Субота, 19 Квітня, 2025

Микола Тищенко приєднався до засідання суду по відеозв’язку

Важливі новини

Український парламент подякував США за підтримку: звернення до Трампа та Конгресу

Верховна Рада України звернулася до президента США Дональда Трампа, Конгресу та американського народу, висловлюючи вдячність за стратегічну підтримку. У понеділок, 3 березня, о 22:01 прес-служба Верховної Ради опублікувала офіційне звернення до керівництва та громадян Сполучених Штатів Америки. У документі українські парламентарі наголосили на важливості стратегічного партнерства між двома країнами, особливо в умовах зростаючих викликів безпеці […]

The post Український парламент подякував США за підтримку: звернення до Трампа та Конгресу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Яким буде тариф на електроенергію в Україні з 1 лютого: як заощадити

З початку лютого 2025 року тариф на електроенергію в Україні становитиме 4,32 грн за 1 кВт*год. Це рішення уряд ухвалив у межах механізму накладання спеціальних обов’язків (НСО). Наступний перегляд тарифу, ймовірно, відбудеться лише після завершення опалювального сезону, однак змін може і не бути. Як платити менше за електроенергію? Українці можуть заощаджувати, використовуючи багатозонні лічильники, які […]

The post Яким буде тариф на електроенергію в Україні з 1 лютого: як заощадити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В зеленій енергетиці України настала фінансова криза

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Ще у 2020 році між урядом та виробниками з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) було підписано меморандум. Угода передбачала добровільне скорочення ставок “зеленого” тарифу, щоб знизити фінансове навантаження на державу. Виробники погодилися отримувати менше, проте сподівалися на стабільні виплати в обумовленому обсязі.

За словами Прокіпа, ця угода передбачала, що частину тарифу — близько 20% — фінансуватиме бюджет. Однак, за словами експерта, ці кошти не були закладені в бюджет, а виплати переклали на НЕК “Укренерго”. Це спричинило значну заборгованість перед виробниками з ВДЕ.

Щоб зменшити борговий тиск, “Укренерго” випустило зелені єврооблігації на суму понад 800 мільйонів доларів. Проте через проблеми з корпоративним управлінням та постійний дефіцит фінансування в жовтні компанія оголосила про технічний дефолт. За словами Прокіпа, це не перший випадок, коли “Укренерго” змушене брати позики для виплат виробникам, тоді як заборгованості перед самою компанією лише накопичуються.

На порядку денному зараз чергове перегляд тарифу на передачу електроенергії. Регулятор пропонує знизити обґрунтований тариф на 25%, хоча законодавство вимагає повного покриття витрат “Укренерго”. Таке скорочення, на думку експертів, ще більше загострить фінансову кризу в компанії.

Зі свого боку, радник прем’єр-міністра України та член Наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко прогнозує збільшення заборгованості за поточний рік ще на 8 мільярдів гривень. Якщо ситуація не зміниться, то заборгованості перед виробниками ВДЕ лише зростатимуть.

Відновлювана енергетика залишається важливою частиною енергетичної безпеки України. Водночас невиконання державою фінансових зобов’язань ставить під загрозу її подальший розвиток. На думку експертів, Україні необхідно терміново впровадити прозорі та довгострокові фінансові механізми для підтримки зеленої енергетики та уникнення дефолту в галузі.

ЄС відмовляється від українських газосховищ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Зокрема, Марко Заальфранк, глава відділу торгівлі в континентальній Європі в енергетичній групі Axpo, зазначив, що “цінова різниця недостатньо приваблива, щоб виправдати ризик закачування газу в зону бойових дій.” Цей вислів ілюструє загальну позицію європейських енергетичних компаній, які в умовах військових дій та непередбачуваності ситуації намагаються мінімізувати ризики.

Українські підземні сховища газу традиційно використовувалися європейськими компаніями як надійний спосіб зберігання палива, особливо в осінньо-зимовий період. Однак нинішня ситуація в Україні, пов’язана з війною, призвела до того, що компанії ЄС шукають альтернативні варіанти для зберігання енергоносіїв, навіть якщо це передбачає додаткові витрати.

Для України така тенденція може обернутися суттєвими фінансовими втратами. Доходи від послуг зі зберігання газу були важливим джерелом валюти для країни, особливо на тлі війни та економічної нестабільності. Втрата цих доходів може поглибити економічні проблеми, з якими вже стикається Київ.

Женя Галич ледь не загинув через аварію та зловживання наркотиками

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Перша небезпечна ситуація трапилася в 2009 або 2010 році, коли Галич потрапив у аварію. Хоча сам він не був за кермом, подія мала серйозні наслідки для його життя, і, за словами артиста, ситуація була настільки критичною, що його життя могло обірватися.

Другий випадок був ще більш шокуючим: під час гастрольного туру, коли Женя зловживав алкоголем та наркотиками, він зайшов у ванну, щоб поблювати, і випадково вдарився головою об ванну. «Я бачив, як з мене душа вже вилітає», — зізнався співак в інтерв’ю проєкту Муз_Тренд.

Галич розповів, що у той момент він бачив, як навколо нього перебували люди, їхні дії, і навіть міг повторити їх. Він молився, щоб ще раз побачити рідних, адже відчував, що йому не вдасться вибратися з цього стану. Однак, чудом, він сам прийшов до тями, почувши, як він відновлюється після того, як вдихнув глибоко, наче йому «вдихнули насосом». Відразу після цього його госпіталізували, але лікарі запевнили, що серйозних наслідків немає, хоча сам артист був переконаний у тому, що отримав струс мозку.

Женя Галич визнав, що після цього періоду його життя змінилося, і подібна поведінка залишалася з ним до початку війни. Цей момент став важливим поворотом у його житті, і він вважає його основою для подальших змін у своїй поведінці та поглядах на життя.

Народний депутат України Микола Тищенко приєднався до засідання Бабушкінського райсуду Дніпра, яке проходило по відеозв’язку. Тищенко, разом зі своєю охороною, став фігурантом справи про незаконне позбавлення волі колишнього військовослужбовця Дмитра Мазохи.

Повідомляється, що у Бабушкінському райсуді Дніпра продовжується підготовче засідання у справі нардепа Тищенка та колишнього бійця спецпідрозділу “Кракен” Мазохи. На ньому мають переглянути запобіжний захід для нардепа та зібрати докази, щоб дійти до розгляду справи по суті.

“Нардеп приєднався до засідання по відео, його адвокат попросив про відвід судді. Він зазначив, що суддя порушила норми і що попередній раз він попереджав, що Тищенко не прибуде в суд”, – ідеться в повідомленні.

Підготовче засідання розпочалося 20 грудня 2024 року, проте Тищенко на нього не з’явився, тож суд виніс ухвалу доставити його примусово на продовження засідання 23 грудня. Утім, Тищенко знову не приїхав.

Прокурор повідомляв, що Тищенко не з’явився до суду, бо у нього виявили ішемічну хворобу серця.

Тищенка та колишнього поліцейського Писаренка обвинувачують у незаконному позбавленні волі Дмитра Мазохи – ветерана війни та колишнього бійця спецпідрозділу “Kraken”.

Справу Тищенка передали до суду в грудні 2024 року.

The post Микола Тищенко приєднався до засідання суду по відеозв’язку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини