Середа, 23 Липня, 2025

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель розповів про затримання членів наркосиндикату “Двадцатівські”

Важливі новини

Анна Сагайдачна привідкрила завісу особистого життя: ким працює її коханий

Українською акторкою Анною Сагайдачною, яка здобула широку популярність завдяки ролі Наталі Дорошенко в серіалі «Кріпосна» , фактично не поділилися подробиці свого особистого життя. Однак нещодавно артистка зробила виняток і вперше розповіла, чим займається її обранець, якого вона виховує від публіки. Вона поділилася, що її чоловік – бізнесмен. Більше подробиць знаменитість розкривати не стала. Вона зазначила, […]

The post Анна Сагайдачна привідкрила завісу особистого життя: ким працює її коханий first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції

Президент України Володимир Зеленський представив на Мюнхенській безпековій конференції план досягнення миру у 2025 році. План передбачає співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема США, у сфері гарантій безпеки та посилення тиску на Російську Федерацію. “Ми хочемо миру, ми працюємо над цим, готуватимемо гарантії безпеки такими, які ми їх бачимо, поділимося з Сполученими Штатами. Сподіваюся, що вони також […]

The post Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Активізація дій на Курському напрямку є спробою посилити переговорні позиції України перед інавгурацією Трампа

Україна перебуває в активному пошуку способів посилити свої переговорні позиції на міжнародній арені. За словами джерела в Офісі Президента, саме з цією метою було розпочато масштабну наступальну операцію в Курській області. Ця операція має на меті не лише стабілізувати ситуацію на фронті, а й стати демонстрацією військових можливостей України перед інавгурацією Дональда Трампа у США. […]

The post Активізація дій на Курському напрямку є спробою посилити переговорні позиції України перед інавгурацією Трампа first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Судитимуть адвокатів, які підробили рішення суду для викрадення мільйонів

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

За інформацією слідства, організатором злочинної оборудки став столичний адвокат. Його метою було заволодіння 8,5 млн грн, які були арештовані в рамках кримінального провадження, націоналізовані та спрямовані на потреби оборони України.

Для реалізації схеми адвокат залучив свого колегу та приватну виконавицю. Зловмисники підробили рішення Київського апеляційного суду, яке дозволяло стягнення зазначеної суми з рахунків компанії, бенефіціаром якої є громадянин російської федерації.

Адвокати запропонували приватній виконавиці відкрити виконавче провадження на підставі фальшивого рішення суду. Для того щоб жінка погодилася, вони запропонували їй хабар у розмірі 45 тисяч доларів.

Правоохоронці викрили оборудку, провівши обшуки в місцях проживання та роботи обвинувачених. Під час слідчих дій вилучили значні суми грошей.

За клопотанням прокурорів накладено арешт на:

Обвинувачені постануть перед судом за кількома статтями Кримінального кодексу України:

За ці злочини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суспільний резонанс викликала не лише сума коштів, а й те, що гроші були спрямовані на оборону країни. Громадськість очікує на прозорий судовий процес та повернення викрадених коштів до державного бюджету.

Громадянська ініціатива: 25 тисяч голосів за мобілізацію працівників бюджетної сфери

Петиція до президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери стала дійсною бурею громадської активності, збираючи 25 тисяч голосів за три коротки дні. Це демонструє не лише важливість проблеми, але й загальний настрій нації щодо необхідних змін.

Варто відзначити, що ініціатор петиції пропонує конкретні заходи — надання пріоритетного прийому на роботу в державні, комунальні підприємства та в правоохоронні органи демобілізованим із Збройних Сил України після початку повномасштабної війни. Ця ініціатива відображає не лише потребу в змінах, а й відданість підтримці тих, хто служив у захисті країни.

Цікавою є порівняльна аналогія з іншою петицією нардепа Дубінського, яка стосувалася мобілізації депутатів і чиновників. Її збір голосів вимагав 87 днів, навіть із підтримкою великих телеграм-каналів. Порівнюючи ці два випадки, можна відчути зміну в усвідомленні громадянами важливості питань, що стосуються бюджетної сфери та державного управління.

Зазначено також, що петиція про мобілізацію правоохоронців та держслужбовців вже на розгляді президента протягом 4,5 місяців. Це вказує на необхідність швидкого та ефективного реагування на такі важливі громадські ініціативи.

Нарешті, цей приклад показує, як зростає активність громадян, які залучаються до формування державної політики через засоби інтернет-комунікації. Навіть із необхідністю авторизації, подібні петиції здатні набирати голоси за лічені дні, свідчачи про зростаючу свідомість і активність громадянського суспільства.

У висновках можна зазначити наступне:

• Громадянська активність в Україні набуває все більшого значення, як свідчить успішна збір підписів петиції про мобілізацію працівників бюджетної сфери за короткий час.

• Ініціатива щодо пріоритетного прийому на роботу демобілізованих зі Збройних Сил України відображає важливість підтримки тих, хто брав участь у захисті країни.

• Порівняння з іншою петицією показує різницю в усвідомленні громадянами проблем та їх готовності до швидкого реагування на них.

• Зацікавленість президента в розгляді петиції свідчить про важливість врахування громадської думки в процесі формування державної політики.

• Швидкий набір голосів навіть за умови авторизації свідчить про активність громадянського суспільства та їх бажання брати участь у вирішенні важливих питань країни.

На початку року правоохоронці затримали всіх членів відомого наркосиндикату “Двадцатівські”, який провадив свою діяльність у Кривому Розі ще з дев’яностих.

Про те, як будувалась робота синдикату, якою була ієрархія і як вдалося затримати всіх, включаючи організаторів, в інтерв’ю розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель.

Під час підготовки матеріалу використовувалися коментарі Андрія Рубеля, а також оперативна інформація ДСР та Національної поліції України.

Ієрархія синдикату

“Двадцатівські” – криворізький синдикат наркоторговців, який діяв у місті із дев’яностих років. Його назвали на честь однойменного кварталу у Кривому Розі. “Двадцатівські” починали як банда рекетирів. Коли вони набули великого впливу, то стали “продавати” свою ліцензію на рекет іншим, не таким великим бандам. Ті, у свою чергу, віддавали частину “данини” від рекету самим “двадцятівським” за ліцензію та силову допомогу.

Паралельно з цим банда почала займатися виробництвом та розповсюдженням наркотиків. Незабаром банда перетворилася на справжній синдикат із власною ієрархією.

"Двадцятівські". Як в Україні викрили масштабний наркосиндикат родом з 90-хФото з місця затримання (фото: Національна поліція України)

“Вони досить системно підійшли до побудови роботи, щоб їх не могли викрити. Кривий ріг поділено на райони, ці райони поділені на квартали. У кожному кварталі, у кожному районі у них були свої представники, які збували наркотики. Був навіть “силовий блок” – люди, які приїжджали, якщо виникали “проблеми”. Процес “виховання” своїх вони між собою називали “рибалкою”, – зазначає Рубель.

Загалом робота виглядала наступним чином – спочатку нарковмісні препарати банда отримувала незаконним шляхом, у тому числі й закордоном. Наприклад, у Сербії у “двадцатівських” була своя людина, яку вони називали “Аптекар”. До “Аптекаря” їздили кур’єри і забирали у нього таблетки, переважно псевдоефедрин. Вони ховали пігулки в днища автомобілів і в’їжджали в Україну через митні пункти, де немає сканерів.

"Двадцятівські". Як в Україні викрили масштабний наркосиндикат родом з 90-хНарколабораторія (фото: скріншот оперативної зйомки)

У Кривому Розі таблетки розподілялися “кухнями”, де працювали “кухарі”. Шляхом різних маніпуляцій “кухарі” виготовляли із псевдоефедрину метамфетамін. Адреса “кухні” щоразу була різною і ніколи не повторювалася.

“Якби ми з вами були в цій групі, я б не знав, чим ви займаєтеся, а ви не знали б, що роблю я. У кожного була своя роль, у одного – заїхати на пошту, у другого – забрати соломинки (соломинки для напоїв, у них розфасовували наркотики – ред.), у третього – взяти сумку. І третій навіть не знає, що він забирає. Четвертий має принести сумку до квартири, де буде розфасовка, і вийти. П’ятий приходить і фасує, шостий забирає та віддає”, – зазначає начальник ДСР.

"Двадцятівські". Як в Україні викрили масштабний наркосиндикат родом з 90-хВідео із затримання (фото: скріншот оперативної зйомки)

Клієнти “двадцятівських” знали, що для видобутку наркотиків достатньо зателефонувати до “телефонного магазину”. “Оператор” вже знав, де знаходиться клієнт і відправляв його до “бариги”, який весь день чергував на тій самій ділянці. Коли у “бариги” закінчувалися наркотики, до нього приїжджав “дозаряджаючий” – він забирав гроші і давав метамфетамін. Загалом у Кривому Розі діяло близько 25 “телефонних магазинів”. “Двадцатівські” намагалися бути клієнтоорієнтованими – у їхньому синдикаті діяла система знижок та бонусів для “оптовиків” та постійних клієнтів.

Затримання “двадцятівських”

Упродовж року правоохоронці документували роботу “двадцятівських” – за цей час у слідчих набралося 880 томів обвинувальних актів. За деякий час до затримання у Кривий Ріг привезли 1200 поліцейських та оперативників.

Щоб не викликати підозри, їх завозили блоками – всього шість блоків по 200 чоловік. У кожному блоці про повний перебіг операцій знали від 1 до 3 осіб. Затримати вирішили спочатку найвищі ланки банди – безпосереднього керівника, його праву руку та лідерів злочинних організацій, які збували наркотики. Також затримали ватажків силового блоку банди.

“Ну, це сильні хлопці, багаті люди. Вони легалізували отримані від наркобізнесу гроші, купували багато в Дніпропетровській області та Кривому Розі – вони мали нерухомість, авто, ресторани, магазини за кордоном”, – додав Рубель.

Загалом затримали 38 осіб – усіх членів банди. Організаторам синдикату загрожує до 12 років позбавлення волі.

Останні новини