки “руского міра”, який і став причиною війни”, – написала Ніцой.

Дискусія в соцмережах швидко набрала обертів. Частина користувачів підтримала письменницю, наголошуючи на важливості використання української мови в публічному просторі, особливо під час війни. Інші ж захищали акторку, закликаючи до толерантності.

Ситуація навколо Кадочникової порушила питання про роль мови в українському суспільстві та публічному просторі. В умовах війни питання мовної ідентичності стало важливим інструментом для захисту національної культури.

Чи мають публічні особи, особливо ті, які представляють культуру, демонструвати мовну свідомість? Випадок із Ларисою Кадочниковою став ще одним прикладом того, наскільки чутливим є це питання для українців.

The post Марічка з “Тіней забутих предків” відмовилась говорити українською first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини