Вівторок, 15 Липня, 2025

Президент НОК України дав “гарантії недоторканості” російським фехтувальникам на чемпіонатах Європи і Світу

Важливі новини

Андрій Данилко розповів російському виданню чому відмовився бути суддею Нацвідбору на Євробачення-2025

Андрій Данилко, більш відомий під сценічним образом Вєрки Сердючки, розповів, чому не став суддею Нацвідбору на Євробачення-2025, і прокоментував цьогорічний виступ гурту Ziferblat. Інтерв’ю артист дав російській службі BBC у Лондоні. Данилко зазначив, що не готовий оцінювати молодих учасників, бо не хоче нікого образити. За його словами, усі конкурсанти — різні, а публічне приниження заради […]

Російські війська продовжують наступ біля Курахового

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Минулого тижня російські війська увійшли в село Дальнє Донецької області і розсікли надвоє напівкотел поблизу міста Курахове. На південь від Дальнього кілька сотень солдатів ЗСУ продовжують обороняти 5-6 сіл на берегах річки Сухі Яли.

Тепер російські війська повністю зайняли Дальнє, а також підійшли до села Трудове. Таким чином коридор для відходу ЗСУ через села Успенівка і Костянтинопільське скоротився до 5,5 км.

ЗС РФ просуваються і на північ від Курахівського водосховища. Там вони взяли селище Іллінка і підійшли до села Берестки, а також зайняли підходи до автомобільної та залізничної переправ у бік Курахового. Мости там зруйновані, але ЗС РФ тепер можуть обстрілювати місто з півночі всього з 1-1,5 км. Якщо ж їм вдасться відновити міст і перейти дамбу, то вони можуть атакувати Курахове з півночі, вважає Рьопке.

Україна та Росія обговорюють припинення атаки на енергетичні об’єкти

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Зазначається, що Київ прагне відновити переговори за посередництва Катару, які були близькі до угоди в серпні, але були зірвані вторгненням України в Курськ, повідомили джерела видання, серед яких були і високопоставлені українські чиновники.

Є дуже ранні переговори про потенційний перезапуск чогось. Зараз ведуться переговори щодо енергетичних об’єктів,

Видання пише, що угода ознаменувала б найзначнішу деескалацію війни з того часу, як російський диктатор володимир путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Цього місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що угода про захист енергетичних об’єктів може свідчити про готовність росії брати участь у ширших мирних переговорах.

За словами високопоставленого українського чиновника, москва та Київ уже скоротили частоту атак на енергетичну інфраструктуру один одного за останні тижні в рамках домовленості, досягнутої їхніми розвідувальними службами.

У 2024 році росія застосувала понад 1000 засобів ураження проти енергетичних об’єктів України. Втрати енергетичних потужностей перевищують 9 ГВт, що еквівалентно забезпеченню електроенергією чотирьох країн ЄС.

Київ оголосив тендер для будівництва дороги в аеропорт “Жуляни”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з перезатвердженим проєктом Київської міської держадміністрації, планується зведення під’їзної дороги від проспекту Лобановського до аеропорту, який не працює з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Загальна довжина маршруту складе 4,3 км, а для верхнього шару покриття заплановано використання модифікованого асфальтобетону.

Перша черга будівництва передбачає 2,8 км дороги з двома смугами руху в одному напрямку, велосипедну доріжку, тротуари, очисні споруди, надземний пішохідний перехід та світлофори. Вартість проєктних робіт оцінюється в 7,38 млн грн, а будівельних – у 1,56 млрд грн. Завершити роботи планують до середини 2026 року.

Учасникам тендеру на проєктування необхідно надати аналогічний договір, підтвердити наявність потрібного обладнання, програмного забезпечення та кваліфікованих працівників. У тендері на будівництво потрібно надати аналогічний договір на будівництво або реконструкцію міських доріг чи вулиць з відгуком, виданим не раніше ніж за місяць до оголошення тендеру. Крім того, необхідно підтвердити наявність виробничої бази, атестованого асфальтобетонного заводу, будівельних дорожніх машин і працівників. Також претенденти мають мати чистий дохід за 2023 рік не менше 30% від очікуваної суми, що становить не менше 467,08 млн грн.

Зазначається, що другу чергу будівництва, що передбачає 1,5 км дороги з однією смугою руху, вже замовили восени 2023 року у приватних компаній «ВКФ Стандарт-Авто» та «КП Шляхбуд Інвест» на суму 1,22 млн грн та 135,94 млн грн відповідно.

Проєкт дороги до аеропорту почався ще у 2010 році під час підготовки до Євро-2012. Будівництво тоді було довірено компанії «Укратоменергобуд» на суму 174 млн грн, але завершити роботи до 2012 року не вдалося, і проєкт з тих пір кілька разів переглядали та дофінансовували.

21 червня святкують Улянів день: народні прикмети, що обіцяють удачу

21 червня в Україні віряни вшановують пам’ять мученика Іуліана Тарсійського. У народі це свято відоме як Улянів день — час добрих справ, щирої молитви та обережності у словах і діях. Дата також збігається з днем літнього сонцестояння, що надає їй особливого значення. Церковне свято 21 червня У новому календарному стилі Православної церкви цього дня згадують […]

За інформацією наших джерел, президент НОК Вадим Гутцайт по неофіційним каналам надав гарантії російським фехтувальникам, що Україна не займатиме жорсткої позиції в зв’язку зі збройною агресією РФ та не буде протестувати проти участі росіян в змаганнях на чемпіонатах Європи та Світу.

Вадим Гутцайт як всесвітньо відомий фехтувальник та олімпійський чемпіон у кулуарних переговорах із Міжнародною федерацією фехтування (FIE) завірив керівництво FIE, що Україна не займатиме жорсткої позиції.

Відповідно, Міжнародна федерація фехтування дозволила участь усім спортсменам з Росії в командних змаганнях під нейтральним прапором (AIN).

Водночас, Українська федерація висловила своє обурення рішенням FIE допустити росіян і білорусів до участі в командних змаганнях.

Нагадаємо, Вадим Гутцайт у 2018 році був одним із співвласників російського ООО “Альтаир” (СТО “Чемпіон” в Лубні під Москвою)  разом з двома відомими російськими фехтувальниками Ільгаром Мамедовим та Станіславом Поздняковим (наразі обіймає посаду президента Олімпійського комітету Росії).

Наразі серед співзасновників “Альтаиру” Гутцайт не числиться, однак історія змін в російських реєстрах  вказує, що свою частку він передав Мамедову.

Ільгар Мамедов – багаторічний головний тренер збірної Росії з фехтування, має звання полковника Збройних Сил РФ.

Останні новини