Понеділок, 14 Липня, 2025

Посадовцю КМДА повідомлено про підозру через аварію на синій гілці метро

Важливі новини

Головна схема країни: як “банани” перетворюються на “липове зерно”

У світлі постійних зусиль України стабілізувати економіку та зміцнити фінансову платоспроможність, з'являються нові виклики, які ставлять під загрозу ці намагання. Одним із таких викликів є поширення схем, спрямованих на підрив цих зусиль та заподіяння значних збитків державному бюджету. Одна з найновіших та найбільш красномовних серед них — це та, що можна вважати "Головною схемою країни". Ця схема передбачає конвертацію бананів у "фіктивне зерно" та отримання від держави незаконних 20% від суми такого шахрайського експорту.

Ця схема полягає в наступному: підприємства, які займаються імпортом товарів, таких як банани, знаходять спосіб фіктивно перетворити їх на інші товари, що підлягають експорту, зокрема зерно. Після цього вони декларують фіктивний експорт цих товарів, отримуючи від держави відшкодування ПДВ у розмірі 20% від суми “експорту”.

Є імпортер, фірма А, який ввіз у країну умовні “банани” на суму 60 млн грн.

За партію імпорту офіційно заплачені гроші, а також утримано на митниці ПДВ у розмірі 20% вартості, тобто 10 млн грн.

Потім імпортер реалізує цей товар на базарі оптовикам за готівку, наприклад, за 120 млн грн.

Податок з прибутку не платить, оскільки реалізація пройшла неофіційно.

Також він не донараховує ПДВ на різницю між ціною реалізації та митною декларацією.

Але він має 120 млн грн готівки, а реалізацію товару потрібно закрити за балансом. Крім того, є ще 10 млн грн податкового кредиту – просто так його не отримаєш.

І Імпортер знаходить “фірму-скрутчика”, яка фіктивно купує у нього банани за 60 млн грн, тобто за собівартістю і “скручує” податковий кредит із ПДВ на 10 млн грн, тобто забирає його собі.

Рух товару йде тільки на папері, простими словами “продаються-купуються” лише документи на товар і податковий кредит з ПДВ.

У цей же час зернотрейдер – “Фірма С” скуповує зерно на внутрішньому ринку.

Робить це переважно за готівку або купує у фермерів на єдиному податку, які не можуть надати податковий кредит з ПДВ.

В результаті зернотрейдер має 5000 тонн зерна на 30 млн грн, але офіційно його немає на балансі. Нема й податкового кредиту. Що робити?

Зернотрейдер звертається до вже відомої нам “фірми-скрутчика”.

Купує у неї 10 000 тонн зерна на 60 млн. грн. і отримує “скручений” раніше на бананах податковий кредит на 10 млн. грн.

Тепер на балансі є зерно та є податковий кредит.

Далі зернотрейдер експортує 5000 тонн легалізованого зерна плюс 5000 тонн фіктивного.

Зернотрейдер перераховує 60 млн грн фірмі-скрутчику, та, у свою чергу, жене ці гроші імпортеру, імпортер віддає зернотрейдеру 60 млн грн готівкою.

У фіналі зернотрейдер отримує ще й 10 млн грн відшкодування ПДВ від держави та її ділять учасники схеми.

Загалом, все лише у плюсах:

Імпортер отримав на рахунок безготівку на 60 млн грн і може купувати нову партію бананів.

Експортер – отримав 60 млн грн готівки та може знову купувати зерно за готівку.

ПДВ “скручений” і поділений. Фірма-скрутчик отримала свою комісію.

У мінусі тільки держава – вона виплатила відшкодування ПДВ з фіктивної операції та отримала спотворену статистику експорту.

Гектар за ціною від 26 тисяч: як змінилися ціни на землю в Україні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Загалом, з початку року ціна зросла на 5 246 грн. У січні середня вартість становила 45 229 грн за гектар, а найдешевшою земля була у лютому – 42 806 грн за гектар.

Ціни на землю в Україні суттєво залежать від регіону:

Цікаво, що вартість землі в Івано-Франківській області перевищує ціну в Запорізькій області майже у 6,4 рази.

Українські аграрії, які працюють у зонах бойових дій, можуть розраховувати на підтримку від держави:

Ця допомога спрямована на підтримку фермерів, які стикаються з ризиками через воєнні дії. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд продовжить субсидувати аграріїв у прифронтових регіонах, розуміючи складнощі, з якими вони стикаються під час посівної та збору врожаю.

Генштаб ЗСУ: У Краснодарському краї РФ уражено поромну переправу і нафтовий термінал порту «Кавказ»

Інформація, надана Генеральним штабом Збройних сил України, свідчить про високу ефективність військових операцій, проведених з використанням передових українських ракетних систем "Нептун". Успішне ураження важливих об'єктів інфраструктури в Краснодарському краї Російської Федерації є доказом готовності та ефективності національних збройних сил. Зокрема, піддалися атакам поромна переправа та нафтовий термінал порту "Кавказ". Ці об'єкти, які є ключовими для інфраструктури та економіки регіону, були цілеспрямовано поразжені, що створює серйозні перешкоди для противника та підтверджує високий рівень військово-технічного потенціалу України.

Цей порт розташований з російського боку на вході в Керченську протоку з Азовського моря.

Також дрони вразили нафтотермінал у Краснодарському краї, повідомляє ДШУ.

Російська влада раніше повідомляла про удар безпілотників по нафтобазі в Темрюкському районі Краснодарського краю.

Приліт по «Кавказу» і черговому порому в РФ не підтверджувався.

Водночас міноборони РФ повідомляло про атаку протикорабельних ракет, яку, за версією росіян, вдалося відбити.

Нагадаємо, вчора Генштаб України заявив про удар по порому через Керченську протоку американськими ракетами ATACMS.

Україна: Відверто про Ситуацію на Фронті

У світлі закликів до української влади щодо більшої прозорості у веденні інформаційної політики щодо подій на передовій, стає очевидним, що наша країна потребує більш відкритого підходу до військових подій. Справді, як зазначив керівник Центру глобальної взаємодії США при Державному департаменті Джеймс Рубін, прозорість є ключовим елементом будь-якої демократичної системи, особливо у сфері інформування громадськості про ситуацію на полі бою.

Важливо зазначити, що демократичні цінності, якими Україна керується, диктують необхідність чесного та відкритого повідомлення про події, які відбуваються у зоні конфлікту. Це дасть можливість якнайбільш повно і об'єктивно оцінити ситуацію, а також забезпечить кращий розуміння з боку наших союзників.

У світлі цього, слід підкреслити, що маючи вільний доступ до інформації, яка відображає реальний стан речей на передовій, Україна має шанс зміцнити свої партнерські відносини з іншими державами та отримати більшу підтримку у вирішенні важливих питань на міжнародному рівні.

Отже, відкритість та прозорість у наданні інформації про події на полі бою – це не просто необхідність, але й важлива складова успішного ведення війни та досягнення перемоги.

Отже, висновки з цієї статті наголошують на важливості відкритості та прозорості в інформуванні про події на передовій. Зазначається, що Україна повинна бути більш відвертою у наданні інформації про перебіг війни, щоб забезпечити краще розуміння ситуації і отримати більшу підтримку від союзників. Такий підхід сприятиме підвищенню довіри до України на міжнародному рівні та сприятиме зміцненню її партнерських відносин з іншими країнами. У світлі цього важливо зрозуміти, що прозорість та відкритість у наданні інформації є не лише елементом стратегії управління війною, але й проявом демократичних цінностей, які Україна відстоює на міжнародній арені.

Володимир Зеленський доручив перевірити ефективність програми допомоги українцям

Президент Володимир Зеленський прокоментував петицію, яка набрала понад 25 тисяч підписів, щодо перегляду програми «Зимова єПідтримка». Відповідне доручення було направлене прем’єр-міністру України Денису Шмигалю для детального аналізу. Програма передбачає одноразову виплату 1 000 гривень кожному українцю, щоб підтримати громадян у складний зимовий період. Вона була ініційована в умовах енергетичної та економічної кризи, що виникла через […]

The post Володимир Зеленський доручив перевірити ефективність програми допомоги українцям first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору повідомлено про підозру у службовій недбалості, яка, за даними слідства, призвела до масштабного руйнування тунелю на синій гілці столичного метро. Йдеться про аварію, що сталася у грудні 2023 року між станціями «Деміївська» та «Либідська», через яку було повністю зупинено рух поїздів на ділянці «Теремки» – «Либідська».

За даними Офісу Генерального прокурора, Кандибор не контролював діяльність підпорядкованих транспортних підприємств і не реагував належним чином на ознаки надзвичайної ситуації. Це спричинило невчасне виявлення аварійного стану тунелю та відсутність заходів для його запобігання. Як наслідок — столична громада зазнала збитків на понад 164 млн гривень, що включають витрати на організацію дублюючого автобусного сполучення та втрати від припинення перевезень у метрополітені.

Прокурори зазначають, що слідство встановило причинно-наслідковий зв’язок між бездіяльністю посадовця і тяжкими наслідками для транспортної системи міста. Наразі вирішується питання про обрання Кандибору запобіжного заходу та його відсторонення від посади.

Це вже не перший випадок у справі. Раніше повідомлено про підозри колишньому керівнику КП «Київський метрополітен» Віктору Брагінському, а також ще двом посадовцям метрополітену. Згідно з експертизами, експлуатація аварійної ділянки метро проводилась із грубими порушеннями будівельних норм, що й призвело до затоплення тунелю.

Руслан Кандибор очолює Департамент транспорту з 2021 року. Ще раніше, працюючи у Львівській області, він піддавався критиці через неефективне використання бюджетних коштів. Його ім’я також згадується у контексті розслідувань НАБУ про корупційні схеми в київській владі.

Останні новини