Субота, 19 Квітня, 2025

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Важливі новини

Українці купляють все більше нових автомобілів

Ключові елементи військового обліку:

Французька компанія Renault стала лідером ринку нових легкових автомобілів, продемонструвавши відмінні результати: у жовтні було продано 775 нових авто цієї марки. Попередній фаворит, Toyota, опинився на другому місці з 679 реалізованими автомобілями.

Третє місце в рейтингу зайняла Skoda, яка продала 402 автомобіля. До п’ятірки кращих також потрапили BMW з 397 авто та Volkswagen з 363.

Кросовер Renault Duster знову став бестселером місяця, реалізувавши 749 одиниць. Загалом з початку року в Україні було зареєстровано 58,8 тисячі нових легкових автомобілів, що на 19% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ці дані свідчать про поступове відновлення автомобільного ринку в Україні, незважаючи на виклики, з якими стикається країна. Зростання попиту на нові автомобілі є позитивним сигналом для галузі та свідчить про відновлення споживчої активності в Україні.

Голова Запорізької ОВА закликає жителів готуватися до зими взагалі без світла

Ключові елементи військового обліку:

На запитання ведучої про майбутнє електропостачання в Запоріжжі та підконтрольних територіях, Федоров зазначив, що жителі повинні бути готовими до того, що електрики може не бути взагалі. “Може, це не подобається. Але давайте готуватися до найгіршого. Якщо буде краще – це буде супер”, – підкреслив він.

Він також зауважив, що можливі проблеми з централізованим електропостачанням на водонапірні станції, тому жителі повинні подбати про резервні джерела живлення. “Ми маємо двічі зарезервувати. Встановити один генератор та другий”, – пояснив Федоров.

Щодо теплопостачання, він повідомив, що на всі великі котельні в Запоріжжі та області, зокрема у Вільнянську, планується встановлення когенераційних установок. Перші з них запрацюють уже в грудні. “Чому є затримка? Тому що в Україні шалений попит на когенераційні установки, і жодне виробництво у світі не може покрити ці потреби”, – зазначив він.

Федоров також повідомив, що Україна звертається до партнерів за допомогою в закупівлі когенераційних установок. “Наші партнери нам фінансують, і вже 15 листопада перші установки будуть на території Запоріжжя. Підключення займе до місяця”, – додав він.

На завершення він зазначив, що в школах і лікарнях уже є генератори, які забезпечать електропостачання для освітнього процесу та медичних послуг.

На Київщині та Волині затримали підпалювачів автомобілів військових і релейних шаф

У Київській та Волинській областях правоохоронці затримали п’ятьох осіб, яких підозрюють у підпалі автомобілів військовослужбовців та релейних шаф залізничної інфраструктури. Зловмисники знімали свої дії на відео, щоб звітувати перед так званими “кураторами”. Про це повідомляють Київська міська та Волинська обласна прокуратури з посиланням на Національну поліцію України. За даними слідства, киянин через Телеграм отримав замовлення […]

The post На Київщині та Волині затримали підпалювачів автомобілів військових і релейних шаф first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські університети потрапили до престижного світового рейтингу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Рейтинг оцінює університети за 11 ключовими показниками ефективності:

Цей рейтинг особливо важливий для аналізу міждисциплінарних досліджень, які стають все більш актуальними у сучасному науковому світі.

На перших позиціях у рейтингу традиційно залишаються провідні університети світу:

До першої десятки також увійшли:

Попадання до престижного рейтингу — це не лише визнання якості освіти й досліджень, а й сигнал для потенційних інвесторів та партнерів про високий рівень розвитку науки в Україні. Особливо важливим є збереження і розвиток міжнародних партнерств, які допомагають інтегрувати українську освіту в глобальну систему.

Співачка Камалія відверто розповіла про своє особисте життя

Відома українська співачка Камалія вперше після розлучення з мільярдером Мохаммадом Захуром прокоментувала своє особисте життя. У програмі “Неймовірна правда про зірок” артистка зізналася, що зараз вона закохана. Камалія також поділилася, що її новий бойфренд – заможний чоловік, який не шкодує коштів на коштовні подарунки для зіркової коханої. “Закохана. Дарував сережки і колечки з діамантами. Є […]

The post Співачка Камалія відверто розповіла про своє особисте життя first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом».

«Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — серед лідерів», — пояснив старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел. За його словами, бізнес страждає як від призову працівників до армії, так і від масового виїзду персоналу за кордон.

На другому місці серед ключових бар’єрів — питання безпеки. У березні 53% компаній заявили, що їм просто «небезпечно працювати». Це знову піднімає тему атак по критичній інфраструктурі, обстрілів у прифронтових регіонах і загальної нестабільності.

Замикає трійку основних проблем — зростання цін на сировину та матеріали. Цей фактор зазначили 48% респондентів.

Натомість «страшилка» останніх місяців — перебої з електропостачанням — втрачає свою актуальність. Якщо у лютому на неї скаржились 18% підприємств, то в березні — лише 9%. Проблема опустилася на восьму сходинку в антирейтингу.

Що думає бізнес про дії уряду? У березні дві третини опитаних (65%) назвали політику держави щодо підтримки підприємців «нейтральною», ще 23% — відверто негативною. Лише кожен десятий підприємець вважає, що уряд допомагає ефективно.

У тіні проблем звучить і обережний оптимізм. Середня зарплата в Україні за рік зросла на 20% — до 24 тисяч гривень. Найбільші прибутки демонструють нетипові професії: фермери (66 500 грн), дерматологи (50 000 грн) та навіть радіотехніки.

Але як би не зростали зарплати, якщо працювати нікому — зростання бізнесу під питанням. І поки армія тримає фронт, економіка потребує не менше підтримки — і головне, людей.

Останні новини