Неділя, 20 Квітня, 2025

Метапневмовірус з Китаю: ВООЗ заспокоює — загрози для здоров’я немає

Важливі новини

На Волині виявлено злочинну групу, що привласнила бюджетні кошти на ремонті військових об’єктів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Восени минулого року квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Міноборони на Волині уклав 4 договори з приватним підприємством на ремонт приміщень для потреб одного з військових підрозділів у регіоні. На ці роботи було виділено майже 10 млн грн.

Оборудку організував керівник компанії-підрядника, який залучив до протиправної діяльності посадовця КЕВ та керівника підприємства, яке здійснює нагляд за виконанням робіт.

До актів виконаних робіт директор підприємства впродовж 2023 року вносив неправдиві дані. Зокрема, завищував вартість матеріалів, вказував роботи, яких насправді підприємство не виконувало.

Готувати фальсифіковані акти допомагав керівник підприємства з нагляду за виконанням робіт, а підписував їх начальник КЕВ. Після цього кошти надходили на рахунки підрядника. Через такі махінації бюджету було завдано збитків на понад 2,2 млн грн.

Посадовця та двох керівників приватних підприємств обвинувачують у службовому підробленні та привласненні майна (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України)

Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Під час досудового розслідування було відшкодовано усі завдані збитки.

Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Чоловіків тепер автоматично будуть ставити на військовий облік

З 14 лютого 2025 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №163, набрали чинності зміни до Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу взяття громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років на військовий облік, а також на вдосконалення автоматизованої […]

The post Чоловіків тепер автоматично будуть ставити на військовий облік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росіяни знову і знову зазнають втрат у Курахівці

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

Перший штурм, що стався у середу, був зустрінутий синхронною обороною української 79-ї десантно-штурмової бригади, яка застосувала міни, артилерію, ракети та безпілотники. Як результат, окупанти змушені були відступити, втративши шість танків, сім бойових машин піхоти (БМП) та всі 12 мотоциклів. Втрати росіян склали 40 загиблих і 37 поранених.

Однак, ця поразка не зупинила ворога, і наступного дня вони повторили спробу, кинувши в атаку 17 транспортних засобів. Цього разу атака також зустріла жорсткий опір, і нападники знову відступили, залишивши підбитий танк і дві бойові машини.

Українська 79-та десантно-штурмова бригада іронічно повідомила про втрати противника: “Двадцять три росіянина закінчили СВО достроково. Ще 29 отримали поранення різного ступеня тяжкості”. Ці слова підкреслюють важкі втрати, яких зазнали окупанти у черговій невдалій спробі прориву.

За даними Forbes, ситуація на фронті в Курахівці відрізняється від ситуації в районі Авдіївки, де російські сили повільно просуваються вперед. Курахівка стала пасткою для виснаження російських військ, які повторюють атаки, але знову і знову зустрічаються з жорсткою українською обороною.

Аналітична група Frontelligence Insight прогнозувала таку ситуацію ще у квітні. На їхню думку, Курахівка є ключовою ціллю для росіян, оскільки її захоплення дозволить окупантам отримати контроль над прилеглою фортецею Курахове та консолідувати контроль над Донецькою областю.

“Імовірно, що росіяни спробують дістатися Курахівки, щоб отримати можливість відрізати Курахове від логістичних шляхів… Через відносно сприятливі оборонні споруди та географічні умови цього району ми не очікуємо швидкого просування російських військ там”, – пояснили аналітики Frontelligence Insight.

Вони також зазначили, що російські воєначальники атакують в кількох секторах одночасно, що ускладнює досягнення їхніх цілей через брак достатніх сил. Однак, будь-яка вдала атака може стати проривом, який зможе спровокувати крах української оборони та дозволити окупантам просунутися вперед.

Поточна ситуація нагадує події на захід від Авдіївки, де російські сили змогли досягти поступового просування. Російські командири, ймовірно, сподіваються на повторення цього сценарію на сході від Курахівки. Аналітики попереджають, що повільне поступове просування все ще можливе, і українські захисники повинні бути готовими до нових атак.

У Forbes поділяють ці занепокоєння, вказуючи на те, що хоча останні атаки закінчились для противника катастрофою, будь-яка наступна може досягти успіху.

Виведення російських військ як обов’язкова умова завершення війни, – Єрмак

Ключові елементи військового обліку:

Українська влада впевнена, що тільки за цією умовою може бути відновлено суверенітет і територіальну цілісність країни, а також забезпечено безпеку українського народу.

«Повне і беззастережне виведення російських військ з усієї території України. Скасування незаконних анексій. Демілітаризація і деокупація Запорізької атомної електростанції. Відновлення свободи пересування», – перерахував він умови Києва у статті для латвійського видання LSM.

При цьому він додав, що «ми готові враховувати інтереси інших зацікавлених сторін. Однак будь-які коригування мають ґрунтуватися на міжнародному праві та справедливості, територіальній цілісності та недоторканності її кордонів України, а також на нашому повному суверенітеті».

«Ми не можемо і не будемо приймати пропозиції, які загрожують самому існуванню України», – додав він.

Нагадаємо, що нещодавно Єрмак допустив переговори з Росією після виведення її військ з України до кордону 2022 року.

Росія відкидає ці вимоги і заявляє, що продовжить наступ на фронті. При цьому в Кремлі заявляють, що готові до переговорів щодо України, але «з урахуванням реалій на землі».

Українські біатлоністи відраховані від участі у етапах Кубка світу: причини та наслідки

Недачі чоловічої збірної України з біатлону на Кубку світу наступного сезону матимуть відбиток на кількості представників команди на майбутніх змаганнях. Згідно з оновленою політикою, вже з наступного сезону Україна зможе вислати лише чотирьох спортсменів на перегонах. Результати сезону Кубку світу підтверджують, що збірна України зайняла лише 11-е місце в загальному заліку Кубка націй. Це виходить за межі топ-10, що означає зменшення ліцензованої кількості учасників команди. Раніше Україна надсилала на старт п'ятьох біатлоністів, але через несприятливі результати доведеться скоротити їхню кількість. Також варто відзначити, що збірна Норвегії виявилася переможцем Кубка націй і великим відривом випередила інших учасників. Таким чином, команда України відповідно до рейтингу змагань залишається за межами топ-10, що є втратою порівняно з минулими сезонами.

У висновках можна зазначити наступне:

• Недостатні результати чоловічої збірної України з біатлону на Кубку світу вплинули на кількість спортсменів, яких Україна матиме можливість вислати на майбутні етапи змагань.

• Згідно з новими правилами, наступного сезону Україна зможе вислати лише чотирьох представників на перегонах, натомість п'яти.

• Збірна України зайняла 11-е місце в загальному заліку Кубка націй, що виходить за межі топ-10. Це призведе до скорочення кількості учасників команди.

• Варто відзначити перемогу збірної Норвегії, яка значно випередила інших учасників Кубка націй.

• Українська збірна залишається поза топ-10 у рейтингу Кубка націй, що стало втратою у порівнянні з попередніми сезонами.

Ці висновки вказують на потребу у поліпшенні результатів української збірної з біатлону та на вплив цих результатів на її склад на майбутніх змаганнях.

Метапневмовірус людини (hMPV), що набув поширення в Китаї, не є новим і не становить серйозної загрози, заявила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). За словами Маргарет Гарріс, речниці ВООЗ, хоча з початком зимового сезону випадки зараження цим вірусом можуть зростати, його рівень смертності дуже низький.

Що відомо про метапневмовірус

Метапневмовірус був вперше виявлений у 2001 році і є частиною респіраторних інфекцій, що циркулюють в холодну пору року. Симптоми хвороби, спричиненої hMPV, схожі на звичайну застуду — кашель, нежить, біль у горлі. Вірус може бути більш небезпечним для людей із ослабленим імунітетом, зокрема для новонароджених та людей похилого віку. Однак, як зазначила Гарріс, смертність від нього дуже низька, і він рідко призводить до серйозних наслідків.

Ситуація в Китаї

Влада Китаю повідомила, що завантаженість лікарень наразі є нижчою, ніж в аналогічний період минулого року, і в країні не було оголошено жодних надзвичайних ситуацій. Метапневмовірус є лише однією з багатьох респіраторних інфекцій, серед яких сезонний грип є найпоширенішим. Гарріс підкреслила, що зараз найбільшу увагу слід приділяти сезонним вірусам, оскільки вони можуть бути більш загрозливими.

Маргарет Гарріс закликала до простих заходів профілактики, зокрема носити маски, покращувати вентиляцію в приміщеннях та часто мити руки. Вона також зазначила, що ризик від пташиного вірусу H5N1 залишається низьким, адже він не циркулює серед людей, а передається лише через контакт з домашньою птицею або сільськогосподарськими тваринами.

Ситуація в Україні

Центр громадського здоров’я України повідомив, що ситуація з метапневмовірусом в країні перебуває під контролем. За останніми даними, в Україні зафіксовано 13 випадків захворювання, які проходять легше, ніж грип, і рідко призводять до ускладнень.

The post Метапневмовірус з Китаю: ВООЗ заспокоює — загрози для здоров’я немає first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини