Вівторок, 22 Липня, 2025

Перегляд призовного віку: реформа для підвищення ефективності ЗСУ

Важливі новини

Влада активно почала утискати український бізнес

У 2023 році українське бізнес-середовище зіткнулося з безпрецедентними викликами. Згідно з даними судового реєстру, кількість кримінальних проваджень проти компаній досягла рекордного рівня — понад 5 тисяч підприємств стали фігурантами кримінальних справ. Це тривожна тенденція, яка викликає серйозне занепокоєння серед підприємців та економічних експертів.

Кількість справ зросла в 2,6 рази

Минулого року було зареєстровано 43 138 кримінальних справ проти бізнесу, що є найбільшим показником з 2012 року. У 2023 році 5 015 українських приватних компаній фігурували в судовому реєстрі, серед яких 6 — у справах про легалізацію (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, та 4 — у справах про колабораційну діяльність.

У 2024 році вже 2 839 компаній стали фігурантами кримінальних проваджень. Серед них одна компанія згадана у справі про державну зраду, три — за колабораціонізм, а ще 10 — за відмивання коштів. При цьому майже 80% кримінальних справ не мають вироків, або ж справи не доходять до суду.

Компанії часто отримують паперові листи від прокуратури щодо закриття справ, але ці документи важко використовувати, оскільки їх легітимність важко підтвердити.

Опендатабот вважає, що одним з можливих рішень цієї ситуації могло б стати посвідчення документів електронним підписом. Однак Генеральна прокуратура відхилила цю пропозицію, не підтримавши ідею електронного підпису для відповідей у кримінальних провадженнях.

“Бізнес, який потрапив до судового реєстру як фігурант кримінальної справи, стикається з серйозними проблемами у фінансовому моніторингу та комплаєнсі. Навіть після закриття справи, згадки про кримінальну справу залишаються назавжди. Це ускладнює захист ділової репутації компаній”, — коментує Олексій Іванкін, засновник Опендатабота.

Впровадження механізмів, які дозволяють публічно спростовувати інформацію з реєстру, може значно поліпшити ситуацію для українського бізнесу, надаючи можливість підтверджувати свою невинуватість і відновлювати репутацію.

Викрадач українця на Балі вийшов на свободу

Російський ММА-боєць Хасан Асхабов, який потрапив під арешт на Балі через підозри у викраденні українця Ігоря Єрмакова, заявив про своє звільнення. Як повідомляють джерела, його затримали на індонезійському курорті 30 січня цього року, підозрюючи його у причетності до викрадення та вимагання великої суми грошей — 3,2 мільярда рупій. У своїх соцмережах Асхабов поділився фото з […]

The post Викрадач українця на Балі вийшов на свободу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кандидатура мовного омбудсмена: Мін’юст обрав актора Олександра Завальського

Міністерство юстиції подало кандидатуру актора Олександра Завальського на посаду уповноваженого із захисту державної мови. За даними «Української правди», таке призначення ініціював прем’єр-міністр Денис Шмигаль, хоча сама очільниця Мін’юсту Ольга Стефанішина з кандидатом не знайома. Олександр Завальський відомий як актор та публічний прихильник концепції «лагідної українізації». Під час нещодавнього мовного скандалу довкола виступу Вєрки Сердючки (Андрія […]

Свято 5 травня: сьогодні вшановують святу Ірину та ікону “Невипивана чаша”

5 травня православні християни вшановують мученицю Ірину Македонську та чудотворну ікону Божої Матері “Невипивана чаша”. У народі цей день відомий як Ірина-розсадниця — саме зараз починають садити капусту й огірки. Свята Ірина, у миру Пенелопа, жила в I столітті в Македонії. Вона була донькою язичницького правителя Ліцинія, але обрала християнство. Її шлях до віри супроводжувався […]

У Сумах викрили правоохоронців, які саджали невинних

Працівники Державного бюро розслідувань спільно з СБУ завершили розслідування стосовно шести правоохоронців Сумської області, які фабрикували кримінальні справи, щоб покращити статистику розкриття злочинів. За даними слідства, поліцейські підшукували соціально вразливих осіб і пропонували їм гроші, аби ті взяли на себе провину за злочини, яких не скоювали. “Злочинці” за гроші: затримані вигадували сценарії злочинів, підставні особи […]

The post У Сумах викрили правоохоронців, які саджали невинних first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аналітики наголошують на критичному значенні військової підтримки Заходу для українських Сил оборони, що діють на передовій. Зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років має потенціал допомогти українській армії у відновленні та модернізації існуючих військових частин, а також у формуванні нових. Проте для забезпечення повного потенціалу всіх мобілізованих необхідна підтримка від західних союзників, стверджує Інститут вивчення війни (ISW). Експерти вказують, що зниження мобілізаційного віку – це лише один із заходів, які Україна враховує в рамках створення стійкого механізму мобілізації військових сил у часи війни. Проте, Україні доведеться забезпечити озброєнням всіх мобілізованих військовослужбовців. Затримки у наданні військової допомоги та підтримки Заходу можуть сповільнити процес відновлення та формування нових військових частин в Україні. Згідно з даними ISW, фінансова підтримка Заходу є ключовим аспектом для зміцнення бойової готовності української армії. Нагадаємо, що 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію з 25 років, а також законопроєкт №10062 про електронний кабінет військовозобов’язаного.

У результаті аналізу вищезгаданої статті можна зробити наступні висновки:

• Зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років має потенціал допомогти українській армії у відновленні та модернізації її військових частин.

• Підтримка західних союзників є важливою для забезпечення повного потенціалу всіх мобілізованих військовослужбовців.

• Зниження мобілізаційного віку — лише один із заходів у рамках створення стійкого механізму мобілізації військових сил у часи війни.

• Необхідно забезпечити озброєнням всіх мобілізованих військовослужбовців, а затримки у наданні військової допомоги та підтримки Заходу можуть сповільнити процес відновлення та формування нових військових частин в Україні.

• Фінансова підтримка Заходу є ключовим аспектом для зміцнення бойової готовності української армії.

Отже, ефективне виконання запланованих заходів і отримання необхідної підтримки є критичними для подальшого зміцнення обороноздатності України та забезпечення її національної безпеки.

Останні новини