Четвер, 24 Липня, 2025

Надання відстрочки у “Резерв+” також тимчасово призупинені через кібератаку

Важливі новини

У Києві спалах кору та гепатиту А: більшість випадків зафіксовані в школах

У столиці одночасно зафіксовано два небезпечні спалахи інфекційних хвороб — кору та гепатиту А. За даними головного санітарного лікаря Києва Сергія Чумака, більшість випадків кору виявлено у квітні, тоді як гепатит А зосередився у мікрорайоні Відрадний. Як повідомив Чумак, у Києві станом на сьогодні зареєстровано 41 випадок кору, з яких 29 — лише у квітні. […]

Україна конфіскувала активи “Беларуськалия” на 250 млн грн — рішення ВАКС

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив позов Міністерства юстиції України щодо конфіскації активів білоруського державного підприємства “Беларуськалий”, яке перебуває під санкціями. Йдеться про понад 250 мільйонів гривень грошових активів, понад 70 тисяч тонн хлористого калію, 1 545 вагонів, а також корпоративні права — 48% у складі українського ТОВ “Агророзквіт”. Про це повідомили у пресслужбі Мін’юсту. Згідно […]

Жителя Житомирщини засудили до трьох років за повторне ухилення від мобілізації

Пулинський районний суд Житомирської області призначив три роки і три місяці позбавлення волі місцевому жителю, який повторно ухилився від мобілізації. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на матеріали судового реєстру. Згідно з вироком, у липні 2024 року обвинувачений повторно пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. Йому вручили повістку та визначили місце проходження […]

Євген Дикий запропонував залучати студентів до збиття “Шахедів”

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Вони постійно збільшують виробництво і кількість дронів, при цьому використовують різноманітні тактики для того, щоб виснажити нашу систему протиповітряної оборони (ППО)”, – зазначив Дикий в інтерв’ю “Спецпроєкти Сергія Мамаєва”. Однією з таких тактик є використання дронів-обманок, які, завдяки спеціальним дзеркалам, добре помітні на радарах, що дозволяє відволікати сили ППО від основної загрози.

Цей підхід має на меті не тільки створення дефіциту ракет у ППО, але й призводить до перевтоми військових, які полюють на ці дрони. Враховуючи це, Дикий пропонує зосередити зусилля на збільшенні кількості мобільних груп, здатних ефективно реагувати на загрози.

Цивільні як частина оборони

На думку експерта, однією з можливих відповідей на нові виклики є залучення до боротьби з дронами цивільного населення. В Україні є багато заброньованих чоловіків, які фізично здорові і придатні до служби. За словами Дикого, їх можна залучити до захисту неба, організувавши мобільні групи, які могли б почергово виконувати бойові чергування.

“Не бачу проблеми в тому, щоб студенти, які мають відстрочку, або люди, які заброньовані на роботах, допомагали в боротьбі з “Геранями” в свій вільний час”, – зазначив експерт. Він підкреслив, що це дозволить зняти частину навантаження з ППО, яке зараз відчувають військові.

Переведення мобільних груп у піхоту

Дикий також звернув увагу на проблему переведення мобільних вогневих груп у піхотні підрозділи через нестачу людей на фронті. Цю проблему можна було б розв’язати, використовуючи цивільних для боротьби з дронами, що дозволить зберегти основні сили для інших важливих завдань на фронті.

“Ми можемо розгорнути значно більше мобільних груп, ніж є зараз, і це допоможе зміцнити оборону країни”, – підсумував експерт.

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко підтвердила, що завдяки злагодженій роботі Центру реагування на кіберінциденти Міністерства оборони, реєстри Міноборони працюють у штатному режимі. Вона також зазначила, що команда цілодобово моніторить ситуацію, попереджаючи можливі кіберзагрози, що дозволяє забезпечити безперервну роботу систем.

Через відновлювальні роботи в держреєстрах Міністерства юстиції було призупинено можливість отримання відстрочок у застосунку “Резерв+”. Зараз в програмі “Резерв+” доступні лише вже отримані відстрочки, які залишаються дійсними та коректно відображаються. Водночас Черногоренко зазначила, що всі зусилля спрямовані на якнайшвидше відновлення цієї послуги.

За словами Черногоренко, реєстри Міністерства оборони працюють без збоїв, однак через велику кількість запитів очікування документів у програмі “Резерв+” може зайняти більше часу, ніж зазвичай. Проте електронні рапорти та військово-облікові документи залишаються доступними для громадян.

Міністерство юстиції продовжує працювати над відновленням доступу до своїх критично важливих систем, що може зайняти до двох тижнів. Водночас віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що витік даних із держреєстрів після цієї атаки наразі не підтверджено.

Останні новини