Неділя, 20 Квітня, 2025

Посадовці КМДА та будівельники розкрадали гроші на ремонтах шкіл

Важливі новини

У Черкаській області мати викинула новонароджену доньку на смітник

На Черкащині сталася трагедія, яка сколихнула місцеву громаду. У селі Білоусівка Золотоніського району 25-річна жінка самостійно народила дитину, а згодом поклала новонароджену доньку у пакет і викинула у сміттєвий бак. Немовля не вижило. Про моторошну знахідку повідомив працівник, який вивозив сміття. У поліетиленовому пакеті чоловік виявив тіло немовляти. На місце події викликали правоохоронців, які відкрили […]

The post У Черкаській області мати викинула новонароджену доньку на смітник first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Примітивний та злочинний піар від депутатів Броварів

Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед політиків, лінгвістів та звичайних громадян. Прихильники зміни назви аргументують свою позицію прагненням до мовної автентичності та відновлення історичної справедливості. Вони стверджують, що форма "Броварі" більше відповідає українським мовним нормам та історичним джерелам.

Зараз треба об’єднувати українське суспільство, а не створювати зайві лінії конфлікту, зокрема й суперечливими перейменуваннями. Політики, які порушують ці питання, мали би усвідомлювати, що це примітивний і навіть злочинний піар. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.

“На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – зазначив Руслан Бортник.

Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.

Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.

Нагадаємо

На позачерговій сесії депутати Броварської міської ради майже одноголосно ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо збереження назви міста “Бровари” та звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження назви міста “Бровари” з урахуванням наукових та історичних досліджень.

Постанову про перейменування Броварів на Броварі раніше зареєструвала група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським.

Коментуючи рішення міськради, мер Броварів Ігор Сапожко зазначив, що є три висновки наукових установ Національної академії наук України про те, що назва “Бровари” є історичною, і її треба зберегти.

Додав, що голосуванням на позачерговій сесії депутати підтвердили позицію більшості жителів Броварів, які виступають проти зміни назви міста.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й ухвалити відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – повідомив Ігор Сапожко.

В Асоціації міст України заявили, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Ціни на помідори в Україні б’ють рекорди

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Завдяки цьому, ціни на тепличні томати вже сягнули рівня 55-65 грн/кг ($1,33-1,58/кг), залежно від якості та обсягу партії. Це на 10% більше, ніж минулого тижня. Такі ціни є рекордними за останні сім років, що пояснюється обмеженою пропозицією овочів на ринку.

Основною причиною підвищення цін стало скорочення вибірок томатів, особливо серед дрібних виробників, які майже завершили реалізацію врожаю. Овочі, які залишилися в них, продаються невеликими партіями та не завжди відповідають високій якості. Водночас у стаціонарних теплицях збори томатів залишаються невеликими, що змушує виробників також продавати продукцію в обмежених обсягах.

За словами експертів, ціни на тепличні томати в Україні зараз на 22% вищі, ніж торік. Оскільки попит на них залишається стабільно високим, виробники планують подальше підвищення цін.

У великих торгових мережах України ціни на помідори також зросли до рекордних рівнів. Зокрема:

Така динаміка цін свідчить про те, що українським споживачам варто готуватися до подальшого подорожчання овочів, зокрема томатів, особливо з наближенням зимового періоду.

Скандали та провали: як «Укрнафта» під керівництвом Корецького не виконала планові показники

Державна компанія «Укрнафта» у 2024 році провалила ключові показники своєї діяльності, незважаючи на рекордний інвестиційний бюджет у 26 мільярдів гривень. Відставання від планів, корупційні скандали та сумнівні кадрові рішення керівництва викликають дедалі більше запитань щодо ефективності менеджменту. Як зазначає політичний оглядач Михайло Шнайдер, замість обіцяних 30 нових свердловин, із яких у 2024 році планували передати в експлуатацію […]

The post Скандали та провали: як «Укрнафта» під керівництвом Корецького не виконала планові показники first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій

Власник одних із найбільших українських медіаресурсів, таких як «Українська правда» та «Новое Время», Томаш Фіала, став об’єктом серйозної уваги з боку українських правоохоронних органів та міжнародних організацій. За те, що бізнес Фіали продовжив діяльність на окупованому Криму після початку широкомасштабного вторгнення Росії, на його адресу з’явилися нові обвинувачення, пов’язані з можливим систематичним дискредитуванням України. За […]

The post Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві правоохоронці викрили масштабну схему привласнення бюджетних коштів, виділених на капітальні ремонти в освітніх закладах столиці. У схемі фігурують шість осіб, серед яких посадовці Київської міської державної адміністрації (КМДА), директор спортивного навчального закладу, представники будівельної компанії та її підлеглі.

За інформацією Національної поліції, корупційна схема діяла з 2023 року. Для проведення ремонтів у спортивному ліцеї-інтернаті та двох інших столичних школах укладали прямі договори з підконтрольною будівельною компанією через механізм спрощених закупівель. Матеріали для ремонтів закуповували через фізичну особу-підприємця, яким був один із працівників підрядної компанії.

У Києві викрили схему привласнення понад 2 млн грн на ремонтах шкіл

Ціни на матеріали були значно завищені, а документація містила неправдиві дані про обсяги, якість та вартість виконаних робіт. У результаті, підрядник безпідставно отримав понад 2,2 мільйона гривень із міського бюджету, що підтверджено експертизами.

У Києві викрили схему привласнення понад 2 млн грн на ремонтах шкіл

Один із учасників схеми займався конвертацією незаконно отриманих коштів у готівку. Гроші передавалися організатору схеми — посадовцю КМДА, який розподіляв їх між усіма учасниками оборудки.

 

22 січня правоохоронці провели обшуки за місцями проживання підозрюваних. Було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, документи та чорнові записи, які підтверджують причетність фігурантів до злочину.

На основі зібраних доказів шістьом особам, зокрема посадовцям КМДА, заступнику директора спортивної школи-інтернату, підприємиці та представникам підрядної компанії, оголошено підозру за статтями Кримінального кодексу України, що стосуються привласнення та розтрати бюджетних коштів.

Заходи з документування злочинної схеми проводилися під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури. Наразі триває слідство, підозрюваним вирішують питання щодо обрання запобіжних заходів.

The post Посадовці КМДА та будівельники розкрадали гроші на ремонтах шкіл first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини