Неділя, 20 Квітня, 2025

МЗС України різко відповіло на ультиматуми Росії щодо НАТО

Важливі новини

Виклики металургії в Україні: наслідки несправедливої мобілізації

Федерація металургів України висловлює серйозні занепокоєння щодо справедливості процесу мобілізації. За словами голови федерації, Сергія Біленького, в металургійній галузі виникає проблема з прийняттям на роботу нових працівників, які заздалегідь можуть бути мобілізовані. Час від прийняття на роботу до бронювання, який становить не менше двох місяців, створює значні перешкоди для роботодавців та працівників.

За висновками Біленького, недоліки у системі можуть призвести до того, що працівники будуть уникали офіційного працевлаштування на великих підприємствах, що загрожує конкурентоспроможності металургійної галузі перед сусідніми державами.

Голова федерації виражає надію на вирішення цієї проблеми, можливо, за допомогою впровадження електронного кабінету. Він підкреслює необхідність забезпечити видимість всіх військовозобов'язаних для військових комісарів та військових органів, що є важливим у контексті великої війни.

У свою чергу, слід зазначити, що українська металургійна галузь стикається зі скороченням мобілізаційного ресурсу, а плани щодо набору бійців, поставлені владою, фактично не виконуються. Спроби поспіхового набору працівників спричиняють протести у суспільстві, де вже відчутні наслідки діяльності військових комісарів, які порушують закон та дискредитують ідею мобілізації.

У вищезгаданій статті прозвучали серйозні турботи представників металургійної галузі України щодо несправедливості процесу мобілізації працівників. Голова Федерації металургів України, Сергій Біленький, висловив обурення з приводу того, що час від прийняття на роботу до бронювання працівників може становити до двох місяців, що призводить до складнощів для підприємств та працівників.

Проблема полягає в тому, що працівники можуть бути мобілізовані протягом цього періоду, що важко забезпечує стабільність у роботі галузі. Біленький висловив надію на вирішення проблеми через можливе впровадження електронного кабінету для контролю над мобілізацією.

Однак, в умовах скорочення мобілізаційного ресурсу та неефективності набору "багнетів", що планувалася владою, галузь стикається з протестами та незадоволенням у суспільстві. Поспіх у мобілізації спричиняє недовіру та відчуття нестабільності, що може негативно позначитися на діяльності галузі та загрожувати її конкурентоспроможності.

Полтавщина: розслідують страшні злочини в колонії №16

У Божковській виправній колонії №16, що розташована в Полтавській області, викрили систему жорстоких катувань та вбивств ув’язнених. За даними слідства, п’ятьох осіб уже затримано, їм загрожує до 10 років позбавлення волі. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора України. У Божковській виправній колонії у Полтавській області відбувались моторошні речі: катування, шантаж та вбивство. Станом на сьогодні […]

The post Полтавщина: розслідують страшні злочини в колонії №16 first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Авіасполучення з Україною: Ryanair планує масштабне повернення

Ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair розглядає можливість швидкого відновлення польотів до України після завершення війни. Протягом 4-6 тижнів після припинення бойових дій компанія планує запустити 24 маршрути до Києва та Львова. Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на генерального директора Ryanair Майкла О’Лірі. Генеральний директор Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що компанія готує план дій, який дозволить […]

The post Авіасполучення з Україною: Ryanair планує масштабне повернення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Журналіст Бутусов вимагає позбавити громадянства Портнова

Український журналіст і блогер Юрій Бутусов знову привернув увагу своїми заявами в соціальних мережах. Цього разу він звернувся до президента Володимира Зеленського з закликом боротися з корупцією, пропонуючи “негайно порушити кримінальні справи або позбавити громадянства Андрія Портнова”. Однак, як виявилося, цей заклик є результатом певної непорозуміння, адже петиція, на яку посилається Бутусов, стосувалася не позбавлення […]

The post Журналіст Бутусов вимагає позбавити громадянства Портнова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Експерти з юридичних питань звертають увагу на те, що законодавство передбачає різні форми відповідальності за ухилення від військової служби чи інші пов'язані порушення. Серед можливих наслідків — не лише адміністративні штрафи, але й більш серйозні санкції, які можуть вплинути на майновий стан порушника.

Про це заявив голова адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

За законодавством, якщо несплачені штрафи перевищують 160 тисяч гривень, виконавча служба може стягнути нерухомість боржника – зокрема й ту, яка оформлена на дружину. Але тільки в разі, якщо це житло (так само як і інше майно) було придбано після вступу в шлюб.

За законодавством, якщо несплачені штрафи перевищують 160 тисяч гривень, виконавча служба може стягнути нерухомість боржника – зокрема й ту, яка оформлена на дружину. Але тільки в разі, якщо це житло (так само як і інше майно) було придбано після вступу в шлюб.

«За законом, майно, нажите в шлюбі, належить у рівних частинах обом з подружжя. Тобто, виконавча служба може претендувати на 50% вартості квартири боржника, навіть якщо та буде оформлена на дружину. Якщо сума штрафів менша, хоч від 1 гривні, за таким самим принципом можуть накласти стягнення на будь-яке інше майно подружньої пари, наприклад, автомобіль», – заявив Кравець.

Щоправда, на практиці процедура такої конфіскації досить складна, каже юрист.

За його словами, виконавчій службі доведеться додатково звертатися до суду, потім продавати майно і компенсувати дружині боржника її частину вартості майна.

«Дружина боржника, зі свого боку, може оскаржити вартість, за якою продадуть майно, – скажімо, на тій підставі, що вона занижена», – додав Кравець.

Крім того, є лазівка, яка дасть змогу уникнути арешту спільно нажитого майна.

Кравець каже, що, щоб уникнути стягнення на житло за штрафи, чоловік може подарувати квартиру дружині, оформивши дарчу. Або, скажімо, взагалі продати нерухомість дружині.

Про такий варіант говорить і київська ріелторка та юристка Ірина Луханіна. «Можна оформити договір купівлі-продажу з дружиною, або, наприклад, з мамою. Щоправда, при цьому потрібно буде заплатити податки – 1% з першого, 7,5% – з другого, 19,5% – з третього продажу оформленої на вас нерухомості в поточному році», – пояснила вона.

Зазначимо, що ще напередодні набрання чинності новим законом про мобілізацію чимало чоловіків кинулися «дарувати» дружинам і мамам квартири та машини, а до нотаріусів і в сервісні центри МВС вишикувалися величезні черги.

Утім, дарування або продаж майна дружині чи близьким родичам теж не гарантують на 100%, що ту ж квартиру не конфіскують. Однак для цього держорганам потрібно буде звертатися окремо до суду для скасування дарчої.

«Договори дарування – одні з тих, що найлегше оскаржуються в судах. Суд може вирішити, що мало місце умисне переоформлення майна, і «скасувати» дарчу», – каже Луханіна.

Кравець також підтвердив, що дарчу можна оскаржити в судовому порядку, як і договір купівлі-продажу. «Останній буде анулювати складніше, але це теж можливо. Дружині доведеться довести, що вона витратила на «купівлю» нерухомості саме особисті кошти, а не заощадження, нажиті в шлюбі, а це не завжди легко», – каже Кравець.

При цьому, не факт, що, з урахуванням великого потоку, позови до суду про скасування дарчих і договорів купівлі-продажу будуть масовими.

Нагадаємо, за порушення військового обліку в Україні діють підвищені штрафи – від 17 000 до 25 500 гривень. Кількість таких штрафів не обмежена – в теорії, їх можуть виписувати за кожну неявку за повісткою (які тепер надсилають поштою) або за неоновлення даних.

Водночас є обмеження за термінами – штраф можуть виписати тільки протягом року після вчинення правопорушення.

Росія, яка розв’язала загарбницьку війну проти України, намагається виставляти ультиматуми Північноатлантичному альянсу. Однак країна-агресор не має жодного морального чи юридичного права вимагати від НАТО переглянути обіцянку, дану Україні та Грузії на Бухарестському саміті у 2008 році, щодо майбутнього членства в Альянсі.

Українське Міністерство закордонних справ миттєво відреагувало на чергові заяви з Москви. Речник МЗС Георгій Тихий висловив офіційну позицію відомства у соціальній мережі Х, жорстко висміявши спроби Росії диктувати умови Альянсу.

Перед цим заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко назвав потенційне членство України в НАТО “катастрофічним для європейської безпеки”. Він також заявив, що рішення Бухарестського саміту створює нібито “неприйнятну двозначність”, яка заважає досягненню миру в Україні.

У відповідь Георгій Тихий не стримувався у формулюваннях, надавши Росії чітку відповідь, яку в МЗС вважають найбільш зрозумілою для кремлівської риторики:

“Ой, лишенько, союзник Північної Кореї виставляє ультиматуми НАТО. Повна фігня. Москві слова не давали з цього питання”.

Тихий також підкреслив, що саме Росія несе відповідальність за руйнування європейської архітектури безпеки, ведучи загарбницьку війну та підтримуючи терористичні угруповання.

“Європейська архітектура безпеки побудована на захисті від Росії”, – наголосив речник МЗС.

В Україні вважають, що дії НАТО, включно з перспективою прийняття України до складу Альянсу, є відповіддю на загрозу, яку становить агресивна політика Кремля.

The post МЗС України різко відповіло на ультиматуми Росії щодо НАТО first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини