Середа, 23 Липня, 2025

Пішла з життя колишня дружина Жадана і директорка харківського театру

Важливі новини

Що відбувається на південному фронті

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Росіяни атакують одразу за кількома напрямками.

Так, армія РФ на Донеччині суттєво просунулася під Великою Новосілкою, свідчить карта українського пабліка Deep State. Росіяни заглибилися приблизно на три кілометри на двох ділянках – біля Рівнополя і Новодарівки.

Російські пабліки заявляють, що Рівнепіль уже захоплено (чого Україна не підтверджувала), також їхня армія увійшла в Макарівку (що збігається і з картою DS).

Основний напрямок руху – з півдня на захід від Великої Новосілки, що може мати на меті обійти місто із заходу. Зі сходу російські війська вже перебувають недалеко від нього. Учора повідомлялося, що російські війська проводять штурмові дії силами до 50-60 осіб за раз, а також за підтримки ББМ і підрозділів на баггі.

Друга ділянка, де росіяни вчора пішли в наступ – Гуляйполе Запорізької області. Це місто розташоване близько – за півтора кілометра – від лінії фронту. Українські військові вчора повідомили про механізований штурм у бік міста і про просування російських військ.

«На лівому фланзі від Гуляйполя противник мав чималі просування за сьогоднішній день, змогли просунутися на кілька кілометрів. Поки всі обсмоктують новини про те, що до Дніпропетровської області 11 км, то тим часом уже менше 9 км», – написав лейтенант ЗСУ з позивним “Алекс”.

На карті Deep State просування під Гуляйполем не зафіксовано.

Крім того, росіяни після захоплення Селидова поступово від нього просуваються на захід у бік Дніпропетровської області. Ніби «паралельно» південному фронту. Якщо цей рух буде успішним, то створить серйозні проблеми для логістики українських військ у районі Великої Новоселівки та Гуляйполя.

Українське командування, тим часом, заявляє, що можуть бути подальші штурми в Запорізькій області найближчими днями.

За словами спікера Сил оборони півдня Волошина, атаки можуть створити нову точку тиску для українських військових, які й так відступають на сході. Хоча поки незрозуміло, чи буде це один масштабний наступ росіян, чи окремі штурми.

«Штурми можуть розпочатися найближчим часом, ми навіть не говоримо про тижні, ми очікуємо, що це станеться в будь-який день», – сказав речник. Він додав, що російські війська в цьому районі чисельно значно перевищують за чисельністю українських військових.

Український офіцер із позивним «Алекс» вважає, що це початок великого бою.

«На Запорізькому напрямку обстановка дедалі напруженіша, у всіх уже сформувалося стійке відчуття, що п…дячка незабаром», – написав він.

Як ми вже писали, наступ росіян на південному фронті набагато небезпечніший для України, ніж їхнє просування на Донбасі, адже створює загрозу їхнього виходу до Запоріжжя і Дніпра з подальшим штурмом і захопленням цих міст. Такий розвиток може мати катастрофічні наслідки для всього фронту, оскільки «розріже» логістику ЗСУ, а також дасть змогу росіянам вийти на правий берег Дніпра.

Тому, якщо дійсно виникне така загроза, то українське командування, напевно, кине на цей напрямок усі наявні резерви, а якщо знадобиться, то й перекине підрозділи з Курської області.

Але поки що, повторимося, не дуже зрозуміло, чи мають намір росіяни тут розпочинати повномасштабний наступ і чи мають для нього у них достатньо сил. Але якщо почнуть, то це буде битва, яка, багато в чому, і зумовить подальший хід війни.

Що з’їсти, щоб потім не шкодувати: лікарі назвали продукти, небезпечні для шлунка

Людям із чутливою системою травлення варто уважно ставитися до свого раціону. Деякі на перший погляд безпечні або навіть дієтичні продукти можуть мати негативний вплив на шлунково-кишковий тракт, викликаючи здуття, біль або серйозні порушення в роботі шлунка. Одним із таких продуктів є кольорова капуста. Незважаючи на свою популярність у здоровому харчуванні, у сирому вигляді вона може […]

Оземпік: популярна «ін’єкція для схуднення», яка може коштувати здоров’я

Останні кілька років препарат «Оземпік» (діюча речовина — семаглутид) став справжнім хітом не лише серед людей із діабетом, для яких він був розроблений, а й серед тих, хто шукає швидкий спосіб скинути зайві кілограми. У соцмережах — справжній бум. У Голлівуді — мода. В аптеках — дефіцит. Але що таке Оземпік насправді, і чому навколо […]

Голоси на службу: Петиція за мобілізацію правоохоронців та бюджетників зібрала 25 тисяч усього за 3 дні

початку повномасштабної війни. Це не лише сприятиме соціальній реабілітації ветеранів, а й забезпечить державу кваліфікованими кадрами у важливих сферах. Цікаво відзначити, що попередня петиція нардепа Дубінського №22/204852-ЕП щодо мобілізації депутатів і чиновників, хоч і набрала необхідну кількість голосів, зайняла це набагато більше часу – цілих 87 днів, й до цього часу її розглядом займається вже 4,5 місяці. Зважаючи на таку динаміку, варто визнати зростаючий рівень уваги суспільства до питань реформування державного управління та підтримки військових. Якщо восени 2023 року українці не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, то тепер, навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції набирають голоси за лічені дні, відображаючи активність та впевненість громадян у важливості цього питання.

Звіт про петицію щодо мобілізації державних службовців, правоохоронців та інших працівників бюджетної сфери відображає значний рівень зацікавленості та активності громадян у питаннях реформування державного управління та підтримки ветеранів. За три дні зібрано 25 тисяч голосів, що свідчить про великий загальний інтерес до проблеми. Ідея надання пріоритету у працевлаштуванні в державних установах ветеранам з Збройних Сил України заслуговує на увагу та підтримку. Порівняно з попередніми ініціативами подібного характеру, які зазвичай вимагали значно більшого часу для збору голосів та розгляду, ця петиція відзначається швидкістю та ефективністю. Такі дії відображають зростаючий рівень уваги та готовності громадян долучатися до процесів прийняття важливих державних рішень.

В Україні через підвищення податків щодня закриваються понад 1000 ФОП

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Аналітики Опендатабот зазначили, що в перші дні кількість закриттів сягала більше ніж 1 000 щодня, хоча зазвичай на день закривають приблизно 700 ФОПів. Водночас не наводять даних про те, скільки за цей період було відкрито ФОПів.

Загалом від початку року в Україні загалом 254 288 ФОП припинили свою діяльність. При цьому найбільше закриттів відбулося в березні – 28 690, але сплески активності спостерігалися також наприкінці звітних періодів. Зазначається, що така тенденція пояснюється бажанням підприємців уникнути зайвих податкових зобов’язань і спростити бухгалтерську звітність.

Водночас зазначено, що значну роль у сплеску закриття ФОПів восени зіграло ухвалення закону про підвищення податків. Деякі підприємці вважають нові податки несправедливими, водночас чиновники наголошують на низьких ставках порівняно з ЄС.

Варто звернути увагу, що достовірних причин масового закриття ФОП в Україні не названо.

Раніше аналітики “Опендатабот” повідомили, що майже 194 тисячі нових ФОПів відкрили українці за 8 місяців 2024 року. За цей же період закрилося трохи більше 120 тисяч ФОПів. Понад третина нових справ закриваються в перший рік роботи.

Найбільше нових справ відкрили підприємці в Києві – 26 303 або 13,6% від загальної кількості. Активно реєструють новий бізнес у Дніпропетровській (18 025), Львівській (14 459), Київській (14 428) та Харківській областях (12 954).

Третина нових справ відкривається у сфері торгівлі, а ІТ-сектор приваблює 7,6% нових підприємців. При цьому рекордною стала частка жінок серед новоспечених бізнесменів – 60%, а 2023 року цей показник становив 55,6%.

19 грудня на 51-му році життя пішла з життя українська режисерка, засновниця та директорка харківського театру “Арабески” Світлана Олешко. Її смерть стала несподіваним ударом для театральної спільноти та всіх, хто знав її особисто. Сумну новину повідомив у своєму Facebook колишній чоловік Світлани, відомий письменник Сергій Жадан.

Світлана Олешко була відомою режисеркою, яка своєю енергією та талантом надихала колег і глядачів. Її творчі роботи, такі як вистави “Енеїда”, “Червоний Елвіс” та “РадіоШансон: Вісім історій про Юрія Зойфера”, стали частиною сучасного українського театру. Театр “Арабески”, заснований нею в Харкові, здобув популярність завдяки новаторським постановкам і яскравому художньому підходу.

Після початку війни Світлана перебувала в Польщі, де працювала в Польському театрі ім. А. Шифмана. Попри вимушену еміграцію, вона продовжувала віддано працювати на благо театрального мистецтва.

Світлана Олешко та Сергій Жадан прожили разом 12 років. За час їхнього шлюбу народився син Іван. Після розлучення їхні стосунки залишилися дружніми, про що свідчить щира скорбота Жадана за втратою.

Після новини про смерть Світлани, її друзі та колеги висловили співчуття родині. Наталія, знайома режисерки, написала:

“Талановита, харизматична, світла, вона була джерелом натхнення для багатьох з нас. Своєю енергією та добром Світлана змінювала світ навколо себе.”

Світлана Олешко залишиться в пам’яті як видатна постать українського театру та людина, яка дарувала любов і натхнення. Її творчий спадок продовжуватиме жити на сценах театрів і в серцях глядачів.

The post Пішла з життя колишня дружина Жадана і директорка харківського театру first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини