П’ятниця, 25 Липня, 2025

Ракетний удар по полігону: загинули українські військові

Важливі новини

Скандал навколо Сергія Лабазюка: корупційні схеми і земельні шахрайства

За повідомленнями з різних джерел, навколо діяльності депутата виникли питання, пов'язані з використанням земельних ресурсів та можливими порушеннями у сфері документообігу. Ці звістки привернули увагу як громадськості, так і правоохоронних органів.

За нашою інформацією, Лабазюк “віджав” у держави землю, де побудував собі завод, зловживав владою і службовим становищем, виготовляв і використовував підроблені документи. При цьому днями його дружина потрапляла в скандал, засвітивши елітний годинник.

Нардеп Лабазюк є кінцевим бенефіціарним власником підприємства “Аграрна Компанія 2004”. При цьому за документами директором підприємства є рідний брат Лабазюка нардепа – Лабазюк Петро Петрович (07.10.1974 року народження, уродженець Богданівки, Хмельницької області).

У 2023 році “Аграрна компанія 2004” на земельній ділянці державної форми власності, яка перебуває в постійному користуванні дочірнього підприємства державної акціонерної компанії “Хліб України” Волочиський комбінат хлібопродуктів” розпочало незаконне будівництво.

Лабазюк, як член Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради, здійснив вплив на посадових осіб цього землекористувача. Потім розпочав незаконне будівництво, оскільки не мав правовстановлюючих документів на володіння або користування даною земельною ділянкою олійно-екстракційного заводу.

Для отримання дозволу на будівництво та подальшого виготовлення технічного паспорта на комплекс будівель і споруд виробничого призначення представниками “Аграрної компанії 2004” було надано до Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАГ) виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, які містили ознаки фіктивності. Оскільки згідно з інформацією, що міститься в держреєстрі єдиним землекористувачем вказаної земельної ділянки було і залишається “Хліб України” Волочиський комбінат хлібопродуктів”.

15.04.2024 головний інспектор будівельного нагляду ДІАМ Мисан Сергій Миколайович на підставі наданих підроблених документів, без перевірки, видав “Аграрній компанії 2004” сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта і підтвердив його готовність до експлуатації.

16.04.2024 міський голова Волочиської міської територіальної громади Хмельницької області Черниченко, знаючи, що “Аграрна компанія 2004” не має у власності чи користуванні земельної ділянки, підписав розпорядження Волочиської міської територіальної громади №142-р “Про розгляд заяви про присвоєння адреси закінченому будівництвом об’єкту”, яким новозбудованому олійно-екстракційному заводу було надано адресу: Хмельницька область, Хмельницький район, м. Волочиськ, вул. Котляревського, буд. 8 – Б.

Потім брат Лабазюка звернувся до державного реєстратора Розсошанської сільської ради Хмельницької області Корнія Олександра Сергійовича із заявою про реєстрацію права власності на новозбудований об’єкт і внесення відомостей про нього до держреєстру.

Незважаючи на відсутність документів на земельну ділянку, на якій розміщено новозбудований об’єкт, що є підставою для відмови в державній реєстрації, Корній 01.05.2024 зареєстрував за Лабазюком “право власності на новозбудований” олійноекстракційний завод, загальною площею 2435,8 кв. м.

Джерела повідомляють, що таким чином нардеп Лабазюк просто “віджав” у держави шматок землі, на якому побудував собі заводик. Тепер же державним інтересам завдано економічної шкоди. При цьому Лабазюк активно використовував свій статус народного депутата України, що забезпечило ухвалення посадовими особами контролюючих органів незаконних рішень у власних інтересах. Тепер же на Лабазюка та всіх, хто йому допомагав, може чекати ч.2 ст.28, ч.4 ст.197-1, ч.2 ст.364, ч.3 і ч.4 ст.358 КК України.

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

4 жовтня 2024 року заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний, який до роботи в уряді мав успішну кар’єру в IT, придбав Tesla Model S 2020 року за 1,3 мільйона гривень. З огляду на вказані в декларації заощадження (76,5 тис. доларів, 30 тис. євро та 380 тис. грн готівки), придбання автомобіля не стало для чиновника фінансовим тягарем.

Заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов купив Toyota Venza 2014 року за 452 тисячі гривень. Вартість такого автомобіля на ринку стартує від 600 тисяч гривень, але може бути нижчою, якщо автомобіль має великий пробіг або був у ДТП. Цікаво, що його колега з Мінстратпрому Дмитро Грищак обрав старішу модель Toyota Venza 2012 року, але заплатив на 200 тисяч більше – 660 тисяч гривень.

12 вересня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко придбав Skoda Octavia 2019 року за 630 тисяч гривень. Машина була куплена у компанії, яка займається пригонкою та розмитненням авто. Ця ціна відповідає ринковій вартості автомобіля.

У той час, як державні фінанси перебувають під пильним наглядом суспільства, купівля дорогих автомобілів урядовцями викликає певні питання. Особливо на фоні різних цін на схожі машини чи занижених офіційних сум угод. Проте, згідно із законодавством, витрати урядовців мають відповідати їхнім доходам, а зазначені у деклараціях статки не свідчать про порушення.

Українські міста готуються до потенційної агресії з боку Росії: оборонна мобілізація у п’ятьох населених пунктах

Українські міста готуються до потенційної агресії з боку Росії: оборонна мобілізація у п'ятьох населених пунктах

У результаті аналізу вищезгаданої інформації можна зробити кілька важливих висновків. По-перше, Україна знаходиться в серйозній безпецевій загрозі через потенційний російський наступ на п'ять міст: Харків, Запоріжжя, Суми, Чернігів та Одеса. Це ставить під загрозу не лише безпеку жителів цих міст, але й економічну стабільність країни.

По-друге, інформація про можливу спробу Кремля "заморожувати" українську економіку та спровокувати фінансову кризу підкреслює необхідність активної реакції з боку українських влад та міжнародних партнерів для захисту економічних інтересів країни.

Крім того, дестабілізація енергетичної інфраструктури та економічна криза, спричинені російським втручанням, ускладнюють внутрішню ситуацію в Україні та можуть мати серйозні наслідки для держави.

Зазначена ситуація також підкреслює необхідність посилення міжнародної підтримки України та зміцнення обороноздатності країни для запобігання подальшому ескалації конфлікту.

В липні Україну накриє хвиля магнітних бур

Із перших днів липня 2025 року Земля знову потрапить під вплив магнітних бур. За попередніми прогнозами вчених, геомагнітна активність буде підвищеною як на початку, так і в середині місяця. Медики застерігають: людям з підвищеною метеочутливістю варто бути особливо уважними до свого самопочуття. Найпотужніші бурі очікуються в періоди 1–3, 5–6, 11–12 та 16–18 липня. В деякі […]

Взаємне припинення ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури може стати першим кроком до завершення гарячої фази війни

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Про це заявив український президент Зеленський, повідомляє The Financial Times.

«Ми побачили під час першого (мирного) саміту, що може бути ухвалено рішення щодо енергетичної безпеки. Іншими словами: ми не нападаємо на їхні енергетичні інфраструктури, вони не нападають на наші. Чи може це призвести до кінця гарячої фази війни? Я так думаю», – цитує Зеленського FT.

Раніше в РФ заявили, що Україна напередодні наступу в Курській області відмовилася піти на домовленості з Росією не бити по енергетиці.

На Дніпропетровщині російські окупанти завдали удар по військовому полігону саме в той момент, коли там відбувалося шикування українських військових. Внаслідок атаки є загиблі та поранені.

Про трагедію повідомили народна депутатка Мар’яна Безугла та волонтер Сергій Стерненко . За їхніми словами, ворожий обстріл стався несподівано, військовослужбовці перебували на відкритій місцевості.

За словами Безуглої, такі втрати відбуваються через недбалість та нездатність військового керівництва пристосуватися до нових умов війни. Вона наголосила, що поки в ЗСУ залишаються “совки”, втрати серед українських військових будуть продовжуватися.

“Чергова загибель військовослужбовців через приліт під час шикування. Шикування робляться щодня. Ніхто не покараний, Сирський залишається на посаді”, — зазначила нардепка.

Сергій Стерненко уточнив, що удару було завдано по полігону на Дніпропетровщині, приблизно за 100-130 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Він заявив, що російський розвідувальний БПЛА скоригував удар, але дрон не був збитий через недосконалість системи ППО в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання “Схід”.

“ПВК Схід наразі має найгірші показники по впровадженню дронової ППО. Раніше командувач цього ПВК забороняв навіть тренувальні польоти з FPV. Наслідки вже були — удар по Patriot. Відповідальності не було. Жодної”, — заявив Стерненко.

Волонтер наголосив, що Збройні сили України потребують змін у системі управління та оборони, оскільки нинішня ситуація призводить до неприпустимих втрат.

“Змінимось або загинемо — це не просто гасло. Це реальність. Ми платимо надто високу ціну за таку халатність”, — підкреслив він.

Наразі офіційні військові структури не коментували інформацію про атаку.

The post Ракетний удар по полігону: загинули українські військові first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини